PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to skaza białkowa???

kaasiek
09-05-2008, 22:23
Witam mamusie!
Byłam dzisiaj z moja córką u lekarza bo koło ucha zrobiła się jej taka czerwona plamka i łuszczy jej się w tym miejscu skóra. Lekarka stwierdziła że to skaza białkowa i kazała zmnienić mleko na HA (do tej pory podawałam jej Bebiko 1) Trochę nie chce mi się wierzyć, bo po pierwsze nikt u mnie w rodzinie nie miał na nic alergi, po drugie oprócz tego jednego miejsca nie ma więcej takich zmian, po trzecie mleko podaję jej od 4 tygodni ( a od dwóch karmię wyłacznie modyfikowanym) a to się zrobiło dopiero kilka dni temu. Jak ją karmiłam wcześniej piersią to jadłam nabiał w dużych ilościach i nic jej nie było. Poza tym ta lekarka jest hmmm... jakby to powiedzieć - mało sympatyczna, mam wrażenie że tylko chce "spławić pacjeenta" jaknajszybciej.(Na pewno zmienię lekarza na innego) I tak sie zastanawiam czy to aby na pewno skaza. Może to uczulenie na Bebiko po prostu? (wcześniej, jak była całkiem malutka to podawałam jej czasem Bebilon, ale teraz ze względu na cenę - zmieniłam na Bebiko). Dodam jeszcze na koniec, że po Bebiku ostatnio strasznie się jej ulewa, a po Bebilonie tego nie miała. Reszta jest ok, żadnych sensacji żołądkowych( jak na razie) czy brzydkich kupek.
Będę wdzieczna za wszystkie rady i informacje na temat skazy białkowej.

Madunia
10-05-2008, 22:40
[QUOTE=kasiektarnow;176787]
witaj, radze udac sie do dermatologa (nie potrzebujesz skierowania od pediatry)
Mój synek ma skaze białkowa i te objawy co opisałas odbiegają od tych, które ma moje słoneczko.

pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

estoy
04-06-2008, 11:22
Poleciłabym bardziej alergologa, w tym przypadku na pewno doradzi odpowiednio i opowie o skazie białkowej, odnosnie diety, itp.

malgosia_82
04-06-2008, 22:33
A ja bym Ci radziła jak najszybciej zmienić mleko i poczekać na reakcję. Może po prostu winne jest bebiko? Z drugiej strony, skaza nie musi ujawnić się zaraz po urodzeniu. Zazwyczaj pojawia się koło 2-3 miesiąca.
Najpierw zmień mleko. W ten sposób będziesz miała pewność. A lekarze niestety nie są jasnowidzami, nie jest pewne czy za pierwszym razem postawią słuszną diagnozę.

haniatk
05-06-2008, 21:57
witam, moja córka ma obecnie 2,5 roku i właśnie tak zaczął się jej marsz alergiczny. Uczulenie na nabiał jest najtrudniej wykryć, ponieważ nie występuje zaraz po zjedzeniu nabiału, ale właśnie po kilku tygodniach :-( Jestem niemal pewna, że u Twojego maleństwa również wystąpiły objawy skazy białkowej i dlatego lepiej zmień mleko na HA. Skaza różnie się objawia, u jednych to właśnie zmiany skórne a u innych to inne kupki lub jeszcze inne objawy.

zuzkus
09-06-2008, 20:36
witam, moja córka ma obecnie 2,5 roku i właśnie tak zaczął się jej marsz alergiczny. Uczulenie na nabiał jest najtrudniej wykryć, ponieważ nie występuje zaraz po zjedzeniu nabiału, ale właśnie po kilku tygodniach :-( Jestem niemal pewna, że u Twojego maleństwa również wystąpiły objawy skazy białkowej i dlatego lepiej zmień mleko na HA. Skaza różnie się objawia, u jednych to właśnie zmiany skórne a u innych to inne kupki lub jeszcze inne objawy.

Tak jak pisze kolezanka, skaza bialkowa nie ujawnia sie zaraz po urodzeniu. ale nie ma tez co kazdej wysypki traktowac jako objawu alergii. W razie watpliwosci najlepiej isc do alergologa lub dermatologa kyory pokieruje leczeniem
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200805221561.png (http://www.slub-wesele.pl)
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/19990724290114.png (http://www.slub-wesele.pl)
http://www.suwaczek.pl/cache/78b2e03232.png (http://www.suwaczek.pl/)
http://www.suwaczek.pl/cache/1c6ff89bd7.png (http://www.suwaczek.pl/)
http://www.suwaczek.pl/cache/e7dde50536.png (http://www.suwaczek.pl/)

DominikaH
07-07-2008, 17:08
Hej!!!!|A jakie sa objaawy skazy bialkowej??

pajaczek
12-07-2008, 15:43
Ja również radzę iść do dobrego alergologa. Mój synek też miał łuszczącą się plamkę najpierw na pleckach potem pojawiły się na czółku .Dermatolog mówił że to alergia kontaktowa i dawał maści sterydowe. Pomagały owszem ,ale po dwóch tygodniach wszystko wracało. Alergolog w szpitalu stwierdziła że to AZS i wypisała koszmarnie drogą maść... ale dla pewności poszliśmy prywatnie do alergologa który stwierdził,że to nie jest żadna alergia i przepisał maść z antybiotykiem. Po tygodniu nie było już żadnych plamek i tak jest do dziś choć upłynęło już 8 miesięcy...

ASHANTI3
25-07-2008, 16:39
Zauważyłam , że lekarze lubią wydawać wyroki tupu to jest skaza białkowa , najlepiej dawać nutramigen.

Ja po pierwszej wizycie u Pediatry w poradni noworotka też usłyszałam , że mój mały ma początki skazy białkowej i trzeba podawać nutramigen.
Uznałam to za bzdurę , gdyż nie miał żadnych objawów , więc nie zastosowałam się do zaleceń Pani doktor.i miałam racje bo ma już 4,5 miesiaca i nic mu nie jest.
Owszem miał kolki dosyć bolesne i uciążliwe(jadł wtedy bebiko) , ale po zmianie mleka i butelek ustały.
Bebiko nie jest zbyt dobrym mlekiem , owszem jest tanie , ale ..................
Mój mały je BEBILON COMFORT polecam to mleczko jest super.

kaasiek
09-08-2008, 22:54
Cześć dziewczyny, od mojego postu trochę minęło i dzisiaj mogę Wam powiedzieć, że mała rzeczywiście ma skazę. Jak zmieniłam jej mleko na BeBilon Pepti plama na buzi zniknęła (swoją drogą mała uwielbia to mleko, nie było problemu z przyzwyczajaniem do niego, choć smak ma paskudny). Dziś ma pół roku i jak jej podam coś mleczenego - np. deserek z jogurtem to od razu zaczyna się jej łuszczyć to miejsce koło ucha. Więc choć wierzyć mi się nie chciało - lekarka miała jednak rację... Ale i tak zmieniłam ją na innego lekarza...

kalka23
20-08-2008, 15:40
Witam.Mój Synek ma 8 miesięcy je mleko bebilon, i od pewnego czasu zauwazyłam straszne plamki na buzi, wręcz place na całych polikach.Byłam u p.doktor stwierdzila ze to alergia być może na jakiś owoc lub warzywo.Próbowałam juz wszystkiego na małym.To co do tej pory jadł dawałam powoli i obserwowałam czy pojawiło sie mocniejsze zaczerwienienie na buzi ale wszystko ok, jednak gdy dostanie bebilon cała buzie ma zaczerwieniona.
Juz pisałam Wam ze lekarz zalecil smarowaniem kremem o nazwie Atopra, znika ale za jakiś czas od nowa sie pojawia:(
P.doktor nic nie powiedziała ze to skaza białkowa,chyba musze zmienić lekarza bo jestem z dzieckiem na co dzień i widzę co sie dzieje.
Jakie mogę podac inne mleczko żeby chociaż sprawdzić czy moje obawy sie potwierdzą.
Pozdrawiam

kaasiek
21-08-2008, 08:09
kalka23 możesz spróbować Bebilon Ha albo Nan Ha - osobiście polecam ten pierwszy, bo Nan jest paskudny w smaku - taki gorzkawy na końcu. Ale to dalej mleko modyfikowane z mleka krowiego tylko białko jest w nim rozbite na mniejsze cząstki, i może po mnim zejśc alergia, albo i nie. Najlepiej jakbyś małemu podała preparat mlekozastępczy Beblion Pepti, albo Nutramigen - tylko mały może nie chce jeść bo mleko ma paskudny smak. Bebilon Pepti można kupić w aptece - kosztuje ok 23 zł, ale jeśli dziecko ma skazę i lekarz wypisze Ci receptę płacisz przez pół.

kalka23
21-08-2008, 10:39
kasiektarnow dzięki bardzo za udzielenie informacji.Dzis idę do lekarza wiec moze lekarz przepisze recepte i spróbuje Bebilon Pepti podać zobacze jak poskamuje malemu.
Pozdrawiam

kalka23
21-08-2008, 18:06
Witam.
Ojej juz nie mam siły do tych lekarzy.Jak wyzej juz pisałam mały ma problemy z buzia straszne plamki pojawiają sie po mleczku Bebilon.
Do tej pory mial buźke smarowana kremem Atopra, dziś byliśmy na kontroli juz u innego lekarza który wogóle nie stwierdził ze to moze być skaza białkowa mimo iż mówiłam ze wszystko wypróbowałam na nim co do tej pory jadł.
Lekarz zalecił odstawienie Atopra i przepisał maść sterydowa Elocom. Sama nie wiem co juz robić, delikatnie próbowałam zaproponowac inne mleczko ale P.Doktor stwierdziła ze mały jest juz na tyle cwany (9m) i nie posmakuje mu bebilon pepti ani każde inne:(
Z tą maścia Elocom to wiem jak jest, zwyczajne "chowanie po dywan" zakoncze jej stosowanie i od nowa sie pojawi to samo.Czytając ulotke wiem ze moga ją stosowac dzieci powyżej 2 lat.
Czy mieliście podobne problem?

kaasiek
22-08-2008, 21:44
Powiem Ci tak - idź do dermatologa, albo alergologa. Do dermatologa nie trzeba skierowania. Może oni coś poradzą. A co do maści ze sterydami - podobno bardzo niszczą skórę. Pisze podobno - bo takie opinie słyszałam i nie wiem czy to prawa. Ale ja bym osobiście nie stosowała. A co do bebilonu Pepti to faktycznie może małemu nie posmakować bo w porównaniu ze zwykłym bebilonem jest paskudny. Z drugiej strony moja córka z bebika przetawiła się od razu na bebilon pepti i nie było problemu. Za to jak próbowałam jej wcześniej dać NANa to za żadne skarby nie chciała jeść. Więc to zależy od dziecka. Możesz zresztą zrobić tak, żeby stopniowo go przestawiać - najpierw po łyżeczce dodawać i codziennie stopniowo zwiększać.

kalka23
25-08-2008, 15:50
Dzis sie udało dostac recepte na Bebilon pepti ale dopiero za trzecim podejściem:( Nie wiem dlaczego lekarze nie chca wypisywac, przynajmniej w świętokrzyskim!
Oczywiście dostałam recepte tylko na jedno mleczko, nie wiadomo jak mamy zareaguje. Wiem ze mam kupic jakies owocowe, nie wiedzialąm ze takie jest :)
Aha mam jeszcze do Was takie pytanie, czy zmieniając z bebilonu na bebilon pepti występuja m.in biegunki lub cos innego?

izaszu5
25-08-2008, 16:04
witam,ja kupuję bebilon pepti bez recepty,a o kupki nie masz się o co martwić bo właśnie to mleko jako jedyne reguluje przemianę materii,u mnie jest to samo lekarz stwierdził trądzik niemowlęcy ale chyba to jest uczulenie,nie wiem dzisiaj kupiłam bebilon pepti i zobaczę czy będą te krostki się zmniejszać czy nie,pozdrawiam

kalka23
25-08-2008, 16:50
Dzięki za szybką odpowiedz:)
Ja pytałam w aptece ale nie ma szans ze dostane bez recepty.Co prawda pytałam tylko w trzech:/
Odnośnie trądziku to tez tak miałam, mały mial 4 miesiace i nawet nikt nie pomyslał ze to skaza!Tyle sie bidulek meczy, chyba go to swędzi na polikach bo łapkami trze o poliki. My mamy przyjśc na kontrole za 2 tyg, podobno dopiero wtedy da sie stwierdzic czy cos to mleczko pomogło:) Aha i mam kupic jakies smakowe?wiesz moze jakie sa dokładnie?
Pozdrawiam

kaasiek
25-08-2008, 21:54
Kalka nie spotkałam się z Bebilonem Pepti smakowym. Ale w sumie to ja nie pytałam. Moja mała na to mleko zareagowała w porządku, nie było żadnych sensacji załądkowych. Kupkę robi po nim czasem zieloną - ale to podobno normalne bo mleko zawiera żelazo.
Bardzo dziwne, że lekarze nie chcą Ci wypisać tego mleka, ja poszłam do pierwszego - stwierdził, że to skaza i wypisał bez gadania...

kalka23
26-08-2008, 13:57
No tak, włąsnie sie dowiedziałam ze nie ma Bebilonu smakowego, nie wiem skąd p.doktor miała takie informacjie:)
Jeszcze przepisała mi Lakcid forte, który mam dodawac do mleka przez pierwsze dni, bo moze cos wystapić u małego.Ale przepisała tylko jedno opakowanie czyli 5 fiolek, na dzień mam rozpuszczać dwie w mleczku ale nie powiedziała jak długo mam stosowac. Czy tez podawałaś coś podobnego?Sama juz nie wiem co robic, lekarz prywatny jest na urlopie, nie odbiera tel a tu u siebie juz byłam u trzech i kazdy mowi co innego:/

kaasiek
26-08-2008, 21:14
kalka ja nie podawałam żadnego lakcidu. A z lekarzami tak to już jest - za każdy mówi to do czego jest przekonany. Ja teraz chodze tylko do jednago lekarza, a jak jest na urlopie to wolę 2 tygodnie poczekać ze szczepieniem niż iść do innego.
A z tym bebilonem pepti to zrób tak, że podawaj np. pół na pół z tym mlekiem jakie dawałaś dotychczas. A potem stopniowo zwiększaj. Mały łatwiej przyzwyczai się do innego smaku i sensacji zoładkowych też być nie powinno...

kaasiek
26-08-2008, 21:15
aha i tak mi się pomyślało, że może pani doktor chodziło o to, żebyś podawała bebilon małemu np. z kaszką ryżową smakową...

elkoral
26-08-2008, 22:16
Hej. My już dwa lata jesteśmy na Beblinonie Pepti i oprócz czasami zielonych kup nie ma żadnych sensacji...co do maści Elocom to radzę ostrożnie...ja ją dostałam jak walczyłam z Łuszczyca i nigdy nie słyszałam, żeby u Małych dzieci sie ja stosowało. Ja u Małej stosuje krem Emolium i działa jak również kąpiele z dodatkiem olejku też może być jakiejś firmy ...która ma do skóry z podrażnieniami i skóry atopowej - oczywiście dla dzieci może być oilatum, balneum, atopra. a jak Małą mocno wysypywało to dostawałam robione. A lakcid przez parę dni mozna podać na brzuszek. Pozdrawiam

kaasiek
30-08-2008, 13:44
Kalaka i jak tam? pijecie ten bebilon pepti? Jest po nim lepiej?

Sylwia_lbn
05-09-2008, 15:03
Witam my tez mamy problem z alergia, lekarz u mojego synka stwierdzil skaze jak mial 2 miesiace...zmeinilismy mleko na bebilon, byla dieta nawet przy niej poprawy nie bylo...czy to mozliwe ze bebilon pepti tez uczulac moze..bo dziecko nie jedzac nabialu i tak i tak ma cale raczki i uda i policzki zsypane..pomocy!!

kaasiek
10-09-2008, 23:52
Sylwia najlepiej iść do alergologa. Może być tak, że po bebilonie pepti też nie przejdzie. Nie każde mleko każdemu dziecku podchodzi. Trzeba tak długo szukać, aż znajdziesz to dopwiedznie. Ja ostatnio też stwiedziłam, że moja córka chyba nie bardzo bebilon pepti toelruje. Co prawda nie ma już wysypki, ale ulewa się jej po nim straaaasznie. Jak zje cokolwiek innego, nawet jak herbatkę wypije to jest ok, a po bebilonie - maskara.
A wiem, że jest jeszcze Nutamigen - podobno paskudny ale lepiej tolerowany przez dzieci jak pepti.

eliza84
12-09-2008, 21:16
Witam drogie mamy. Moja dwumiesieczna córeczka ma łuszczącą sie wysypke na twarzy i uszkach. Karmie ją wyłacznie piersią. Czytałam troche w necie o skazie białkowej i stąd wnioskuje że to może być przyczyna tej wysypki. Od tygodnia nie jem żadnych produktów zawierających białko pochodzenia krowiego ale objawy nie ustępują. Czy jeżeli okaże się że to skaza białkowa to będę mogła dalej karmić piersią, czy będę musiała przejśc na sztuczne mleko? I czym można smarować pryszczyki, żeby zniknęły?

elkoral
12-09-2008, 22:30
Pewnie skaza, chociaż nie zawsze musi być bo uczulać może wiele rzeczy. Samemu nie radze , zawsze lepiej skonsultować z lekarzem. A oprócz rzeczy które pochodzą od krówek mogą uczulać też takie rzeczy jak wołowina, cielęcina, cytrusy, czekolada, przyprawy niektóre, orzechy, soja i te też radzę wykluczyć z diety. Ja Mała smarowałam kremikiem Emolium dla dzieci.
Pocieszające jest to że dzieci kiedyś wyrastają i dodam jeszcze, że nie jest warto rezygnować z karmienia piersią, nawet jak trzeba stosować dietę.
to chyba najpiękniejsze chwile w zyciu Matki...może to tylko moje zdanie.
Ale idź do lekarza, niech zobaczy i oceni.
Pozdrowionka

eliza84
15-09-2008, 16:05
Hej, byłam dziś u lekaarza i stwierzdził, że wysypka na twarzy Moni jest wywołana alergią. Nie moge jeść mięsa zwierząt kopytnych, mleka, ryb, owoców morza, cytrusów, orzechów, sezamu, kakao i paru innych. W sumie niewiele produktów mi pozostało, a te które musze wykluczyć z diety są moimi ulubionymi. Czy któraś z was mogłaby mi podpowiedzieć co mogłabym jeść bo ja nie mam zbyt wielu pomysłów. Jak coś nie jest alergiczne to z kolei może wywołać kolki. Prosze pomóżcie.

elkoral
15-09-2008, 22:31
Oj uwierz że tego jest całkiem dużo...moja Mała ma dwa lata je już z nami normalnie i nadal ma skazę więc my też nie jemy tych produktów.
Polecam: indyka, królika, kurki, warzywka - bez wzdymających kalafiora, brokułów, grochu, fasoli itp. Zupy możesz jeść. Ryż i różne kasze, jak lubisz. Ja mleko w naleśnikach zastąpiłam wodą i daje się jakoś. Naprawdę jest mnóstwo i tylko na początku się wydaje, że jest tak strasznie...
Pozdrawiam i zyczę dużo cierpliwości.

eliza84
18-09-2008, 01:05
Oj uwierz że tego jest całkiem dużo...moja Mała ma dwa lata je już z nami normalnie i nadal ma skazę więc my też nie jemy tych produktów.
Polecam: indyka, królika, kurki, warzywka - bez wzdymających kalafiora, brokułów, grochu, fasoli itp. Zupy możesz jeść. Ryż i różne kasze, jak lubisz. Ja mleko w naleśnikach zastąpiłam wodą i daje się jakoś. Naprawdę jest mnóstwo i tylko na początku się wydaje, że jest tak strasznie...
Pozdrawiam i zyczę dużo cierpliwości.

Dzięki za podpowiedź. Jakoś będę musiała sobie radzić. :)
Mam jeszcze takie pytanie, czy macie jakiś sposób na zwiększenie laktacji? Cały czas pije herbatki mlekopędne i mleka mam tyle, że starcza mi tylko na bieżące karmienia. Nie mam go tyle, żeby móc ściągnać a niedługo rozpoczyna sie rok akademicki, będe musiała wrócić na studia i zostawiać Malutką na całe dnie. Nie chce karmić jej sztucznym m lekiem, więc jeśli ktoś ma jakiś sprawdzony sposób to będę wdzięczna.

milagros231
20-09-2008, 22:29
Witam mamy:) moja Emilia takze miala skaze, brzydka plama kolo uszka i na klatce piersiowej. Karmilam piersia i musialam przstac pic mleko krowie i jesc wszystko co zawieralo bialko mleka. Gdy mala skonczyla 5 miesiecy nie chciala ssac piersi i musialam przestac karmic, zaczelam jej podawac bebiko sojowe, niestety po miesiacy rowniez ja uczulilo...:/ pozniej nutramigen i bylo ok. a od prawie 2 miesiecy za namowa znajomej lekarki mleko kozie:) i jest super! Mala jest zdrowa i rosnie jak na drozdzach:) cjoc podeszlam do tego sceptycznie, ale oplacalo sie! Pozdrawiam

izula_d
10-10-2008, 12:14
Witam:)milagros przeczytałam Twój post,więc soja może uczulić po jakimś czasie???a napisz czy jak podawałaś pierwsze butelki to było ok???żadnych wysypek???
Osobiście podawałam mojemu synkowi nutramigen ale ostatnio zmieniłam mleko sama na bebiko sojowe było ok,ale wczoraj podałam maluszkowi marchewkę i dostał czerwonej wysypki na policzkach..nie wiem teraz czy to marchew czy mleko....jeśli któraś mama tez przez to przechodziła BŁAGAM O POMOC..JAKIEŚ WSKAZÓWKI!!!

kaasiek
19-10-2008, 00:47
Witam mamy:) moja Emilia takze miala skaze, brzydka plama kolo uszka i na klatce piersiowej. Karmilam piersia i musialam przstac pic mleko krowie i jesc wszystko co zawieralo bialko mleka. Gdy mala skonczyla 5 miesiecy nie chciala ssac piersi i musialam przestac karmic, zaczelam jej podawac bebiko sojowe, niestety po miesiacy rowniez ja uczulilo...:/ pozniej nutramigen i bylo ok. a od prawie 2 miesiecy za namowa znajomej lekarki mleko kozie:) i jest super! Mala jest zdrowa i rosnie jak na drozdzach:) cjoc podeszlam do tego sceptycznie, ale oplacalo sie! Pozdrawiam
Syłyszałam gdzieś, że mleko kozie - owszem jest super ale podobno za mało w nim wapnia dla maluszka... Czy to prawda? Też bym chętnie spróbowała mojej małej podać. Choć ja ostatnio zrobiłam test i podaję jej raz Nana zwykłego a raz Pepti i na razie jest ok. Żadnych wysypek...
Milagros jakie podajesz to mleko? Takie granulowane czy w płynie?

asiabrzoz
19-10-2008, 09:38
Moja Mała pije mleko modyfikowane od 5 tygodnia życia. Najpierw był NAN H.A. i niestety mocno ulewała, miała zielone kupki. Przeszliśmy na Bebilon Pepti 1 na receptę (które jest juz dla alergików, podobno prawie nie ma nic wspólnego z mlekiem tak jak Nutramigen). od paru tygodni niestety ma objawy skazy białkowej AZS (nie trzeba tego mylić wyłącznie z mlekiem, to może byc uczulenie prawie na wszystko). Weroniczka miała najpierw katar prawie dwa tygodnie i stopniowo zacząła sie pojawiac wysypka na twarzy, głównie na policzkach. W przeciągu tygodnia zrobiła się sucha skorupa na policzkach. Byliśmy u paru lekarek. Jedna uznała od razu skazę, a druga łojotokowe zapalenie skóry (ciemieniuchę), bo do 3 miesiąca u dzieci nie musi byc alergi, prawie kazdy układ jest jeszcze słabo rozinięty, również gruczołów skórnych. Wypisała maść ( Clotrimazol i Laticort ). Ale ja nie zastosowałam, za mała jest na sterydy!!!, a na ulotce Laticortu było napisane: nie podawać do ukończenia 2 roku zycia !!! Na Nutramigen jeszcze nie przeszliśmy i Clemastinum nie podaliśmy. Na razie smarujemy maścią cholesterolową z wit. A , calcium gluconicum i piorę w płatkach mydlanych zamiast w Jelpie (choc reszta ciała jest gładziutka). Przy luźnawych kupkach przez tydzień podawałam lakcid. A zielonkawy kolor nadaje kupkom właśnie Bebilon Pepti i Nutramigen, ale zagęszczacz Nutriton (przed ulewaniem) zmienia kolor na żółty. Pomału skaza gaśnie. Właśnie skończyła 3 miesiące i nie wiem czy przeczekać czy upierać się przy Nutramigenie. A rośnie i rozwija się prawidłowo, jest pulchniutka i silna, nie objawia typowego syndromu niepokoju przy alergenach, nie drapie się po buźce. Może któraś z Was ma podobny problem? :confused:

nitus
30-12-2008, 17:17
Moja mała ma 3,5 m-ca i od dłuższego czasu ma suchą, łuszczącą się skórkę na głowie (to nie ciemieniucha) plamkę czerwoną sucha na brzuszku i jakby odparzenia na zgieciach pod kolanami pediatra najpierw powiedz. że ma skłonnośc do skóry atopowej a dzisiaj powiedz. że może to byc skaza białkowa ale ja nie jem żadnego nabiału czasem tylko jogurt albo plasterek sera żółtego więc skąd ta alergia. Nie mamy nikogo w rodzinie kto ma skazę. Karmie piersią i w waszych postach szukałam odpowiedzi co jesc a czego unikac i chyba zrezygnuje z czekolady co jeszcze może uczulac? Skórę całego ciała mojej Małej smaruje Lipobasą, buzia się wygładziła bo była szorstka w dotyku teraz została główka i zgięcia pod kolanami.

polec
06-02-2009, 02:09
Mój syn od 3 tygodnia miał policzki czerwone i krostki, a także łuszczące sie plamki. ,że to skaza to dopiero wyszło po roku. Najpierw była pierś, pózniej NAN Active 2 i 3. kupki były ok, ale wysypka też cały czas. Nie drapał sie . PO 1 roku był chory dostał antybiotyk i sie zaczeło. Mleka nie tolerował kompletnie, później troche, później znowu wcale. Dostał humane MCT, później sojowe , nie pomogło. było lepiej przez chwile i wracało do stanu początkowego. Później bebilon pepti i jest super. naprawdę,. Wysypka jest, ale kupki ok i cą reszta tez!.

daru69
25-02-2009, 22:16
Mam dwu miesięcznego Igorka, któremu od dwóch tygodni pojawiły się krostki jak tarka na policzkach i pleckach, czasami zaogniają się one tak że całe plecki są czerwone, a czasami ich nie widać tylko czuć.
Mieszkam w Wielkiej Brytanii i przy wizycie u lekarza stwierdził że to coś w rodzaju potówek, dał mi krem ale nie działa. Zastanawiam się czy to nie skaza białkowa, karmie go bebiko 1. Bo jak nie to co to może być? :confused:

kalka23
25-02-2009, 22:34
Witaj.
Na potówki to mi raczej to nie wyglada, ja mam syna 15miesięcznego i ma skazę od 4 miesiaca życia,teraz jest na bebilon pepti, maści juz wszystkie chyba stosowałam:confused:
Koniecznie wybierz się do lekarza i poproś może o zmianę mleka dla dzieci ze skazą może pomoże.
Pozdrawiam

polec
25-02-2009, 23:07
Spróbuj jakiegoś preparatu mlekozastępczego, może u Was nie trzeba na receptę, a jak trzeba to idź jak najszybciej, nim objawy się nasilą. Może Bebilon Pepti, albo Nutriamigen jak u Was jest. !!!. Nie ma na co czekać, a potówki schodzą po 4 godzinach od pojawienia, jak nie przegrzewasz malucha. pozdrawiam

martachdz83
05-03-2011, 01:16
Jestem mamą 5 miesięcznej Zuzi. Karmiłam piersią tylko przez m-c, ponieważ nie miałam pokarmu. Mała była na bebilonie ale zacząły wyskakiwać jej czerwone, swędzące krostki na policzkach, brzuszku i rączkach.w 2 m-cu poszłam do dermatologa, pani stwierdziła wyprysk niemowlęcy, przepisała bebilon pepti ale wcześniej dała mi jasno do zrozumienia że jestem złą matką i to dla swojej wygody przestałam karmić, bo "każda matka jest w stanie wykarmić swwoje dziecko i niemożliwe jest, że nie miałam pokarmu". Potulnie wzięłam receptę, wykupiłam, ale mała bardzo ulewała i krostki nie znikały. Poszłam kolejny raz przepisała nutramigen, krem sterydowy i atopiclair. Tak samo ulewała krostek nie było tylko wtedy jak posmarowałam sterydami, chociaż atopiclair nie był zły. Wtedy dostałam od kuzynów adres gabinetu gdzie wykonuje się testy alergiczne biorezonansem już u 2 miesięcznych dzieci praktycznie bezboleśnie.Umówiliśmy się prawie od razu i wyszło, że mała uczulona jest na mleko, laktozę (jest w bebilonie)i kukurydzę(skrobia jest w nutramigenie).Przy okazji sprawdziliśmy też kosmetyki i proszki do prania. Miałam przestawić małą na mleko sojowe. Poszłam więc do pani dermatolog z tymi wiadomościami, ale usłyszałam, że nie dostanę recepty na to mleko bo ona nie uznaje tych testów i wyrzuciłam pieniądze w błoto i przepisała nutramigen, na koniec dodała,że mała ulewa bo ma niewykształcony przewód.Dostałam też skierowanie do alergologa. Poszłam więc do pediatry z nikłą nadzieją, bo lekarze nie bardzo uznają tę metodę, ale ku mojemu zdziwieniu dostałam recepte od razu i jeszcze napisała na co Zuzia jest uczulona. Teraz jest już dobrze mała nie ulewa, po krostkach nie ma śladu, tylko czasem z kupką ma problem. Po 5m-cu zaczynamy odczulanie. Mam nadzieję,że będzie dobrze.