PDA

Zobacz pełną wersję : Meble do kuchni

ziekotka
14-03-2008, 11:50
Juź od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mebli w kuchni. I wygląda na to, że już nie mam co tego odkładać, bo w wakacje będą przerabiać instalacje gazowe w budynku... a to i tak oznacza remont w kuchni... :( Na szczęscie kuchnia nie jest jakaś ogromna ale najmniejsza też nie jest...

I mam pytanie, czy lepiej poszukować gotowych mebli czy zamawiać na wymiar? I jak to wygląda cenowo?

Nyana
15-03-2008, 00:16
Z tego co wiem to meble na wymiar sa droższe, ale mozna przy tym zaoszczedzic jesli montaż bedzie we własnym zakresie. Wogole to wszystko zalezy od firmy ktora produkuje meble, najlepiej szukac i porownywac ceny

sylwiam35
15-03-2008, 00:21
Nalepiej szukać w firm w miejscowościach, W których jest dużo producentów mebli kuchennych.do nas przyjeżdżał facet 70 km na pomiar i inne uzgodnienia,nam się opłaciło bo cena różniła się od tej na miejscu o ok 30%,a i jemu najwyraźniej też.

ziekotka
17-03-2008, 11:04
CZyli wychodzi, że zamawiać na wymiar... spróbuje czegoś poszukać gdzieś dalej...
A łatwe to jest w samodzielnym montażu potem?

sylwiam35
22-03-2008, 11:02
U mnie montowała firma , w której zamawiałam meble.Przyznam się,że niewyobrażam sobie ,by ktoś mógł to sam montować.Przyjechali ze złożonymi już szafkami a cała reszta zajęła im 2 dni (kuchnia 12m,meble na dwie ściany+stół).

rooan
08-04-2008, 16:34
Jeśli jest ktoś zainteresowany meblami na wymiar polecam swoje usługi . Mebelki przywozimy na miejsce i montujemy .Projekt i kosztorys są całkowicie darmowe nawet jeśli nie korzystasz z naszych usług . Jeśli są jakieś pytania proszę kierować na mail rooan@poczta.onet.pl

Sarenka80
24-04-2008, 19:59
namawiam na robie mebli na zamówienie... są o wiele lepsze i możesz sobie dopasować wymiay itp:) i zastanów sie nad szufladami:)

Sarenka80
24-04-2008, 20:00
są o wiele praktyczniejsze niż zwykłe drzwiczki i wg mnie ładniej wyglądają...

viki82
24-04-2008, 20:36
zgadzam sie co do szuflad, szczegolnie w dolnych partiach- super na sloiczki z roznowsciami, potem tylko podpisac i z gory widzisz gdzie co jest, tak samo mozna lepiej poukladac opakowania z ryzem, makaronem czy herbatami. A juz zupelnie ekstra sa wielkie do sufitu szuflady na garnki i patelnie ;)

Kuchnia w stylu retro (szuflady na dole):

aura1
28-04-2008, 17:40
Jeżeli szukacie mebli do kuchni to pytajcie również o to czy wam podłączą wode prąd gaz wodę i odpływ, bo spotkałem się z firmą co i owszem meble przywiezie zamontuje ale o przyłączach to oni nie chcą wiedzieć bo uprawnień brak. Więc może wyjść tak że w piątek po południu macie zamontowane śliczne nowe meble ale z kuchenki i zlewu korzystać będzie można dopiero w poniedziałek jak przyjdzie fachowiec i koszt dodatkowy. Pozdrawiam.

anava
29-04-2008, 13:22
Ja zamawiałam meble na wymiar...

Panowie zagospodarowali mi każdy kąt w kuchni- a tam jest ich jak wiadomo bardzo dużo potzrebnych :D

monika_35
29-04-2008, 15:24
Wymieniałam kuchnię 4 miesiące temu. Najpierw odbyłam wycieczkę po salonach, w których ceny były bardzo wysokie. Znalazłam jednak firmę produkującą meble dosłownie obok domu. okazało się, że właściciel kupuje fronty szafek w Black Red White (ale w tej firmie, która produkuje tylko fronty) a resztę robi sam.
Kuchnia wyszła rewelacyjna. Zdecydowalam się na styl prowansalski, ale facet robi każdą kuchnię, od tych najbardziej tradycyjnych po najnowocześniejsze na wysoki połysk.

Zdecydowanie odradzam kuchnie z IKEA. Sa naprawdę kiepskie jakościowo.

A co co podłączeń instalcji gazowej, kuchenki, czy np. wody do zlewu, to rzeczywiście wodę musieliśmy sami podłączyć, piekarnik mamyna prąd, więc podłączył pan od kuchni a płytę elektryczną również on, ale przy montażu musi być elektryk, który podbije inf, że był obecny. To jes potrzebne w razie gwarancji.

W każdym razie nie było źle!!

lil
29-04-2008, 16:04
musisz pamiętać że tak naprawdę wszystkie szafki są takie same ( z płyty wiórowej) to co naprawdę "robi szafkę" to fronty( wtym fronty szuflad) i blaty.

Ja osobiście kupiłam szafki w BRW i sama sobie składałam ( + osoba do pomocy)
Blat kupiłam w supermarkecie na wymiar ( nawet sama otwór na zlew wyciełam)
składanie trwało 2 dni .
Wyszło połowę tego co na zamówienie ( dokładnie ten sam układ)

jaśli masz typowa kuchnie to gotowe szafki ( a jest ich spory wybór) zwykle się wpasowują ( u mnie nawet dokładnie na dł. ściany)

rooan
23-06-2008, 09:56
Witam.

Wykonujemy pomiary , wycenę i projekt komputerowy całkowicie gratis i niewiążąco także nawet nie zamawiając mebli nie tracisz ani złotówki. Mamy przyjemność zaoferować Państwu usługi w tworzeniu mebli kuchennych oraz szaf wnękowych dla klienta indywidualnego. Wykonujemy meble na zamówienie, ściśle dopasowane do rozmiarów i wystroju Waszej kuchni. Chętnie podejmujemy niekonwencjonalne i trudne rozwiązania, które są dla nas wyzwaniem.

Na każdym etapie tworzenia mebli współpracujemy z klientem. Nasz wykwalifikowany pracownik odwiedzi Państwa, dokona pomiarów i według Waszych wskazówek sporządzi przy pomocy komputera trójwymiarowy, projekt. Od początku będziecie wiedzieć jak wygląda Wasza wymarzona kuchnia!

Meble wykonujemy z płyt laminowanych, MDF, MDF-lakier oraz z drewna . Do dyspozycji Państwa pozostaje bogata paleta materiałów, wzorów i kolorów.

Szczegółowych informacji udzielamy pod adresem e-mail rooan@poczta.onet.pl lub telefonicznie: 609-707-860

Cikitusia
23-06-2008, 14:22
Poszukaj różnych ofert z Twojej okolicy. na pewno znajdziesz ciekawą ofertę.

Agawa8
25-06-2008, 17:52
Właśnie od miesiąca jestem panią nowej kuchni. Ponieważ w starym domu jest nietypowe rozmieszczenie okien, drzwi, na dodatek niezbyt wysokie. Zmuszona byłam zamawiać meble na wymiar. Najpierw była wycieczka po salonach, ale albo byle jakie jakościowo meble i paskudne do tego, albo niebotycznie drogie, że szok. Zdecydowaliśmy, ze sami zaprojektujemy meble, bo projektanci nie sprostali naszym wymaganiom. Nie rozumieli, ze nie chcemy mebli z połyskiem, gzymsikami, roweczkami, pierdółeczkami.

Ogólnie cały dół szafek mam w szufladach (co za komfort, wszystko z góry widać). Nie muszę kopać na półkach w poszukiwaniu garnka, który stoi za innym garnkiem. Mam 18 szuflad o szerokości 80 i 60 cm oraz w witrynce 2 małe, urocze szufladusie. Pomieściły mi się w szufladach roboty kuchenne, patelnie i nie muszę biegać do spiżarni za każdym większym garnkiem, czy stolnicą.

Sprzęt AGD mam zabudowany. Sprzęt mam tak ustawiony, że droga od płyty kuchennej, do zlewozmywaka i lodówki tworzy trójkąt. Jest to bardzo wygodne. Piekarnik i mikrofalę mam zabudowane na wysokości szafek ok 60 cm do podłogi. Szafki górne mam tradycyjne, wiszące z dwoma półkami. Kuchnię mam dużą a teraz do tego bardzo funkcjonalną. 2 półeczki narożna mam otwarte.

Sprzęt AGD kupowałam w sklepach internetowych. Wybrałam taki, który miał potrzebne mi funkcje, był odpowiedniej marki i niewygórowanej ceny (korzystałam z porównywarek cen i opinii użytkowników w/w sprzętu). Dostarczono mi wszystko d domu, nie musiałam biegać po sklepach i wysłuchiwać wychwalania każdego sprzedawcy na temat nadzwyczajnego towaru). Na każdej rzeczy zaoszczędziłam co najmniej 300 zł,a niektóry sprzęt był po prostu nieosiągalny w mojej miejscowości.

camembert
20-11-2008, 16:15
Popieram kupowanie przez internet. Może się okazać, że lodówkę masz wtedy gratis w porównaniu z zakupami w tradycyjnych sklepach. Znalazłam fajny tekst o meblach do kuchni, może Was zainteresuje :) Meble do kuchni i jadalni (http://www.okazje.info.pl/blog/meble-do-kuchni-i-jadalni/)

izaXwu
20-01-2009, 18:14
Osobiście jestem na etapie poszukiwań mebli kuchennych.
Jestem z Katowic i jest tu sporo studii kuchennych...Byłam już chyba we wszystkich aby zapoznać się z ofertą. Szczerze osobiście szukam mebli w ciekawym designie i dobrej jakości, jeśli towarzyszy temu przystępna cena to super, ale jestem wiadoma, że za jakoś się płaci. Do tej pory moją uwagę najbardziej przykuły meble firmy 4 Kąty, mają siedzibę w CH Agata w Katowicach. Mają naprawdę ciekawe wzornictwo i widać, że meble są świetnej jakości. Zrobiłam sobie wstępną kalkulacje i uważam, że cena jest w
porządku. Chyba się na nich zdecyduję. Jeśli ktoś ma więcej
doświadczeń związane z tą firmą to proszę o info. Ale obsługa
klienta bardzo mi się podba u nich, takie indywidualne
podejście...Szczerze to szukam na którymś z kolei forum, ale są to fora ogólnopolskie i ciężko znaleźć kogoś z okolic kto może podzielić się doświadczeniami...Jeśli ktoś jest ze Śląska to niech pisze jakie ma doświadczenia ze studiami kuchennymi i co może polecić...?

ani_mru
20-01-2009, 19:11
Witam! nasza kuchnia ma 5,75m2 i jest super nieustawna (jak się wprowadziliśmy to stały tu tylko 2 szafki standardowe i kuchenka, więcej się nie zmieściło). Ciężko było dobrać jakiekolwiek meble gotowe, tym bardziej, że ja nawet w tak małej kuchni chciałam mieć chociaż kawałeczek blatu, stół nie wchodził w rachubę. Zdecydowaliśmy się zrobić meble na zamówienie. W Lublinie nikt nie wycenił naszej kuchni na mniej niż 6tys, poza Lublinem 4,7tys. A my i tak znaleźliśmy na targu człowieka, który robi kuchnie na zamówienie po dużo niższych cenach (oczywiście fronty i blaty do wyboru). Meble mamy ze średniej półki czyli z mdf-u) i póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeżeli kogoś interesuje to mogę wkleić fotki. Pozdrawiam.

bianka82
30-01-2009, 12:33
Ktoś napisał powyżej, że meble do kuchni z IKEI sa słabe jakościowo. Pozwole sobie niezgodzić. Mam meble z Ikei od kilku sezonów i nie mam najmniejszych zastrzeżeń - czasem w IKEA sa tez super tanie mebelki di kuchni ale to sa takie ceny że trudno spodziewać się Bóg wie czego. W ostatnich latach w najbliższej rodzinie było sporo zmian mebli kuchennych i z mojego i mojej rodziny doświadczenia widzę że po ostatecznym podliczeniu wszystkiego wychodzi na to, że jeśli tylko kuchnia jest w miarę ustawna to meble z IKEA biją na głowę pod względem stosunku jakości do ceny inne gotowe meble jak i meble na zamówienie

wiesia5
31-03-2009, 15:41
Ja zamierzam urządzić pokój mojej Kasi jak zbudują Ikeę w Lublinie podobno już w 2011 mamy ją mieć. Kasia ma 10 msc więc poczeka jeszcze trochę na swój własny pokój. Podoba mi się ich praktyczność i wykorzystanie przestrzeni!;)

precio
31-03-2009, 22:28
kupując meble trzeba koniecznie zwrócić uwagę na szerokość szafek. Bo fronty (czyli kolor) to zawsze łatwo wymienić po paru latach, a szerokości nie

Teraz najmodniejsze są dwie szerokości 60 i 90 cm. Mebelki od razu mają ładniejsze proporcje, a wygląda to jak na tym przykładzie:
http://dobrzemieszkaj.pl/a/588,Gotowanie__w_stylu_zen___,,kuchnie

I też głosuję za szufladami. Szafki na dole są passe.

superslubyXpl
01-04-2009, 12:23
Wydaje mi się, że szafki powoli odchodzą do lamusa. Teraz większość osób faktycznie montuje szuflady różnej wielkości i pojemności :)

bajkabajka
23-04-2009, 00:58
mam w kuchni szuflady różnej wielkości . W jednej z nich trzymam np garnki - cały komplet się mieści .:D

tracyXbe
06-05-2009, 00:40
kupując meble trzeba koniecznie zwrócić uwagę na szerokość szafek. Bo fronty (czyli kolor) to zawsze łatwo wymienić po paru latach, a szerokości nie

Teraz najmodniejsze są dwie szerokości 60 i 90 cm. Mebelki od razu mają ładniejsze proporcje, a wygląda to jak na tym przykładzie:
http://dobrzemieszkaj.pl/a/588,Gotowanie__w_stylu_zen___,,kuchnie

I też głosuję za szufladami. Szafki na dole są passe.

faktycznie takie troche nudnawe. a wlasnie szukam jasnych mebli do kuchni, zastanawiams ie jeszcze tylko nad jasnym blatem, ale nie wiem, czy to zda egzamin. ogolnie szukam takich, ktore rozjasnilyby kuchnie, a nie ja przytlaczaly, wiec fajne polaczenie ze nie za duzym efektem czekolady - tez jest fajne :) to np ladne i jasne, ale dziala troche efekt jasnego pomieszczenia. a troche bardziej refleksowe? widzialyscie moze cos podobnego?

Wika12
23-09-2009, 21:09
jak mała kuchnia to lepiej na wymiar, bo można lepiej zagospodarowac przestrzeń, sama jestem ciekawa jak to wygląda cenowo bo mach ochotę na zmianę mebli

wiesia5
28-09-2009, 15:19
Teraz jest jakas promocja na kuchnie w BlackRedWhite. A sprzęt AGD będziecie zabudowywać czy wolicie ten wolnostojący?

Rysio51
20-10-2009, 17:07
Juź od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mebli w kuchni. I wygląda na to, że już nie mam co tego odkładać, bo w wakacje będą przerabiać instalacje gazowe w budynku... a to i tak oznacza remont w kuchni... :( Na szczęscie kuchnia nie jest jakaś ogromna ale najmniejsza też nie jest...

I mam pytanie, czy lepiej poszukować gotowych mebli czy zamawiać na wymiar? I jak to wygląda cenowo?

W Ikei robią meble na wymiar

maczek8
23-10-2009, 13:22
Na wymiar w Ikei? Fajnie :D Bo mi się rozwiązania z szufladami tam podobają :D

leniwiec
28-10-2009, 15:50
a co sądzicie o urządzeniu kuchni w czarnym kolorze ? jak pierwszy raz o tym usłyszałam to też wydawało mi się to dość kretyńskim pomysłem, ale pogrzebałam trochę i znalazłam kuchnie, która mi się podoba... czarna kuchnia (http://www.domoklik.pl/inspirujace-wnetrza/193/mala-czarnakuchnia) nie wiem tylko, czy takie rozwiązanie nie jest zbyt mocne, w tym sensie, że ciężko tam potem coś zmienić, bo jednak kuchnia w takim kolorze wymaga dopasowania innych pomieszczeń, żeby nie wyglądała jak z innej bajki...

maczek8
30-10-2009, 20:13
Ja bym się bała całej czarnej... Czarne elementy - ok, ale cała? Nie :(

payton
08-11-2009, 15:43
czarna kuchnia to nie taki głupi pomysł, byle ściany były jasne to może to nawet ciekawie wyglądać..chociaż nie wiem czy taki pomysł sprawdzi się małej kuchni, jeżeli wszystkie meble będą w czerni to może wyglądać trochę przytłaczająco, chociaż to też wszystko zależy od aranżacji, ale moim zdaniem kuchnia w czarnych kolorze może wyglądać całkiem interesująco

ariwederczi
01-12-2009, 22:10
No pewnie że może:) ja bym złamała tylko ten czarny jakimiś dodatkami intensywnymi np pomarańczowymi no i kolor ścian musiałby być tez odpowiedni np pastelowa brzoskwinia:)
My mamy taka dłuuuga i wąską kuchnie, trudno coś kombinować bo ustawienie mebli musi byc raczej standardowe. Chciałam cos pofantazjować z kolorowymi frontami szafek własnie wracam z obchodu sklepów meblowych i te zestawy z lakierowanymi kolorowymi frontami kosztuja wszedzie bardzo dużo, więc chyba sobie odpuszczę kolory szafek a za to cos na ścianach wymyślę. Już mam nawet taki plan B czyli ciemne fronty orzechowe i pistacjowe ściany:))))) nie wiem tylko co zrobić ze ścianą do której przystawiony jest stół bo ta ściana strasznie się brudzi i może jakąś płytę w kolorze blatu do tej sciany przykręcę albo cos w tym stylu... pozyjemy zobaczymy:)

talkative
07-12-2009, 16:51
Najlepiej jest robić meble na zamówienie, bo będziesz miała dokładnie to co chcesz, i w takim rozmiarze jakiego potrzebujesz. Ale wydaje mi się, że meble robione na zamówienie są droższe. Zobacz sobie na taki stół na przykład: http://www.myin.pl/1932/stol_focus
Jest takich w miarę uniwersalnych rozmiarów i powinien spokojnie zmieścić Ci się do kuchni :)

mamymeble
26-01-2010, 19:39
Właściwie twój dylemat redukuje się do sprawy finansowej. Jeżeli jednak chcesz coś niepowtarzalnego w swoim domu bez wahania wybierz opcję meble na zamówienie (http://www.mamymeble.pl/). Nawet przy tej opcji możesz wybrac meble z płyty (http://www.mamymeble.pl/meble-z-plyty.html), które nie mogą byc dużo droższe od mebli gotowych.

wiesia5
05-02-2010, 03:17
Czarne meble to pożywka dla kurzu, ale ładnie to wygląda nie przecze, chociaz ja stawiałabym na czerwień. Ewentualnie czerwone dodatki np. sprzęt kuchenny typu: blender, ekspress do kawy, a nawet lodówka. Ożywia wnętrze i nadadzą mu charakteru. :)

Dorota225
07-02-2010, 12:48
podobny pomysł miałam na swoją kuchnię, ale wcześniej zrobiliśmy salon w kolorach czerwonym i czarnym, więc w kuchni już wolę coś spokojniejszego, podoba mi się połączenie fioletu z zielenią, a do tego lodówka titanium i reszta sprzętów inox, ale jakoś M.-a nie mogę przekonać do tych kolorów

wiesia5
07-02-2010, 18:06
Modne są teraz kolory ziemi więc do nich bedzie pasowac np. side by side biała- inox bedzie sie kłócić z reszta designu.

ja29
09-02-2010, 22:15
też jakoś nie widzę w tym zestawieniu LG inox, ja bym szczelała w czarną lub właśnie w miała. jednak fiolet to zimny kolor i inox także. ale samo side by side to już marzenie :D

Dorota225
10-02-2010, 12:24
powiem Wam, że teraz im bliżej kupna tej lodówki, tym bardziej się zastanawiam czy jednak nie kupić tej side by side i nie przebudować jakos kuchni.... sama już nie wiem, boję się, że źle wybiore i potem będę narzekać przez kolejne 10 lat

ewcia25
26-03-2010, 22:41
ja polecam z Lublina www.meblevobi.pl

maczek8
29-03-2010, 02:10
Dorota to musisz poważnie przemyśleć, bo wiesz, co roku się lodówki nie kupuje i jeśli masz możliwość wstawienia side by side to po 1. ja Ci zazdroszczę a po 2. wart chyba, prawda? :)

Dorota225
29-03-2010, 14:18
wiesz, w obecnym układzie kuchni nie mam na to miejsca, wspomniałam o tej przebudowie, ale to raczej nie ma sensu, bo wynajmujemy mieszkanie, więc nie ma sensu tu inwestować zbyt dużo, bo możemy się za rok czy dwa wyprowadzić, wiec pewnie zostanie kompromis i kupimy wersję kombi, ale z dystrybutorem wody (niestety nie mogę dodać zdjęcia :/)

maczek8
01-04-2010, 01:34
Aaaaa... No to tak, rozumiem... Szkoda, bo to na serio świetna inwestycja... Ale dystrybutor wody to fajne rozwiązanie :) A jak to działa? Podłącza się do instalacji wodnej? Czy trzeba dolewać?

Dorota225
06-04-2010, 11:43
właśnie w tego tupu lodówkach, czyli wersji kombi, wodę trzeba dolewać, w sbs nie, bo można podłączyć do bieżącej, ale przyznam, że dla mnie to nawet lepiej, bo ta kranówa tutaj to jakaś taka niepewna, wiem, ze są filtry i tak dalej, ale dla pewności i tak sobie wolę butelkę mineralnej kupić i wlać do takiego dystrybutora i pić schłodzoną prosto z lodówki :)

klotylda
14-04-2010, 15:02
Mi się wydaje, że wersja kombi to dobre rozwiązanie. Takie sprzęty to przecież na dłużej mają starczyć. Nie zmienia się ich co dwa lata. Dla mnie przede wszystkim ważne jest to, żeby taki sprzęt był niezawodny. I funkcjonalny. Jeśli idzie o te LG, to słyszałam dobre opinie.

maczek8
27-04-2010, 01:47
Ja nie narzekam ;)
Dorota - aha, no to faktycznie, ja w Warszawie też bym miała duże wątpliwości co do bieżącej wody, chociaż te sbsy mają chyba jeszcze dodatkowy system filtracji?

Dorota225
27-04-2010, 11:30
mają filtr zewnętrzny, nie bardzo wiem jak działa, ale tak przeczytałam ;)
co 6 miesięcy trzeba go wymieniać

klotylda
28-04-2010, 13:47
Chciałam pomóc i znaleźć informację na ten temat, ale jedyne do czego się dokopałam to to:

Co warto wiedzieć o filtrach wody w lodówce?
Filtry wody przeszły długą ewolucję w zakresie redukcji szkodliwych zanieczyszczeń w wodzie pitnej oraz metod używanych do realizacji tego zadania. Badania wykazują wzrost spożycia wody, szczególnie wody w butelkach. Niestety, wielu konsumentów nie wie, że filtrowana woda ma wyższy standard czystości niż butelkowana. Butelkowana woda często zawiera więcej bakterii i zanieczyszczeń niż woda kranowa, ponieważ przepisy EPA dotyczące miejskich systemów wodociągowych są bardziej rygorystyczne niż przepisy FDA, które dotyczą wody w butelkach. Filtry wody coraz skuteczniej eliminują szkodliwe zanieczyszczenia w wodzie pitnej; jednak większość z nich usuwa także niezbędne mikroskładniki, takie jak wapń i fluor.
W lodówkach LG zastosowano wysokiej klasy system filtrowania wody, który usuwa 99,35% zawartości ołowiu i wiele innych zanieczyszczeń bez usuwania korzystnego dla zdrowia fluoru, co zapewnia wspaniały, odświeżający smak zdrowej wody.

I szczerze, jakoś mnie przeraziło, że butelkowana woda może być niezdrowa... :|

ja29
28-04-2010, 15:40
ale ważne ze choć w lodówkach wyższej generacji dbają o to aby woda nie zawierała szkodliwych substancji. warto wiedzieć o takich rzeczach.

Dorota225
28-04-2010, 15:43
moja teściowa ma świetny filtr do wody, ale mnie niestety na taki nie stać :/

ja29
28-04-2010, 15:45
ja mam taki Anna, wlewam wodę, czekam jak się przefiltruję i potem ją gotuję w czajniku. jak bym bez tego ugotowała to mój czajnik byłby nie do poznania.

klotylda
29-04-2010, 20:40
My niestety jak się przeprowadziliśmy to załatwiliśmy czajnik kamieniem :| W każdej części miasta jest inna woda. Chyba faktycznie w te filtry trzeba zainwestować.

Forek
30-04-2010, 11:21
Witam znalazłem ostatnio firmę godną polecenia, projektują i aranżują przestrzeń za naprawdę niewielkie pieniądze a do tego można u nich zamówić meble pod wymiar co jest dużym plusem . Ja sam zamówiłem kuchnię i garderobę dla żony i jestem naprawdę zadowolony, szybka realizacja i dokładne wykonanie. Jeśli poszukujecie takiej firmy polecam. FHU BELKA tel. 602439086

Ich strona domowa fhubelka.pl

ja29
16-05-2010, 17:28
nie ma jak własny interes :)

Dorota225
17-05-2010, 12:10
a ja sobie sama meble robiłam i też jestem bardzo zadowolona :P
no prawie sama ;)

klotylda
22-05-2010, 01:11
:P Eeee.. może to jakaś przedsiębiorcza kobieta? I będą zniżki dla dziewczyn z forum? :D Ja tam byłabym chętna, bo strasznie marzy mi się remont kuchni. Ale co tu zrobić, jak funduszy brak...? :|

Dorota225
23-05-2010, 13:43
powiem tak, że szafki przerabialiśmy stare, sama wszystko wymierzyłam, zamówiliśmy tylko wycięcie i oklejenie półek, bo na to nie mam warunków i sprzętu w domu, wyszło nas to dosyć tanio ;) za meble pod wymiar zapłacilibyśmy zacznie więcej i na lodówkę by nie wystarczyło kasy :P

ja29
23-05-2010, 22:52
Czasem lepiej zrobić kuchnię samemu i zaoszczędzisz właśnie na lepszy sprzęt AGD.

Dorota225
24-05-2010, 11:53
gdybyśmy zamawiali projekt kuchni i wykonanie na wymiar to na lodówkę pewnie jeszcze rok byśmy musieli poczekać, albo jakiś kredyt brać, więc cieszę się, ze wyszło jak wyszło i jakoś w miarę to wygląda

klotylda
31-05-2010, 20:29
Tez mi się wydaje, że dobry sprzęt to w kuchni podstawa. I wygoda. U mnie niestety strasznie mało miejsca jest, więc gotuję jak muszę :| Zero przyjemności...

maczek8
01-06-2010, 00:16
Najważniejsze, że Ci się podoba :) To Ty masz się tam dobrze czuć, a jak było do wyboru szaleć z projektami albo kupić nową lodówkę, to przecież żaden wybór... Fajnie, że lodówki też można już całkiem tanio kupić... Takie LG Kombi, może nie z najnowszej kolekcji, ale jednak, są chyba dość sympatyczne cenowo? :rolleyes:

kopczyk
10-08-2010, 10:49
Niedługo planuje remont kuchni i zastanawiam sie nad czarna lub czerwona kuchnia cos w stylu nr 1 i nr 4
meble-wyposazenie.hiperogloszenia.pl/kuchnie/ogloszenie/128868-kuchnie-na-wymiar-szafy-wn-CAkowe-garderoby-oferta-wielkopolskie/#ogloszenia-ze-zdjeciem128868

Co sądzicie o tych kuchniach?? znajoma odradza mi takie kuchnie bo twierdzi że sa trudne w utrzymaniu porządku...

anabilis90
13-08-2010, 14:35
Co do mebli na zamówienie to nie zawsze są lepsze niz te ze sklepu. Zalezy czy trafi się na fachowca czy na typową fuszerkę. Ostatnio byłam w Abrze i tam mają bardzo fajne meble do kuchni, jak kiedyś będe robic remont to na pewno tam kupię sobie meble do kuchni w kolorze jasnego buku. Jakby ktoś chciał to gazetka z Abry jest na stronie http://www.promoceny.pl/

mamymeble
25-08-2010, 15:13
Ja polecam meble robione na wymiar. Łatwo i szybko znajdziesz wykonawców na meble kuchenne na wymiar w Twojej okolicy dzięki MamyMeble.pl.

black_dahlia
01-09-2010, 12:42
Takie meble trudne w utrzymaniu? Nie wydaje mi się. Kupisz dobry płyn i ściereczki i nie będzie problemu z utrzymaniem czystości. Zresztą każde meble się brudzą.
Nawet białe meble, które niby nie powinny pokazywąc na swojej powierzchni kurzu się kurzą. Kupiliśmy ostatnio stół taki: http://myin.pl/stol-rialto,4391.html i jak każdy mebel się kurzy, ale warto zdecydowanie było go kupić. Jest niesamowity!!

styles
12-09-2010, 17:58
Ja zamawiałam meble do kuchni i szafę w drewutniaum.pl, białe lakierowane, są śliczne ale wymagają częstego czyszczenia... Moja szafa jest nawet na ich stronce taka otwierana z mnóstwem półek:D Ogólnie polecam meble zrobione na wymiar bo wszystko można wtedy dobrze wykorzystać lub coś ukryć. Szukam natomiast kogoś tez z okolic Lublina co robi stoły na zamówienie, solidnie.

dsara
04-10-2010, 16:17
Całkiem niezłe i funkcjonalne meble są na kelman.pl. Ostatnio znalazłam komputerowy projekt mebli kuchennych. Ciekawe są faliste kształty. Z tego co wiem to ceny są całkiem przyzwoite jak taka jakość

wow
09-11-2010, 14:55
Fajnie te mebelki, ale do mojej kuchni by nie pasowały, bo mam bardzo skomplikowaną. Ja bym sobie może coś w tym stylu zrobiła ale musiałabym, na wymiar, bo mam dużo wcięć w ścianach, jakiś komin, więc tradycyjne meble raczej się nie wpasują. Na stronie meblopol.net znalazłam informacje, ze robią meble na wymiar, a nie wiecie może czy można u nich zrobić meble na wymiar?

misiaczek1412
10-11-2010, 15:03
To są meble moich marzeń : http://www.domowladni.pl/zdjecie/2670-aranzacje-kuchnia-nowoczesna
Muszę je mieć :)

kara_starbuck
13-11-2010, 13:09
jak byś chciała robić meble na zamówienie to polecam stronke www.favore.pl, bo tam można dużo dobrych firm łatwo znaleśc.

talkative
30-12-2010, 14:11
mnie się zawsze bardziej podobały meble na wymiar. Większy wybór jest i można to wszystko po prostu ładniej dopasować do konkretnej kuchni. Moim zdaniem lepiej się to sprawdza

JaMaggie
07-04-2011, 17:05
Ja polecam solidną ekipę - firma nazywa się chyba DOMO. Działają na terenie od Warszawy po Kraków, ale byli u naszych przyjaciół z polecenia również w Katowicach, Lublinie i Sandomierzu. Wykonują kuchnie na wymiar, wnęki, szafy...tzw. złota rączka. Przyjechali do nas, wymierzyli kuchnię i zrobili projekt. Skalkulowali, wyszło najtaniej z innych firm. Wszyscy znajomi do dziś podziwiają i chwalą wykonanie, a wielu wybrała ich do wykonania nie tylko mebli kuchennych. Efekt, jesteśmy bardzo zadowoleni z mężem, bo dzisiaj trudno znaleźć taką firmę, która nie patrzy tylko na to, aby jak najszybciej zarobić.
Widać, że stawiają na jakość. Mają też swoją stronę www, więc jak ktoś chce się upewnić może ich dopytać. Dla nas najważniejsze jest polecenie, dlatego nie interesowały mnie stronki i projekty jakich setki na internecie. Wiem, że na miejscu w domu wszystko najlepiej doradzają... za darmo.
Polecam zadzwonić i od razu się umówić:
tel. 791 946 768
lub
tel. 606 986 561

Gruszka75
01-12-2011, 16:21
Jak byłam jeszcze przed remontem to wpadłam do koleżanki która właśnie takowy kończyła i po prostu zakochałam się w jej nowej kuchni. Totalny minimalizm, ale naprawdę taki z klasą, bardzo estetyczny. U siebie zrobiłam więc nieco podobnie, ale bardziej poszłam w stronę rzeczy do zabudowy. Z takich sprzętów mam dwa piekarniki do zabudowy (http://www.123klik.pl/piekarniki) ( w sumie jeden piekarnik, a drugą mikrofalówkę z termo obiegiem), lodówkę do zabudowy i zmywarkę do zabudowy. Wszystko to w tonacji czarno – srebrnej.

moje-4-katy
06-12-2011, 17:29
__________________________________________________ _
Zapraszam na mój blog, wiele ciekawych artykułów na
temat naszych czterech kątów

http://moje-4-katy.blogspot.com/

michasia3208
13-12-2011, 13:12
czy grzejnik to też mebel???

wikaG
19-12-2011, 14:22
I sa tam chyba najtańsze w porównaniu do reszty? Ja się chyba własnie na nie zdecyduję.

Golana86
22-02-2012, 16:30
Jakie piekarniki (http://www.electro.pl/Piekarniki,93,92.html) polecacie do kuchni w stylu retro? Marzy mi się w stylu angielskim jasna i raczej w tradycyjnym stylu, już zamówiłam drewniane białe fronty szafek! Czekam na inspiracje!

Krystyneczka
28-02-2012, 12:06
haha jesli piekarnik jest meblem to grzejnik tez ;p

marmolada
06-08-2012, 14:41
Ile z was w tym sezonie remontuje kuchnie. Zależy mi na opiniach dotyczących mebli, czy bardziej opłaca się zamawiać na wymiar czy kupić gotowe zestawy. Byłam w weekend w leroy i praktikerze i szczerze mówiąc szału nie ma.

Julitka86
07-08-2012, 08:40
Chyba nie ma reguły, ale przede wszystkim to bym wybrała jakiegoś porządnego producenta. Sieciówki typu IKEA, Leroy jakoś mnie nie przekonują. Znajomi mają kuchnię z Ikei i po pięciu latach widać spore zniszczenie, a wcale nie zapłacili za nią mało. Ja teraz choruję na kredens do jadalni - chciałabym taki w stylu rustykalnym :-) Kojarzy mi się z domem rodzinnym i ciepłą atmosferą.

rajka
21-08-2012, 12:45
Zgadzam się, jeśli szukasz mebli na lata to przejrzyj oferty producentów mebli, tych cenionych. Masówka zawsze oznacza niższą jakość. Sama miałam zestaw mebli z marketu i odradzam. Chyba, że to mieszkanie do wynajęcia. Sprawdź również oferty mniejszych firm. Widzisz, koleżanka teraz zamawiała u zestaw mebli na wymiar u faceta ale jaka płyta, jaki blat wybierali razem i to dobrych producentów. Płyty i blat zamawiali w hurtowni komandor, elementy do wnętrza - takie systemy półek gdzieś w sklepach online. Trwa to pewnie dłużej ale masz pełny wgląd w to co w rzeczywistości jest montowane. To tak jak z wymianą drzwi, najczęściej mocno przepłacasz zlecając firmie. Namów faceta by się mocniej zaangażował, oni potrafią tylko najczęściej się im nie chce.

Hart1
02-09-2012, 15:38
Ja po ostatnim remoncie w kuchni wstawiłem sobie takie taborety (KLIK (http://www.nokaut.pl/taborety-kuchenne/taboret-nowy-styl-zeppo.html)) i muszę powiedzieć, że spełniają swoje zadanie, bo są niewielkie, mało miejsca zajmują, są poręczne i można ich stosunkowo dużo wsadzić do kuchni ze względu na ich mały rozmiar.

Kama13
06-09-2012, 16:18
Do kuchni całkiem niedawno zamawialiśmy meble ze sklepu: http://www.twojemeble.pl/ Była wtedy całkiem fajna promocja -25%, więc ostateczna cena była dużo niższa, niż zakładaliśmy na wstępie.

Czekamy na te meble. Już się nie mogę doczekać, aż będę miała fajnie i stylowo urządzoną kuchnię. ;)

babollina
06-09-2012, 16:51
U mnie meble były robione na wymiar, bo mamy skosy, więc trzeba było odpowiednio zaprojektować szafki wiszące a do tego, jak się okazało, mamy "nietypowe"wymiary w tej kuchni. mówili nam tak sprzedawcy, którzy nie mogli nam dobrać odpowiednich mebli. z tego wszystkiego musieliśmy wynająć kogoś, kto nam zaprojektował i wykonał meble. jeżeli ktoś ma takie problemy ja ja to polecam naprawdę wynająć projektanta, nie pamiętam kogo ja wtedy zamawiałam bo to było parę ładnych lat temu, ale jeżeli ktoś się przekonał to może zajrzeć tutaj http://www.favore.pl/cat10161511_meble-kuchenne.html to samo tyczy się sytuacji, kiedy ktoś nei wie jak zaaranżować kuchnię czy jakiekolwiek inne pomieszczenie. serio, czasem warto skierować się do odpowiedniego fachowcy.

agarebah
02-10-2012, 01:08
Ja polecam tanie i solidne meble kuchenne w sklepie internetowym www.sklepzmeblami.com.pl

anija35
18-07-2013, 18:57
Ja ostatnio dziewczyny kupowałam fajne meble od firmy Fawre, także wykonują na zamówienie różne elementy nie tylko kuchenne. I bardzo fajne mają ceny. Ja czesem zerkam na ich blog bardzo interesujący: http://www.blog.ikuchnie.pl

Ewaa00
30-07-2013, 01:39
Ja ostatnio dziewczyny kupowałam fajne meble od firmy Fawre, także wykonują na zamówienie różne elementy nie tylko kuchenne. I bardzo fajne mają ceny. Ja czesem zerkam na ich blog bardzo interesujący: http://www.blog.ikuchnie.pl

Kupowałaś gotowe meble, czy na wymiar? Możesz napisać jak przebiegała współpraca z tą firmą? Poszukuję obecnie producenta mebli kuchennych na wymiar, więc chcę sprawdzić jak najwięcej opcji.

Tinka07
01-08-2013, 22:31
Ja mam z ikei... są proste, tanie i w miarę wytrzymałe. Jak za taką cenę to na prawdę dobry zakup te meble :)

joanna_moska
24-08-2013, 11:09
Zgadzam się z opinią, ze masówka to gorsza jakość, meble do łazieki z praktikera po montażu nie pozwalajana odpowiednie wyregulowanie drzwiczek, półka z ikei , humm... co na niej postawić? jeżeli wybiramy meble do kuchni to sugeruję niedużych producentów robiących na wymiar są tańsi od większych salonów a jakość ta sama, na przykład http://www.solpol-meble.com.pl :)

kimala
04-02-2014, 17:15
Radzę za każdym razem robić sobie również wyceny tutaj. To meble na wymiar, ale zamawiane przez internet. W ten sposób temat można załatwić bez porównania taniej - zdarza się, że gotowe zestawy kosztują sporo więcej...

agata2121
26-02-2014, 08:06
Moi rodzice mają meble w kuchni z agatakuchnie. Kupi je w promocji kilka lat temu i do dzisiaj się sprawują ekstra. Dbaja o nie bardzo - to może dla tego cały czas dobrze wyglądają.

kimala
13-03-2014, 17:33
Najważniejsze, aby faktycznie wszystko było idealnie wykorzystane - wtedy masz porządny zestaw mebli. Istotne zastosowanie akcesoriów, takich jak cargo, szafki doo segregacji odpadów itp. Kuchnia ma być przede wszystkim ładna i funkcjonalna.

Natasza53
16-03-2014, 23:06
Moim zdaniem najlepiej kupić meble na wymiar, szczególnie jeżeli nie mamy zbyt dużego pomieszczenia. Wszystko się fajnie dopasuje, a meble będą dokładnie takie, jakie chcemy. A teraz to już można wszystko nawet przez internet zamówić. Ja mam np. ze sklepu internetowego iForm - wszystko przyszło ładnie zapakowane, wystarczyło poskręcać :)

Margerytka28
17-03-2014, 11:31
No ale na wymiar to chyba się nie zamawia w sklepie internetowym, tylko przyjeżdża Ci ekipa do domu, wymierza całą przestrzeń, sprawdza wnęki, skosy na ścianach, dogadujecie się co do ilości półek, szafek, jakichś innych udogodnień itd i dopiero wtedy wykonują meble:)
W kazdym razie ja to tak rozumiem, a z tego co kojarzę jak znajomi robili pokój cały meblami pod wymiar ( z firmy http://www.bbmeble.pl/wnetrza.html (http://www.bbmeble.pl/wnetrza.html) - kojarzę, bo oglądałam ich galerie), to właśnie tak to wyglądało.

kimala
17-03-2014, 17:41
natasza - ja właśnie pisałam o meblach na wymiar z sieci, masz niższą cenę, a kuchnie.pl robią jak dla mnie te meble znacznie lepszej jakości niż lokalne firmy. Ale to oczywiście moja prywatna opinia.

rabunia89
18-03-2014, 22:49
natasza - to co mają na kuchnie.pl to własnie są zestawy bardzo wysokiej jakości, poważnie.
Tam masz drewno, normalne płyty mdf - kwestia tego na jakie rozwiązania budżet posiadasz.
Ale na pewno nie jest tak, że masz tam meble gorszej niby jakości.

kimala
19-03-2014, 17:42
Raczej Natasza już nam nie odpisze, ale jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to chętnie pomogę. Akurat temat zamawiania mebli przez internet mam już bardzo dokładnie obrobiony - w razie wątpliwości jest PM ;-)

Olazkrainyoz
24-03-2014, 18:32
Mnie tam się marzy, żeby kiedyś mieć tyle kaski, żeby móc sobie zrobić meble na wymiar do całego domu, ale na razie to tylko dalekie marzenie

joanna_moska
11-06-2014, 09:25
Niektóre firmy i sklepy internetowe oferuję możliwość przeróbki mebli kuchennych do potrzeb klienta za stosounkowo niską dopłatą, w tym wypadku mamy meble na wymiar, oparte na gotowym systemie kuchennym, taką ofertę ma na przykład Solpol szafki kuchenne (http://solpol-meble.com.pl)

myszka700
16-06-2014, 19:12
Ja najczęściej meble kupuje na wymiar i zawsze jestem z nich zadowolona.

3D Disto (http://blog.mierzymy.pl/category/leica-3d-disto/ )

magdalena100
14-11-2014, 16:15
ja ostatnio stwierdziłam, że wolę postawić na funkcjonalność mojej kuchnii i kupiłam meble ze stali nierdzewnej (dokładnie z tej strony: http://mebleznierdzewki.pl/). Pomimo tego, że znajomi mówią, że wygladają one jak na zapleczu w restauracji to mi sie całkiem podobają i jestem z nich zadowolona. Jak sie dobrze przemyśli urządzenie kuchni, to takie meble mogą naprawdę fajnie wyglądac :)