upaly

napisał/a: botrosek 2008-06-15 17:29
Drogie Mamy,

Pomocy, za okolo 2 i pol tygodnia mam termin porodu, ale zupelnie nie wiem jak mam ubierac takie dopiero co narodzone dziecko, dodam ze tu gdzie mieszkam jest naprawde bardzo, bardzo goraco. Jak ubierac takiego maluszka:confused:
Z gory dziekuje
napisał/a: Aleksk21 2008-06-15 17:32
Ja tez mieszkam w upalach i moje dzieciaki urodzily sie w Lipcu. Ubieralam je tylko w lekkie body. Temperatura ciala dziecka jest wyzsza niz twoja, wiec pamietaj zasade, jesli tobie jest goraco to ym bardziej maluszkowi.
napisał/a: botrosek 2008-06-15 17:58
Dzieki Aleks21, szczerze mowiac to tez tak myslalam ale potrzebowalam sie upewnic.
Pozdrawiam
napisał/a: Aleksk21 2008-06-15 18:22
Niema sprawy i szczesliwego rozwiazania !
napisał/a: renatap 2008-06-16 21:47
Mozesz ubrać maluszka w lekki bawełniany kaftanik i pół śpiochy. Do tego bardzo lekko przykryj cieniutkim kocykiem lub pieluszką (chyba ze bedziesz go trzymała w rożku wtedy tylko tylko lekko okryj rożkiem)
Pozdrawiam ciepło i życzę szczęśliwego rozwiązanie:)
magdamir1
napisał/a: magdamir1 2008-06-17 16:35
ja tez rodzilam jak bylo cieplo czyli w maju
ale jak juz bylo tak goraco jak bywa teraz to ubieralam maluszka tylko w same body i skarpetki nawet bez czapeczki,
mozesz zalozyc taka bawelniana lub z jakimis dziurkami cieniutka czapeczke jak bedziesz na poczatku wychodzila:)
napisał/a: karina221 2008-06-18 17:29
ja do tej pory niewiem jak mała ubierac:(((,jak sa upały to faktycznie same body lub rampersik,ale jak juz troszke jest pochmurno to niewiem:((,az wstyd sie przyznac:((
napisał/a: ~elkoral 2008-06-19 12:58
Ja moją Małą ubierałam w body i delikatnie przykrywałam pieluchą pamietając że gorzej jest jak dziecko się spoci je przewieje niż jak bedzie jemu troszkę chłodniej.
Pozdrowionka
napisał/a: Aniinka 2008-06-19 13:40
witaj!
ja czytałam w jakimś czasopiśmie, że dziecko które nie chodzi powinno mieć jedną warstwę więcej niż my, ale takie które jedzie w wózku musi być ubrane tak jak ty, bo sam wózek osłania od wiatru i "robi" za tę jedną warstwę, na początku chyba jakieś cienkie skarpetki, bo bardzo często noworodki marzną w stópki:) do tego jakieś bawełniane body lub rampers:)jeśli jest bardzo ciepło to uważam, że czapka nie jest konieczna- wózek chroni przed słońcem i wiatrem, chyba, że będziesz maleństwo z niego wyciągać- chroń głowę przed słońcem:)
napisał/a: ~elkoral 2008-06-20 20:58
I jeszcze jedna ważna rzecz, która mozna sprawdzić. Jeżeli dziecko ma chłodne rączki i ciepły kark to jest mu dobrze, jeżeli rączki gorące i kark mokry to jest mu za gorąco...