Glowka noworodka ...

napisał/a: betty2007 2008-08-21 22:17
Moj Szkrab lezac na pleckach uklada glowke na boki-staram sie mu ukladac po bokach podkladki,aby trzymal glowke prosto-niestety to nie pomaga.
Mam pytanie w zwiazku z tym-czy to prawda,ze w tej sytuacji glowka Mojego Malenstwa zle sie uksztaltuje ,i ze powinnam zrobic wszystko aby jak najwiecej lezal z glowka na prosto :confused: ???
Jak temu zaradzic? :confused:
napisał/a: Aniinka 2008-08-21 22:24
BETTY2007 napisal(a):Moj Szkrab lezac na pleckach uklada glowke na boki-staram sie mu ukladac po bokach podkladki,aby trzymal glowke prosto-niestety to nie pomaga.
Mam pytanie w zwiazku z tym-czy to prawda,ze w tej sytuacji glowka Mojego Malenstwa zle sie uksztaltuje ,i ze powinnam zrobic wszystko aby jak najwiecej lezal z glowka na prosto :confused: ???
Jak temu zaradzic? :confused:[/QUO

to że noworodek śpi z głową na bok jest zupełnie normalne!!! moja niunia śpi tak do dzisiaj i jest całkowicie zdrowa!
tylko musisz dbać, aby nie był to ciągle ten sam bok
pozdrawiam
napisał/a: pasia251 2008-08-21 22:25
Nie słyszałam o tym że dziecko m trzymac główkę tylko prosto...
Mój synek zawsze trzyma ja tak jak jemu wygodnie i nie zauważyłam żadnych odkształceń.
A tak poza tym to jakby było tak jak piszesz to odkształcałaby sie z tyłu od leżenia prosto. pozdrawiam
napisał/a: Aniinka 2008-08-21 22:34
pamiętaj, że noworodek ma dużą głowę w stosunku do reszty ciała(głowa to 1/3 długości ciała!) i naturalniej jest, że leży ona na boku, dlatego nie morduj maleństwa i pozwól mu leżeć tak jak ma na to ochotę:)
napisał/a: betty2007 2008-08-21 22:38
Dzieki dziewczyny!!!
Informacje o glowce i nie tylko otrzymalam od tesciowej :(
Podobno chodzi oto,ze jak Szkrab bedzie lezal glowka tylko na boczkach,to zrobi sie ona "podlozna" i plaska po bokach i w sumie patrzac z boku bedzie miala dziwny "jajowaty" ksztalt :confused:
napisał/a: Aniinka 2008-08-21 22:40
to masz delikatnie mówiąc niedokształconą teściową... dobrze, że szukasz informacji w internecie;) moja córcia już wkrótce skończy 7 miesięcy i jej główka ma jak najbardziej prawidłowy kształt;)
pozdrawiam
napisał/a: betty2007 2008-08-21 22:55
Tesciowa uwaza , ze skoro wychowala trojke dzieci i wnuczke wie bardzo duzo... :o Do wczoraj mialam delikatna nerwice z powodu kupek Mojego Synka - kolor zielony oznacza moj blad w podaniu pokarmu :confused: -ze jest za zimne w butelce :(
napisał/a: ~elkoral 2008-08-21 23:55
Napiszę tak. Kalinka ma teraz 22 miesiące i ma normalną ładna główkę pomimo tego że od początku spała na boczku.Przekładałam ja tylko aby raz spała na jednym raz na drugim, i trzeba tego pilnować, żeby dziecko się asymetrycznie nie układało. Pani Doktor mi powiedziała, że żadnych podkładek, bo ktoś,,,,tez dawał mi bardzo dobre rady.
a teściowa sie nie przejmuj. Ona swoje dzieci miała 20 lat temu i trochę się pozmieniało:p jak do tej pory.
Ja też słyszałam, że dziecko ma leżeż najlepiej w becie, przykryte kołdrą gdy w mieszkaniu jest 30 stopni.
Pamiętaj, że ty jesteś matka i ty wiesz najlepiej....no kończę się już wymądrzać. Pozdrowionka
napisał/a: rossa 2008-08-22 09:59
elkoral ma racje. Dzieci moga spac z główka na boku tylkonalezy pilnowąc aby nie był to ten sam bok najlepiej ukadac noworodka do snu na boku, bo jest najbezpieczniej, raz na jednym raz na drugim. A najczęściej wystepuje u dzieci spłaszcenie potylicy włąśnie p;rzez leżenie tylko na plecach.
napisał/a: aniap1 2008-08-22 19:31
Betty - powiedz delikatnie teściowej żeeby się pukneła w głowe trzy razy ...

Asymetrie czyli to o czym piszesz to normalne zjawisko u maluszków .. same z tego wyrastaja a to że układaja tak główke a nie inaczej wynika z ich ułożenia jeszcze w brzuszku. nie nalezy w żaden sposób tego korygować , dziecko samo z tego wyrośnie .
Jedyne co powinnaś robic to starać sie aby dziecko jak najczęściej przekręcało główkę na boki .. interesować je czymś z którejś strony.. i przy przewijaniu, przebieraniu starać sie turlac maluszka na boki .. niczego nie podkładaj mu pod główke bo bedzie to powodowało że dziecko bedzie tym bardziej starało się przekręcac główkę w tą stronę .
napisał/a: aniap1 2008-08-22 19:39
polecam stronke http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=1017
na pytania odpowiada p. Paweł Zawitkowski .. miałam z nim zajęcia w szkole rodzenia rewelacyjny facet .
Myslę ze na tym forum znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania ..
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-08-22 20:06
Jeśli dziecko trzyma główkę stale na jedną stronę należy ją delikatnie przekręcać na drugi bok
Moja pyza zawsze brała główkę w stronę okna dlatego układałam ja raz w jedna raz w drugą stronę w łóżeczku
Raczej nie powinno stosować się podkładek aby układać główkę malca na stałe w pozycji prostej. Z tego co pamiętam taka pozycja i tylko taka (jeśli dziecko tak ciągle leży) może powodować tzw. Spłaszczenie potylicy.
Kości malutkich dzieci są delikatne i elastyczne. To dlatego po przeciśnięciu się przez drogi rodne przybiera ona "różne kształty" Ale to się z czasem wyrównuje.
A to że kości dzieci są elastyczne udowodnili majowie. Wkładali oni główkę dziecka między dwie deseczki i ściskali. Dlatego ich czaszki były wąskie a długie.....