reakcja na swoje imię:)

napisał/a: tori101 2008-09-10 09:50
hej dziewczyny:)
kiedy młody człowiek zaczyna reagować na swoje imię?póki co mój reaguje na nasz głos, ale jak go wołamy po imieniu to nie za bardzo, stąd moje pytanie;)
napisał/a: ColorWomen 2008-09-10 11:10
WItaj :)
Wydaje mi sie ze dopiero kolooczku.Ja mowie do swojej po imieniu owszem reaguje, lecz wydaje mi sie ze reaguje na glos a nie na imie.:))
napisał/a: astra82 2008-09-10 14:01
Jak bylam na wizycie kontrolnej z moja 6-miesieczna wowczas coreczka to lekarka sprawdzala, czy reaguje na swoje imie. Corcia nie bardzo jednak kojarzyla siebie z imieniem. Po prostu w domu zwracalam sie do niej w rozny sposob, takze kotku, kochanie, itp. 2 miesiace pozniej kiedy juz zaczela raczkowac zawsze przychodzila jak ja wolalam. Mysle, ze warto zwracac sie do niemowlaczka jak najczesciej po imieniu wlasnie, wtedy dzieciaczek zalapie, ze to o niego chodzi.
napisał/a: tasiuncia 2008-09-10 15:54
Moj aniolek skonczy niebawem 7 mis,i reaguje na wlasne imie,aczkolwiek tak jak pisala moja poprzedniczka izabell1203 ma tu znaczenie tembr glosu.
napisał/a: Aniinka 2008-09-11 11:35
moja zaczęła reagować na imię gdzieś po 4 miesiącu życia, a teraz doskonale wie, że ona to Milenka:D niezależnie kto i w jaki sposób ją woła. Dzieci szybko się uczą swojego imienia, wystarczy, że często zwracamy się do nich po imieniu. Skoro zwierzę potrafi skojarzyć wymawiane imię ze sobą, to dlaczego dziecko miałoby tego nie umieć, przecież jesteśmy na wyższym szczeblu ewolucji;)
pozdrawiam