prawidłowy wygląd kupki 15-miesięcznego dziecka

napisał/a: lilla77 2008-09-26 13:33
Mam problem, pomóżcie:
Mój 15-miesięczny syn często zapada ostatnio na choroby wirusowe co w szczególności objawia się biegunkowatymi kupkami. Generalnie mały od momentu od kiedy uczęszcza do żłobka robi "dziwne" kupki tzn. w kolorze zielonym, w miarę rzadkie albo przeciwnie twarde. Mam pytanie-jak powinna wyglądać prawidłowa kupka 15-miesięcznego dziecka i czy dolegliwości mojego synka mogą mieć związek nie wiem może w jedzeniem żłobkowym?
Oczywiście pytałam już lekarki ale nie uzyskałam wyczerpującej informacji.
napisał/a: Aniinka 2008-09-26 19:13
lilla77 napisal(a):Mam problem, pomóżcie:
Mój 15-miesięczny syn często zapada ostatnio na choroby wirusowe co w szczególności objawia się biegunkowatymi kupkami. Generalnie mały od momentu od kiedy uczęszcza do żłobka robi "dziwne" kupki tzn. w kolorze zielonym, w miarę rzadkie albo przeciwnie twarde. Mam pytanie-jak powinna wyglądać prawidłowa kupka 15-miesięcznego dziecka i czy dolegliwości mojego synka mogą mieć związek nie wiem może w jedzeniem żłobkowym?
Oczywiście pytałam już lekarki ale nie uzyskałam wyczerpującej informacji.


wydaje mi się że u 15- miesięcznego malucha kupy powinny być już normalne (moja ma 8 miesięcy i kupa jest od jasnej do ciemno-brązowej, w zależności od tego co zje, ani rzadka ani za twarda:D)
przyczyny zielonej kupy mogą być takie: albo jedzenie np. szpinak, albo infekcja układu pokarmowego, zwłaszcza jeśli kupa rzadka.
napisał/a: lilla77 2008-09-27 08:11
Dziękuję za odpowiedź :)