PDA

Zobacz pełną wersję : picie kawy w ciąży...

jaka_ja
26-06-2008, 09:58
Dziewczyny kochane, czy pozwalacie sobie na wypicie małej kawki z rana...Ja na początku ciąży nie piłam, ale teraz...bez kawki z rana nie umiem się obyć...jesli nie wypiję po przyjściu do pracy boli mnie głowa...gdy wypijam ból głowy mija...
Mała rozpuszczalna z mleczkiem chyba nie zaszkodzi prawda?;)

kamka88
26-06-2008, 10:03
W zasadzie to powinno sie zrezygnowac z picia kawy w ciąży, ale napewno lepiej dla dzieciątka będzie jeśli wypijesz małą kawę z mleczkiem niż jeśli będziesz cały dzień się męczyć z bólem głowy.To byłby dodatkowy stres który zaszkodziłby bardziej niż kawa.Przynajmniej ja tak uważam:)

kara1235
26-06-2008, 10:41
ja sobie nie wyobrazam dnia bez kawy ale chyba jedna dziennie mozna wypic

Calluna13
26-06-2008, 11:13
Pytałam ostatnio moją ginekolożkę o kwestię kawy.
Powiedziała mi, że słaba kawa od czasu do czasu nie szkodzi, a jest lepsza niż stres spowodowany bólem głowy - czyli dokładnie tak jak piszesz Kamka. :)

Właśnie siedzę w pracy i sączę taką bardzo delikatną kawę z mlekiem. I czuję się coraz lepiej. :)

malammo
26-06-2008, 11:17
ja też sobie teraz nie odmawiam :) w pierwszej ciąży na sam zapach mnie odrzucało a teraz mam ochotę na kawę nawet kilka razy dziennie ale ograniczyłam się do jednej porannej... :)

Poolii
26-06-2008, 11:21
Witam,
z natury mam bardzo niskie ciśnienie, ale ograniczałam się całe życie do jednej rozpuszczalnej kawy dziennie, w zasadzie z więszką ilością mleka niż wody.
Jak rozmawiałam z lekarzami, to wszyscy potwierdzili, że absolutnie to nie wpływa negatywnie... :)
Więc piję rano kawę, a jesli tego nie zrobię to tak jak wspomniała jaka_ja, cały dzień boli mnie głowa, a czasami dłużej :)

jaka_ja
26-06-2008, 12:13
kamka...też myślę, że mniej zaszkodzi ta dawka kofeiny niż ból głowy przez cały dzień

kara...dzień bez kawy dzień stracony- też tak mam:)

Calluna...uspokoiłaś mnie, bo ja ciągle zapominam mojej ginekolog o to zapytać i sama juz nie wiedziałam, że czuć wyrzuty sumienia, czy nie z powodu tej fliżanki z rana:)Też siedzę w pracy i sączę kawusię:)

malammo...mnie odrzucało na początku, sam zapach kawy wywoływał mdłości, ale już po 3 miesiącu przeszło i zachciało się kawki:)

Poolii...kolejna wypowiedź, która uspokoiła...

Smacznej kawusi z dużą ilością mleczka dla wszystkich przyszłych mamusiek:)

margot
26-06-2008, 13:39
Ja nie dość że mam bóle głowy z powodu niskiego ciśnienia, a po kawce odchodzą jak ręką odjął, to uwielbiaaaaaaaammmm smak kawy. Zawsze tak było i w ciąży mi się nie zmieniło. Moja lekarka twierdzi że jedna kawka z mleczkiem dziennie jest dozwolona, więc sobie na nią pozwalam. Mam też w zapasie bezkofeinową i jak już mam ochotę np. na drugą to piję tą bezkofeinową...w końcu nie można sobie wszystkiego odmawiać. Pozdrawiam Mamusie :)

jaka_ja
26-06-2008, 13:46
b margot....no właśnie bezkofeinowa...dlaczego wcześniej na to nie wpadłam...spadłaś mi jak z nieba z tą bezkofeinową:)

...a dzisiaj to mnie głowa boli i po wypiciu kawki, więc już nie wiem o co chodzi...

malammo
26-06-2008, 13:51
no faktycznie że jest bezkofeinowa... :D

monisia74
26-06-2008, 14:43
ja tez pije rano kawe,jestem w 15 tc ,ogolnie od zawsze mialam bardzo niskie cisnienie wiec ranek bez kawy nie wchodzil w gre,glowa mi pekala.teraz tez rano pije kawe,słaba ale pije inaczej chodziłabym jak zombie :)

margot
26-06-2008, 15:09
To cieszę się bardzo że Wam pomogłam Kochane Kawoszki :) :) :) Ale powiem Wam, że to się nazywa tylko bezkofeinowa...śladowe ilości kofeiny ma i należy pamiętać żeby za dużo jej nie pić , tak samo jak herbaty ( zawiera teinę ). Kiedyś czytałam o zawartości kofeiny w kawie...nie pamiętam dokładnie, ale kawa bezkofeinowa i herbata zawierają ok. 1/5 zawartości kofeiny w kawie (tej normalnej kawie) ...mam nadzieję że zrozumiale napisałam :D
...więc tak jakby jest 5 razy mniej szkodliwa :D

Ja teraz cedzę kawę przez pół dnia...tak ją lubię mmmmmm... A podobno smaki się w ciąży zmieniają :D
A jak u Was z innymi używkami?

margot
26-06-2008, 15:12
Zawartość kofeiny w napojach (mg)[15]
filiżanka kawy gatunku Robusta 330
filiżanka kawy Arabica 175-185
filiżanka etiopskiej kawy mokka 160
filiżanka kawy rozpuszczalnej 95
szklanka czarnej kawy 80-120
filiżanka espresso 60
filiżanka kawy mrożonej 50-70
szklanka herbaty 45-65
puszka coca-coli 45

....coś tej herbacie umniejszyłam :D

Calluna13
26-06-2008, 15:25
Z innymi używkami?... Hm... Kocham herbaty i piję je nałogowo. Tylko, że teraz krócej parzę i są takie wodniste mocno. Delikatne. Na jakieś ustępstwa iść muszę...
Odmawiam sobie też sushi. Ale już sobie obiecuję, że jak tylko będę mogła to wyciągam mojego mężczyznę i idziemy do jakiejś chińskiej knajpki na pyszności. :)

A czy kawa prawie-bezkofeinowa też ma właściwości podnoszenia ciśnienia?
Ostatnio miałam 80/50 i głowa pękała mi z bólu. Pomogła kawa (zwykła rozpuszczalna nesca) plus apap, ten silniejszy...

malammo
26-06-2008, 15:28
żadnych innych używek :) Żadnych papierosów (w 1 ciąży paliłam po porodzie córki jeszcze pół roku i teraz jestem wolna!!! :)) alkoholu ani kropli od sylwestra (prawdopodobne zapłodnienie 5.01) wiec tylko kawka i czekolllaadaaa ogromne ilości oraz lody mmmmm....:D

Poolii
26-06-2008, 15:35
ja jestem nabiałowcem, więc sery białe i płatki do mleka. Zawsze piłam dużo mleka (nie pijam herbaty) codziennie, a teraz to już nic innego, a jak jest gorąco to obowiązkowo 1 litr maślanki dziennie :D:D:D

Calluna13
26-06-2008, 15:55
Mmm... Lody! To jest to! Ale tylko śmietankowe albo orzechowe. :)

margot
26-06-2008, 16:25
Calluna bezkofeinowa raczej Ci nie podniesie dużo ciśnienia, lepiej napij się normalnej rozpuszczalnej z mlekiem a odpuść sobie APAP, na pewno mniej zaszkodzi dziecku niż tabletki. ...a poza tym mnie na prawde kawka pomaga, inaczej głowa bolałaby mnie prawie codziennie ( też mam niskie ciśnienie)
Z moich używek papieroski odstawiłam od razu jak się dowiedziałam że jestem w ciązy, nie wiedziałam nawet że będzie tak łatwo rzucić ?( wiele razy wcześniej próbowałam ale się nie udawało).
Niestety zdażyło mi się zapalić kilka papierosków w trakcie ciąży, ale to w chwilach wielkiego stresu...i pomagało jak ręką odjął.
No i te lody.....mmmmmmmm ciągle mam na nie ochotę :)

aniap1
26-06-2008, 16:32
Co do kawy to polecam Ricore tą z cykorią . dobra w smaku .. ja pije też nesce rozpuszczalną sztukę dziennie , pytałam ginki i z mlekiem jak jedną wypije to nic się nie stanie ..
Poza tym bardzo zdrowa jest zielona herbata jak komus się chce spać a nie chce pić kawy , tylko nie wiem czemu niktórzy twierdzą że w ciązy jej pić nie należy ..
No i ja uwielbiam cole , nie jest to zbyt zdrowe ale co zrobic !!

Margot - ja do czwartego miesiąca jadłam lody codziennie mimo tego że była zima , teraz też jem ale juz troszkę mniej ..

Calluna13
26-06-2008, 16:35
Nie wolno pić mocnej zielonej i czerwonej herbaty - nie wiem czemu o czarnej tak nie piszą, a może piszą, tylko się nie doczytałam?
Ale pytałam ostatnio jednego profesora, znawcę herbat i powiedział mi, że nie ma problemu, jeśli herbatę będę parzyć krócej niż czas przepisowy i będzie ona naprawdę łagodna...
Czyli - można pić każdą, byle w rozsądny sposób, jak sądzę.

malammo
26-06-2008, 16:42
na pewno można! Co by nam biednym zostało jakby wszystko tak strasznie szkodziło...? wszystko rozsądnie i z umiarem i będziemy miały śłiczne i zdrowe bobaski :):):)

aniap1
26-06-2008, 16:52
Calluna - czerwona herbata jest uzasadniona , bo bardzo wypłukuje magnez z organizmu , kiedyś jej sporo piłam bo pomaga w odchudzaniu i potem miałam skurcze łydek .. ale zielona to dla mnie dość dziwne bo jest bardzo zdrowa a przede wszystkim działa dobrze na serce..

Calluna13
26-06-2008, 17:00
Aha! W takim razie moja ukochana czerwona ląduje na półce z innymi rzeczami na po ciąży.
Szkoda - uwielbiam jej smak... Na szczęście dużo jej nie piłam - może ze 20 filiżanek w ciągu tego pół roku. I zawsze bardzo delikatną.

Z tego co mówił ten profesor dobrze na serce wpływa bardzo mocna zielona.

Czyli co? Pozostają nam czarna i zielona, ew. biała, wszystkie delikatne.
Podobnie jak słabiutka nesca. Tak?
:)

aniap1
26-06-2008, 17:14
i ricore ... chyba każdą słabą kawę z mleczkiem wypić można , chyba raczej chodzi o to żeby nie pić siekiery z ekspresu .. bo mleczko i tak neutralizuje troszkę tą kofeine ..
jak by tak szukac co nam wolno a co nie to by chyba człowiek zwariował do końca ..

nixie7
26-06-2008, 17:44
czerwona odchudzająca - pu-erh może być szkodliwa ale Roibos chyba nie,

ale ja mam pytanie co do czarnej bo ostatnio w ciągu dnia pijam czarną herbate z jednej torebki
w ogromnym kubku z dodatkiem mleka, uwielbiam to...
ale się zastaniawiam czy to szkodzi bo slyszałam że herbata jest gorsza od kawy :confused:

ale kawe pije rzadko i tylko bezkofeinową rozpuszczalną
a 2-3 razy mi się zdażyło że wypiłam taką (30% naturalna + 70% zbożowa) i miałam wyrzuty,
ale może nie powinnam...

jaka_ja
26-06-2008, 19:23
Z innymi używkami?... Hm... Kocham herbaty i piję je nałogowo. Tylko, że teraz krócej parzę i są takie wodniste mocno. Delikatne. Na jakieś ustępstwa iść muszę...
Odmawiam sobie też sushi. Ale już sobie obiecuję, że jak tylko będę mogła to wyciągam mojego mężczyznę i idziemy do jakiejś chińskiej knajpki na pyszności. :)

A czy kawa prawie-bezkofeinowa też ma właściwości podnoszenia ciśnienia?
Ostatnio miałam 80/50 i głowa pękała mi z bólu. Pomogła kawa (zwykła rozpuszczalna nesca) plus apap, ten silniejszy...

inne używki...cóż...nie palę, nie piję...a dzisiaj pozwoliłam sobie zgrzeszyć...wyciągnęłam mojego Misia do KFC na zinger menu i pepsi!!!
...mam wyrzuty sumienia...ale tak smakowało:)właśnie od kiedy jestem w ciąży kusi mnie niezdrowe jedzenie...fast foody...ale oczywiście nie ulegam...odżywiam się zdrowo...ale dzisiaj...ojjj...chyba żałuję...

lody...mniami...uwielbiam:) :) :)

asiap57
26-06-2008, 19:46
Ja powiem tak... niegdy nie lubiłam kawy... nie wiem co niektorzy w niej widzą!
Dla mnie moze nie istniec, z tego co wiem to nie jest wskazane picie kawy. Jak już to proponuję bezkofeinowa.

Renia24usa
26-06-2008, 21:29
Ja to uwielbiam kawe.I powiem wam ze przed ciaza pilam czarna bez mleka czy smietanki....taka mi smakowala....a teraz w ciazy rano nie obejdzie sie bez pysznej slabej kafki z mleczkiem albo smietanka....dobrze mi robi bo ja to do sniadania te kafke pijam...aaa i musi bys slodka...pozdrawiam....

malenstwo23
26-06-2008, 22:18
Ja zawsze byłam i jestem nadal kawoszką,w ciąży piłam zawsze rano jedną słabą rozpuszczalną z duuużą ilością mleka,teraz tez piję i karmię jeszcze piersią(tzn mieszane karmienie ale rano pierś)i maluszek nie narzeka.Nie można przesadzać ani w jedną ani w drugą stronę tak myślę.Pozdarwiam

jaka_ja
27-06-2008, 11:06
Widzę,że jednak większość z nas to kawoszki:)
Przyznam, że przed ciążą piłam "fusiastą" a teraz tylko i wyłącznie rozpuszalną...chyba zupełnie się przestawiłam, bo na "fusiarę" nawet nie spojrzę:)
...a jak myślicie, jak dzisiaj zaczęłam dzionek???:) właśnie od pysznej kawusi:) pomaga mi nie zasnąć przy stosie papierów w pracy...:)

Miłego dnia wszystkim przyszłym mamusiom:)

malammo
02-07-2008, 14:39
oj a ja znowu mam ochotę na kawkę.... a już 1 wypiłam... i tak się biję z myślami...:confused:

miska271
03-07-2008, 12:06
Jedna kawka z mlekiem nie zaszkodzi.

sampo21
03-07-2008, 12:44
wkleję Wam dziewczyny kilka artykulików na temat picia kawy w ciaży i podczas karmienia piersią.

Czy picie kawy przez kobiety bedace w ciazy jest bezpieczne?

"Tak, badania pokazuja, ze dopóki konsumuje sie mniej niz 300-400 mg (okolo 2-2,5 filizanki) kawy dziennie, jest to bezpieczne. Wielu ginekologów i polozników holduje jednak pogladowi, ze kawa jest bezwzglednie szkodliwa i zakazuja swym pacjentkom jej picia. Mozliwe jednak, ze w swietle najnowszych publikacji ten stan rzeczy ulegnie zmianie".

Czy kofeina ma wplyw na plodnosc?
"
Tak, moze ona powodowac u kobiety zmiejszenie szansy na posiadanie przez nia potomstwa, jednak w zadnym wypadku nie oznacza to, ze panie pijace kawe w umiarkowanych ilosciach - raz na tydzien, czy nawet codziennie - nie beda mogly zajsc w ciaze z powodu nadmiernego obciazenia organizmu kofeina. Nieznaczne obnizenie plodnosci obserwuje sie równiez wsród mezczyzn".

Czy picie kawy przez kobiety w ciazy powoduje przyjscie na swiat dziecka o mniejszej wadze niz przecietna?

"Nie, choc w przeszlosci opublikowano kilka raportów tak mówiacych, obecnie tezy ogloszone w nich sa dementowane".

To tylko urywek wywiadu, cały znajdziecie tutaj:

http://www.caffeprego.pl/?strona,doc,pol,glowna,1293,0,679,1,1293,ant.html

Ja nie lubię kawy, wolę herbatkę najchętniej zieloną lub owocową. U Nas w domku jest tylko w puszeczce dla gości.
Myślę, że jedna kawka dziennie nie zaszkodzi Wam i maleństwu.

ella2204
10-07-2008, 11:05
Ja mam niskie ciśnienie i często słabo się czuje więć bez rozpuszczalnej kawki z mleczkiem ani rusz!! Bez przesady nie panikujmy;-)

jaka_ja
12-07-2008, 23:17
dziewczyny...kawka, kawką...a ja ostatnio pochłaniam takie ilości lodów, że sama w to nie wierzę...nie mogę się opamiętać...a najlepiej to jeszcze z bitą śmietaną i polewą toffi:) mniam:)

aleksia1
23-07-2009, 19:37
A ja piłam kawke , ale zawsze taka delikatna , bezkofeinowa Astre i owszem , dodawałam od niej lody ;-)

agnieszka1982633
23-07-2009, 21:10
a ja mam niskie ciśnienie i lekarka powiedziała,,ze słaba kawka mi nie zaszkodzi i że lepiej wypić kawke zamiast łykać tabletki przeciwbólowe jak mnie głowa rozboli od tego ciśnienia.W sumie nie zawsze ją pije,a na początku ciąży mnie troche odrzuciło,ale to przez mdłości

kropla
24-07-2009, 14:53
A ja piłam kawke , ale zawsze taka delikatna , bezkofeinowa Astre i owszem , dodawałam od niej lody ;-)

Mnie się jednak wydaje, że Astra zawiera kofeinę, ale za to jest niskodrażniąca, przez co jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i karmiących, a idealna wręcz dla wrzodowców, nawet lekarz mówił, żeby sobie podnosić ciśnienie tą kawą.

aleksia1
24-07-2009, 19:49
Mnie się jednak wydaje, że Astra zawiera kofeinę, ale za to jest niskodrażniąca, przez co jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i karmiących, a idealna wręcz dla wrzodowców, nawet lekarz mówił, żeby sobie podnosić ciśnienie tą kawą.

Tak , masz racje, juz mi sie troszke pokręciło. Oczywiscie generalnie chodziło mi o to ze jest niskodrazniaca ;-)

slowik7
12-10-2009, 14:28
Ja też tylko na bezkofeinowej jadę od początku, smakuje pysznie..;)

megna
26-10-2009, 11:41
Znalazłam coś ciekawego, pani doktor mówi czego powinnysmy unikać w ciąży:

http://www.mamazone.pl/tv/film,4176,z-czego-trzeba-zrezygnowac-w-ciazy.aspx

Luna24
26-10-2009, 15:54
Dziekuję ci megna za ten link, swietna strona! Tam jest też filmik jak rozwija się płód tydzień po tygodniu, super :)

Eerve
22-07-2010, 14:25
Znalazłam jakiś czas temu informację nie o kawie, a o herbacie. Że akurat herbata ma więcej pozytywów i raczej poleca się ją pić. myślę, że warto pamiętać o jednym - o tym, co jest na pudełku - "Dodatkowo na opakowaniach herbat IRVING umieszczona jest informacja o zawartości teiny w 100 ml naparu.".

nata5001
03-08-2010, 20:00
ja sobie pozwalam na małą kawkę rozpuszczalną z mlekiem od rana :) i myślę że jakoś specjalnie to nie wpływa na Maleństwo :)

kasiekzuza7
03-08-2010, 20:30
mała kawka napewno nie zaszkodzi malenstwu.ja piłam taką słaba całą ciążę i córce nie zaszkodziło

Agnieszka255
05-08-2010, 12:48
witajcie! ja również pije kawusię jedną albo dwie dziennie taką 3 w jednym:) mySlę że wszystko w umiarze nie powinno zaszkodzić naszym maluszkom mieszkającym w naszych brzuszkach, herbatke piję, ale owocową np. truskawkę z wanilia, i pije dużo mleka:D

Agnieszka255
05-08-2010, 12:49
Ja mam niskie ciśnienie i często słabo się czuje więć bez rozpuszczalnej kawki z mleczkiem ani rusz!! Bez przesady nie panikujmy;-)

zgadzam się z koleżanką- nie dajmy sie zwariować:)

Aniinka
06-08-2010, 23:35
ja piłam kawę od około 5 miesiąca ciąży, bo wcześniej mnie odrzucało, sam zapach powodował mdłości, możecie sobie wyobrazić jakie katusze przeżywałam będąc na praktykach w szpitalu kiedy wszystkie piguły parzyły sobie kawę:D uciekałam z dyżurki gdzie pieprz rośnie:D

jedna kawa dziennie jest akceptowana;) kawa to przecież nic złego, nie wiem dlaczego niektórzy traktują ją jak grzech? podniesie ciśnienie, zawiera antyoksydanty które likwidują wolne rodniki(odpowiedzialne za procesy nowotworowe i starzenie się:p), poprawi humor:)

a kawy 3w1 nie polecam, bo zabielana jest nieciekawymi substancjami zawierającymi utwardzone tłuszcze roślinne, których każdy powinien unikać.

Madziaq
07-08-2010, 09:28
ja całe życie mam niskie ciśnienie a w ciąży to dopiero niskie miałam, wiec piłam do 2 kaw rozpuszczalnych z mlekiem dziennie. przed ciążą piłam do 3 z ekspresu więc i tak ograniczyłam, a lekarz powiedział że większe zło bym nam zafundowała gdybym w ogóle przestała ją pić, bo byłby to szok dla organizmu a ja bym chyba po ścianach chodziła... tak więc w ciąży nie pijemy alkoholu, nie palimy i nie jemy surowego mięsa i jajek, a cała reszta jest dla ludzi, byle z umiarem.
a córa ma się świetnie i jest niezwykle spokojnym dzieckiem :p

Impression
27-08-2010, 13:39
Ja pilam kawe cala ciaze. Lekarz mi kazal przynajmniej 2 dziennie. I to w miare mocne. Bo moje cisnienie normalnie jest super niskie, a w ciazy to prawie jak u bliskiego smierci. Chlop sie urodzil zdrowy i silny. Mysle ze gorsze rzeczy mamusie funduja dzieciom - papierosy alkohol, no a co z fastfoodami ktorymi niektore sie zajadaja??Kawka dobra nie jest zla. Chyba ze kogos odrzuca, lub ma wysokie cisnienie :)