Temperatura?? Pomóżcie mamusie

napisał/a: deedee86 2008-05-03 23:54
Kochane mamy powiedzcie mi jaka temperatura w pokoju gdzie śpi dzidziuś, mam wątpliwości ponieważ kiedyś czytałam że najlepsza jest 20-22 a kupiłam sobie termomert który świeci na niebiesko jesli jest za zimno na żółto jeśli jest dobra a na czerwono jeśli jest za gorąco ale przedział mi sie nie podoba ponieważ do 15 jest za zimno, 16-20 jest dobra a 21 wzwyż jest za ciepło i teraz nie jestem już pewna jaka powinna byc temperatura
napisał/a: ciapciuch 2008-05-04 10:58
Witam.. mialam ten sam problem,kiedy urodzilam mojego synka.. po kilku dniach zauwazylam u malego czerwone kropeczki na ciele..kiedy polozna przyszla na wizyte stwierdzila ze ma zwykle potowki,a w pokoju byla temperatura ksiazkowa czyli 22 stopnie.. poradzila mi wtedy zebym nie zwracala uwagi na termometry.. to czy maluchowi jest w sam raz sprawdza sie przez dotkniecie karczku..jesli jest mokry lub goracy tzn.,ze trzeba zmniejszyc temp. w pokoju.. u mnie to podzialalo..;) pozdrawiam P.S poza tym kazdy maluszek inaczej reaguje na temperatury..
napisał/a: ~zuzkus 2008-05-04 12:02
Dla noworodka na pewno dobra jest taka kolo 20'C no i do kapieli trzeba troche podnies, ale poza tym nie dajmy sie zwariowac bo gdy w domu tak goraco to potem juz po pierwszym spacerze katarek gotowy. Nie mowiac juz o wysuszonej sluzowce, potowkach itp.






napisał/a: deedee86 2008-05-05 02:09
Tak ale ja mam 24-25 stopni w domu i nie umie zbic temp.okno otwarte wietrze jak małej nie ma a i tak jest goraco moja niunia lezy tylko z body i spi tez w body ale przykrywam ja kocykiem
napisał/a: delfin156 2008-05-23 23:45
Kiedys w tvn style pan Zawitkowski mówił że dziecko samo sobie wyreguluje temperaturę i jak mu za ciepło to się rozkopie. Tylko niestety nie powiedział co zrobi miesięczny bobas jak zmarznie, chyba sie sam przykryje?:)
napisał/a: deedee86 2008-06-05 02:06
no tak moja niunia to by przykryta tylko byla bo jak sie odkopie to sie budzi wiec nie da rady zeby spala bez przykrycia ma swoj ulubiony kocyk i tylko owinieta w nim spi
dotty
napisał/a: dotty 2008-06-05 03:09
deedee86 napisal(a):Kochane mamy powiedzcie mi jaka temperatura w pokoju gdzie śpi dzidziuś, mam wątpliwości ponieważ kiedyś czytałam że najlepsza jest 20-22 a kupiłam sobie termomert który świeci na niebiesko jesli jest za zimno na żółto jeśli jest dobra a na czerwono jeśli jest za gorąco ale przedział mi sie nie podoba ponieważ do 15 jest za zimno, 16-20 jest dobra a 21 wzwyż jest za ciepło i teraz nie jestem już pewna jaka powinna byc temperatura

Deedee86
Najbardziej optymalna temperatura w pokoju dla maluszka powinna wynosić 16-21 st. nie więcej! Powtarzała mi to każda jedna położna i znalazłam takie wytyczne w książkach na temat opieki nad niemowlętami.
Jeśli masz problem z tym, że w domu jest za gorąco, to proponuję np: kłaść maleństwo do spania (lub też w ogóle kiedy maluszek nie śpi) w bodach i przykryć kocykiem, ale kołderkę sobie już darować, przegrzewanie maluszka jest zdecydowanie gorsze niż gdyby dzidzia miała zimniej. Nie powoduj się tym, że maluszek ma zimne rączki lub stópki, u niemowląt krążenie krwi jest słabsze i nie dociera ono tak dobrze do kończyn jak u osoby dorosłej, najlepiej starać się maluszka ubierać w domu (i na zewnątrz) tak jak siebie, jeśli w domu chodzisz w koszulce i krótkich spodniach to maluszek może równie dobrze chodzić w bodach i skarpetkach, albo jeśli masz pootwierane okna, w samych śpioszkach...Ja tak robiłam (zalecenie położnej) i mój synek czuł się świetnie (nie miał przeziębienia nigdy), nie miał potówek...
Pozdrawiam serdecznie:)