PDA

Zobacz pełną wersję : Ruchy dziecka

myszkus
07-07-2007, 19:46
I kolejna watpliwosc... czy to normalne ze w 20 tyg nie czuje jeszcze ruchow dziecka? Boje sie, ze przez nadwage moze nie bede mogla sie cieszyc kopnieciami malenstwa

haszka9
08-07-2007, 06:09
Oj będziesz się mogła jeszcze nacieszyć kopniakami :) Każda kobieta w innym terminie zaczyna odczuwać ruchy maleństwa. Przy pierwszej ciąży właśnie około 20 tyg. przy następnych wcześniej - ale to szczerze mówiąc indywidualna sprawa. Nadwaga nie powinna tu wpływać - jak dzidzi zrobi się ciasno to zacznie się tak rozpychać, że będziesz umiała poznać czy wypina do Ciebie rączkę czy pupkę :)

pata1
08-07-2007, 08:20
Potwierdzam słowa haszki . Zapewne już niebawem poczujesz swoje wymarzone kopniaki.
Ja, oprócz kopniaczków, miałam w ostatnich dwóch miesiącach ciąży popisy czkawki. Synek pozdrawiał mnie czkawką niemal codziennie. :)

Cierpliwości, trzymaj się. :)

myszkus
08-07-2007, 09:19
dziekuje za odpowiedz, juz sie zaczelam martwic

fastcar5
09-07-2007, 09:57
A ja jestem w siódmym miesiącu (na początku) i czuję słabo ruchy dziecka – czasem jest ok, a czasem nawet przez cały dzień cisza. Czytałam gdzieś, że w ciągu godziny powinno się czuć przynajmniej dziesięć ruchów – a u mnie to się nie sprawdza :( Idę w środę do lekarza i wypytam go o wszystko.

asia1987
10-07-2007, 11:17
Roznie sie mowi, zarowno o rozpoczeciu gimnastyki dziecka w brzuchu jak i o jej zakonczeniu. AZalezy od tego jak aktywne jest twoje dziecko. moja niunia kopala mocno. wszyscy mnie pocieszali ze w 9 to ustanie bo juz nie bedzie mogla tak nozek prostowac itd. a co sie okazalo? ze taka silna, ze malo miejsca w brzuchu wcale jej nie preszkadzalo. jak mi czasami przywalila to mnie z nog zwalilo:).

cinka4
11-07-2007, 20:37
Witam !
Ja jestem również w 20 tyg. ciązy i doskonale czuję ruchy dziecka , ale w poprzedniej ciązy czułam je grubo po 20 - tym. tygodniu. Dlatego myslę ze nie masz sie czym martwic pozostalo czekac a napewno maleństwo lada dzień da o sobie znac kopniakami . Głowka do góry , powodzonka w koncu kazda znas przechodzi ten piękny okres oczekiwania na dzidziusia inaczej ...
Pozdrawiam ... :)

korcia
18-07-2007, 13:06
Witaj fastcar.
Nie martw sie żadkimi ruchami twojego maleństwa. Dziecko jak każdy człowiek musi odpoczywać. Natomiast ruchliwość maleństwa jest także związana z tym co robisz, uspokaja je kołysanie, więc jeśli cały dzień jesteś "na nogach" to rytm twojego ciała prawdopodobnie uspokaja dziecko i nie zauważasz wiekszej ruchliwości. Nie musisz porównywać swoich postrzeżeń o ruchliwości dziecka ze spostrzeżeniami innych kobiet,każdy płód ma indywidualny model ruchliwości i rozwoju. Także głowa do góry!

igocylit
24-07-2007, 14:36
Ja też mam nadwagę i tez się bardzo martwiłam, wszystkie ciotki i babcie już od 16 tyg mnie wypytywały o ruchy a ja po prostu nic nie czułam. Aż się zaczęło w 21 tyg, na początku byłam trochę rozczarowana, że tak delikatnie, ale mały się rozchulał i teraz w 22 tyg czuję te ruchy często i dość wyraźnie, szczegónie że akcja często rozgrywa się w okolicach pęcherza moczowego (ałć!) ;) Obiecuję, że na pewno już niedługo i Ty zaczniesz czuć ruchy!

edynia7
24-07-2007, 14:53
ruchy to indywidualna sprawa kazdej z nas:-)Faktycznie ilość tkanki tłuszczowej ma wpływ na odczuwanie ruchów, ale nie oznacza to, że grubsze mamy nie czują ruchów Maleństwa. Ja wyjątkowo wcześnie poczułam ruchy mojej pociechy bo w 16 tyg- na początku było to bąbelkowanie, potem fikołki, a teraz w 34 tygodniu, gdy już ma mało miejsca wypina sympatycznie plcki, pupkę, rączkę czy nóżkę..no i czkawka- przynajmniej 2 razy dzienne:-)

myszkus
25-07-2007, 09:36
A już myslalam, ze sie nie doczekam. Teraz jestem w 22 tc, a juz od kilku dni malenstwo intensywnie baraszkuje. Super!

kacha24
26-07-2007, 21:00
Ja jestem drobną osóbką, za 3 tyg. rodze, a przytyłam tylko 6 kg.i ruchy maleństwa poczułam dopiero na koniec 21 tyg, też już sie martwiłam, zapewniam, że to nie ma związku z tuszą! Pozdrawiam!!!

myszkus
31-07-2007, 19:46
Zastanawiam sie, jak czesto powinnam czuc ruchy dziecka. Kilka dni temu czulam je bardzo czesto, a od dwoch dni umiarkowanie - sporadycznie wieczorami. A przy okazji, czy to normalne ze boli mnie dol brzucha, tak jakby bolaly miesnie cos w rodzaju zakwasow?

gosiakkk
01-08-2007, 11:11
słyszałam że około 20 tygodnia wyczuwa się pierwsze ruchy dziecka.To jest moja pierwsza ciąża a dziecko zaczęłam czuć już w 16 tyg. Czy to jest normalne?

aaniaap
01-08-2007, 11:19
Madzialenka jak często to sprawa indywidualna kazde dziecko ma inny temperament, ważne że czujesz je codziennie, gorzej gdyby wogóle znikneły. Aby pomóc maluszkowi się poruszać proponuję zjeść coś słodkiego, położyć się i poczekać pare minut, da znać o sobie na 100%(chyba że akurat spi) A co do bólu to jeśli czujesz to tak jakby coś się tam rozciągało to normalne, jeśli jednak ból jest inny i Ci niepokoi powiedz o tym lekarzowi.

Małgosia to jest normalne, choc ja czułam ruchy dopiero ok. 20 tyg ale tak się podaje że pierwsze ruchy miedzy 16 a 20 tc więc jesteś w granicach normy:)

agunia0911
05-08-2007, 15:39
Małgosiu nie martw się.Każda kobieta czuje ruchy maleństwa w innym czasie.ja po 10 letniej przerwie jestem w 21 tygodniu ciąży.Chłopiec wali czasem dość mocno.

Gabi28
09-11-2008, 19:28
Potwierdzam słowa haszki . Zapewne już niebawem poczujesz swoje wymarzone kopniaki.
Ja, oprócz kopniaczków, miałam w ostatnich dwóch miesiącach ciąży popisy czkawki. Synek pozdrawiał mnie czkawką niemal codziennie. :)

Cierpliwości, trzymaj się. :)

Cześć czy to możliwe, abym czuła ruch dziecka w 14 t.c. Od wczoraj czuję parę razy na godzinę takie pulsowanie, drganie w brzuchu tak ok. 10 sekund.

misiunia_29
09-11-2008, 19:39
Jeżeli to Twoja pierwsza ciąża to raczej nie są to ruchy dziecka

Gabi28
09-11-2008, 21:52
Ja właśnie zaczęłam 14 t.c. od wczoraj chyba czuję ruchy dziecka. Takie pulsowanie w brzuchu, parę razy na godz. trwające ok. 10 sek. Napiszcie czy któraś z Was spotkała się z tak wczesnymi ruchami dziecka.

misiunia_29
09-11-2008, 22:00
Gabi odpisałam Ci wyżej

niunia2211
10-11-2008, 09:48
ale ja tez czasami slysze takie bulgotanie !ale mze faktycznie to nie mozliwe jeszcze zeby to byly ruchy dzidzi!pewnie w jelitach mi gra a ja zle to interpretuje!

katie3006
10-11-2008, 10:10
Ja tam poczulam pierwsze ruchy jakos kolo 18tc;) a pozatku przez jakies 1,5 tygodnia to ledwo co je bylo czuć i trudno mi ylo je odróznić od bulgotania w jelitach, hehe ale z czasem sie to wzmocnilo i teraz doskonale czuje jak moj maluszek rozrabia...:D:D:D Najbradziej to lubi sluchac meczów hihihi kopie wtedy jak nigdy...:D No i jeszcze lubi sie rociąga w poprzek mojego brzucha i wypinać a to główkę, a to raczke, a to pupcie a to jescze coś innego...;)

Vanilia82
10-11-2008, 10:12
ja poczulam pierwsze ruchy maleństwa w 13 tygodniu ciaży,ale podkreslam że to moja druga ciaża.były one bardzo delikatne,slabo wyczuwalne i nie częste,jednak udało mi się:)teraz jestem w 21 tc i czuje je co chwilę bardzo intensywnie:)

married_1982
10-11-2008, 15:41
Vanilia ja ruchy w 1 ciazy poczułam 1szy raz w 16 tyg, w 2.ciąży w 14.ale raz i napewno to było to, choc gin pow mi, ze to niemozliwe zeby tak szybko, ale to w koncu ja byłam w ciazy a nie lekarz.Po tych 1szych było 2 tyg ciszy i w 16.znow, zas 12 tyg nic a od 18.to juz czesto
A jak mi sie coireczka wierciła, to az brzuch mi falował, czułam jak sie "przesuwa- od 25 lipca tego roku jest z Nami juz, ma 3m2tyg a ruchliwa to jest i bardzo:) to mowimy z mezem ze bedzie jaką tancerką lub sportmenką, hihi-zobaczymy

Niunia102938
19-11-2008, 19:49
Witam.Ja ruchy dziecka poczułam w 18 tyg.Ale dziś się troszkę martwie bo lekarz mi powiedział że moge urodzić wcześniej a termin do szpitala mam na 28 a dziś wogule nie czułam ruchów i niewiem czy to zbliża się poród czy coś jest nie tak

Niunia102938
21-11-2008, 17:49
http://www.suwaczek.pl/cache/1a54812dd7.png (http://www.suwaczek.pl/)

Gabi28
27-12-2008, 13:35
No i wreszcie się doczekałam czuję moje Bobo od ponad tygodnia (20 t.c.) nawet nie myślałam, że to będzie takie przyjemne. Co prawda jest to jeszcze bardzo nieregularne, ale wszystko przede mną.

ani_mru
27-12-2008, 14:27
Ja właśnie jestem w trakcie 17 tyg i z niecierpliwością czekam na ruchy naszego maleństwa...

ewcia855
27-12-2008, 14:48
heja dziewczynki poradzcie mi cos bo nikt mi na to nie odpowiedzial ajk leze na prawym boku to i jak sie obracam na plecy to w brzuchu robi mi sie tkaie jakby jajoa jak wstane to juz tego nie ma

Jusia_P
27-12-2008, 15:24
macica się napina...
u mnie np dzidzia siedzi w prawej części brzucha i potrafi się tak skulić, że mam całkiem krzywy brzuch... wtedy smyram ją po pleckach (na usg wyszło, że są z boku) i się układa...