Malaria i ja

napisał/a: mila 2007-04-10 14:21
Mój chłopak jest nosicielem wirusa malarii. Czy jestem zagrożona zarażeniem gdy się kochamy ? A co będzie jak zajdę w ciążę ?
Mila
Dylana
napisał/a: Dylana 2008-04-26 17:13
Twój chlopak jesli na prawde posiada malarie musial wrocic z jakis tropikalnych krajow bo tylko tam wystepuje ta choroba przenoszona przez komary. Zarazic sie mozesz wlasnie przez ich ugryzienie, przez np.transfuzje krwi,brudne igly itp. jesli zajdziesz w ciazy a bedziesz chora na malarie zarazic mozesz bezposrednio płód. Na Twoim miejscu bardzo przemyslalabym kazda sytuacje w Twoim zyciu, malaria to powazna choroba, bardzo wiele osob na nia umiera, Malaria zwlaszcza dotyczy dzieci,dorosli uporoniaja sie bardziej. Jednak jesli jest chory to uwazaj. Wyjezdzajac w miejsca gdzie mozna dostac ta chorobe powinien sie zaszczepic przeciw niej ale nie wnikam dlaczego tego nie zrobil. Poczytaj sobie na necie o malari, mam nadzieje ze Twoj chlopak robi cos aby sobie pomoc. To powazna sprawa ktora grozi smiercia, a juz na pewno glebokimi powiklaniami jak peknicie sledziony, ciezka niedokrwistosc, spiaczka.



http://szukaj-muzy.youbi.pl - Znajdź swoją muzę i ściągnij za darmo!

http://youdownload.ver13.com - Ściągaj filmiki z YouTube!


Polecam!!!

Poleć innym
napisał/a: Nenny 2008-04-27 01:30
To, ze chlopak ma wirus, nie znaczy, ze w tej chwili przechodzi chorobe. Po wyleczeniu, wirus malarii nosi sie do konca zycia. Nie mam pojecia jaki wplyw mialo by to na dziecko, mysle, ze w tak powaznej kwestii jedyne rozsadne wyjscie to poradzic sie lekarza. Na pewno bedzie to bardziej kompetentne niz nasze gdybanie tutaj.
Dylana
napisał/a: Dylana 2008-05-03 18:48
oczywiscie nenny masz racje taki temat tu jest zbedny bo jedyne co powinniscie slusznego zrobic to LEKARZ SPECJALISTA a nie forumowanie.
napisał/a: J_ustka 2008-07-06 13:37
Ulalala... chcialam tylko dodac, ze nie ma czegos takiego jak szczepionka na malarie, wiec prosze nikogo nie obwiniac, ze sie nie zaszczepil przed wyjazdem!! Sama zyje w Indiach, wiec cos na ten temat wiem... Owszem sa leki zapobiegawcze, doustny antybiotyk, ale niestety nie do konca sa znane skutki uboczne, wiec z nim tez trzeba uwazac. No i tez nie chroni przed wszystkimi typami choroby. Najlepiej miec ze soba zawsze smarowidlo na owady.

Najlepiej, jak to juz bylo mowione, udac sie do przychodni sanepidu (tam powinna miescic sie poradnia chorob tropikalnych, a przynajmniej tak jest w Warszawie), tam wszystko wiedza i na pewno udziela porad jak sie zachowywac.
napisał/a: Marrgaritta 2008-07-13 13:19
Hej, chcialam Cie prosic o kilka informacji dotyczacych Indii. Wybieram sie tam we wrzesniu na miesiac i juz nie tylko a propo's malarii chcialam dowiedziec sie o kilku rzeczach zwiazanych ze zdrowiem. Wiem,ze lekarzem nie jestes, ale skoro mieszkasz w Iniach, na pewno mozesz udzielic kilku pratycznych wskazowek:)) Jesli mialabys ochote podzielic sie jakas wiedza - moj adres: [email]msiekierzynska@gmail.com[/email]

Pozdrawiam,

Malgosia
napisał/a: mosik11 2016-05-06 12:20
O samej malarii można znaleźć bardzo dużo informacji tutaj: http://drogadosiebie.pl/malaria/ . Malaria jest poważną chorobą, ale tylko wtedy, gdy wirus jest aktywny, w innym przypadku nie można się nią zarazić :)
napisał/a: Becia88 2016-05-15 15:00
czym prędzej powinnaś udać sie na stosowne badania żeby to potwierdzić ewentualne wykluczyć.