Pasta do zębów na pryszcze :)

napisał/a: ~aguś123 2008-03-30 00:45
Kiedy coś zaczyna wychodzić na twarzy można posmarować to punktowo pastą do zębów. Zasusza i rozjaśnia zaczerwienienia. Mi to naprawdę pomaga. Polecam :)
napisał/a: final 2010-04-30 14:01
Z samej nazwy pasta do zębów, służy do mycia zębów, więc nie polecam, stosować jej na twarz. Wydaje mi się, że lepszy byłby silicosan. Bezpieczny środek, wysusza pryszcze, skóra jest po nim delikatna. Jest zrobiony na bazie krzemionki, więc jakaś nowość. Nie znam kosmetyków, które są na bazie takiego środka produkowane.
napisał/a: Mari 2010-04-30 14:32
aguś123:) trafilas w dziesiatke . Mojej bliskiej osobie bardzo pomaga na zimno..
Zadne masci nie sa tak skuteczne !. Wystarczy posmarowac jeden raz i dac jej zaschnac ...tak z godzinke i zapominamy o przykrosci .
Warunek...trzeba to zrobic jak na samym poczatku.
napisał/a: kaj 2010-04-30 14:57
W zyciu nie użyłabym do takich celi pasty do zębów- przecież tam jest fluor! Silicosan to zdecydowanie najlepsza opcja. No i trzeba uważać na to co się je- żadnych słodyczy typu czekolada. To może bardzo pogorszyć problem. Jak się cieszę,że to już za mną:)
napisał/a: Luna24 2010-04-30 16:06
Zgadzam się, że pasta do zębów bardzo pomaga - na pryszcze i na ,,zimno,,. Polecam też zwykłą pastę cynkową (do kupienia w aptece - koszt to ok. 2zł).
napisał/a: karo_kwiat 2010-05-05 13:25
Dołączam się do wątku :). Pasta do zębów super sprawdza się w przypadku popularnej "zimy" czyli opryszczki. Stosowałam też te plastry, ale one niestety powodują pęcznienie opryszczki i bardzo mnie po tym bolało. A jednak pasta do zębów łagodzi. Taka z mentolem znieczula dość dobrze na pewien czas.
napisał/a: dynamite 2010-05-20 15:41
Też słyszałam o tym, że to jest bardzo dobry sposób, żeby pozbyć się pryszczy. ale lepiej jest dbać o cerę, żeby się one nie pojawiały zbyt często. Ja mam tłustą cerę i moim sposobem na to, żeby pryszcze się nie pojawiały a cera się nie przetłuszczała jest URT -OIL z naftą oczyszczoną.
Wystarczy przemyć twarz rano i wieczorem;)
margherita1980
napisał/a: margherita1980 2010-10-07 20:23
na tzw pryszcze polecałabym nałożenie na zasadzie maseczki pianki panthenol spray. Z tego co wiem, po takiej kuracji twarz wyglada zdecydowanie lepiej i korzystniej

a tu cytat na to przeczytałam na jednym wątku
napisal(a):Stosuje na twarz, na skore po goleniu, i to codziennie smaruje nim buzke od jakiego tygodnia, mam tradzikowa cere, wyrzucilam wszystko i tylko myje buzie i smaruje pantenolem, pomoglo, na twarzy nie mam juz skorupy i ranek, buzia goi sie pieknie


bo mysle, ze pasta oże bardziej rozognić ranki typu tradzikowatego :rolleyes:
napisał/a: lulu_mortese 2010-10-10 16:51
Już chyba lepiej użyć jakiegoś preparatu punktowego niż pasty...;/
margherita1980
napisał/a: margherita1980 2010-10-12 19:21
Dla mnie uzywanie pasty na tradzik to jakis hardcore :eek: rozumiem na opryszczkę nie którzy paste , ale to wedlug mnie mit tez, bo wiele razy rozogniło mi ją bardziej. A trądzik jeśli jest z ropnymi wypryskami to trzeba przecierac tonikiem i ładzić ranki by wygoiły się i przede wszystkim nie rozprzestrzeniały się.
napisał/a: bizou 2010-10-13 23:25
Moja siostra też od lat nakłada na pryszcze pastę do zębów. Wysusza, ale chyba na dłuższą metę nie pomaga, skoro siostra od lat ma takie problemy z cerą...
napisał/a: werkaaa 2010-10-14 13:15
no pastę do zebów to chyba każdy kładł na pryszcza;) Ale to żaden sposób, bo to i tak na dłuższą metę nie pomoże. Zdecydowanie lepszym sposobem jest wspomniany panthenol, a raczej smarowanie nim buźki- może nie likwiduje wyprysków, ale przyspiesza gojenie tych rozdrapanych czy wyciśniętych;)