kaszel u niemowlaka

napisał/a: sylwunia64 2008-03-27 10:09
witam.chcialabym sie dowiedziec czegos o kaszelku u niemowlaka.moja corka ma 4 m-ce i co jakis czas ma kaszelek,nie trwa on dluzej niz pare dni,przy tym ma czasami zapchany nosek.lekarz przepisal mi jakis syrop homeopatyczny o smaku malinowym takze moja niunia z checia go pije,ale chcialabym wiedziec czy mozna podac coc jeszcze?
napisał/a: sylwiam35 2008-03-27 12:13
kaszel jest suchy czy mokry?
napisał/a: malenstwo23 2008-03-27 12:25
Wiesz też mam ten problem.Mój Kubuś trochę pokichuje i pokasłuje.Byłam z nim raz u lekarza,osłuchowo było czysto ale dostał wit.c w kroplach i wapno w syropie.Po tygodniu znów z nim byłam i też było czysto osłuchowo.Teraz też trochę pokasłuje-to są takie kaszlnięcia powiedzmy 3-4 dziennie,no i trochę kicha.Nosa nie ma zapchanego więc daję mu tą wit.c i wapno.Przy czym maly nie gorączkuje jest wesoły i je za trzech czyli zachowanie bez zmian.Ale mimo wszystko jestem ciekawa skąd się biorą te kaszlnięcia i kichnięcia.
napisał/a: sylwiam35 2008-03-27 12:59
prawdopodobie w domu jest zbyt suche powietrze.
napisał/a: siwapl1 2008-03-28 10:28
hej chcialam sie zapytac czy 10 -miesiecznemu dziecku moge podac syrop z cebuli na kaszel?
napisał/a: sylwiam35 2008-03-28 12:43
sama jestem ciekawa,w sumie powinno sie zaczekac do roku,ale...
napisał/a: sylwunia64 2008-03-28 15:12
kaszel jest raczej suchy,i nasila sie najczesciej w nocy i rano,w dzien jest mniejszy.
napisał/a: sylwiam35 2008-03-29 13:29
Wg lekarza jest zdrowa,prawda,skoro zapisuje tylko lek homeopatyczny?
Spróbuj przed snem mocno przewietrzyć pokój,tak żeby było chłodno i nawilżyć powietrze (najlepiej nawilżaczem,ale mogą być mokre ręczniki),zaszkodzić nie zaszkodzi a pomóc może.
Amoże używasz jakiegoś odświeżacza albo innego zapachu ,który drażni gardełko dziecka?Może być nawet zapach płynu do płukania tkanin.
jak coś jeszcze wymyślę to napiszę:D
pozdrawiam
napisał/a: sylwunia64 2008-03-29 15:36
dzieki Sylwiam35.no pokoj wietrze codziennie,a oprocz proszku do prania lovela nie uzywam niczego do płukania.odswierzacza raczej tez nie.ale mysle ze moze to byc zwiazane z tym powietrzem,poniewaz mam mala wilgoc w domu.
napisał/a: Jedrzejak 2008-04-16 11:41
moje dziecko ma suchy kaszal głownie w nocy i nad ranem, az sie budzi, ma 6 msc, bylismy 2 razy u lekarza osłuchowo czysty , małą infekcja była wypił juz 1 syropek prawoslazowy, dostaje tez wit c, nic nei pomaga. Dodam ze sie poci, lekko charczy, przypuszczam ze moze to byc stma, ktos moze sie wypowiedziec?
napisał/a: sylwiam35 2008-04-16 13:04
To charczenie to może być wiotkość krtani,ale to lekarz powinien stwierdzić.Nie powinna się martwić na zapas-astma raczej wykluczona.myślę,że to delikatna infekcja gardła,ale Na suchy kaszel nie stosuje się syropu prawoślazowego.
Przyczyną może być suche powietrze,ale to już omówilismy powyżej.
Czy w dzień też kaszle?
napisał/a: Iloneek 2008-05-05 08:23
Witajcie,
ja mam taki problem. Mój synek ma już 4 m-ce, miesiąc temu zaczął kaszleć najpierw sucho później wykrztuśnie. Lekarze zapisali mu syropki ale bez zmian w końcu ustalono zapalenie oskrzeli ale dziecko nie gorączkuje, ma apetyt, spokojnie przesypia noce. Podano mu antybiotyk. Już po 1-szym zastrzyku kaszel ustał. Za chwilę miną 2 tygodnie od podania pierwszego zastrzyku (teraz ma podawany antybiotyk doustny) a ja nie wiem co myśleć. Skoro miał zapalenie oskrzeli to nie wypluł bo nie kaszlał. Miałyście może podobny przypadek?