załamana mama

napisał/a: agaq11 2008-06-04 10:50
Nie wiem, czy wszystkie takie są dzieciaczki...Moj ma 8 tygodni i nie daje mi odsapnąć. Nie moze przez chwilkę byc sam. Wytrzymuje moze z 10 minut, potem płacze. Jedynie kiedy nie płacze to jak je albo spi. A spi w ciągu dnia moze z 2 godziny. Wczoraj więcej pospał w dzień i za to w nocy dał nam popalić, spał może z 2 godzinki. Nie płakał tak jakby go bolało, ale podginał nózki i machał rączkami.Teraz odsypia noc.Sam w ogóle nie zasypia, chyba ze przy cycu, albo trzeba się nieźle go pokołysac, ponosić na rękach...Czy to normalne?
:confused:
napisał/a: ~ewella 2008-06-04 11:07
A może ma kolki?? Musisz sprawdzic czy ma twardy brzuszek.
napisał/a: karina221 2008-06-04 14:53
włsnie byc moze ma kolkiale niektóre dzieciaczki tak maja,krzycza bez powodu,ale warto lepiej zobaczyc czy to niekolki bo poco ma sie meczyc.
napisał/a: j_u_l_i_a 2008-06-04 15:26
Może boli go brzuszek? Spróbuj mu podać wody koperkowej, ja swojemu podawałam i było lepiej.
napisał/a: ~ewella 2008-06-05 07:43
Również polecam wodę koperkową, w moim przypadku pomogła:)
napisał/a: sampo21 2008-06-05 08:10
Ja profilaktycznie stosowałam Esputicon... bo mój maluszek nie miał kolek.
Bedzie do brze, a dla pewności proponuje wizyte u pediatry.
anetakam0
napisał/a: anetakam0 2008-06-05 08:13
sampo21 napisal(a):..............Bedzie do brze, a dla pewności proponuje wizyte u pediatry.


a może śpij z nim przy cycu - i Ty odpoczniesz i maluszek będzie czuuł sie bezpiecznie


no cóż - dzieciaczki juz tak mają, że nie chcą się z Mama rozstać


Sampo - skąd masz takie ładniutkie ramki?
napisał/a: kaasiek 2008-06-07 20:38
Skądś to znam. Moja córka przez pierwsze 2 miesiące życia jadła spała i płakała na okrągły zegar. Nie pomagało nawet noszenie, lulanie, śpiewanie – nic. Tylko cycuś mnie ratował. Dochodziło do tego, że jak nie mogłam sobie dać z nią rady to wyciągałam pierś i modliłam się żeby mała przy niej usnęła. Podobnie jak u Ciebie – nie mogłam jej zostawić w łóżeczku nawet na chwilę samej bo od razu był ryk. Moja mama twierdziła, że dziecko musi być głodne – dałam więc parę razy butelkę, ale było tak samo. Moja babcia z kolei cały czas upatrywała przyczyn płaczu w bólach brzucha – ale ja wiedziałam że to nie to bo jak tylko przystawiałam małą do piersi milkły wszelkie płacze. Moja córeczka podobnie jak twój dzieciaczek – jak płakała to wymachiwała rączkami i podginała nóżki. Zaczęłam dawać dziecku smoczek (choć położna mi to odradzała) i zaczęło być lepiej. Choć z początku mała nie chciała, to po kilku dniach potrafiła się już trochę przy nim uspokoić. Jak skończyła 2 miesiące wszystko zaczęło lepiej wyglądać. Teraz z upływem czasu wiem – że mała miała po prostu ogromną potrzebę ssania i bycia blisko mnie. Dziś ma cztery miesiące, płacze dużo rzadziej i ogólnie jest ok. Życzę Ci wytrwałości, i głowa do góry. Choć czasem wydaje Ci się pewnie, że nie dasz już rady – uwierz mi że już niedługo będzie lepiej. Dzidzuś podrośnie, zacznie się interesować otoczeniem i prędzej da się zabawić. Pozdrawiam
napisał/a: ~elkoral 2008-06-07 22:29
U mnie było podobnie! Przez pierwsze trzy miesiące cały czas przy cycu. Non stop.Nie dało się jej odlozyć w łózeczku leżała dziesięc minut i wrzask. W końcu zaczęłam z nią sypiać, bo do łóżeczka bez cyca nie dało się odłożyć. W końcu sie unormowało. życzę ci strasznie dużo cierpliwości i wytrwania.
napisał/a: Katarzyna83 2008-06-07 22:51
Dziewczyny mają racje,podaj herbatkę koperkowa,albo kropelki na kolkę...Moze to jest przyczyną. Jesli nie to Twoje Dziecko potrzebuje 100% / 24 h mamy:) a i konsultacja z pediatra nie zaszkodzi :)
Zyczę cierplwości. Pozdrawiam
napisał/a: malenstwo23 2008-06-07 23:51
Ja też tak miałam na początku jak maluszek tylko poczuł że nie ma mnie przy nim był płacz.Ale teraz przsypia mi całą noc,w dzień potrafi się troszkę sam sobą zająć pobawić zabawkami swoimi rączkami itp.Po prostu maeństwo Cię potrzebuje o ile to nie są kolki.Jak ja zaczęłam małemu dawać smoczek to na początku wolał mój palec niż smoka teraz też za nim nie przepada ale najważniejsze że ja sie wysypiam.I Ty również zaczniesz:)
napisał/a: katerinka020 2013-03-12 14:54
minie jak dziecko skonczy 3 miesiace :) u nas tez tak było....