Co na początek - pomóżcie

napisał/a: Kasia85910 2008-09-04 20:14
Za niedlugo urodzi nam sie nasze pierwsze malenstwo. Podpowiedzcie co jest potzrebne poczawszy od akcesoriów po kosmetyki dla malenstwa i jakie?? poprostu co jest mi potrzebne i malenstwu ?? bede bardzo wdzieczna
napisał/a: pasia251 2008-09-05 11:04
No więc tak:
-kaftaniki 3-4 sztuki (zamiast kaftaników ja używam body, trochę gorzej sie je zakłada, ale nie podwijają sie i nie gniotą maluszka), śpioszki 3-4 sztuki (cieńsze do spania i grubsze na dzień), skarpetki ze 3-4 pary, polecam tez pajacyki (do spania i na dzień), cos grubszego na chłodne dni np. dresik albo welurkowe pajacyki, kombinezon (są jesienne i zimowe), czapeczki (2 cieńki bawełniane i dwie grubsze) - ubranka kupowałam w rozmiarze 56, maluch i tak szybko z nich wyrósł, więc nie warto kupowac za duzo bo potem nie zdążysz założyć
- z kosmetyków ja używam płynu do kąpieli johnsona, balsamu nawilżającego tej samej firmy, krem do pupy sudokrem (niezły jest też bepanten)
-nozyczki do paznokci dla niemowląt, dwa okrycia kapielowe
- Oczywiście wózek i fotelik do samochodu
- przyda ci sie tez śpiworek, bo rodzisz na początku jesieni
- 20 pieluch tetrowych (do wycierania buzi, podkładania przy przewijaniu, do noszenia do odbicia)
- dwa kocyki (jeden cieńszy, drugi grubszy)
- łóżeczko, trzy komplety pościeli, trzy prześcieradełka (ja używam z froty na gumce)
- używam pieluch pampers (na początek kup te oznaczone nr 1 od2 do 4 kg), po wyjściu ze szpitala uzywałam juz 2
-chusteczki do pupy (ja uzywam Dzidziusia), ale to sama wypróbujesz które lepiej pasują tobie i dziecku
-wanienka (jak masz duzo miejsca to na stojaku, a jak mniej to polecam taka na wannę)
- sobie do szpitala kup koszule nocne rozpinane na piersiach, staniki do karmienia, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, może ci sie przydac laktator, ale nie kupuj go od razu, w razie czego niech kupi ci mąż albo mama jak będziesz potrzebować, bo mnie sie nie przydał. I jakąś maść na bolace sutki (ja używałam bepanten)
Generalnie wieksza część wyprawki kupiłam przez allegro, bo w porówaniu z cenami w sklepach w moim mieście sporo taniej:)
Jak cos zapomniałam to koleżanki napewno uzupełnią:)
napisał/a: tori101 2008-09-06 12:51
z mojego doświadczenia body są najlepsze - lepiej założyć kaftanik na body niż sam kaftanik,bo jak napisała poprzedniczka, nie podwija się, i body świetnie trzyma pieluszkę:)a body są i rozpinane, nie koniecznie muszą być wkładane przez głowę:)a ile kupisz to zalezy od wielu rzeczy, na początek kup mniej, lepiej dokupić inny rozmiar czy np. więcej z długim rękawem
lepiej też kupić spodenki niż śpiochy bo dzidzia podkula nóżki i wtedy potrafi przełożyć obie nóżki do jednej nogawki, stópki wychodzą z tych nogawek
więc jak znajdziesz, nawet i w szmateksie, spodenki to dziecku będzie wygodniej, do tego skarpetki, a że robi się chłodno, to frote

nie wiem jak inne mamy, my z mężem myjemy pupę młodemu wacikiem zmoczonym w wodzie, więc mi przydały się małe miski plastikowe, a nie myjemy tymi chusteczkami bo one zimne są i młody protestował, nimi też ciężko się myje - jak dla mnie mało wygodne, przydatne na wyjście do lekarza czy znajomych

do kąpieli stosowaliśmy oilatum http://www.oilatum.pl/ - emulsja do kąpieli, dzięki czemu nie trzeba było mydła czy żelu, wlewa się tą emulsję do wody, chlapie się dziecko i już:)po kąpieli stosujemy oliwkę

mi też bardzo przydają się pieluchy flanelowe, polecam kupić nawet 10, kładę je na przewijak i po umyciu pupy wycieram ją tą pieluchą, kładę też jako prześcieradełko do wózka i łóżeczka - najpierw mam prześcieradło bawełniane na gumce a potem tą pieluszkę, dziecko śpi pod kocykiem obleczonym w małą poszewkę uszyta przez moją mamę, ale tobie rzeczywiście może przydać się śpiworek
przewijak mam na łóżeczku bo tak wygodniej, ale trzeba pomyśleć gdzie stawiać kosmetyki, u mnie akurat łóżeczko stoi obok parapetu i blisko naszej dużej komody więc mamy gdzie stawiać to wszystko, mamy często kupują komody specjalnie dla dzieci

mi też baaaardzo przydaje się kosz na pieluchy - ja mam captivę, bo jego worek mieści ich jednorazowo kilkanaście i nie musze latać z jedną pieluchą do śmietnika czy wyrzucać pieluch do śmieci pod zlewem http://allegro.pl/item431468476_pojemnik_na_pieluchy_captiva_wklad_kurier.html

chyba nie da się ustalić jednobrzmiącej dla wszystkich rodziców listy;)
magdadomisia
napisał/a: magdadomisia 2008-09-07 11:24
Cześć. Oczywiście wózek i łóżeczko – najlepsze jest takie z regulowanym poziomem, materacyk. Moja kuzynka miała kołyskę ale niestety po dwóch miesiącach i tak musiała kupić łóżeczko bo mały urósł za duży do kołyski. Fotelik samochodowy.
Listę rzeczy, którą trzeba zabrać do szpitala dostałam od położnej ale każdy szpital ma trochę inne wymagania więc o to najlepiej zapytać tam gdzie będziesz rodzić. Oczywiście trzeba zabrać dokumenty. Tak jak dziewczyny polecam body, choć w szpitalu musiałam mieć koszulki (taki wymóg był jak rodziłam). Ubranka najlepiej te z włókien naturalnych – moja mała jak się urodziła miała 58 cm więc część ubranek w rozmiarze 56 już na starcie było za małe (ubranka różnych firm różnią się wielkością).
Nie kupowałam przewijaka, córeczkę przewijałam siedząc na łóżku.
Kosmetyki trzeba dobrać do dziecka: na początku miałam oliwkę Johnsona ale później zmieniłam ją na baby delfi (bella) - lepiej nawilżała skórę mojej córeczki. Chusteczki nawilżane wypróbowałyśmy różne pampersa, babydrem z rosmana, dzidziusie, bambino, bella happy.
Z kremów polecam Sudocrem, na odparzenia dobry jest też Linomag ale śmierdzi i nie wiem czy mogą go używać dzieci zaraz po urodzeniu.
No i krem na każdą pogodę Nivea.
napisał/a: Kasia85910 2008-09-11 09:34
Dziekuje dziewczynki jestescie wielkie :)
napisał/a: rudago0 2008-09-11 10:42
polecam poczytać numer październikowy mamo to ja!! "Wyprawka idealna"- idealnie zestawione najpotrzebniejsze rzeczy dla maluszka, poza tym polecam zaopatrzyć się (choć lepiej by obeszło się bez!)espumisan lub inny lek na kloki.
napisał/a: rudago0 2008-09-11 10:52
a sudocrem może i dobry ale dość drogi polecam NIVEA
napisał/a: tori101 2008-09-11 12:57
rudago0 napisal(a):a sudocrem może i dobry ale dość drogi polecam NIVEA


racja - drogi, ale są różne wielkości, w szpitalu dostaliśmy małą próbkę sudocremu
a ja i tak wcześniej kupiłam jak byłam w ciąży bo mnie meszka ugryzła w nogę i lekarka mi poradziła, na jakieś skaleczenie, uczulenie u siebie też stosuję a u małego na zaczerwienioną pupę super sprawa - na początku jak dzidzia mała to często może pupa się odparzać
napisał/a: zarzeczanka 2008-09-11 14:22
ja tylko sugeruję, żeby zamiast oliwki używać balsamu - bo potem po tej cholernej oliwce ubrania są żółte i nie da sie tego sprać!!!
magdadomisia
napisał/a: magdadomisia 2008-09-11 15:18
Ja też dostałam w szpitalu próbkę sudocremu, starczyła na długo choć na początku położne kazały smarować pupę przy każdej zmianie pieluszki. Jest bardzo wydajny, wystarczy naprawdę niewielka ilość. Nam pasował. Można go kupić nawet w Tesco czy Rosmanie. Koszt ok 15 zł.
napisał/a: tori101 2008-09-11 15:46
zarzeczanka napisal(a):ja tylko sugeruję, żeby zamiast oliwki używać balsamu - bo potem po tej cholernej oliwce ubrania są żółte i nie da sie tego sprać!!!


ojej,to jakiej ty oliwki używałaś?bo mi się to nie przydarzało
a piorę w lovelli, wcześniej prałam wszystko dla dziecka w dzidziusiu- proszek który był u mnie w mieście tylko w baby fancie, w pudełku małym - wzięłam go na próbę i cudnie wszystko zachciało dzieckiem, przynajmniej ja mam takie skojarzenia co do tego zapachu
magdadomisia
napisał/a: magdadomisia 2008-09-11 17:04
mi też nie zdarzyło się by ubranka były żółte, a używałam oliwki