PDA

Zobacz pełną wersję : sposoby na grubsze i gęstsze włosy

cohenna
21-02-2008, 19:37
Każda z Nas ma swoje ulubione kosmetyki i sposoby na piękne i zdrowe włosy. Podzielny się swoimi doświadczeniami. Może nasze rady pomogą nie jednej osobie rozwiązać jej problemy. :p

cohenna
21-02-2008, 20:26
Jeśli wypadają wam włosy, są słabe, często sie łamią to polecam szampon i odżywkę RADICAL, na bazie skrzypu polnego. Poleciła mi ją pani w aptece i jestem zadowolona :) Z każdym tygodniem jest coraz lepiej. :p A może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na odbudowanie zniszczonych włosów???

razor1911
21-02-2008, 21:32
A co jest dobre na łysienie?

cohenna
21-02-2008, 21:44
są już specjalne preparaty które można kupić w aptece........
prawdopodobnie pomagają
są zarówno dla kobiet i mężczyzn.....

cohenna
21-02-2008, 21:48
moja babcia twierdzi że zamiast kupować jakieś preparaty to można sobie samemu robić różne odżywki
np z surowego jaja i piwa................ponoć wzmacnia włosy

razor1911
21-02-2008, 21:48
Dermatolog polecił mi przeszczep włosów i terapię hormonalną, jednak ostrzegł, że miesięcznie kosztować to będzie 1000zł....

cohenna
21-02-2008, 21:54
no to sporo w naszych polskich warunkach to sporo
ale możesz próbować jakichś innych sposobów......

achmielka
21-02-2008, 21:58
Żeby mieć piekne włosy trzeba zdrowo się odżywiać , naprawdę teraz gdy wiosna tuz wszystko po zimie mamy takie lekko odwitaminizowane to warto zainwestowac w dobry zestaw witamin-a nawet lepiej duzo owocków i warzywek trzeba jeść!
Ja osobiście wypróbowywuję na sobie kapiwit-piekne włosy , drogie troche ale zobaczymy czy warte tej ceny:)

achmielka
21-02-2008, 22:04
aaa jeszcze co do zdrowych włosów to...babcia mojej mamy myła włosy w źródlanej wodzie-czyli miękkiej, lub w deszczówce..
tylko dziś -to troche trudno ote źródełka(no jeszcze zalezy kto gdzie mieszka u mnie deficyt)
ia deszczówka-to po prostu wielkie ryzyko próbować..:)

razor1911
21-02-2008, 22:08
Zgadza się - deszczówka to najlepszy sposób, by stracić włosy....

cohenna
21-02-2008, 22:10
w wodzie źródlanej to jeszcze nie myłam
ale mam takie szczęście że kilka kilometrów ode mnie jest źródło z naprawdę czystą wodą i chyba skuszę się na taką propozycję

jestemzgupkiem
21-02-2008, 23:56
Ponoć urynoterapia daje dobre efekty.

cohenna
22-02-2008, 10:12
Nie słyszałam o czymś takim ???
Możesz nam przybliżyć co to jest ???

czarnaXcarmen
22-02-2008, 13:22
mi na kłopoty z włosami rewelacyjnie pomogły tabletki H-Panteton

jestemzgupkiem
22-02-2008, 15:12
Urynoterapia to płukanie/picie/okłady z takiego specyficznego płynu ustrojowego. Słyszałam, że to niezawodny sposób na wiele problemów.

cohenna
22-02-2008, 22:04
znaczy się mocz.......picie to raczej wątpliwa sprawa :(
ale jeśli chodzi o niego to ma znakomite właściwości odkażające....więc jeśli np się skaleczysz gdzieś "na polu" i nie masz czym odkazić rany to ciepły mocz jak najbardziej jest wskazany

aguś123
22-02-2008, 22:12
Ja używam fluidu prostującego Joanna (który nie prostuje, ale nabłyszcza i w tym właśnie celu go kupiłam).
Poza tym przy każdym myciu włosów używam oleju rycynowego - mój przepis na piękne włosy znajduje się w tym wątku

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=4048

Zapraszam serdecznie :)

razor1911
22-02-2008, 22:13
A co powiecie na szampon Garnier Fructis?

razor1911
22-02-2008, 22:37
Można też spróbować z kałoterapią:)
Ale to chyba raczej pomaga przy farbowaniu:)

cohenna
23-02-2008, 21:32
Garnier Fructis wypróbowałam na sobie jakiś czas temu i muszę przyznać że efekt jest zadowalający :)

razor1911
23-02-2008, 21:41
Ale nie jestem pewien czy nie testowano go na zwierzaczkach...

cohenna
23-02-2008, 21:51
http://www.szampony.com.pl/

na tej stronie znajdziecie informacje o szamponie Radical o którym była mowa na początku jak również inne szampony z tej serii dla włosów:
- przetłuszczających się
- suchych
- zniszczonych, suchych, wypadających, osłabionych
- zniszczonych - po farbowaniu, trwałej ondulacji, zabiegach fryzjerskich itd
- z łupieżem
- bardzo delikatnych, cienkich i wrażliwych

cohenna
23-02-2008, 21:56
a co powiecie na temat kosmetyków firmy NIVEA?? DOVE??

cohenna
23-02-2008, 22:00
otrzymałam dziś na ulicy ulotkę z próbką szamponu
Bielenda -Powitanie z Afryką SZAMPON BŁOTNY
na ulotce było napisane tak:
"SZAMPON BŁOTNY Z glinką Ghassoul Holistyczna koncepcja wellbeing łącząca piękno ciała i wewnętrzną harmonię, była inspiracją stworzenia oryginalnej linii kosmetyków Powitanie z Afryką, wykorzystującej niezwykłe właściwości roślin rytualnych z Czarnego Lądu. Szampon błotny dogłębnie oczyszcza, detoksykuje włosy i skórę głowy. Wygładza włosy, aż po same końce, zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu końcówek. Wzbogacony ekstraktem z owoców melona, o działaniu nawilżającym. Poprawia kondycję włosów słabych, wypadających lub zniszczonych farbowaniem i trwałą. Dodaje włosom objętości i miękkość oraz ułatwia stylizację fryzury. Surowiec rytualny: GLINKA GHASSOUL Pochodzi z Maroka, symbol czystości i niewinności, od tysiącleci stosowana przez Nomadów do oczyszczania ciała i mycia głowy. Zawiera unikatowe bogactwo magnezu, krzemu i wapnia, posiada nadzwyczajne właściwości detoksykujące, dotleniające, kojące i wygładzające."
ciekawi mnie co to jest i czy ktoś to już wypróbował bo jakoś nie przejawiam zapału do "błotka"

razor1911
24-02-2008, 11:19
Błotko jest fajne:)

cohenna
24-02-2008, 18:04
ale czy szampon błotny??

krychak
24-02-2008, 19:03
W osobnym temacie "Bogactwo Morza Martwego" proponowałam dyskusję o produktach firmy dr Nona, której jestem konsultantką i a propos, których mogę udzielać fachowych porad (na bieżąco odbywam odpowiednie szkolenia zawodowe). Moja firma oferuje liczne kosmetyki, w tym także do włosów, ktore tak jak cała linia oparte są na bazie minerałow Morza Martwego.
Ich skuteczność zostala potwierdzona badaniami klinicznymi. Jeżeli chodzi o codzienną pielęgnację włosów tłustych i zniszczonych to proponuję szampony do codziennego użycia. Zawierają one wiele substancji czynnych, które odżywiają włosy i skórę głowy.Dzieki obecnosci archebakteri w kompleksie bioorganomineralnym (patent dr Nony)działaja przez skóre głowy jako antyoksydant i wpomaga regenerację komórek. Są też szampony przeciwłupieżowe oraz odżywki, maseczki i suplementy diety.
Dodatkowy kontakt i informacje: k.kuchnik@interia.pl

achmielka
24-02-2008, 19:13
archabakterie ???no to mnie zaciekawiłaś? brzmi trochę archaicznie hehe
napiekne włosy domowym sposobem polecam odzywke ze zwykłych drozdży takich które dodaje się do pączków, taka opapką drożdżowa dobrze im robi a lnią ze wszystkich sił:)

achmielka
24-02-2008, 19:14
sorki -poprawka lśnią!!!

Wredzia
24-02-2008, 20:33
Mysle, ze zeby miec zdrowe wlosy, trzeba po prostu dobrze sie odzywiac.

Niedobory witamin powoduja wypadanie, rozdwajanie i lamanie sie wlosow. Dobra dieta, jakies tabletki w ktorym jest zbior witamin powinny wystarczyc :]. Ja teraz lykam "Silica" i powiem Wam wszystkim, ze jest swietna. Jak zaczelam brac regularnie to wlosy przestaly mi sie rozdwajac, staly sie bardziej lsniace i miekkie w dotyku. Niestety... jestem bardzo zapominalska i w ostatnim czasie biore je rzadko "jak sobie przypomne"... a przypominam sobie rzadko. Kluczem do sukcesu jest codzienne lykanie tych tabletek. W aptekach pewnie jest tez wieleeee produktow zblizonych do Silici i byc moze po innej cenie :]

achmielka
25-02-2008, 13:18
a w jakiej cenie ta silica?
droga jest?
Kiedy znaczy po jakim cvzasie stosowania zauważyłas że wygląd włosów jest ładniejszy i znacznie się poprawił?

rakastan
26-02-2008, 12:03
Biosilk jest łatwy w użyciu. Włosy pieknie sie po nim błyszczą i pięknie pachną.

marilyn27
26-02-2008, 14:37
Ja polecam naftę na wygładzenie włosów, płukanki z kory dębu na tłuste włosy i żółtko na zmiękczenie włosów. I dietę odpowiednią :)

Zapraszam zapuszczaczki włosów oraz walczących z cerą:

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=4095

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=4316

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=4094

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=4093

cohenna
26-02-2008, 18:39
samo żółtko czy razem z piwem ??
bo słyszałam że i z piwem się stosuje, choć nie wiem na co ??

mkmadzia
26-02-2008, 20:49
Jakie macie sposoby na pogrubienie włosów i przywrócenie im gęstości?

Na kondycje włosów i ich porost wspaniale wpływa pokrzywa, stosowana jako napar bądź świeży sok do picia i płukania . Ale minusem dla blondynek jest to,ze przyciemnia wlosy.
W moim przypadku sprawdził się rowniez wax , Wax sprawił, ze rośnie mi mnóstwo nowych włosów :p , to jest maska do wlosow dostepna w aptekach i sklepach zielarsko-kosmetycznych, kosztuje ok 20 zl za 240g

yaagatka
26-02-2008, 22:11
niestety jestem blondynka i nie chciałabym bardzo aby moje włosy ściemniały :-p

laurence
27-02-2008, 12:00
o żótkach i piwie też slyszalam - ale to baaardzo czasochlonne.... jakoś mnie to nie przekonuje
Ja ostatnio będąc u fryzjera rozmawialam o "cienkich" wloskach mojej córki - czy da się jakoś wplynąć na porost wlosa u dziecka i ich gęstość. I to co się dowiedzialam jest banalnie proste. Otóż wlos jak każda komórka żywi się krwią. Jezeli wypada albo jest slaby to znaczy ze jest niedotleniony. Więc przede wszystkim trzeba pobudzić skórę glowy - czyli zwykly masaż, palcami rozcierać lub glaskać skórę glowy podczas wspólnego oglądania telewizjii lub na dobranoc...
Ta fryzjerka ma dziecko w moim wieku i mówi, że sama tak robi co wieczór i lączy przyjemne z pożytecznym. No i dieta rzecz jasna musi byc odpowiednia: warzywa, owoce i nabial.
Co do szamponu to polecam Bielende seria: Powitanie z Afryką i do tego maska z tej samej serii: Pięknie pachnie i regeneruje wlosy...

blueberry5
27-02-2008, 12:45
Nie ma zadnego sposobu na to, zeby wlosy byly grubsze, bo to jest cecha genetyczna.
Można zwieszyc ich objetosc, poprawic gestosc, polepszyc kondycje ale cokolwiek zrobimy ngdy nie beda grubsze.
powiedziala mi to ostatnio moja frzjerka. Mam problem z cienkmi wlosami, ale nic na to nie poradze

cohenna
27-02-2008, 13:58
otrzymałam dziś na ulicy ulotkę z próbką szamponu
Bielenda -Powitanie z Afryką SZAMPON BŁOTNY
na ulotce było napisane tak:
"SZAMPON BŁOTNY Z glinką Ghassoul Holistyczna koncepcja wellbeing łącząca piękno ciała i wewnętrzną harmonię, była inspiracją stworzenia oryginalnej linii kosmetyków Powitanie z Afryką, wykorzystującej niezwykłe właściwości roślin rytualnych z Czarnego Lądu. Szampon błotny dogłębnie oczyszcza, detoksykuje włosy i skórę głowy. Wygładza włosy, aż po same końce, zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu końcówek. Wzbogacony ekstraktem z owoców melona, o działaniu nawilżającym. Poprawia kondycję włosów słabych, wypadających lub zniszczonych farbowaniem i trwałą. Dodaje włosom objętości i miękkość oraz ułatwia stylizację fryzury. Surowiec rytualny: GLINKA GHASSOUL Pochodzi z Maroka, symbol czystości i niewinności, od tysiącleci stosowana przez Nomadów do oczyszczania ciała i mycia głowy. Zawiera unikatowe bogactwo magnezu, krzemu i wapnia, posiada nadzwyczajne właściwości detoksykujące, dotleniające, kojące i wygładzające."
ciekawi mnie co to jest i czy ktoś to już wypróbował bo jakoś nie przejawiam zapału do "błotka"

A co powiesz na na ten szampon??? Bo to ta sama firma i seria Powitanie z afryką :p
zauważyłam że bardo ładnie pachnie a włosy są miłe w dotyku. jednak nie spotkałam się przynajmiej u mnie w miejscowości z tym szamponem. ciekawi mnie gdzie można go dostać i w jakiej jest cenie??

urocza
27-02-2008, 20:01
Ja polecam fantastyczną maseczkę na włosy

Kompres z oleju i cytryny

Łyżkę ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny. Taką mieszankę wmasuj w skórę głowy, a włosy przeczesz grzebieniem, by dobrze rozprowadzić na nich mieszankę. Następnie załóż na głowę czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem zamoczonym w gorącej wodzie. Gdy ręcznik ostygnie, zamocz go ponownie. Po 20-30 minutach dokładnie umyj włosy

urocza
27-02-2008, 20:05
Niestety to prawda ,ale zawsze możemy uzywać kosmetyków które sprawiaja ,że optycznie bedziemy mieć więcej włosów.Polecam szampony i pianki dodające objętości włosom .
Sama takie stosuję i efekt jest zadowalający.

cohenna
27-02-2008, 21:34
A nasze babcie miały takie sposoby:
1
Na kondycje włosów i ich porost wspaniale wpływa pokrzywa, stosowana jako napar bądź świeży sok do picia i płukania. Najlepsza jest własnoręcznie świeżo zerwana :)
Minusem stosowania pokrzywy jest to że przyciemnia ona włosy
2
Dobrym sposobem jest także sok z cytryny. Po umyciu włosów należy spłukać je sokiem wyciśniętym z cytryn. To naprawdę działa :p Cytryny nie musimy samodzielnie zrywać :p
3
Na kondycje włosów i ich porost wspaniale wpływa również rumianek, stosowany jako napar do picia i płukania. Najlepszy jest własnoręcznie świeżo zerwany :)
Minusem stosowania rumianku jest to że rozjaśnia włosy

razor1911
28-02-2008, 20:03
Najlepsze są metody naturalne... Nie tylko jeśli chodzi o włosy...

cohenna
28-02-2008, 20:09
Słyszeliście może o wodzie brzozowej...? Mieszkam koło lasu i kiedyś na spacerze spotkałam ludzi którzy ciągnęli wodę brzozową. Polega to na tym że wierci się dziurkę w drzewie podstawia naczynie i czeka aż nazbiera się soku. Służy on do wielu rzeczy: wiem że taką wodą ludzie płókają sobie włosy, niektórzy go piją bo ponoć zdrowy i pomaga na "wszystko". ..................... A czy nie lepiej kupić sobie w aptece jakiś szampon brzozowy??? Zamiast niszczyć drzewa !!!

razor1911
28-02-2008, 20:12
Można kupić w niektórych sklepach sok z brzozy...

cohenna
28-02-2008, 21:39
Nie ma zadnego sposobu na to, zeby wlosy byly grubsze, bo to jest cecha genetyczna.
Można zwieszyc ich objetosc, poprawic gestosc, polepszyc kondycje ale cokolwiek zrobimy ngdy nie beda grubsze.
powiedziala mi to ostatnio moja frzjerka. Mam problem z cienkmi wlosami, ale nic na to nie poradze

Czy da się jakoś wplynąć na porost wlosa i ich gęstość. To jest banalnie proste :p Zapraszam do lektury
http://forum.polki.pl/showthread.php?t=4161&page=4&pp=10
zapraszam również do wspólnej dyskusji
:p

cohenna
28-02-2008, 21:43
Na krótkie włosy polecam maseczkę z miodu i jogurtu (w stosunku 1:15) lub z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku z ogórków :p

cohenna
28-02-2008, 21:48
Płukanka na włosy
Ma za zadanie nabłyszczyć oraz wzmocnić włosy
Składniki:
Szklanka soku z cytryn
Szklanka wody destylowanej
Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie wypłukać w nich włosy, po umyciu.

Płukanka na włosy
Ma za zadanie nabłyszczyć włosy oraz dodać miękkości. W trakcie zabiegu nie należy przejmować się zapachem, minie on po wyschnięciu włosów.
Składniki:
1 szklanka wody
3 szklanki piwa
Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie spłukać włosy, po umyciu.

Płukanka mleczna
Na umyte włosy nałóż kilka łyżek pełnotłustego mleka. Po kwadransie należy spłukać obficie włosy letnią wodą. Zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu, a z pewnością wasze włosy staną się mniej suche i łamliwe.

Kompres na włosy
Ma za zadanie nabłyszczyć oraz wzmocnić włosy.
Składniki:
1/3 oleju roślinnego
łyżeczka rumianku
liść pokrzywy
liść brzozy
żółtko
łyżka miodu
łyżka soku z cytryny
2-3 krople oleju rozmarynowego
Przygotowanie:
1/3 oleju roślinnego lekko podgrzej, następnie namocz( około 30 minut) w nim łyżeczkę rumianku, liści pokrzywy i brzozy. Odcedź. Dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2-3 krople oleju rozmarynowego. Stosowanie Mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy. Możesz owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło wzmocni działanie odżywczego kompresu.

Kompres z oleju i cytryny
Łyżkę ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny. Taką mieszankę wmasuj w skórę głowy, a włosy przeczesz grzebieniem, by dobrze rozprowadzić na nich mieszankę. Następnie załóż na głowę czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem zamoczonym w gorącej wodzie. Gdy ręcznik ostygnie, zamocz go ponownie. Po 20-30 minutach dokładnie umyj włosy.

Maseczka do włosów „ Jajeczna”
Białko należy ubić na sztywną pianę, a następnie połączyć z żółtkiem. Rozprowadzić masę na wilgotnych włosach i wpasowywać w skórę głowy. Na koniec głowę owiń folią i ręcznikiem, maseczkę trzeba spłukać po 20 – 30 minutach.

Maseczka z oliwy i żółtka
Łyżeczkę oliwy z oliwek wymieszaj z trzema kroplami witaminy A oraz żółtkiem. Maseczkę nałóż na skórę głowy i włosy, owiń głowę foliowym czepkiem i ręcznikiem. Po 20-30 minutach spłucz włosy wodą z dodatkiem soku z cytryny. Pożądany efekt osiągniesz stosując maseczkę, co dwa tygodnie.

Maseczka do włosów
W szczególności polecana do włosów słabych, łamliwych.
Składniki:
1/4 szklanki piwa
jajko
Przygotowane składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach.Szampon ziołowy łagodny
2 łyżki szamponu dziecinnego zmieszać z 2 łyżkami mocnego naparu ziołowego. Napar przygotować z garści świeżych lub łyżki suszonych ziół i 150 ml wrzątku. Dla włosów ciemnych przygotowuje się napar z liści szałwii; dla tłustych - z ziela krwawnika; dla jasnych - z kwiatów nagietka; dla włosów z łupieżem - z mieszaniny ziela pokrzywy i korzenia łopianu. Po wbiciu żółtka jaja i 1 łyżki żelatyny w proszku, rozmieszaniu i podgrzaniu uzyskuje się doskonały preparat wzmacniający włosy.

Odżywka aloesowa
Liść aloesu umyj i zmiksuj z połową szklanki ciepłej przegotowanej wody. Dodaj łyżkę miodu i wymieszaj. Uzyskaną masę wetrzyj w skórę głowy i w wilgotne włosy. Tradycyjnie owiń głowę czepkiem i ręcznikiem, po 20-30 minutach umyj włosy, najlepiej powtarzać zabieg raz na tydzień przez dwa trzy miesiące.

Jajeczna maseczka
Ubij białko na sztywną pianę a następnie połącz z żółtkiem. Rozprowadź na wilgotnych włosach i wmasuj w skórę głowy i tak jak w pozostałych maseczkach owiń głowę folią i ręcznikiem i spłucz po 20-30 minutach. Odżywkę stosuj raz na tydzień.

Płukanki ziołowe
Prócz systematycznego mycia włosów dużą rolę w pielęgnacji spełnia stosowanie płukanek z ziół suszonych: korzenia łopianu, mydlnicy, kory dębu, kłącza tataraku, ziela skrzypu lub z pokrzywy, rumianku , tymianku, liścia orzecha (który przyciemnia włosy). Wymienione zioła należy przyrządzić w postaci skoncentrowanej, to znaczy w proporcji: 2 łyżki na 1 szklankę wody. Korzenie i kory gotować krótko, a ziele skrzypu dłużej niż 1/2 godziny.

Płukanka dla włosów jasnych: 4 części kwiatów rumianku, 4 części kwiatów nagietka, 3 części cienko ściętej skórki pomarańczowej, 2 części kwiatów bzu czarnego.

Płukanka dla włosów ciemnych: 3 części liści szałwii, 3 części liści oczaru wirginijskiego, 3 części liści rozmarynu, 2 części melisy.
Płukanka dla silnie osłabionych włosów: 3 części ziela tymianku, 3 części ziela pokrzywy, 2 części startego korzenia łopianu, 2 części liści nasturcji, 1 część bylicy bożego drzewka.
W przypadku wszystkich trzech recept należy przygotować mocne napary lub odwary ziołowe, które dodane do ciepłej wody tworzą płukankę.

Tonik do włosów z ziela bylicy bożego drzewka
75 ml mocnego naparu z bylicy bożego drzewka zmieszać z 75 ml wódki i przechowywać w butelce. Można również przyrządzić nalewkę z ziela na spirytusie lub wódce. Wcierać po uprzednim rozcieńczeniu ciepłą wodą (1 łyżka toniku w 1 łyżce wody).

Okład z korzenia rzodkwi czarnej lub chrzanu

Kilkuminutowy okład ze świeżo startego korzenia rzodkwi lub chrzanu jest znacznie bardziej radykalnym środkiem niż płukanka ziołowa. Korzeń chrzanu przeciwdziała wypadaniu włosów poprzez poprawę krążenia krwi w skórze głowy, korzeń rzodkwi działa podobnie, choć znacznie bardziej skutecznie, powodując między innymi regenerację cebulek włosowych. Na bazie wyciągu z korzenia rzodkwi czarnej produkuje się rozmaite środki na porost włosów. Okład zdejmuje się, głowę zaś płucze dopóty, dopóki nie zniknie charakterystyczny zapach, a następnie można zastosować jedną z płukanek ziołowych.

Nalewka z pokrzywy i nasturcji
Z 1 części świeżego ziela pokrzywy, 1 części kwiatów i liści nasturcji i 2 części spirytusu przygotować nalewkę. Wszystkie zmiksowane składniki wlać do butelki lub słoika, zamknąć szczelnie i postawić w ciemnym miejscu. Po 2 tygodniach nalewka jest gotowa do użycia. Każdorazowo bierze się jej tyle, ile potrzeba do dokładnego wtarcia we włosy i skórę głowy. Włosy rozczesać. Nalewkę wciera się mniej więcej raz na tydzień w dzień poprzedzający mycie głowy.

Oliwki odżywcze do włosów
Oliwki do włosów można przygotować na bazie oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowego. Do butelki o pojemności 0,25 l wrzucić 2 łyżki dokładnie zmiksowanych ziół (gatunku lub gatunków zawierających olejki eteryczne) i zalać to 100ml oleju. Zakorkowaną butelkę postawić w miejscu nasłonecznionym, aby szybciej zachodziła ekstrakcja olejków eterycznych z surowca do oleju. Trwa to co najmniej 3 tygodnie. Przez ten czas należy codziennie ostrożnie wstrząsać zawartością butelki. Po 3 tygodniach usunąć zioła, a do przefiltrowanego oleju ponownie dodać 2 łyżki zmiksowanych ziół. Czynność tę powtarzać tak długo, aż olej nabierze intensywnego zapachu ziół. Oliwkami odżywczymi do włosów należy nacierać włosy i skórę głowy przed ich myciem i tak pozostawić na około 30 minut pod przykryciem z wilgotnego ręcznika. Następnie natrzeć włosy szamponem i odrobiną ciepłej wody, a po kilku minutah spłukać wodą. Ponownie umyć włosy wodą oraz szamponem i znów spłukać wodą.

razor1911
28-02-2008, 21:54
Oto sposób na idealne włosy przekazywany w naszej rodzinie z dziada pradziada (babci prababci):
1. Na suche włosy. Zmieszaj w małym garnuszku - w zależności od długości włosów - szklankę lub pół szklanki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia (extra-virgine) z odpowiednio dwoma bądź jedną garścią suchych liści rozmarynu. Podgrzej tę miksturę lekko, oczywiście stale nad nią czuwając, by nie doszło do zapalenia się substancji. Następnie odstaw garnek i poczekaj, aż oliwa z rozmarynem zrobią się letnie. Zrób sobie grzebieniem przedziałki i w odsłoniętą skórę głowy wetrzyj miksturę patyczkiem higienicznym. Systematycznie wcieraj miksturę w całą owłosioną skórę głowy, po czym nałóż na głowę czepek kąpielowy, a następnie zawiń głowę w turban z ręcznika. Po 30 minutach umyj głowę delikatnym szamponem, najlepiej dla dzieci. Powtarzaj zabieg raz w miesiącu. 2. Na przetłuszczające się włosy. Zrób wywar z herbaty i 1/3 szklanki skrzypu polnego w 1/4 litra wody. Przygotowany wywar zostaw na 3 godziny, po czym odcedź płyn i wypłucz w nim włosy. Na wilgotne włosy włóż czepek kąpielowy na 30 minut, a następnie spłucz dokładnie włosy z wywaru. 3. Przywracające właściwe PH skóry głowy i włosów. Zmieszaj pół szklanki octu bądź jabłecznika w litrze wody, najlepiej nie z kranu. Uzyskaną mieszanką spłucz świeżo umyte włosy. Ten zabieg przywraca włosom właściwe PH, które naruszyły zasadowa woda z kranu i szampon. Rozcieńczony jabłecznik "współpracuje" lepiej z ciemnymi włosami, natomiast ocet z jasnymi.

Wredzia
28-02-2008, 23:04
a w jakiej cenie ta silica?
droga jest?
Kiedy znaczy po jakim cvzasie stosowania zauważyłas że wygląd włosów jest ładniejszy i znacznie się poprawił?

Dałam jakies 17zł a efekty bylo widac po tygodniu, moze 1,5.

mcstg
29-02-2008, 12:42
żeby mieć piękne włosy najlepiej jest stosować profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne i do stylizacji lokówką czy innymi przyrządami. Znalazłam niedawno w internecie nowy sklep kalamis.pl który oferuje wcześniej przetestowane przeze mnie kosmetyki, ceny jak na moją kieszeń a jestem dość młoda a moim wieku no cóż... kasa nie duża :)

P.S.
moim ulubionym kosmetykiem jest jedwab do włosów firmy Farouk, rewelacja, już od dłuższego czasu go stosuje

cohenna
29-02-2008, 14:00
DOMOWE SPOSOBY BABUNI DLA WŁOSÓW TŁUSTYCH
1. Kieliszek ok. 50 ml jasnego piwa (zawartość chmielu) plus jajko - mieszamy i nakładamy na mokre włosy. Po 30 min. myjemy szamponem do włosów tłustych (resztą piwa delektujemy się w czasie działania mieszanki na skórę głowy).
2. Soczek z całej cytrynki wcieramy w przetłuszczoną skórę głowy, po 25 min. płuczemy i myjemy szamponem.

urocza
01-03-2008, 14:55
Polecam maseczkę do włosów z receptury naszych babć

Maseczka jajeczna - wzmacnia i odżywia mocno zniszczone włosy
Sposób przygotowania: Białko z jednego jajka ubić na sztywną pianę i dodać żółtko. Masę rozprowadzić na wilgotnych włosach i wmasować w skórę głowy. Następnie owinąć głowę folią i ręcznikiem i pozostawić na 20 minut. Kurację stosować raz w tygodniu, aż stan włosów się polepszy.

cohenna
02-03-2008, 15:56
fajnie mieć "starszych sąsiadów" Popytam jeszcze o jakieś domowe sposoby pielęgnacji włosów :p

gretchen1
02-03-2008, 16:36
Nie mam nic do powiedzenia w tym temacie, bo się po prostu na tym nie znam, ale chętnie tu zaglądam i będę zaglądała:)

domiXka
02-03-2008, 17:05
Olejek rycynowy dodawany do szamponu do włosów :) oraz z maseczką na włosy : nafta kosmetyczna+olejek rycynowy+żółtko+cytryna.Odżywka do włosów TREATMENT WAX jest świetna.Przyjmowanie doustnie preparatów witaminowych tez poprawia wyglądad i strukturę włosów np : Skrzypowita,Silica i witaminy dla kobiet Olimp.

mkondas
03-03-2008, 16:48
Jeżeli chodzi o gęste włosy to mi kiedyś fryzjer podpowiedział żeby wziąć receptę od lekarza na Biostyminę (to są ampułki na uodpornienie organizmu) i to wcierać we włosy.
Lekarka z kolei która wypisywała mi tą receptę powiedziała żeby tą Biostyminę zmieszać z żółtkiem i 2 kroplami oleju rycynowego.

razor1911
04-03-2008, 00:03
fajnie mieć "starszych sąsiadów" Popytam jeszcze o jakieś domowe sposoby pielęgnacji włosów :p

Jakie wieści?

radrad6
04-03-2008, 10:11
Polecam kosmetyki z serii pogrubiającej i zwiększającej objętość włosów Silk Therapy firmy Farouk
do regeneracji polecam jedwab Biosilk - działa cuda

cohenna
04-03-2008, 16:19
jak na razie nic nowego
najczęściej mówią o tym jajku na włosy które jest już opisane........

urocza
04-03-2008, 20:14
Pewnie dlatego że jajko jest najbardziej znanym środkiem do upiększania włosów.

cohenna
06-03-2008, 19:42
jajko jest chyba też najbardziej dostępnym środkiem :p

trtami
07-03-2008, 22:26
stosowalam kiedys szampon i serum z linii THICKER FULLER HAIR dodają puszystości i objętości sprawiają, że włosy są jakby grubsze

atort111
07-03-2008, 23:06
włosy płuczę w piwie są lśniące

cohenna
09-03-2008, 21:43
A co zrobić z łupieżem? Macie jakieś sprawdzone sposoby? ;)

achmielka
09-03-2008, 22:32
ja mam mam cos od mojej mamy która tez juz jest"wiekowa"nie obrazając jej oczywiście, mianowicei kiedy była małą dziewczynką , miala piękne czarne długie włosy a jej mama (moja babcia Natalia), robiła z nich piekne warkocze-dwa, a potem ju zsame sobie je plotł agdy była panienką i mnustwo chłpców oglądało się za tymi zjawiskowymi warkoczami...hehe niektórzy sprawdzali czy prawdziwe czy przypadkiem nie doczepiane:)
sposób był taki babcia Natalia wcierała w jej włosy i skóre głowy naftę!!! taką do lamp, nie było mowy o insektach, nie było mowy o łupiezach(mój Boże chyba kiedys tego nie było:),były piekne zdrowe silne włosy a błyszczały przepieknym blaskiem ze wszystkich sił!!
Gdzie tu teraz by nafte kupić?
Może w aptece ale czy ona taka jak ta stara do lamp?
Otóż jest pytanie...

qqq112233
10-03-2008, 10:06
odżywki i szampony Dave, wszystkie są świetne

agabla
10-03-2008, 10:34
atort 111, ale tak bezpośrednio piwem polewasz włosy???!!!

Zapraszam do odwiedzania moich wątków:

Astygmatyzm
http://forum.polki.pl/showthread.php?t=4521

Sucha i wrażliwa cera
http://forum.polki.pl/showthread.php?t=4519

Długie włosy
http://forum.polki.pl/showthread.ph...%B3ugie+w%B3osy

cohenna
10-03-2008, 22:44
naftę kosmetyczną można nabyć w aptece :P
ponoć nie drogie....ale jeszcze jej nie próbowałam :p

mkondas
11-03-2008, 10:40
Polecam kosmetyki z serii pogrubiającej i zwiększającej objętość włosów Silk Therapy firmy Farouk
do regeneracji polecam jedwab Biosilk - działa cuda

tez polecam ten jedwab BIOSILK firmy Farouk, jestem w pelni zadowolona z efektu

cohenna
30-03-2008, 11:49
Właśnie testuję szampon i odżywkę pantin :p

Petunia
31-03-2008, 13:18
Polecam jedwab do włosów - mi pomaga, mała buteleczka nie jest aż tak droga (ok.7 zł) a jest bardzo wydajna.

oliwcia10
31-03-2008, 14:39
a próbował ktoś soku z czarnej rzepy??

cohenna
31-03-2008, 17:03
Próbowałam szampon na bazie soku z czarnej rzepy
Efekt zadowalający
Jedyny minus to był "specyficzny: zapach

Astrali
03-04-2008, 14:36
Czytałam już w wielu miejscach, że na włosy doskonale działa olej z awokado-skutecznie wspomaga ich regenerację

cohenna
06-04-2008, 20:57
O o;rju z awokado to nie słyszałam, ale jest dobra maseczka z Łyżki ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny.

ciezarnaXzakonnica
08-04-2008, 22:56
A co powiecie na szampon Garnier Fructis?

łupież! masakra łupieżowa!

cohenna
09-04-2008, 08:16
Garnier Fructis dla mnie był dobry
Ale heden shouders to dopiero była łupieżowa masakra.......... :(

ashley4
12-04-2008, 12:34
Witam wszystkich
bardzo zaciekawilo mnie to forum naprawde super sprawa, od dawna rez walcze aby miec piekne zdrowe wlosy bo moje sa ciekie matowe i tak jakby to okreslic nijakie.Od 2 tygodni zaczelam stosowac rozne maski domowej roboty zamiast lakierow czy pianek lub zelow poprostu uzywam kurzego jajka a dokladnij bialka naprawde super sprawa nie dosc ze wlosy sa odzywiane to maja super wyglad i co najwazniejsze przestaly wkoncu wypadac a wypadalo ich naprawde sporo przy myciu i czesaniu. No ale teraz mam nadzieje ze jakos doczekam sie dlugich pieknych ,zdrowych wlosow.

cohenna
16-04-2008, 19:28
A ze mną coś się dzieje nie tak :(
włosy lecą mi garściami...szczególnie podczas mycia ....:(

cohenna
18-04-2008, 20:59
oj chyba łysa będę......... :(
Jak się nic nie zmieni

cohenna
01-05-2008, 19:36
Czemu nikt nic nie pisze :(

mallflower
01-05-2008, 19:44
hmm nie wiem jak zapobiec wypadaniu ale wiem co zrobic zeby po myciu byly lsniace- na koniec po zastosowaniu odzywki i jej dokladnym splukaniu - polac zimna woda wlosy.

cohenna
05-05-2008, 06:55
Będę próbować dzięki

lashqueen
05-05-2008, 15:05
Najwazniejsze jest zdrowe odzywianie, dostarczanie organizmowi wszystkich niezbedych witamin i mineralow.
Dla mnie najlepszym srodkiem do pielegnacji wlosow jest olej lniany. Nakladam go na wlosy na ok 30 minut (rzadziej na cala noc), po czym myje wlosy szamponem. Dobra jest tez maseczka z jajka, jak wyzej pisalyscie.
A tak w ogole to moje wlosy bardzo zyskaly na urodzie i zdrowiu, gdy przestalam je farbowac i wrocilam do mojego naturalnego koloru. Nigdy wiecej chemii.

maura4
07-05-2008, 12:15
A ja łykam Maxi krzem ma w składzie wyciąg z pędó bambusa, największą dawkę krzemu i dodatkowo niezbędne witaminy i mikroelementy. Włosy są mocniejsz i bardziej lśniące, a dodatkowo paznokcie przestały się rozdwajać

gunia83
25-05-2008, 19:06
a znacie coś na supersiano:)? Bo ja mam taką szopę na głowie po umyciu że nie mogę nigdzie wyjść. próbowałam już nafty i olejku rycynowego i nic. Jedynym ratunkiem jest prostownica (chociaż też efekt nie jest zadowalający ale zawsze jakiś) a nie chę jej stosować bo tak naprawdę to błędne koło bo prostownica jeszcze bardziej przesusza włosy i po następnym myciu siano jest jeszcze większe i bardziej spuszone :(

cohenna
01-06-2008, 23:52
Są specjalne szampony...................spróbuj

elasaidai
11-06-2008, 15:12
ja wzmacniam włosy od środka stosuję Maxi Krzem ,działa nie tylko na włosy ale również na paznokcie i ładną cerę :)
www.unia-natura.pl

malla
26-07-2008, 16:31
Mozna również wybrac sie do fryzjera i poprosic o cięcie, które nadałoby objetości. Do tego odpowiednie szampony i witaminki;)

tifi
21-08-2008, 16:11
ja stosuję Maxi Krzem ,włosy wzmacniają się ,są bardziej sprężyste a ostatnio zauważyłam że szybciej rosną ,dodatkowo korzystają paznokcie .20-dniowa kuracja kosztuje ok.12 zł
polecam

cohenna
24-02-2009, 18:16
Co powiecie na Capiwit piękne włosy?

agnes_joan
24-02-2009, 18:21
nie zażywam:D ale, ale....kiedyś babcia myła mi włosy w jakimś wywarze z kory dębu....później chciała próbować jeszcze czegos z żółtkiem, ale mama sie temu kategorycznie sprzeciwiła.....

ale ta kora debowa dała dobry efekt:D

laurence
24-02-2009, 18:22
Co powiecie na Capiwit piękne włosy?

A my na to: będziemy łykać :)

cohenna
24-02-2009, 18:28
nie zażywam:D ale, ale....kiedyś babcia myła mi włosy w jakimś wywarze z kory dębu....później chciała próbować jeszcze czegos z żółtkiem, ale mama sie temu kategorycznie sprzeciwiła.....

ale ta kora debowa dała dobry efekt:D

A co ta kora dawała??

bo jak np: myło się włosy w rumianku to miały jakśniejszy kolor i pasemka się robiły...

agnes_joan
24-02-2009, 18:30
ponoc miały byc mocniejsze....bo mi kiedyś bardzo wypadały, to babcia dawała mojej mamie dobre rady i myła mi w tym wywarze....efekt jakiś jest.....tylko że dawno tego nie robiłam...hmmm muszę spróbować jeszcze raz:D

Zapraszam do dyskusji

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=11677

cohenna
24-02-2009, 18:34
ja mam las za oknem a i dąb się by znalazł :D

cohenna
24-02-2009, 18:36
jakie miałyście najdłuższe i najkrótsze włosy???

GosiaInuszka
25-02-2009, 00:26
Moje włosy "dochodzą" do połowy pleców i później to już źle wyglądają, a "na jeża" to się nigdy nie zdecydowałam. Najlepiej wyglądam z włosami do ramion.

cohenna
25-02-2009, 06:37
Ja tydzień temu obcieła o jakies 10 cm bo już końcówki były zniszczone a teraz to mam za ramiona i cieniowane :)

agnes_joan
25-02-2009, 14:34
ja najdłuższe to mam teraz (ale to w sumie od kilku lat, bo utrzymuję ta długość:)) - so pasa.

a najkrótsze to miałam w pierwszej klasie podstawówki....mama kazała tacie, aby mi trochę (!) podciał...koncowki....włosymiałam wtedy do ramion....a tata jak zaczął podcinac to miałam już do brody...i pewnie dalej uprawiałby ta szalona twórczosc, gdyby nie to że wróciła mama i wpadła w szał:D

od tamtej pory, tato już moich włosów nie podcinał:)

Zapraszam do dyskusji

cohenna
25-02-2009, 20:29
:D:D:D
a jak długo trwał szał??

agnes_joan
25-02-2009, 20:33
już nie pamiętam.....pamiętam jedynie ze zabrała nożyczki i rzuciła nimi w podłogę:D
a i tatko był szczesliwy że nie w niego:)

Zapraszam do dyskusji

gretchen1
27-02-2009, 00:25
Domowy i sprawdzony przeze mnie sposób na mocniejsze włosy to wymieszanie szamponu z olejkiem rycynowym. Mycie staje się trudniejsze, trzeba więcej cierpliwości przy długim płukaniu (wiadomo jaki efekt daje mycie olejem), ale warto się pomęczyć. Rezultaty naprawdę są tego warte.

cohenna
27-02-2009, 19:53
A ja mam fructis ostatnio i jest dobry = to z kupczych sposobów
a z babciowych to może się w niedzielę jej zapytam :)

rakastan
01-03-2009, 02:35
Żeby włosy wyglądały zdrowiej czasami stosuję biosilk.

cohenna
01-03-2009, 10:42
Z tym się jeszcze nie spotkałam....bo to???

gretchen1
01-03-2009, 11:08
Bio silk to jest
jedwab do włosów (http://cdn.overstock.com/images/products/P10190844.jpg), który ma właściwości wygładzające i nabłyszczające. Ja obecnie stosuję jedwabiste serum do włosów Joanna (http://www.allegro.pl/item559138398_serum_jedwabne_jedwab_joanna_najtani ej.html). Bardzo fajna rzecz, ale trzeba nakładać ostrożnie, malutką ilość, aby nie tłuścić włosów.

cohenna
01-03-2009, 12:53
:D:D:D

Bo włosy mogą wyglądaj jakby ich sie z "roczek" nie myło :)

dzo83
01-03-2009, 20:46
ja po fruktisie mam starszny łupiez

A gdzie można kupić olejek rycynowy w drogeriach czy w aptekach

cohenna
01-03-2009, 21:00
ja ja po headen shouders (inaczej się pisze) dostałam łupieżu......

maria83
01-03-2009, 21:07
mi fryzjerka zamówiła z JOANNY ale do włosów blond (szampon z płukanką 2 w 1) piękny kolor wychodzi, czy są mocne - chyba nie bo wypadają ....

dzo83
01-03-2009, 21:09
ja też mam taki fioletowy , ale już go dawno nie używam, bo i pasemka już by się nowe przydały
Włosy też mi wypadają a szamponu nie używam, ale to chyba normalne przy farbowaniu

cohenna
01-03-2009, 21:09
do włosów bląd to szampony z rumiankiem :)
naturalnie je rozjaśnia i wyeksponowuje pasemka

gretchen1
02-03-2009, 00:24
A ja najbardziej lubię Elseve. Próbowałam bardzo wiele, ale ten mi najbardziej odpowiada. Dla urozmaicenia kupuję różne serie. Albo w zależności od potrzeby. do włosów blond lub farbowanych jeśli mam świeże kolorowe pasemka. Do suchych, cienkich, odżywczy, przywracający blask, zwiększający objętość itp.

rakastan
02-03-2009, 23:52
Rewelacyjny jest Mustela Bebe Żel do mycia głowy i ciała. Ma cudowny zapach i długo się utrzymuje. Oczywiście nie tylko dla dzieci.

gretchen1
03-03-2009, 23:50
ja po fruktisie mam starszny łupiez

A gdzie można kupić olejek rycynowy w drogeriach czy w aptekach

Olejek rycynowy dostaniesz na pewno w aptece. I jeszcze raz polecam, działa cuda.

prosilinka
04-03-2009, 01:08
ja najbardziej lubie te takie szampony z Avonu, bardzo bardzo ładnie pachną i są takie nie drogie ;d

martu18
04-03-2009, 23:31
ja uwielbiam Pantene :)

gretchen1
06-03-2009, 07:51
martu18 i prosilinka, wynika z tego, że dla każdego coś innego jest dobrego;) Ja nie mogę używać Pantene bo szybko mi się przetłuszczają włosy, są ciężkie i źle się układają. Nie mogę też stosować szamponów z Avou, ponieważ one nie pielęgnują moich włosów. Od razu odczuwam, że ich stan się pogarsza. Zaczynają mi masakrycznie wypadać i robi się z nich brzydki puch. Najbardziej odpowiada mi Elseve;)

martu18
06-03-2009, 15:41
martu18 i prosilinka, wynika z tego, że dla każdego coś innego jest dobrego;) Ja nie mogę używać Pantene bo szybko mi się przetłuszczają włosy, są ciężkie i źle się układają. Nie mogę też stosować szamponów z Avou, ponieważ one nie pielęgnują moich włosów. Od razu odczuwam, że ich stan się pogarsza. Zaczynają mi masakrycznie wypadać i robi się z nich brzydki puch. Najbardziej odpowiada mi Elseve;)

dokładnie, każdy ma swoje typy :) ale mogę dodać, że Elseve też lubię :)

nagietkaa
06-03-2009, 16:09
Witam:)

Ja w tej chwili używam Elseve i musze powiedziec, ze jestem naprawde zadowolona:)

Zapraszam do dyskusji:

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=11670

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=11915

http://forum.polki.pl/showthread.php?t=11897

rakastan
07-03-2009, 11:00

Po Pantene miałam kiedyś wysypkę na całym czole. Od tej pory nie używam.

dzo83
08-03-2009, 22:48
Z Elseve też byłam zadowolona ale ... nie wiem czemu zawsze gdy używam odżywki do włosów to moje włosyt szybciej sie przetłuszczają i sama nie wiem czy to wynika z tego że za dużo jej biorę albo źle spłukuję? Chociaż naprawdę staram się to robić dokładnie

cohenna
09-03-2009, 10:19
Czy ktoś przetestował Nivea ???

rakastan
09-03-2009, 20:41
Czy ktoś przetestował Nivea ???

Miałam próbki. Szampon jest w porządku i ładnie pachnie.

cohenna
09-03-2009, 20:52
Ja chyba sobie kupię szapon i odżywkę do wyprubowania tak z jednej serii żeby było :)
tylko chciałam wiedzieć do inni o tym sądzą
zastanawiałam się jeszcze nas dove...

gretchen1
09-03-2009, 20:55
Myślę, że trzeba po prostu spróbować. Z Nivea również byłam zadowolona. Dove jeszcze nie miałam, ale słyszałam, że świetnie odżywiają suche włosy. Na pewno kiedyś wypróbuję.

cohenna
09-03-2009, 21:09
To może od dove zacznę,,,?
jeszcze nie wiem :p muszę się zastanowić :)

rakastan
10-03-2009, 15:16
To może od dove zacznę,,,?
jeszcze nie wiem :p muszę się zastanowić :)

Kup sobie ten i ten i stosuj na zmianę.

cohenna
10-03-2009, 15:31
To dobre rozwiązanie ;)

geranium
08-05-2009, 18:55
ja od dawna szukam dobrego szamponu :(
niestety włosy mi się przetłuszczają i to bardzo - myję je rano, a około 17-18 jak wracam z pracy nadają się do ponownego mycia :(
szampony o których tu pisałyście nie pomagają, wręcz na odwrót - po dove miałam "kluchy" na głowie zaraz po umyciu, po nivea godzinę po. a z kolei tzw szampony oczyszczające, jak avonu czy herbal esscence sprawiały, że nie mogłam włosów wcale rozczesać, wyrywałam je garściami, a po kilku godzinach i tak tragedia na głowie :/
szukam cały czas czegoś, co pomoże...

magXdusia
11-05-2009, 22:55
a ja sobie kupiłam ostatnio szampon do włosów przetłuszczających się i skóry łojotokowej od eris, z tej serii pharmaceris h, bo też zwykłe drogeryjne szampony nie dawały większych efektów. tym pharmacerisem myję jak na razie 3 dni głowę (myję włosy rano), no i jak na razie zaobserwowałam że: szampon ładnie pachnie i dobrze się pieni, włosy wyglądają świeżo nawet wieczorem, nie są oklapnięte ani nie widać "strąków". jak na razie mi się podoba :)

geranium
13-05-2009, 14:03
a to pharmaceris robi szampony? nie wiedziałam ;P

że kremy i inne smarowidła to wiedziałam doskonale, ale szampony mi się nie obiły o uszy ;)
póki co jedyne co wynalazłam w miarę skuteczne, to płukanie włosów w roztworze wody i octu, jakoś wytrzymują do wieczora... aczkolwiek dla mnie ideałem by było myć włosy co drugi dzień, jak kilka lat temu - ech, marzenie :(
czyli do apteki po szampon trzeba iść. jak się Tobie strąki nie robią po kilku dniach, to może i dla mnie jest nadzieja jeszcze ;P

cohenna
13-05-2009, 19:52
Musisz próbować....może w końcu znajdziesz coś dla siebie?

geranium
15-05-2009, 19:19
ano kupiłam i zaczęłam od razu używać.
nie powiem, zaskakująco łatwo się włosy po nim rozczesują, jak na szampon oczyszczający... zawsze po tych oczyszczajacych to przez godzinę nie mogłam włosów rozczesać, takie były szorstkie i splątane. po tym są gładziutkie i miękkie ;) całyczas myję codziennie ale nie spodziewałam się efektów z dnia na dzień przecież ;P
zobaczymy za tydzień, miesiąc jak to będzie dalej wyglądać.

co do dove itp wyczytałam że szampony które mają w składzie silikon strasznie obciążają włosy - a dove jest jednym z nich. czyli nie dla mnie zupełnie :]

lacosta19
22-05-2009, 14:48
na zniszczone włosy - najlepszy jedwab z Farouka CHI :)

cohenna
22-05-2009, 20:16
Ja kupiłam sobie naftę kosmetyczną,,, może lepiej sie będa włosy rozczesywały....
bo tak to przy rozczesywaniu garściami je wyrywam

biala1205
23-05-2009, 09:20
Z ciekawosci kupilam ostatnio szampon i maske Syoss i jestem bardzo zadowolona. Uzywam rowniez Kadusa (szapon+maska) i szampony Pharmaceris. Wszystkie produkty moge polecic, bo sa swietne.

martens5
25-05-2009, 02:48
Ja na włosy stosuję suplement diety o nazwie hair okey (bo oprócz skrzypu ma m.in. pokrzywę) poza tym czerwoną odżywkę z Loreal (do włosów farbowanych) i na razie to wystarcza :)

geranium
26-05-2009, 18:49
Z ciekawosci kupilam ostatnio szampon i maske Syoss i jestem bardzo zadowolona. Uzywam rowniez Kadusa (szapon+maska) i szampony Pharmaceris. Wszystkie produkty moge polecic, bo sa swietne.

tych dwóch pierwszych nie znam, ale pharmacerisa mam od niedawna i jestem wręcz zachwycona (nie przypuszczałam nigdy, że szampon może mnie zachwycić:P) chyba nie będę już szukać nic nowego oczyszczajacego. aż się dziwię, że tak nad nim pieję z zachwytu, ale co zrobić :]
nie dość, że mniej się włosy przetłuszczają, to jeszcze lepiej układają i dużo dłużej ułożone wytrzymują.

cohenna
26-05-2009, 20:47
Mało spotykane te szampony....

martens5
31-05-2009, 00:45
Znając życie cholernie drogie i do kupienia tylko w niektórych salonach fryzjerskich?

cohenna
31-05-2009, 11:28
Pewnie tak......

martens5
01-06-2009, 02:50
A moja fryzjerka poleca mi zwykłe szampony ziołowe. I co może dziwić mam po nich fajniejsze włosy niż po tych "wypasionych" :)

cohenna
01-06-2009, 08:12
fajny jest radical :) do kupienia w każdej aptece :)

ani_mru
05-06-2009, 12:31
Olejek rycynowy dodawany do szamponu do włosów :) oraz z maseczką na włosy : nafta kosmetyczna+olejek rycynowy+żółtko+cytryna.Odżywka do włosów TREATMENT WAX jest świetna.Przyjmowanie doustnie preparatów witaminowych tez poprawia wyglądad i strukturę włosów np : Skrzypowita,Silica i witaminy dla kobiet Olimp.
Zgadzam się co do odżywki na włosy TREATMENT WAX, poleciła mi ją kiedyś pani w aptece. Jest świetna bo bardzo szybko regeneruje włosy, są później grube i lśniące. Co prawda jest trochę zachodu z zastosowaniem tego specyfiku ale efekt naprawdę fajny. Polecam.

ani_mru
05-06-2009, 12:35

No właśnie a ja chciałam zapytać o ten nowy produkt Syoss czy ktoś używał. Widziałam dzisiaj w Rossmanie za 15zł wiec cena jak najbardziej przystępna a i podobno jakość kosmetyków jak tych z salonów fryzjerskich... Czy ktoś jeszcze to wypróbował??

wilandra
20-06-2009, 18:03
Ostatnio mam słabe włosy. Wypadają mi. Nie moge brać zadbych witamin w ktorych jest skrzyp i takie inne z uwagi na zabieg laserowego usuwania "wąsika". Zastanawiam sie czy nie ma jakiejś innej metody na wzmocnienie włosow. Kupilam w aptece ostatnio jakiś preparat do wcierania w głowe, ale tam pisze że na początku może zwiększyc się wypadanie włosów slabszych by te nowe mocne mogly roznąć. Preparat nazywa sie Neril.. prosze o rade

iga28
24-06-2009, 22:08
Witam, ja od lat stosuję sprawdzone szampony i odżywki ziołowe EVA NATURA. Obecnie występują one jako potrójna siła ziół. Moim ulubionym jest EVA NATURA szampon do włosów przesuszonych, blond, po rozjaśnianiu z rumiankiem, lipą i nagietkiem, który zapewnia moim włosom puszystość, świeżość i długotrwały blask. Do tego używam odżywki do włosów wypadających, łamliwych z czarną rzepą. Według mnie to jeden z dobrych sprawdzonych sposobów, aby móc należycie zadbać o swoje włosy.

Cati
29-09-2009, 20:09
Ja będę działać od środka kupiłam kapsułki Prolady ze skrzypem polnym drożdżami biotyną i cynkiem. Zobaczymy czy pomogą wzmocnić moje włosy

Michalina26
21-10-2009, 00:31
Na każde włosy i skórę pewnie co innego działa, ale ja zauważyłam, że to wcale nie witaminy i maseczki ... ale coś znacznie prostszego. Mi pomaga, jeżeli tak do 3-4 miesiące zmienię szampon. Mam więc dwa ulubione swoje i nie co jakiś czas przestawiam się z jednego na drugi. Za każdym razem kiedy tak robię - wiedzę wyraźną różnicę w gęstośc i puszystości włosów. Polecam sposób. Skuteczny i jaki tani!:)

DontHasitate
13-11-2009, 15:56
ja mam wlosy delikatnie krecone i niezbyt grube, mam taka odzyweczke http://lokikoki.pl/product-pol-274-Curlkarma-Curl-Energizer-Cream-krem-do-wlosow-kreconych-175-ml-Brocato.html
no i nastapilo znaczace wzmocnienie i dodalo im duzo blasku :) hihi nie sa juz matowe ;)

tekla_j
17-11-2009, 00:20
ja stosuje szampon na wlosy cienkie ktory sprawia ze sa bardziej puszyste, elseve, plus jem duzo ryb ktore wzmacniaja cebulki wlosa od wewnatrz, bo zawieraja zbawcza omege3, szczegolnie lubie produkty neptuna, na kazdym jest opisane ile czego co zawiera ;) pomocnicze.

lady-k
18-11-2009, 20:15
ja niestety mam tak cienkie wlosy, ze prawie ich nie widac:P Stosuje roznego rodzaju szampony zwiekszajace objetosc,pianki, i dietę odpowiednią, duzo ryb w mojej diecie jest.

tekla_j
18-11-2009, 23:38
oj chyba nie jest az tak zle z nimi, ze ich nie widac, co? ile masz lat jesli moge spytac, ze juz wlosow brak?:P

lady-k
19-11-2009, 21:07
31 . Mam nadzieje, ze to nie od wieku hahah :p

agnesB
05-01-2010, 11:21
Ja po ciąży zaczęłam garściami gubić włosy. Nie pomagały żadne tabletki, skrzyp. Starałam się też dobrze odżywiać-bo wiadomo, żeby i pokarm był dla dziecka odpowiedni, ale nie miało to wpływu na poprawę kondycji włosów...Moja kumpela, która była akurat świadkiem biadolenia na temat moich włosów, powiedziała, ze powinnam spróbować kompleksowej kuracji. Ona akurat pozbywała się łupieżu, ale z tej serii były też produkty na wypadanie włosów. W ten sposób kupiłam subrine -z racji powagi sytuacji całą serie-szampon, odżywkę i ampułki i po m-cu już zauważyłam ze jest lepiej. Musze przyznać , że po wcześniejszych doświadczeniach sceptycznie początkowo podeszłam do tej kuracji ale dziś z perspektywy czasu ciesze się, bo widzę efekty. A mojej kumpeli tez na ten łupież pomogło więc myśle,że ogólnie ta marka jest ok.

talkative
07-01-2010, 01:11
Swojego czasu dostałam od siostry fantastyczne kosmetyki do włosów Frederic Fekkai i doprowadziły moje włosy do rewelacyjnej kondycji. Były lśniące, zdrowe, mocne, puszyste. Takie jakie chciałam żeby były. Niestety sama sobie tych kosmetyków kupować nie będę bo jak na szampon i odżywkę są dla mnie stanowczo za drogie. Z kolei moja znajoma przedłużyła i zagęściła sobie włosy w studio Kleopatra w Warszawie i wyglądają teraz fantastycznie. Są grubsze i gęstsze ale wiadomo, że to nie na stałe. Chociaż teraz sama się zastanawiam czy sobie nie przedłużyć :)

Love_Vintage
11-01-2010, 22:42
Według mnie jednym z lepszych zabiegów są Rytuały Kerastase, w warszawie można zrobić w instytucie kerastase na Marszałkowskiej, godny polecenia salon, a rzadko kto go zna, mimo że w bardzo ruchliwym miejscu (obok pl. Zbawiciela)

Martyna86
15-01-2010, 19:21
dziewczynki - maska z WAX- polecam, oraz kupowane w salonach kosmetycznych odżywki maski- np kokosowe- bardzo fajne i tanie( 6,60 0,5l) a włosy ślicznie błyszczą, zielone Pantene-regeneracja.

Rabbitka
09-02-2010, 23:56
rytualy kerastase sa dosyc trwalym zabiegiem, jesli wlosy z natury sa cienkie to warto zainwestowac w zabieg (nie sa najtansze ok.120)mysle ze do cienkich wlosow konsultantka dobralaby rytual objetosci, ale to wszystko zalezy od stanu i rodzaju wlosow, na analizie kamerka bedzie widoczne co trzeba zrobic z wlosami..

JolciaKKK
18-02-2010, 09:03
Ja kiedyś gdzieś wyczytałam że bardzo dobrym sposobem jest picie skrzypu i pokrzywy, ale jest to zabieg długi bo pierwsze efekty widać po ok 3 miesiacach. Trochę tę radę zmodyfikowałam, bo nie zaparzam i nie piję tych ziółek 3 razy dziennie tylko raz, i dodtakowo Ha- Pantoten - włosy mi mniej wypadają są lśniace :D a na końcówki Jedwab BIOSILK i nie narzekam. Od zawsze miałam cienkie włosy więc to raczej genetycznie jest uwarunkowane i się z tym pogodziłam...:o
Jeżeli chodzi i przedłużanie to efekt na poczatku jest rzeczywiście super ale gorzej później ... Ale to już

kkulesz
21-06-2010, 16:47
Polecam Wam drogie kobietki Wax do włosów :) super działa na włosy i skórę głowy, już po kilku zastosowaniach widać różnicę. ja akurat kupuję te preparaty w aptekach dzieki czemu mam pewność że nie są to żadne podróbki ;)

antique
13-07-2010, 10:53
Deszczówka może była dobra ale kiedyś, dziś w tyle zanieczyszczeń idzie do atmosfery, że to, co spada z nieba wydaje mi się wątpliwe ;) Mamy XXI w. i chyba najlepiej zaufać kosmetykom produkowanym z myślą o takich problemach ;) Sama niestety jestem nadal w fazie poszukiwań...

aksia
19-07-2010, 16:04
A możecie coś więcej powiedzieć o tych rytuałach Kerastese?
Ja mam strasznie cieniutkie włosy, czasami już zaczynam wątpić,że cokolwiek pomoże:(

w17865
15-09-2010, 13:39
dobrze jest po myciu włosów spłukać je letnią wodą, albo na przemian raz ciepłą a raz zimniejszą

marionett
23-09-2010, 12:04
A możecie coś więcej powiedzieć o tych rytuałach Kerastese?
Ja mam strasznie cieniutkie włosy, czasami już zaczynam wątpić,że cokolwiek pomoże:(

Ja byłam ostatnio na kerastase w salonie Ce-ce na świetokrzyskiej, wybrałam zabieg co się nazywa 'Rytuał siły' żeby wzmocnić włosy przed jesienną aurą i w moim przypadku karastase dobrze podzialalo, włosy miałam błyszczące i zaczęły wyglądac zdrowo a z reguly trudno mi osiągnąć taki efekt bez przycinania włosów u fryzjera.

anetachorazy
23-11-2010, 11:00
Moja koleżanka miała problemy z włosami, po prostu wypadały jej garściami. Problem był już tak poważny, że pozostało jej już tylko zgłosić się do lekarza albo jakiejś kliniki. Dermatolog przepisał jej jakieś leki, ale kuracja miała trwać dłuższy czas, bo nawet rok. Moja koleżanka była załamana, nie wiedziała co ze sobą zrobić. To było dla niej naprawdę straszne. Ostatecznie zgłosiła się do kliniki Hair Lab i zafundowała sobie bezinwazyjne implanty włosów. Teraz ma już własne włosy, ale tamto jej bardzo pomogło, bo stała się silniejsza i łatwiej jej było przetrwać ten trudny okres. Najlepsze to jest teraz, jak opowiada o tym naszym znajomym. Jak mówi, że miała wtedy doczepiane włosy, oni mówią - no nie, kiedy? A ona się śmieje. Miło ją taką widzieć znowu.

emem
23-11-2010, 18:13
polecam zabieg rekonstrukcji włosów Henna Therapy kosmetykami Jungle Fever, polecany szczegolnie to oslabionych i zniszcznych wlosów, hamuje ich wypadanie i wzmacnia, kosmetyki tej firmy mozna w salonach kupic (ale pewnie nie we wszystkich)

lenny80
08-12-2010, 15:09
Jak dla mnie idealną metodą jest regularne przycinanie włosów. Jak mam dłuższe to są osłabione i wypadaja, jak podcinam to od razu widac poprawe:)

pieknapolka
29-12-2010, 13:34
Ja też polecam przycinanie końcówek.
Jednakże niekiedy to nie wystarcza. Jeśli zoaczysz, ze Twoje włosy nie "poczują" poprawy, to polceam pójście na badanie trychologiczne.
Takie badanie pomoże wybrać odpowiednią kurację.
Wejdz sobie na stronkę hairlab.pl i poczytaj na czym to polega.
pzdr

jmichalska
29-12-2010, 15:22
Jeżeli chodzi o piekne włosy to ja proponuję badanie trychologiczne:
Badanie trychologiczne może wykazać takie powody utraty włosów, jakie nie są możliwe do sprawdzenia w inny sposób – takim problemem jest złe krążenie i zazwyczaj trycholog widzi na skórze duże ilości mieszków włosowych, które żyją, ale ze względu na brak właściwego odżywienia poprzez krew, znajdują się one w stanie uśpienia.

OKazało się, że ja mam wiele takich mieszków włosowych w stanie uśpienia i przy odpowiednim "leczeniu" po roku mam bujną czuprynę :) a w domu smiali się ,ze mnie że będe łysa...

badanie robiłam w klinice Hair Lab przy lanciego 19 - www.hairlab.pl

ps.
dostałam to badanie na gwiazdkę od mamy rok temu

Katja30
29-12-2010, 15:54
Stosowałam na wzmocnienie włosów następującą miksturę: żółtko, 3 łyżki oliwy, 1 łyżeczka olejku rycynowego, 2 łyżki soku z wyciśniętej cytryny, nałożyć na włosy, zmyć po 1/2 godziny i umyć włosy szamponem - stosowałam przez miesiąc.

tylu
02-02-2011, 16:37
Osobiście popieram wszystkie produkty z profesjonalnych sklepów fryzjerskich. Wydaje mi się, że są pewniejsze. Fakt, są nieco droższe, ale zawsze można wyszperać jakąś promocję. Zajrzyj np. do sklepów fryzjerskich w necie. polecam osobiście kalamis.pl

Krisi
02-03-2011, 18:49
A na plączące się włosy znacie jakiś dobry sposób?

kati_kati
16-03-2011, 15:58
A na plączące się włosy znacie jakiś dobry sposób?

Odżywki i maski do włosów. Włosy przeważnie się plączą jak są przesuszone i zniszczone

tylu
05-05-2011, 13:13
Ja mam jedną sprawdzoną metodę, którą sobie wypracowałam ostatnio. Podstawa to oczywiście szampon i odżywka (na kalamis.pl zamówiłam ostatnio l,oreal z tej fryzjerskiej serii, profesjonalnej). Do tego po umyciu, nie suszę od razu włosów, tylko czekam aż same podeschną i dopiero modeluję na szczotce. Wygląd włosów poprawił się zdecydowanie.

a_grestowa
04-08-2011, 18:11
A ja mam ciekawostkę w temacie :) Widziałyście analizator skóry głowy na facebooku?

nasic
19-08-2011, 16:30
Jeżeli chodzi o te wszystkie domowe sposoby, to włosy po nich niezbyt ładnie pachną. Dlatego jednak wolę korzystać z profesjonalnych metod. Ogólnie ta maska jest bardzo dobra: http://www.kalamis.pl/product-pol-6584-Volumize-Mask-SP-400-ml.html No i wydaje mi się, że jednak daje lepsze efekty niż te wszystkie mikstury z produktów spożywczych ;)

aniq25
10-02-2012, 01:15
co do wzmocnienia włosów to moja znajoma używa szamponu Vichy, można go kupić np tu: http://www.aptekavolfarm.pl/657,vichy-dercos-szampon-wzmacniajacy-wlosy-z-aminexilem-200ml.html i jest nim zachwycona :) wcześniej miała bardzo suche i łamiące się włosy, a teraz ma bujną fryzurę, która jej się świetnie układa.. aż jej czasami zazdroszczę :)

ania_1992
12-02-2012, 19:13
Z naturalnych preparatów polecam ocet jabłkowy, podobno korzystnie wpływa na włosy.

ksenia2222
12-02-2012, 21:29
Mi też strasznie wypadają włosy ale na razie nie mam rady,ale spróbuję tych preparatów z apteki .może pomogą

Overdose
13-02-2012, 13:14
Po rozjaśnianiach u fryzjera również miałam problemy z włosami. Od koleżanki, która ma masę kosmetyków dowiedziałam się o kosmetykach do włosów John Frieda (http://www.promesse.pl/john-frieda/). Powiem szczerze, że jestem naprawdę zadowolona. Szampon i odżywka ślicznie pachną, włosy są miękkie, odżywione. Zawierają wyciąg z rumianku i cytryny, które doskonale oczyszczają włosy i je delikatnie rozjaśniają. Po umyciu włosów wyraźnie widzę, że jest ich mniej w wannie.

smakulaa
29-02-2012, 13:50
może produkt zwiększający objętość włosów - LOTON ma nową serię professional - volume spray? któraś z was testowała może ?

Mirceja
29-02-2012, 17:00
Tak. Ja używałam. Niestety, używałam bo na moich włosach to się nie sprawdziło. Włosy były okropnie spuszone i wygladały jakby były przepalone prostownica.

tericzar
11-04-2012, 17:05
Na moje włosy nic nie pomaga, chyba po prostu jestem skazana na połamane, bez połysku i sianowate.

arielkapink
26-04-2012, 17:15
Na końcówki olej arganowy. A na całe włosy olej Nigelle z czarnego kminu. Oprócz tego domowe sposoby. Maska jajeczna albo płukanka piwna. No i najlepiej jak najrzadziej stosować suszarkę lokówkę itp. Ja właśnie tymi sposobami uratowałam moje włosy, a były juz naprawdę zniszczone i przerzedzone.

VoMaYpl
25-09-2012, 17:56
Domowe sposoby na piękne włosy http://wlosy.vomay.pl/wlosy-piekno

marlenna
26-10-2012, 15:36
a olej arganowy czy rycynowy na te końcówki?

dankazuk
16-11-2012, 23:02
jesli masz problemy z hormonami, problem ktorych jest praktycznie nie mozliwy do wylecznia to niestety za duzo nie da sie zrobic. proponuje zrobic pasemka, wlosy optycznie wygladaja ze jest ich wiecej.

pozdrawiam.

ja29
28-11-2012, 22:36
ja mam zamiar wypóbować nową serię szamponów Fructis Sensation widzieliście już reklamę?
https://www.youtube.com/user/GarnierPolska dla mnie super i podejrzewam że zapach będzie powalający.

Verka
29-11-2012, 23:33
Rzeczywiście, Fructisy pachną pięknie, ale szybko się po nich włosy przetłuszczają.

anka_a
30-11-2012, 09:47
dziewczyny najlepszy szampon to REVALID, nie używam go na co dzień - nie chce żeby włosy się do niego przyzwyczaiły. Stosuje go jesienią albo jak mi bardziej wypadają włosy. Naprawdę polecam - do kipienia w aptece