Układa się na lewo

napisał/a: mokoloko 2007-07-05 09:45
Mój dzidziuś gdy śpi ciągle układa się na lewą stronę, w taki sposób jakby robił półksiężyc. Nie wiem czy to już może być oznaką napięcia mięśniowego, czy może jeszcze tak się dziać – moja dzidzia ma trzy tygodnie. NIGDY nie układa się w prawo, gdy przekładam główkę na prawo, to od razu zwraca ją w lewą stronę. Co robić w takim przypadku??
napisał/a: haszka9 2007-07-05 09:54
Najlepiej udać się do lekarza. Moja Malutka czasem układała się w jedną stronę i nie stwierdzono u niej nieprawidłowości ale nie była wygięta w półksiężyc - podobno to wygięcie jest znakiem zbyt dużego napięcia mięśniowego.
Odpowiednie ćwiczenia szybko przynoszą efekt więc lepiej nie zaniedbać niepokojących objawów.
napisał/a: pata1 2007-07-05 12:32
Witam
Dobrze, żeby dziecko obejrzał lekarz. W przypadku stwierdzenia wzmożonego napięcia mięśniowego pewnie zaleci ćwiczenia pod okiem rehabilitanta. Specjalista pokaże jak układać, nosić, trzymać malucha, by objawy się zmniejszyły, ustąpiły. Potem są odpowiednie ćwiczenia. Dobrze działają delikatne masaże maluszka i wszelki dotyk.
Dla własnego spokoju skontaktuj się z lekarzem, jeśli stwierdzi coś niepokojącego, odpowiednio pokieruje.
Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: hekkate 2007-07-08 12:23
Też myślę, że warto odwiedzić pediatrę. Mój Daniel nie miał takiego problemu chociaż zauważyłam, że woli główkę przekręcać na prawo jak leży, bo jak jest na rękach to we wszystkie strony się kręci. Pediatra doradziła mi, żeby pokazywać mu zabawki z lewej strony, żeby zachęcić do odwracania w tą właśnie stronę. Poza tym jak leży w łóżeczku to najlepiej podchodzić raz z jednej raz z drugiej strony.
napisał/a: Jolusia84 2013-06-08 21:03
Mój synek leżał również na jednej stronie, mimo, że próbowałam go przekładać. Po jakimś czasie okazało się, że ma lekki kręcz szyi. Po wielu wizytach u lekarzy, którzy trochę lekceważyli problem dostaliśmy skierowanie na rehabilitację. Do tego kupiliśmy jeszcze specjalną poduszkę na krzywą główkę bo synek miał przez leżenie na jednej stronie spłaszczenie, właściwie już nieźle krzywą główkę. Po ok. 20 wizytach u rehabilitanta i po kilku miesiącach stosowania poduszki (chyba headcare, bo do końca nie pamiętam nazwy) były efekty. Synek zaczął preferować obie strony do spania no i główka się ładnie wyrównała. Mieliśmy nawet stosować terapię kaskową ale za dużo kosztowała (kilkanaście tysięcy razem z wyjazdami za granicę). Poduszka wystarczyła no i kosztowała około 150 zł. Pamiętajcie, żeby nie lekceważyć leżenia na jednej stronie i zniekształcenia głowy. U nas pediatrzy machali na to ręką i tak doprowadzili do tego, że musieliśmy maluszka rehabilitować.
napisał/a: nataszkaaa 2015-07-18 08:48
u nas zawsze maluszek usypiany na rekach a pozniej na brzuszku go kladziemy i obkladamy super mami poduszka jak litera c zeby jak sie wierci mial ochrone i miekka scianke
napisał/a: mamajaneczka 2015-07-20 19:37
z tej firmy sa tez poduszki dla kobiet w ciazy nie tylko dla maluchow.. ortopedyczne, ulatwiajace relakowanie kregoslupa