wyjazd z noworodkiem - kiedy można?

napisał/a: Kasienka_27 2008-07-01 15:15
Witam.

Mam bardzo ważne pytanie. Moja córeczka lada dzień przyjdzie na świat. Mój mąż ze względu na pracę musi wyjechać na 3 miesiące w góry. Mieszkamy w warszawie.
Moje pytanie brzmi, kiedy mogę najwcześniej pojechać do niego w góry z naszą małą? Czy taki wyjazd jej nie zaszkodzi? Czy zmiana ciśnień niw wpłynie niekorzystnie na jej zdrowie? Czy w ogóle można podróżować z takim noworodkiem?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam wszyskie przyszłe i obecne mamusie

Kasia
napisał/a: ~GosiaInuszka 2008-07-01 15:23
Poczekaj aż Dzidzia urodzi się i zapytaj pediatrę, który będzie nią opiekował się po urodzeniu, w jakiej jest kondycji i kiedy możliwy byłby taki wyjazd. Moja córka aż do 12 tygodnia miała żółtaczkę, więc nie mogłabym wyjechać, ale Twoja dzidzia może w ogóle jej nie mieć. Przed urodzeniem się dziecka nikt chyba nie odpowie jednoznacznie na to pytanie. Życzę wszystkiego dobrego.
napisał/a: Poszukiwana 2008-07-02 12:31
Jeżeli wszystko będzie w porządku to po około 2 tygodniach możesz ją już zabrać na taką wyprawe.specjaliści mówią jednak,żeby przez zmianę klimatu otoczenia nie zabierac dzieci na weekendowe wypady,tylko jechac na np. 2-3 tygodnie by nie doznawały co chwile zmian klimatycznych i ciśnieniowych.Postaraj się także pomyśleć jak rozwiążesz sprawę transportu,bo tak małe dziecko nie może jechać kilku godzin w foteliku non stop,jeżeli jazda jest samochodem,warto zaplanowac postoje,to wszystko naprawde bardzo ważne;)
napisał/a: palina22 2008-07-14 08:01
To wszystko bedzie zalezalo od kondycji bobaska :) ja z moim synkiem pierwszy taz pojechalam z gor w okolice warszawy jak mial 12-13 tygodni