PDA

Zobacz pełną wersję : Płeć dziecka

p_kasia
25-03-2008, 15:50
Witam przyszłe mamusie. Czy któras wie jak można rozpoznać płeć dziecka(oprócz badania USG)- wyglad mamy, chec jedzenia określonych produktów, przeczucie? Jestem w 28 tygodniu ciaży i jak narazie każde usg mówi co innego.

Kasienka_27
25-03-2008, 17:09
podobno jak masz smaczki na slodkie to dziewczynka :p
u mnie jak na razie pokrywa sie to z USG
Jestem w 27 tygodniu

leniutka
25-03-2008, 17:23
U mnie wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały na chłopca. Wyszła dziewczynka:)

sylwiam35
26-03-2008, 13:25
Podobno kształt brzuch wskazuje na płeć. :D Jak jest okrągły i bardzo z przodu(tak,że jak stoisz tyłem to nie widać,że jesteś w ciąży)-to chłopiec,jak bardziej rozchodzi się na biodra- dziewczynka.
U mnie się sprawdziło. :D

Alessa
26-03-2008, 13:30
Witam!
Mnie kuzynka ze strony męża-włoszka-powiedziała niesamowity znak świadczący o płci dziecka.a mianowicie kolor obwódki sutków :D jak są brązowe to na chłopca,jak różowe to na dziewczynkę.Nie wiem czy to prawda.Ja narazie czekam na drugą wizytę,bo przy pierwszej doktor nie mogła w 100% procentach określić płci,a kolor miałam na początku różowy,co myslę jest normalne w początkowym okresie ciąży,a teraz jeden róż a drugi brąz hi hi no i co wy na to? :p

sylwiam35
26-03-2008, 13:35
Może masz bliźnięta. :D

Alessa
26-03-2008, 13:51
:D też tak pomyślałam,ale kazałam już na pierwszej wizycie sprawdzić to dokładnie,bo ze strony męża tato to bliżniak.Na szczęście jeden człowieczek poruszał się w moim brzuchu :D

p_kasia
27-03-2008, 14:11
Moja koleżanak przez całą ciążę jadła słodycze, wszyscy mówili na słodkie to dziewczynka. Urodziła dużego chłopa. Ja podobnie, objadam się czekolada i hałwa. Ciekawe co sie urodzi, bo jak narazie dziecko odwrócone jest pośldkami i nie chce nic pokazać. Zobaczymy w czerwcu.

janoszka
27-03-2008, 15:21
wczoraj bylam na kolejnym usg.
Pani na usg z dnia 24 stycznia powiedziała że to dziewczynka, wczoraj zostało to niby potwierdzone ale nie ma 100% pewności ;) okazuje się,:rolleyes: że jeszcze może nas zaskoczyć ;-)

Alessa
28-03-2008, 13:25
Ja dzisiaj mam usg i muszę poznać płeć,bo to oczekiwanie mnie dręczy za bardzo.Na ostatniej wizycie doktor powiedział tylko:"Na 70% chłopczyk,ale lepiej jeszcze nic nie kupować".Dziś nie wyjdę jak sie nie dowiem w 100% ;),acha a mam równiez ochotę na słodycze,właśnie zjadłam dużą ilość nutelli i czekolady,oj oj,więc nie mam pojęcia jak to jest z tymi smakami:confused:

Agula227
28-03-2008, 14:30
Witam. Ja wczoraj bylam na usd 3d/4d i okazało się, ze będzie synuś, mimo iż cała rodzina mi mówiła, ze na pewno będzie dziewczynka:)

Alessa
28-03-2008, 22:57
HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAA!!!!!!!!!
Ochota na słodkie okazała sie trafnym znakiem-na dziewczynkę!!!Jak się ucieszyliśmy niesamowicie,gdy doktor powiedziala,że to dziewczynka,to był szok-niespodzianka dla nas,bo juz przygotowani na chlopczyka:D:D:D

married_1982
01-04-2008, 00:26
ja 27 marca miałam USG 3D, lekarz pow ze wg tego, wszystko jest OK
tylko buzi nie było widac, bo niunia spała i odwrociła sie pleckami do nas- "jezdził" mi po brzuchu z 40 min. udało sie tylko profil zobaczyc
I pytał, czy chcemy znac płec, bo widac-ja pow ze tak, jak juz widac, a maz choc z poczatku nie chciał byc przy USG i znac wczesniej płci, pow ze skoro juz jest to moze nam powiedziec
I wyszło ze na 99% .......coreczka- a ja od tyg czy wiecej cos czułam..
Jedno dziecko juz mam-syna 6l.i marzyło mi sie zawsze, by miec conajmniej parke, no ale gdyby był drugi syn-tez bym sie cieszyła
Bo tak naprawde, najwazniejsze dla rodzicow, by ich dziecko było zdrowe.
A termin mam na 2 sier.
pozdrowienia dla przyszłych mamusi ich maluszkow

ja mam juz syna -przy nim non stop ogorki kiszone, kapusta kiszona,koreczki sledziowe i takie tam kwasne
A piłam tez soki marchwiowe w duzych ilosciach--ze mały urodził sie ..."pomaranczowy" mowili brzoskwinka na Niego-ale miał tez zołtaczke fizjolog. 2 tyg.(od 4 doby do pary dni jeszcze po wyjsciu ze szpitala)
W tej ciązy zas nabiał-juz cos "czułam" ze zaszłam pewnie niewidz jeszcze do konca-no i ze wczesniej mnie nie ciagneło na to, a od połowy list moze ciagle mleko, kakao, twarog,jogurty
Ost. kuoiłam koreczki sledziowe, zjadłam ale nie naraz i nie specj ze smakiem, choc z pocz chciałam je zjesc
No i słodkie, czekolady, batoniki, ptasie mleczka, albo lody......
Jesli te 99% sie sprawdzi, tzn ze cos w tym jest, odn danych smakow i przeczuc kobiecych:)

married_1982
01-04-2008, 00:31
aha u mnie mama jak byłam w 1 ciazy 6 lat temu z obraczki "wywrozyła" najpierw syna, a potem corke
No i mam KACPERKA, KTORY W CZERWCU SK. 6 LAT I TERAZ GIN NAM POW. ZE DZIEWCZYNKA:)
a mama tez pow. ze z mojego wygladu w tej ciazy bedzie dziewczynka...
jak napisałam wyzej-Jesli te 99% sie sprawdzi, tzn ze cos w tym jest, odn danych smakow i przeczuc kobiecych-
no ale to tz widac "przypadek"-ktos mi powie

Alessa
01-04-2008, 19:14
Muszę striwerdzić,że ja równiez na początku ciąży,choc teraz również, miałam szczególna ochotę na nabiał,a szczególnie KAKAO-piłam je jak nigdy codziennie!!!
Chrostki,jakieś suche plamki na twarzy-również(podobno )na dziewczynkę ;)

kasiago2
01-04-2008, 19:41
Hej!
Na "smaczki" to chyba nie ma co zwracać uwagi, bo jak wytłumaczyć że podczas pierwszej ciąży jadłam kapustę kiszoną z czekoladą, tylko mleczną? I tak mogłam jeść na okrągło. Urodził się Mikołaj. Teraz jem śledzie z czekoladą a urodzi się dziewczynka. Więc to, że jak ma się ochotę na słodkie to będzie dziewczynka to można między bajki włożyć. Ja raczej stawiałabym na przeczucie, myślę że każda z nas przeczuwa czy pod sercem nosi facecika czy kobietkę.

wojniak1
11-04-2008, 08:28
Hej A U Mnie Wyszlo Ze Bede Miec Synka-drugiego.ale Tez Sie Ciesze Oby Tylko Bylo Zdrowe.

deedee86
11-04-2008, 15:11
Kurcze jak wszystkie posy czytam to wskazuje że powinnam miec chłopca a bede mieć dziewczynke : sutki brązowe brzuch zaokrąglony i nie mam smaków na słodkie wiec jak to rozumieć tak samo z chrostkami na twarzy ja mam gladka cere jak przed porodem u mnie nic sie nie sprawdza co do chłopca

iva49
17-04-2008, 19:05
witam;-)

ja od początku przeczuwałam, że będę miała dziewczynkę;-) To chyba instynkt podpowiadał;-) No i lekarz miesiąc temu potwierdził, że to dziewczynka;-) Oczywiście jem tylko słodycze, od mięsa mnie od początku odrzuciło, nie mogłam zjeść żadnej wędliny, mięsa, za to słodycze mogłabym jeść cały czas;-) Jem jeszcze mleko oczywiście ze słodkimi musli, no i serki białe.

Pozdrawiam;-)

nitus
21-04-2008, 00:05
Witam mamusie
ja na 75% będę miec dziewczynkę z czego ogromnie sie ciesze bo w rodzinie same chlopaki tzn. u siostry 2 synow i szwagierki też 1 synek no to w koncu bedzie sukienka w domu.
A co do moich smaczkow, na poczatku ciąży dużo śledzi w pomidorach z puszki i serki wiejskie a i jeszcze banany.
Mowią że na dziewczynke dużo słodyczy a mnie wogole nie ciągnęło dopiero teraz zaczynam jeśc słodkości ale w niewielkich ilościach.

deedee86
21-04-2008, 00:55
Witam mamusie
ja na 75% będę miec dziewczynkę z czego ogromnie sie ciesze bo w rodzinie same chlopaki tzn. u siostry 2 synow i szwagierki też 1 synek no to w koncu bedzie sukienka w domu.
A co do moich smaczkow, na poczatku ciąży dużo śledzi w pomidorach z puszki i serki wiejskie a i jeszcze banany.
Mowią że na dziewczynke dużo słodyczy a mnie wogole nie ciągnęło dopiero teraz zaczynam jeśc słodkości ale w niewielkich ilościach.

No to tak jak u mnie na 100% bedzie dziewczynka no i u mojego męża jest wiekszość mężczyzn nawet on ma 2 braci ja mam brata i wiecej kuzynów niż kuzynek
A co do smaków to też teraz mam ochote na słodkie a tak to nie miałam zachcianek na nic jadłam normalnie to co zawsze jedynie sama sobie odmawiałam bo wiedziałam że nie można jest np. tuńczyka ograniczałam

mrufka
03-05-2008, 00:12
Ja byłam na USG w 20 tyg i lekarka powiedziała, że chłopiec a ja cały czas myślałam o dziecku jako o dziewczynce nawet imię dla dziewczynki mieliśmy wybrane.
Maż co prawda stawiał na chłopca bo u niego w rodzinie dziewczynka występuje średnia jedna na całe pokolenie, ale pocieszył mnie mówiac, że na pewno druga bedzie dziewczynka :), to sie nazywa myslenie perspektywiczne.

Co do smaków to tylko prawdzice jedzenie, mięseczko, kanapeczki z wędlinka, dużo warzyw, nabiał. Słodycze w ilościach minimalnych i do ryby mam wstręt, no po prostu nie mogę, chyba że śledzie ;)

Sutki sprawdziłam przed chwila-różowe:p

married_1982
03-05-2008, 00:36
dlaczego nie mozna jesc tunczyka?
ja czasem jadłam, choc po dzis to raczej zrezygnuje
Otoz zjadlam dzis kanapki z tunczykiem, alre cos dziwnie smakowało, a termin waxn. był do kiedys tam...i raczej sie juz nie chwyce

mrufka
03-05-2008, 12:50
Czytałam, że w ciaży nie można jeść serów pleśniowych, serów typu feta-nie wiem dlaczego tych nie, surowego mięsa i ryb o tuńczyku chyba taż coś słyszałam choć zrobiłam sobie raz pastę z tuńczyka i skutków ubocznych nie zauważyłam.

married_1982
03-05-2008, 19:22
plesniowych i feta to ja tez nie jem-bo nie lubie
surowego miesa sie nie chwyce
ale ja tez w tunczyku nie zauwazylam i nie poczułam skutkow ubocznych,a jadłam nie raz
Dzis sobie budyn zrobiołam, ale nie dałam cukru-akurat w wieksz. jest juz cukier , a w tym nie było-i nie smakowało mi

cohenna
03-05-2008, 20:50
Po kształcie brzucha mówili mi że to chłopak będzie
Po wystającym pępku też
A tu dziewczyna :D

mrufka
03-05-2008, 21:51
Czy aby nie jest tak, że pępek zawsze wystaje? Moje koleżanki zawsze miały wystajacy pępek bez względu na płeć dziecka.

mrufka
03-05-2008, 21:52
Ja uwielbiam sery pleśniowe, wystrzegałam sie ale ostatnio już nie mogłam i skusiłam sie-nic nie zaobserwowałam.

wojniak1
04-05-2008, 00:14
slyszalam ze surowego miesa i tunczyka nie powinno sie jesc ze wzgledu na to zeby nie zarazic sie toksoplazmoza lub jakas inna choroba odzwierzeca.

married_1982
04-05-2008, 00:21
akurat tunczyka mało jadłam, ale teraz pewnie do konca ciazy nie tkne

cohenna
05-05-2008, 06:14
Sery pleśniowe mogą zawierać "mykotoksymy" dlatego nie wolno ich spożywać w dużych ilościach nie tylko w ciąży. Były jakieś badania że jedzenie dużych ilości serów pleśniowych w ciąży może być przyczyną uszkodzenie płodu lub jakiś powikłań.....ale to naprawdę dużo i często trzeba by jeść. A jeśli ktoś zje jeden raz kawałeczek to nic nie stanie :p

nitus
15-05-2008, 14:38
A ja na 100% będę miec dziewczynkę wczorajsze usg 3D/4D potwierdziło to i dziasiaj kupiłam śliczny komplecik śpioszki z kaftanikiem oczywiście różowe, chociaż nie zamierzam na okrągło ubierac moją niunie w róz przecież są inne śliczne kolory jak zielony czy niebieski.