PDA

Zobacz pełną wersję : Escapelle- antykoncepcja po

Kirea
18-06-2007, 16:55
Miałam przedwczoraj wpadkę (pękła prezerwatywa) i u lekarza dostałam receptę na środek antykoncepcyjny po, właśnie escapelle, wg ulotki miałam 72 godziny na jego zażycie- u mnie to była 29 godzina. Pierwszy raz się z tym spotkałam i nie wiem czy to faktycznie działa. Trochę średnio się czuję, taka jakaś rozbita jestem, ale taki może być skutek uboczny. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym środkiem i opisze swoje z nim doświadczenia? Może to choć trochę mnie uspokoi.

Hania9
19-06-2007, 08:07
cześć Kirea.
Byłam w podobnej sytuacji, lekarka przepisała mi Postinor Duo, ale zanim to zrobiła poinformowała mnie, że mogę mieć zły humory, nawet kilkudniowe załamanie, i ogólnie będę się źle czuła - bóle i zawroty głowy, uczucie rozbicia, uczucie „opuchnięcia”, obrzęk, nawet wymioty, no i krwawienie. Z tego co pamiętam, to wpływ jednorazowej bardzo dużej dawki hormonów w tabletce - 3 razy więcej niż w jednej pigułce antykoncepcyjnej. A, nie martw się miesiączką - może wystąpić w swoim terminie, może się też opóźnić i pojawić w dowolnym momencie aż do terminu następnej miesiączki.
U mnie się to sprawdziło - byłam przez 2 dni rozdrażniona i słaba, ale minęło. Nie martw się, wszystko wróci do normy! Działać na pewno zadziała, bo zażyłaś w ciągu 72 godzin, a poza tym ta dawka hormonów...
Pozdrawiam, i uważajcie, żeby takiego następnego "razu" nie było. :)

12toja
19-06-2007, 08:15
Hej, hej! Masz prawo źle sie czuć to w końcu wstrząsowa dawka hormonów. Ja tez jak Hania brałam postinor i nie najlepiej sie czułam, a te tabletki maja bardzo zbliżony skład do Twoich. Szybko przejdzie nie martw sie i pozdrawiam ;)

Kirea
19-06-2007, 16:48
Dzięki dziewczyny, kochane jesteście. No dawka całkiem spora. A Postinor to coś innego? Bo mi lekarz nic o tym nie wspominał.
Trochę mi już lepiej, mój facet u mnie był i pocieszał i powiedział, że jakby coś to on mnie nie zostawi cokolwiek by się działo, więc tym bardziej mi lżej.
Staramy się uważać, nigdy wcześniej nie miałam jakichkolwiek problemów z prezerwatywami, ale ponoć kiedyś musi być ten pierwszy raz.
W sumie niezła opcja z tą escapellą, bo ja dopiero niedawno się dowiedziałam, a widzę, że już wcześniej był ten postinor a którym nic nie wiem.

Kryzysowa_Narzeczona
19-06-2007, 20:58
Ja mialam akurat tę "przyjemność" ze kondom się zsunął.Też ratowałam się Postinorem. Ale teraz od ponad roku biorę tabletki anty i już mnie nie martwią niechciane sytuacje:)

maXgosia
22-06-2007, 11:39
hej...też należę do tej grupy wybranych, które musiały zażyć Postinor...połknęłam pierwszą tabletkę jakieś 20 min. temu i czekam... lekarka uspokajała mnie, że na bank zadziała i żebym się nie stresowała skutkami ubocznymi - choć na pewno nie będa przyjemne.. zobaczymy...:)

Andziula6
26-06-2007, 17:17
hej, tez jestem wsrod tych "szczesliwych":/ polknelam escapelle po 12 godz... Okresu dostalam po 6 dniach od spodziewanego i nie wiem czy mam juz sie cieszyc czy to jeszcze o niczym nie swiadczy? Jest moze tu Ktos bardziej doswiadczony w tej kwestii i moze mi odpowiedziec na to "male" pytanko? pozdrawiam

jaga_baga
29-06-2007, 23:22
Miałam przedwczoraj wpadkę (pękła prezerwatywa) i u lekarza dostałam receptę na środek antykoncepcyjny po, właśnie escapelle, wg ulotki miałam 72 godziny na jego zażycie- u mnie to była 29 godzina. Pierwszy raz się z tym spotkałam i nie wiem czy to faktycznie działa. Trochę średnio się czuję, taka jakaś rozbita jestem, ale taki może być skutek uboczny. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym środkiem i opisze swoje z nim doświadczenia? Może to choć trochę mnie uspokoi.

Witaj
Spokojnie lek działa. Nie możesz go jednak stosować jako środka zastępczego
tylko na wszelki wypadek, jest to lek stosunkowo nowy przyjmujesz jedną tabletke i jak to się nieładnie mówi po kłopocie, możesz się po niej kiepsko czuć, silne bóle brzucha ale takie jest jej działanie. Pomyśl na przyszłość o dobrym zabezpieczeniu, tabletek wczesnoporonnych nie można stosować na wciąż.
Pozdrawiam

jaga_baga
29-06-2007, 23:28
hej, tez jestem wsrod tych "szczesliwych":/ polknelam escapelle po 12 godz... Okresu dostalam po 6 dniach od spodziewanego i nie wiem czy mam juz sie cieszyc czy to jeszcze o niczym nie swiadczy? Jest moze tu Ktos bardziej doswiadczony w tej kwestii i moze mi odpowiedziec na to "male" pytanko? pozdrawiam

Witaj.
To już po sprawie, tak właśnie działają te środki nazywane inaczej wczesnoporonnymi. Nie należy ich oczywiście stosować na wciąż tylko jako środek doraźny.Trzy lata temu sama go zastosowałam, od tammej pory aby uniknąć niemiłych przeżyc jestem na tabletach anty i nie mówcie mi proszę ,że się po nich tyje lub nie ma się ochoty na sex to brednie.

jaga_baga
29-06-2007, 23:34
Dzięki dziewczyny, kochane jesteście. No dawka całkiem spora. A Postinor to coś innego? Bo mi lekarz nic o tym nie wspominał.
Trochę mi już lepiej, mój facet u mnie był i pocieszał i powiedział, że jakby coś to on mnie nie zostawi cokolwiek by się działo, więc tym bardziej mi lżej.
Staramy się uważać, nigdy wcześniej nie miałam jakichkolwiek problemów z prezerwatywami, ale ponoć kiedyś musi być ten pierwszy raz.
W sumie niezła opcja z tą escapellą, bo ja dopiero niedawno się dowiedziałam, a widzę, że już wcześniej był ten postinor a którym nic nie wiem.

Jest i postinor i escapella różnica jest tylko tak,że postinor ma 2 tabletki, przyjmujesz je z 12godzinną przerwą, a escapella ma jedną tabletkę i jest środkiem nowej generacj - pochdzą oba te leki od tego samego producenta.
Nie polecam do ciągłego stosowania.

Kirea
16-07-2007, 20:12
Witaj.
To już po sprawie, tak właśnie działają te środki nazywane inaczej wczesnoporonnymi. Nie należy ich oczywiście stosować na wciąż tylko jako środek doraźny.Trzy lata temu sama go zastosowałam, od tammej pory aby uniknąć niemiłych przeżyc jestem na tabletach anty i nie mówcie mi proszę ,że się po nich tyje lub nie ma się ochoty na sex to brednie.

Wiesz, ja po swojej wpadce chciałam się dowiedzieć o tym jak najwięcej i faktycznie poczytałam sobie to i owo i to nie są środki wczesnoporonne. Wczesnoporonne są u nas zabronione, to raz, dwa one wywołują okres po tym jak już dojdzie do zagnieżdżenia się jajeczka w macicy i wtedy ta sztucznie wywołana miesiączka powoduje usunięcie tego jajeczka. A escapelle, która ja brałam, ani postinor, o którym już sobie poczytałam tak nie robią, bo działają jak środki antykoncepcyjne. Jeszce raz dzięki wszystkim za wcześniejsze informacje i 3 mam kciukasy za dziewczyny, które też brały tą tabletkę.

annabella9
17-07-2007, 09:40
ja tez wzielam postinor ale po tylu wpadkach zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne.juz sie nie martwie,a seks stal sie o niebo lepszy od tego z uzyciem prezerwatywy.pozdrawiam

katiusza1
19-07-2007, 11:19
ja połknęam escapelle 36 godz po stosunku nie wiem czy zadziała, prawdopodobnie tak, ale zawsze trzeba dmuchać na zimne, jak się kochaliśmy z chłopakiem to miałam dzień niepłodny (1 dzień po miesiączce, która trwa u mnie od 8 do 10 dni w tym wypadku było 10)CHYBA - TE WSZYSTKIE KALENDARZYKI DOPROWADZAJĄ MNIE O ZAWRÓT GŁOWY - powiedzcie drogi dziewczyny co wy na to

alicja6593
19-07-2007, 17:06
nie martw sie kobieto na pewno zadziala. a czy wiecie może czy po takiej tabletce po tej wywolanej miesiaczce mozliwe jest zajscie w ciaze???????

alicja6593
19-07-2007, 17:07
bo to podobno ogromna dawka hormonow.

DziewczynaHipokryty
19-07-2007, 21:29
Kiedyś tam to raczej na pewno ;)

EWA345
27-07-2007, 09:34
ja bralam postinor 17 godzin po i podzialal, takze mysle ze nie masz sie czym martwic bo escapelle to prawie to samo

strazniczkaXsnow
30-07-2007, 17:02
dzieczyny ja mialam to samo,wczoraj i przedwczoraj kochalam sie z moim facetem bez zabezpieczenia a wszystko przez to ze on myslal ze ja sie zabezpieczam a ja myslalam ze on moze wytrzymac wytrysk podczas stosunku.Wczoraj po uplywie 26 godzin wzielam tabletke teraz tylko leze i sie martwie jestem totalnie rozbita mam dopiero 21 lat i nie chce miec jeszcze dzidziusia to za wczesnie dla mnie,mam jeszcze tyle do zrobienia w swoim zyciu baby mi w niczym nie pomoze.Jesli bedziecie mialy jakies nowinki to piszcie please

Meggi21
15-08-2007, 13:56
nigdy ie mialam w prawdzie wpadki z prezerwatywa ale rozmawialalm na ten tmat z moim ginekologiem i wiem ze w ciazy wszelkie krwawienia sa wykluczone wiec jesli masz normalny okres to napewno mozesz byc spokojna :o

karola8834
19-08-2007, 13:04
Hej dziewczynki!!! Nic sie nie martwcie tydzien temu mielismy wpadke pekła prezerwatywa wzięłam escapelle po 30 godzinach źle się czułam cały tydzień i dzisiaj dostałam okres:)brzuch mnie boli ale jest ok:) bardzo sie ciesze bo żyłam w ciągłym stresie:) wam też życze powodzenia:*

seasun
25-08-2007, 19:03
witajcie kobietki! miałam to nieszczęście, że gumka pękła o 5 rano, trzy godziny przed wyjazdem na wakacje... po dotarciu, rozlokowaniu się w końcu znalazłam lekaża, a zażyłam tabletke escapelle dopiero ok 40 godzin po. niestety trafilam na weekend stad tyle komlikacji. przez ten czas potwornie sie denerwowalam, a po przeczytaniu ulotki jeszcze bardziej! cala masa skutkow ubocznych! zazylam wiec lek na noc, zeby mnie to w czesci ominelo... i wiecie co? nie czulam absolutnie nic... nawet mi sie to srednio podoba, bo czuje sie tak, jakbym nigdy tabletki nie zazyla! to bylo tydzien temu, do dzis zadnego plamienia, nic... godzine przed wzieciem wypilam male piwko, ale to chyba nie ma zwiazku... czy mozna absolutnie nie czuc sie po tym zle? w koncu to wielka dawka hormonu.. czy to na mnie zadzialalo? potwornie sie boje...

alicja6593
27-08-2007, 17:45
ja wziąłam tabletkę w 24 godzinie. przyznam się, że także nie miałam żadnych skutków ubocznych, mdłości itp. a krwawienie miałam ok. 8 czy 9 dnia od zażycia tabletki. póki co radziłabym Ci się nie martwić a jeżeli bedziesz miała ku temu powody to zrób test albo idź do lekarza. powodzenia.

dudek2
14-09-2007, 08:09
Dwa lata temu też musiałam zażyć tabletkę po (postinor duo) Stres miałam niesamowity, bo byłam na wakacjach w miejscowości, gdzie nie było przychodni. Musiałam jechać z moim facetem pociągiem do Władysławowa. Tabletkę wzięłam około 12 - 14 godzin "po". O skutkach ubocznych nie myślałam, nie odczuwałam ich. Byłam tak przestraszona tą cała sytuacją, że mogę być w ciąży, że nic innego jak tylko zażycie tej cudownej tabletki się dla mnie nie liczyło. Ale z tego co pamiętam, to czułam się dobrze.

anuleczka7
07-11-2007, 17:57
Mam pytanko niektore z Was zazyly tabletke escapelle.. Czy ta tabletka powoduje miesiaczke? wczoraj ja zazylam i Lekarz powiedzial mi ma ona spowodowac miesiaczke ktorej w dalszym ciagu nie dostalam.. ;( Jestem kompletnie zdezorientowana.. Nie wiem czy cos jest nie tak.. ;( Pomocie;(

lilXdi
16-11-2007, 15:05
ja wzielam escapelle i było wszytsko dobrze zero skutków ubocznych

dagaX21
04-12-2007, 22:11
Witam!!! Mam escapelle i nie mam z nią co zrobić a jest mi niepotrzebna. Czy ktoś mi może coś doradzić?
proszę o szybką odpowiedź :)

polkaXa
02-01-2008, 22:50
Witam.:)
escapelle przyjelam w 39 godzinie po stosunku. Dodam, ze bylismy zabezpieczeni prezerwatywa ze srodkiem plemnikobojczym, partner nie mial wytrysku i jedynym ale byla zsuwajace sie zabezpieczenie. Był to 12 dzien cyklu. obecnie, jestem 6h po zazyciu tabletki i nie odczuwam zadnych skutkow ubocznych, wrecz przeciwnie, czuje sie bardzo dobrze.
Moje pytania sa nastepujace:
# wg Was, jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze?
# czy escapelle ma za zadanie wywolac okres? (jesli tak, to czy po owym okresie moge miec juz pewnosc co do tego, ze jestem bezpieczna?)
# ile najdluzej czekalyscie na okres?

MySenKa4
21-01-2008, 15:22
Hej dziewczyny!!
Posluchajcie mialam podobna sytuacje...:/ Kochalam sie z moim facetem i nie dosc ze gumka sie zsuwala to jeszcze pekla...:(Ale nic w srodku nie bylo bo nie doszedl we mnie... Robilismy to w piatek i dzisiaj dopiero przyjelam Escapelle... Mam nadzieje, ze zadziala bo wy wszystkie mowilyscie ze prawie od razu przyjelyscie a ja tak na koniec...;/ No ale niby przed uplynieciem 72h... Ehh... Pocieszcie mnie bo zle sie czuje z tym wszystkim...:(

SIASKA
08-02-2008, 12:42
czy podczs wspolrzycia z partnerm pekla nam prezerwatywa a ja biore tableti Microgynon 21 moge zas w ciaze

patryszyn
19-04-2008, 14:00
ponad tydz temu temu zazylam ten lek. Nic m nie bylo po jego zazyciu,ale od kilku dni mam delikatne krwawienie, a od woczraj poprostu "krew sie leje strumieniami",nieustannie, nigdy nie pzezywalam takiego, pomijając fakt że do okresu tego własicwego zostal mi tydzień. NIe wiem jak sobie teraz mam poradzić czuje sie powornie osłabiona, boję się ze to krwawienie nie jest przypadkowe.
A 2 skutkiem ubocznym jest to, ze czuje sie mimo wszystko jak morderca, tego zarodka, który mógł powstać. Nie jest to takie łatwe, połknąć i zapomnieć,choć własnie tak myślałam.
Ja przestrzegam przed zazywaniem.

magwiz
21-04-2008, 13:18
Kiedyś słyszałam o tych tabletkach po (cóż wtedy byłam młoda, głupia i niedoświadczona:o), ale potem słyszalam, że to nielegalne (jako, że mnie to wtedy nie dotyczyło to wpuściłam jednym uchem, wypuściłam drugim, a w pamięci pozostało jedynie "Pigułki PO nielegalne":o.
Gdybym wiedziała, że jest inaczej, to bym się tak nie męczyła, jak po upojnym wieczorze z ukochanym okazało sie, że akurat tego dnia zapomniałam łyknąć pigułeczki.:cool: Przez 10 dni siedziałam jak na szpilkach, czekając nicierpliwie co powie mi test ciążowy:confused:
Na szczęście okazał się dla mnie łaskawy i wykazał, że w ciąży nie jestem.
Piszę na szczeście nie dlatego, że nie chcę dziecątka wogółe, ale dlatego, żę to nie najlepszy czas dla niego (budowa domu i takie tam)

Hania9
21-04-2008, 13:53
Dziewczyny co Wy wypisujecie?!

Jeśli Escapelle i Postinor Duo są nielegalne to dlaczego lekarze je przepisują?
Tzw tabletka 'po' jest w Polsce legalnie sprzedawana i każdy ginekolog może ją legalnie przepisać. W/w tabletki są tabletami wczesnoporonnymi tj nie powodują poronienia już istniejącej ciąży. Ich zadaniem jest nie dopuszczenie do zagnieżdżenia się komórki w macicy - działają podobnie jak pigułki antykoncepcyjne, tylko że mają większą dawkę hormonów.

Natomiast pigułka poronna taka jak RU-486 powoduje niszczenie zarodka.

roxi2
27-04-2008, 20:02
Hey laseczki pomozcie mi .. wzielam escapelle po 53 godzinach lekarz powiedzial ze mam byc spokojna tym bardziej ze moj parter nie skonczyl we mnie.. ale co jak co to byly moje dni plodne bylam nawet u 2 ginekologów.. powiedzieli ze nie mam sie martwic i czekac na okres.. powinnam dostac za jakis tydzien normalnie gdyby nic sie nie stało..a juz mam obolałe piersi tak jak zawsze przed miesiaczka myslicie ze to normalny objaw nadchodzacego okresu?

Hania9
28-04-2008, 09:11
Normalny! Powinien być opisany w ulotce!

roxi2
30-04-2008, 00:18
dostałam przed chwilką okres ! uff skończyło się czekanie ... i juz nie doprowadze do takiej sytuacji pozdrowionka dziewczynki!! i te które nadal czekają na pewno dostaniecie nie martwcie się.. mogę już spać spokojnie:)

carottka
04-05-2008, 15:53
nie chcę Cię martwić,ale 3 m-ce temu miałam podobną sytuację. Wzięłam Escapelle,nie przekraczając 72 h, a test ciążowy był pozytywny...

roxi2
07-05-2008, 17:42
tyle ze ja juz dostalam okres i mi minął.. ;) więc obeszło się strachem;)

Kasiaaabxd
25-05-2008, 07:54
hej...Ja tez chciiałam napisac...:( tez miałam niebespieczny stosunek:(( boje się ze to nie podziala wzielam tą tabletke escapelle ... dziewczyny pocieszciee czy któras z was brala jakie objawy dokladnie miala... mozecie napisac na meila najlepiej zabciaaaaa1@wp.pl serdeczniee dziękuujee

Hania9
26-05-2008, 09:37
j/w wszystko opisane w ulotce... i zwykle się sprawdza!

Hania9
26-05-2008, 13:20
Nikt tutaj nie jest jasnowidzem, dlatego najlepiej będzie jeśli zrobisz test ciążowy.

Ja po zastosowaniu tabelki 'po' okres miałam normalnie, czyli w terminie, w którym miał się pojawić.

magwiz
30-05-2008, 09:26
A tą pigułkę po to może każdy lekarz (tj. nietylko ginekolog) przepisać, czy tylko specjalista od spraw kobiecych, bo ja różnie już słyszałam. Raz słyszę tak innym razem naczej i już glupieję:o.
A, że jestem w nagłej potrzebie:eek:, to teraz dla mnie bardzo istotne!Daleko mam do swojego ginekologa i bardzo nie po drodze. Więc jakby to mógłbyć każdy to było o wiele prostsze w wykonaniu.

Hania9
30-05-2008, 14:04
Bzdury! Tabletek 'po' przepisze tylko ginekolog... no chyba nie dentysta czy kardiolog :o

Hmmm ja nigdy nie miałam problemów z dostaniem Postinoru (zdarzyło się to 2 razy) - raz skorzystałam z ostrego dyżuru w szpitalu ginekologiczno/położniczym.

magwiz
30-05-2008, 15:05
A byś się zdziwiła! Takie właśnie bzdury wypisują na niektórych niby wiarygodnych stronach internetowych. I ludzi w błąd wprowadzają!

miXkaX01
30-05-2008, 18:11
ludziska pomocy. wpadka - pękła prezerwatywa. teoretycznie był to 18 dzień cyklu ( cykle 26-28 dniowe) po 38 godz wzięłam Escapelle. no i teraz umieram ze strachu.... dziś mija 5 dzień po wzięciu tabletki, żadnych skutków ubocznych, nic... po 6 dniach od wpadki zrobiłam test płytkowy podobno wiarygodny własnie już po 6 dniach - wyszedł negatywny ale jakos mnie nie uspokoił.

roxi2
02-06-2008, 23:33
ja dostałam okres tydzień po wzięciu Escapelle, a wzięłam tą tabletkę po 50 godzinach !!! i wszystko jest dobrze tydzień temu dostałam 2 okres od wzięcia :) już nie dopuszczę do takiej sytuacji !! spokojnie powinnaś dostać go za jakieś 2 -3 dni ;)

magwiz
03-06-2008, 00:17
Ja wzięłam Escapelle w 14 godzin po stosunku i ten fakt mnie trochę uspokoił. Ale tylko trochę, bo oprócz tego biorę na codzień takie leki, które zmniejszają skuteczność tej pigułki (i prawie każdej innej też:().
Więc jedyne co mogę teraz zrobić to czekać na okres, albo chociaż na dzień spodziewanej (teoretycznie, bo mam stasznie nieregularne cykle) miesiączki, by zrobić test ciążowy:eek:.

magwiz
11-06-2008, 22:46
No i dostałam okres (w 30 dniu)! Ale jestem rozbita i ryczeć mi się chce. Za niecały tydzień mam egzamin (a nauka kompletnie mi nie idzie:o) i do tego czasu muszę się jakoś pozbierać. Mam nadzieję, że mi sie uda, bo inaczej będzie kiepsko.:(

Singielka44
16-04-2009, 17:38
Hej mam pytanie! Czy używany środek po 13 godzinie Escapelle od stosunku jest skuteczny?? Bo normalnie lęk we mnie tkwi... Pomocy!!

Katarin
22-05-2010, 09:15
Witam a wiec mam mały problem ;(
Wczoraj kochając się z chłopakiem pękła nam gumka (durex extra safe). Nie miał on końcowego wytrysku jednak w gumce było trochę jego płynów... po jakiejś godzince wzięłam tabletkę Escapelle. Sprawdzałam dziś za pomocą kalkulatora dni płodnych i wyszło ze tera mam prawdopodobnie dni nie płodne. Miesiączkę miałam 13 maja i trwała ona 5 dni. Proszę o odp. jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę bo się bardzo boję :(:(

Katarin
22-05-2010, 10:50
Witam przed chwila dostałam krwiawienia taka brązowa krew jak to pisaly na ulotce tabletki czyli dobry znak ?? :( prosze pilnie o odp. :(:(

OdrodzonawDuchu
10-06-2010, 17:25
Cześć Dziewczyny. Współczuje nerwów.:eek: Pękniecie gumy to wielka zdrada, zwłaszcza jak się nazywa "extra safe" i kosztuje więcej. Ale nie obrażajcie się od razu na Durex-a . Bardzo istotne jest jak się prezerwatyw używa. Nawet jeśli wiecie czy jemu się wydaje że wie, dobrze się dokształcić i zgooglowac sprawę. Mały szczegół jak olejek na palcach (np. to masażu), paznokieć czy brak luzu na czubku po założeniu czy wiek prezerwatywy etc powoduje pekanie. Zresztą sprawdźcie same w internecie a potem kontrolujcie partnera. Co do tabletek to chciałam się również podzielić wiedza którą nabyłam już po (Postinor Duo i Escapelle) a którą spowodowała, ze trzymam się teraz od nich z daleka. Na pewno wyczytałyście w ulotce, ze jak zażyje się tabletkę kiedy już doszło do zapłodnienia jajeczka a jeszcze przed zagnieżdżeniem to do zagnieżdżenia nie dojdzie. Choć Europejskie prawo za początek ciąży uważna moment zagnieżdżenia to jednak było wcześniej kilku komórkowe życie i trzeba ten fakt traktować z wielkim szacunkiem. Dlatego proszę uważajcie na siebie. Strzeżcie bezpieczeństwa waszych ciał i sumień. Co do moich skutków fizycznych to obu razami było inaczej i naprawdę ciało było w hormonalnym szoku. Pozdrawiam serdecznie.

nela_24
17-10-2010, 12:20
Jasne że działa tylko właśnie można ją brać w wyjątkowych okolicznościach, tak jak u Ciebie, bo to jest wielki kop różnych środków i nie można tego brać często :) Żebyś się nie stresowała już za bardzo, że np. znowu pęknie... może idź do lekarza i weź tabletki? Mają już aż 50 lat (jeszcze niedawno o tym nie wiedziałam :)))) wiec raczej mity które o nich krążą można uznać za głupotki :)