Depresja - jak z nią walczyć?

napisał/a: ziekotka 2008-03-19 10:18
Nie wiem, czy to jeszcze zimowa, czy już wiosenna, ale dopada mnie co chwilę depresja :( I już nie mam do tego siły. Czasem dobre ciacho pomoże, ale nie można ciągle jeść ciastek. Jak poprawić sobie homor i pozbyć się deprechy?
napisał/a: Petunia 2008-03-29 11:00
Mi zawsze pomagało solarium - byle nie za często!
napisał/a: agnescity 2008-04-04 23:23
Cześć. Ciężka sprawa z tą depresją...Jak się ją ma to się nic nie chce, ale może czasami warto się przemóc, żeby cokolwiek porobić, coś co by odwróciło uwagę od złych myśli. Może dobra książka, może spacer, a może po prostu się wypłakać, tak, żeby wszystko co się dusi w środku puściło. Wiem, że jest ciężko do czegokolwiek się zmobilizować i wszystko wydaje się czarne, ale "nad chmurami zawsze świeci słońce". Pozdrawiam.
napisał/a: malenstwo23 2008-04-04 23:27
A zamiast ciastek wiecej wrzywek i owoców.Jakeś komedie może obejrzeć?Spotkania z ludźmi i spacery ewentualnie jakieś witaminki może na wzmocnienie-mi to przeważnie pomagało:)
napisał/a: ja29 2008-04-05 00:00
ja często jak mnie dopada chandra, złe samopoczucie, depresja to staram się znaleźć dobrą książkę, która mniue podbuduje, dzięki któej inaczej spojrzę na otaczający mnie świat nawet na te pochmurne i deszczowe dni. Ostatnio przeczytałam książkę "Niebo na ziemi" Konrada Milewskiego, naprawdę warto, ta książka uskrzydliła mnie :) spojrzałam inaczej na wiele aspektów mojego życia, uświadomiłam sobie jeszcze bardziej to że mam marzenia, że one też powinny nadawać mojemu zyciu sens, że powinnam dążyc do szczęścia. mnie ta książka bardzo pomogła może i może innym też się przyda :)
Ziekotka aten cytat z wyżej wymienionej książki specjalnie for You :)
"W cenie Twojego biletu na życiowe pielgrzymowanie jest już zawarte Twoje szczęście, jest już zawarta kochająca się rodzina, jest już zawarta motywująca Cię praca, jest już zawarty piękny dom, słoneczne wakacje, miłość, dobro i życzliwość"
napisał/a: gretchen1 2008-04-05 08:12
Jeśli jest fatalnie, książki, spotkania i spacery nie pomagają, proponuję wspomóc się ziołowymi antydepresyjnymi tabletkami (deprim, persen). Weź je i myśl pozytywnie, że ten zły czas się skończy. To pomaga. Tabletki te nie uzależniają. Wiem, że powinniśmy się wystrzegać środków farmakologicznych, ale są one po to, by nam ulżyć i jeśli są potrzebne - by po nie sięgać.
Pozdrawiam i głowa do góry. Jeszce przyjdzie taki dzień, kiedy tylko dla Ciebie zaświeci słońce:)
napisał/a: gretchen1 2008-04-05 08:12
P.S.
A może już ten zły czas minął? :)
napisał/a: ja29 2008-04-08 00:00
ziekotka jak Twoje samopoczucie? czy wróciło do normy? mam nadzieję że czujesz się lepiej, że dostrzegasz tę piękną wiosnę która nam nastała że masz w sobie więcej radosci i szczęścia niz smutku!
zabraniam wszystkim się smucić :) każdy ma chodzić radosny i szczęśliwy! w końcu życie mamy jedno i trzeba je godnie przeżyć!!
)
napisał/a: letgo14 2012-06-26 12:24
polecalabym wizyty u psychologa.
napisał/a: Jasiakoo 2012-07-17 10:24
Psycholog jest konieczny jeżeli ktoś ma objawy depresji! Po co się męczyć, skoro można skorzystać z czyjejś pomocy? albo przyjaciele i rodzina, oni też mogą dużo pomóc;) Ogólnie czytałam, że w Europie na początku roku była fala depresji, ciekawe... http://www.twojaeuropa.pl/3088/fala-depresji-w-europie
napisał/a: babollina 2012-09-05 14:56
depresja to choroba, która nalezy leczyć tak jak każdą inną. jest tylko bardziej złożona, skomplikowana, to choroba duszy, emocji, więc jest tym bardziej nieprzewidywalna i grozna. jeżeli są na tym forum osoby, które cierpią na nią i szukają pomocy to jedyne co mogę zrobić to ewentualnie polecić tę stronkę http://www.favore.pl/cat201141_psycholodzy-psychiatrzy.html. mam nadzieję, że może komuś uda się znaleźć pomoc.
napisał/a: Ewa564 2012-10-05 13:14
W Bełchatowie właśnie trwa konferencja „Uzależnienia – problem medyczny, prawny, rodzinny”, która jest transmitowana on-line http://swolniak.blogspot.com/ :)
Tematyka dotyczy uzależnień, ale plan wygląda ciekawie, polecam ;)