PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka powinna byc dobra i fajna lodowka

marakub
01-02-2008, 12:11
Niebawem będę urządzała swoje mieszkanko, i tu pojawia się problem ja kompletnie nie znam się na żadnych sprzętach AGD. Chcialabym kupic lodowkę, ale na co zwracać szczegolną uwagę przy zakupie lodowki.

Pawle
24-02-2008, 18:49
Zwracaj uwagę na wymiary zewnętrzne, wewnętrzne i klasę energetyczną. :D

marakub
27-02-2008, 12:20
hehe dzięki serdeczne :) Chociaż ostatnio to postanowiłam wygrać lodówkę w konkursie!

anetakam0
27-02-2008, 13:22
hehe dzięki serdeczne :) Chociaż ostatnio to postanowiłam wygrać lodówkę w konkursie!
POWODZENIA

moim zdaniem dobra lodówka powinna być......................
pełna pysznego jedzonka :D :D :D

marakub
28-02-2008, 15:08
anetakam no pewnie, że lodowka musi być pełna przepysznego jedzonka:) To w ogóle nie podlega, żadnej wątpliwości:-)A mi się marzy taka wielka, piękna i kolorowa lodowka:)

floressa
11-03-2008, 11:55
Ja wprowadzilam sie ostatnio z lubym do mieszkania, gdzie nie bylo nic, wszystko musielismy wstawic swojego. Dlatego lodowka musiala byc przede wszystkim tania :)) Zamowilismy sobie na agito.pl Amice - byla w promocji wiec wyszlo nas to bardzo korzystnie. Mi tez sie marzy kolorowa lodowka, ale to na razie nie na nasza kieszen :)

Amarantha
19-03-2008, 10:13
Też mam Amicę, już czwarty rok, i jestem z niej bardzo zadowolona.

emila3000
04-12-2008, 02:12
co za problem zeby lodowka byla kolorowa... nakleiki kosztuja z 80 zl... wystarczy nakleic... ja kupilam w castoramie za 25 chyba naklejki z galazkami bluszczu... mam drewniana stylowa kuchnie z ceramicznymi uchwytami na ktorych sa wlasnie takie liscie... lodowke mam lg srebna... obklejilam ja tak ze wyglada jakby byla cala obkrecona tym bluszczem... zamiast klodki jakby maz chcial podjadac w nocy... :p

Viga32
06-01-2009, 02:05
Myślę, że warto mieć lodówkę z zamrażarka, tzw NO FROST. Nie trzeba jej co i rusz odmrażać. Mam Samsunga w kolorze srebrnym. O okleinach nawet nie słyszalam. Może macie jakieś fotki?Podrawiam

emila3000
06-01-2009, 12:24
ja mam taka jak twoja tylko lg... ;p samsung dla mnie mial za malo bajerow półeczkowych... ;p postaram sie wrzucic zdjecie... ;p

justynaXsanko
06-01-2009, 12:33
Ja mam lodówko - zamrażarkę BEKO. przy zakupie zwracałam uwagę na klasę (A+) i aby zamrazalnik był na dole, bo rzadziej się go otwiera

emila3000
06-01-2009, 12:42
innej niz no frost nawet nie bralam pod uwage...

bifama
20-01-2009, 10:03
Wow! świetny ten bluszcz!!! Ale za taki bluszcz aż 80zł? troszkę dużo...:(

ja czytałam o lodówkach, które samemu się projektuje u producenta, tzn. dajesz zdjęcie, oni je nanoszą na drzwi i resztę obudowy dopasowują kolorystycznie. Taka opcja jest u producenta Ardo. Zajrzyjcie sobie do galerii na ich stronie firmowej: ArdoVintage (http://www.ardovintage.pl/). Mi najbardziej się podobają lodówki z dziełami malarskimi. Mieć w kuchni Van Gogha to jest coś!!! :D

Zresztą jest sporo innych producentów, którzy proponują ciekawe linie wzornicze swoich sprzętów AGD - np. Smeg (co nieco na ten temat tu: Lodówki nie dla każdego (http://www.okazje.info.pl/blog/lodowki-nie-dla-kazdego/)):
http://img.okazje.info.pl/67/3088/th100/308840.jpg (http://www.okazje.info.pl/okazje/sprzet-agd/smeg-fab-32-r.html), http://www.okazje.info.pl/okazje/sprzet-agd/smeg-fab-28-uj4.html

bifama
20-01-2009, 10:17
no i jszcze jeden Smeg dla fanów Wielkiej Brytfanii ;) :
http://img.okazje.info.pl/67/3083/th100/308307.jpg (http://www.okazje.info.pl/okazje/sprzet-agd/smeg-fab-28-uj4.html)

a na pytanie na co masz zwrócić uwagę odpowiem tak:
energooszczędność (klasa energetyczna),
pojemność,
na to czy jest to chłodziarko-zamrażarka czy tylko chłodziarka,
no i na funkcje.

Dziewczyny wymieniały no frost - faktycznie ułatwia życie ;) coraz popularniejsze są wprowadzane systemy antybakteryjne - wnętrze lodówki pokryte jest powłoką antybakteryjną, co gwarantuje większą higienę i uniemożliwia rozmnażanie się grzybów i bakterii.
Zwróć też uwagę na przydatną funkcję wakacyjną - jeśli gdzieś wyjedziesz i lodówka nie będzie otwierana, pobór mocy też będzie niższy, bo powietrze wewnątrz urządzenia nie będzie musiało być wciąż zmrażane. No i sprawdź ile lodówka wytrzyma w przypadku braku prądu. u mnie w domu mieliśmy taką lodówkę, że jak tylko 2 godziny nie było prądu, to już trzeba było ścierać kałuże z podłogi :mad:

emila3000
20-01-2009, 14:31
za naklejki dalam 25 zl w kastoramie... nie sa firmowe tak jak np w empiku... naklejam je o 3 w nocy jak mnie naszlo kiedys... zrobilam sobie dobrej herbaty i je probowalam jakos rozmiescic...

te lodowki sa za 6 tys... nie wiem czy bym tyle dala za lodowke... juz widze mine meza jak mu mowie ze pol pensji na lodowke chce wydac... :| zawsze mozna kupic sobie farbki do malowania na szkle i samemu cos namalowac...

wiesia5
18-03-2009, 23:03
emila podejrzewam, że mąż na pewno by się zgodził...na wydanie swojej pensji na lodówkę,hihi! :D
Ciekawa ta Twoja aranżacja na lodówce, przyciąga wzrok! Apropo ciekawych design'ów: http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4772
Lodówka jak dla mnie, ma być duża, pojemna i ma ładnie wyglądać. :)

emila3000
19-03-2009, 00:28
no napewnoby sie zgodzil, bez zastanowienia... :D a co do lodowki 2 drzwiowej to zaluje ze ni kupilam takiej... bo tara sie nie moge w zamrazalce zmiescic... a myslalam ze na 2 osoby starczy ta standardowa, chociaz moja jest najwyzasza z mozliwych....

wiesia5
28-04-2009, 23:00
emila rzeczywiście masz wysoka tą lodówke, ale wiadomo, że side-by-side to szafa i wszystko pomieści...i do tego ten barek i dozwonik do napojów...:)

emila3000
29-04-2009, 19:24
no wiadomo ze duzo zmiesci... heh... chyba moja oddam w przyszlym roku tescioej i kupie sobie tą krowiasta... :P a w tym roku chyba zamrazalke kupie... chce sama mrozic warzywa na zime, bo mam dostep do ekologicznych...

DontHasitate
29-04-2009, 20:03
Ja lubie takie lodowki ktore wygladaja jak reszta mebli, jak bede miala kiedys wlasne mieszkanko to bede miala taka lodowke hihi :)

emila3000
29-04-2009, 20:10
lodowki do zabudowy maja mniej funkcji niz te zwykle...

daisyXm
18-06-2009, 13:07
Witam:) Nareszcie urządzam kuchnię i kompletuję nowy sprzęt.
Teraz "na tapecie" lodówka - Dlatego piszę w tym wątku aby się Was poradzić, co do konkretnego modelu. Chciałabym na nią przeznaczyć około 1500zł, zależy mi m.in. na tym, żeby miała około 190cm wysokości i zamrażarkę o pojemności 98l
Większość moich wymagań spełnia ten model Whirlpool:
http://www.mixelectronics.pl/zobacz,20478,kat,322,arc-6679-ix---

Co o niej myślicie? Firma Whirlpool jest chyba znana z dobrej jakości sprzętu Agd do kuchni i nie tylko - w domu posiadam niezawodną jak do tej pory pralkę...
Zależy mi zarówno na jakości, jak i na cenie, a ta promocja wydaje się ciekawą ofertą.

Emilę i resztę Pań proszę o opinie:)

emila3000
18-06-2009, 13:15
jak dla mie funkcjonalna... brakuje pojemnika na ser czy nie wiem jak sie to nazywa, taka dodatkowa szufladka przyczepiona do polek(np samsunga jej nie maja)... ale moze nie wszyscy tego potrzebuja... nie ma elektroniki dlatego jest tansza... ale to i dobrze bo sie bedziee mniej psula...
poczytaj opinie na jej temat np. na ceneo, *********************

maczek8
25-06-2009, 20:38
nie wiem, czemu, ale mi się nie otwiera ten link :(
lodóweczka musi być funkcjonalna, ale też energooszczędna - klasa A/A+, najlepiej żeby miała No Frost i przynajmniej solidne wykonanie.
ja posiadam LG GR-B459BTQA, ale ona nie zmieści się w tym przedziale cenowym, ponieważ teraz kosztuje nadal ponad 2 tys. choć u nas i tak nikt nie żałuje tego zakupu. sądzę, że emila też nie - bo chyba mamy bardzo podobne z tego pamiętam :) a i wymiary - 2 m wysokości, pojemność 354l, z czego 252 to chłodziarka, 102 zamrażarka - sądzę, że w pełni by spełniły Twoje oczekiwania :)

emila3000
25-06-2009, 22:28
heheh dla mnie no frost to podstawa... i calkowiecie zapomnialam ze nie wszystkie lodowki to maja... ;p

a co lg to mi sie poblokowaly szuflady w zamrazalniku... nie da sie ich wysuwac ani wsuwac... musze kiedys nad nimi dluzej pokombinowac... nigdy nie mam czasu i nie chce jej tak dlugo wietrzyc...

maczek8
30-06-2009, 02:06
hihi, no widzisz :P tak to jest, jak się człowiek przyzwyczai do tego co dobre :P
a szuflady? jak się u mnie poblokowały, to była kwestia źle ułożonych produktów. po prostu jakaś mrożonka mi się przesunęła i skubana nie chciała wrócić na swoje miejsce <_< ale wygrałam!! :D

emila3000
30-06-2009, 18:18
u mnie cos sie stalo z tymi prowadnicami... musze kiedys tam pokombinowc... z przyjemnoscia zrobilabym to teraz bo u mnie upal jest 40 stopni, a taka otworzona na rozsciesz zamrazalka....... :D ale duzo pradu pojdzie i sie rozmrozi...

maczek8
30-06-2009, 21:19
wcześniej czy później i tak będziesz musiała, więc czemu nie skorzystać z ochłody ;)

emila3000
01-07-2009, 00:04
bo jest za gorąco i nie mam sily na nic... ;p z wlaszcza na szarpanie z lodowka... ;p

maczek8
15-07-2009, 01:52
no tak, racja... ale nieco chłodniej ostatnio było ;) udało Ci się ogarnąć tego swojego LG'ika? :)

emila3000
15-07-2009, 14:45
lodowke omijam szerokim lukiem... i tak trzymam teraz tam tylko jogurty.... :P nie mam sily sie do niej dotykac.... ;/

maczek8
17-07-2009, 02:22
ojoj :/ a Ty co? na dietę się przerzuciłaś? :P

emila3000
17-07-2009, 13:50
no na diete.... ale 10 kg mniej juz... :D wrocilam do wagi sprzaed ciazy i nie wiem co dalej.... czy chudnac jeszcze czy narazie skonczyc ta diete.... bo jest troche wnerwiajaca.....

maczek8
27-07-2009, 01:32
emilcia... a co to za dieta, hmm? :D bo ja też z chęcią bym się nieco odchudziła, ale jakoś tak... jestem jednak w stanie się poświęcić i odseparować od mojej lodóweczki :P zdradzisz?

emila3000
27-07-2009, 10:56
to jest dieta proteinowa.... skuteczna ale mozna zwariowac.... a od lodoweczki sie nie odseparujesz... tylko musisz zalozycz klodeczke na spizarke i szafeczke gdzie trzymasz ciasteczka... :D dieta polega na jedzeniu tylko tego co ma duzo bialka (chudy nabial, chude mieso, ryby, jajka) i co jakis czas warzyw....

a lodowke umylam... akurat byl piatek, kiedy juz mi wszysko z niej wyszlo (zawsze w piatki robie zakupy) wiec zrobilam przeglad, wyjelam wszystkie polki, wpieprzylam je do zmywarki.... mokra sciereczka przetarlam w srodku... a ze bylo goroca ro jej nie wylaczalam z pradu... :D

tasiuncia
27-07-2009, 12:06
Musi być pełna ;-)

maczek8
29-07-2009, 00:44
tasiuncia - tak, taka lodówka na pewno jest fajna ;)
emila, słonko, można to w necie gdzieś znaleźć? bo z chęcią kłódkę na ciacha założę ;) jeszcze jak mówisz, że tak skuteczna...
a umyć to i powinnam moją, ale jakoś zebrać się nie mogę...

emila3000
29-07-2009, 00:52
ja tez sie nie moglam zabrac... wychoduj sobie tam jakies zyjatko to bedzieszmiec wieksza motywacje....

a dieta to - francuska dieta proteinowa... protall czy jakos tak sie nazywa... ja sobie kupilam ksiazke - "nie potrafie schudnac", poszukaj w necie jej w jakies ksiegarni... ja strasznie spioca jestem i mi sie nie chce... :D dieta jest okropna to od razu mowie, ja jestem wegetarianka wiec po scianach chodzilam.... bo nie mozna bylo jesc soi, fasolki i groszku.... tego czym sie zawsze zywilam... wiec przez 2 pierwsze tyg. kombinowalam jak moglam z twrozkami, rybami, i jajkami... a pozniej dalam sobie siana i wcinalam sam kefir.... a teraz sie przezucilam na serki wiejskie.... i troche popuscilam z dieta... znaczy lody jem... wiec waga stoi w miejscu prawie,....

maczek8
09-08-2009, 18:01
haha :D żyjątko to chyba żeby mnie jeszcze bardziej zniechęcało do zaglądania do środka :D gorzej jak będzie śliczne i urocze :P koledzy kiedyś w akademiku mieli hodowlaną lodówkę :P no do niej to się faktycznie nie zaglądało pod groźbą utraty zdrowia fizycznego jak i psychicznego a nawet życia :D
a dietka świetnie się zapowiada :D już zamówiłam sobie książki :D bo znalazłam jeszcze 350 przepisów do tej diety tego samego autora :) mam nadzieję, że mi pomoże, bo na mnie diety to w ogóle tak średnio działają... ostatnio się przekonałam, że sporty takie bardziej ekstremalne całkiem fajnie wpływają na moją figurę, ale nerwów do tego nie mam :P

maczek8
15-08-2009, 04:40
a wiesz? tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że większość tych dań to same pyszności. co prawda ja jem mięso, więc stanowczo większy wybór mam niż Ty, ale tak fajnie się zapowiada... więc jak wrócę z gór to czas na walkę z samą sobą ;)

maczek8
16-08-2009, 00:09
No to tak, masz rację, sporo możliwości zdobycia nawet gotowego jedzonka :)
A mogę zadać niedyskretne pytanie? :P Tak od początku do końca - ile chciałaś a ile zrzuciłaś? :)

ail
16-08-2009, 13:34
Przy zakupie lodówki warto zwrócić uwagę na wymiary, oczywiście. Poza tym to już kwestia gustu. Ja, niestety, nie przemyślałam sprawy i kupiłam lodówkę bez zamrażalnika. Teraz żałuję, ale co zrobić? Może nie teraz, ale na pewno w niedalekiej przyszłości sprzedam swoją i wybiorę jakąś z zamrażarką, może na electro.pl, bo mają ogromny wybór i szybką dostawę.

maczek8
07-09-2009, 01:04
No tak, wymiary to raczej podstawa :) To ja Ci od razu powiem jeszcze, żebyś brała taką z dolnym zamrażalnikiem, bo górny jest dość trudno dostępny w codziennym użytkowaniu. A wybór teraz przeogromny :)

wisniowa
20-09-2009, 01:00
Tak, lodówka musi być duża:) wystarczą 3 osoby w domu a w zasadzie jest napełniona bo brzegi prawie non stop. Zamrażalka też najlepiej pokaźnych rozmiarów, mam zwyczaj robienia dużych zakupów i mrożenia co popadnie. Ja całkiem niedawno kupiłam tą Samsung (http://www.euromall.pl/product-pol-13130-Chlodziarko-zamrazarka-SAMSUNG-RL38SBPS.html) - srebrny kolor:) bardzo elegancka i ma opcje No Frost thanks god...

zeglarka
21-09-2009, 01:49
hmmm na co zwrócić uwagę- na pewno na wielkość (wymiary) i pojemność, dalej na klasę energetyczną i zużycie energii, liczbę półek i rozmieszczenie wewnętrzne. Poza tym na liczbę agregatów, jeśli ma to być lodówka z zamrażarką to na liczbę szuflad w zamrażarce. Ja po długich poszukiwaniach zdecydowałam się na Electroluxa ERB 34033 X (http://www.1komp.pl/produkt-13-182-632-33453,lodowki_chlodziarko_zamrazarka_electrolux_er b_34033_x.htm) bo w swoim przedziale cenowym miał największą zamrażarkę, a na tym mi zależało

maczek8
23-09-2009, 00:25
wisniowa - teraz No Frost to nie taka rzadkość, jak kiedyś :) Większość modeli na rynku już chyba to posiada...
zeglarka - słusznie, klasa energetyczna też ma spore znaczenie, bo jakby na to nie spojrzeć, jest to sprzęt, który chodzi 24/dobę...

black_dahlia
02-11-2009, 11:17
Lodówka to lodówka... czym poszczególne modele mogą się od siebie różnić oprócz wyglądu? Chyba wszystkie już nie buczą, więc nie pozostaje nic innego jak poszaleć z dizajnem.
Co sądzicie o przeźroczystej lodówce? :D

http://1.1.1.1/bmi/img230.imageshack.us/img230/3899/przezroczystalodowkave6.jpg

ja29
06-11-2009, 17:55
jeśli mowa o dobrych lodówkach to mnie takie rzeczy przerażają...
Południowokoreański koncern Samsung ogłosił w poniedziałek, że w najbliższych tygodniach sprawdzi 500 tys. lodówek, które w ostatnim czasie sprzedał klientom na całym świecie. Jest to związane z możliwą wadą konstrukcyjną, która może zagrozić zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi - podaje Reuters
źródło: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,7212112,Samsung_sprawdzi_w_domach_pol_mili ona_swoich_lodowek.html

jak się promuje swoje produkty to chyba wypada sprawdzić je od strony technicznej..

Dorota225
07-12-2009, 00:15
o kurczę, ale numer... nie chciałabym, zeby mi coś w domu wybuchało

dynamite
07-12-2009, 11:42
Dobra i fajna lodówka to taka która jest funkcjonalna, wyprodukowana przez dobrą firmę, będzie pasować do mebli w kuchni;) Ja polecam lodówkę beko ( można ją kupić w moderni.pl) a polecam ją z kilku powodów, bo jest to bardzo dobra firma, jeśli chodzi o sprzęt agd, a poza tym mam straszny sentyment do reklam TV tej firmy, które mnie rozczulają;)

podolec
30-07-2010, 10:36
Jaką lodówkę dobrą polecacie?Mamy stara lodówke Ardo 11lat i od ok3lat już się psuje,nie odprowadza wody,cały czas ma kupę lodu na tylnej ściance.Więc tak sobie myśle o nowej chyba bez zamrażalnika do1.500zł najlepiej z funkcja no frost

jkawa
13-09-2010, 15:33
Ja jestem zadowolona użytkowniczką lodówki Liebherr. jest bardzo wytrwała i dobrze chłodzi. W lecie nie ma żadnych problemów. W medialuxie lodówki tej marki kosztują od ok 1670 zł. Poza tym jeśli mogę doradzić to dobrze spisują sie zamrażalki usytuowane na dole lodówki.

final
22-09-2010, 15:04
Zgadzam się, marka Liebherr ma bardzo dobre sprzęty i raczej niedrogie. Oglądałam na magicznej planecie i kilka modeli mi się spodobało, szczególnie lodówki typu side by side - bardzo pojemne, przy dużej rodzinie na pewno się sprawdza.

Hatifnata
09-03-2011, 12:26
Z firm produkujących lodówki najbardziej sprawdzony wydaje mi się Bosch - ceny nie są specjalnie wygórowane, a jakość wykonania jest bez zarzutu. My w domu mamy taki model (http://www.medialux.pl/dzial/agd/kategoria/?id=35&prod=60435) - jest cichy i bardzo pojemny, a mieszkamy w cztery osoby, więc duża lodówka zawsze się przydaje.

emila3000
09-03-2011, 12:36
a ja niedlugo wymiemam moja lg na zestaw lodowka i zamrazarka - osobno - koszt ok 5 tys, wiec mniej wiecej tyle ile podwojna lodowka
cos takiego produkuje tylko samsung, ciekawe jak sie bedzie sprawowac
moja lg doprowadza mnie do szalu :mad:

zalezy mi na wielkiej zamrazalce, lodowka tez sie czasem wieksza przydaje, zwlaszcza przed imprezami kiedy pieke pelno ciast z kremami i ciezko je upchnac w zwyklej lodowce, albo przed swietami kiedy robie kilka roznych salatek + ciasta + plus jakies inne rzeczy

lenny80
23-03-2011, 14:10
Ja kupiłam niedużą lodówkę gorenje i bardzo fajna jest:) ma zamrażarke na dole co jest bardzej praktyczne niż gdyby była u góry i ma dużo półek m.in. na butelki :)

kropla
01-05-2011, 18:08
Teraz jak się kupi lodówkę do 15.06 to można załapać się na modę na wygrywanie (http://www.lg.com/pl/modanawygrywanie.jsp) i otrzymać zwrot opłat za energię elektryczną

trycja13
20-06-2012, 16:04
Amica, tania i dobra marka. ich agd nie psuje sie szybko i służy na lata. głównie lodówki

Sabcia121
28-06-2012, 17:49
http://www.magicznaplaneta.pl/indesit-lodowka-indesit-baan-13-x,id-987 ja mam taką tylko starszy model i w ogóle poleciłabym lodówkę INDESITa, wizualnie w środku są bardzo estetyczne, praktyczne, mają duże zamrażarki, moja ma jeszcze w zamrażarce bardzo sprytnie schowane pojemniki na kostki lodu we frontach szuflad. Moim zdaniem najważniejsze to, żeby lodówka była wystarczająco pojemna i się nie psuła. A- i kupuj przez internet, są lepsze promocje i masz towar dostarczony do domu w ciągu 24 godzin.

diuszessa
27-09-2012, 21:32
Pewnie to głupio zabrzmi, ale ja jestem fanką lodówek z systemem vitamin safe i taki system mają lodówki panasonica, nie wiem czy jest to standard czy nie, ale warzywa i owoce u mnie to podstawa diety. :)

hanki82
14-11-2012, 14:52
diuszessa, ja tam cię doskonale rozumiem :D ja mam bzika na punkcie zdrowego odżywiania i ogólnie witamin, zbilansowanych posiłków itd. a akurat lodówka ma tu wiele do rzeczy :) dlatego opcja vitamin safe jest dla mnie bardzo dobra. no i ogólnie akurat panas ma model b32fx2, który ma tak zaprojektowane półki, że można sobie dokładnie podzielić na tej półce warzywa, na tej nabiał itd :)

manuelaros
16-11-2012, 11:18
Częściej to ja się teraz zastanawiam, co to będzie i jak szybko się science fiction przeniesie do naszej rzeczywistości, skoro teraz lodówka jest już w pewnym sensie technologią inteligentną, kiedyś chyba takie żarty się mówiło o intelekcie lodówki. Nie wiem czemu takie suchary mnie bawią w sumie. :-)

hanki82
19-11-2012, 13:04
no to prawda :) zresztą widziałam nawet jakieś informacje o tym, że można jakimś tam modelem lodówki sterować przez komórkę:)

impala713
19-11-2012, 15:30
Ja bym brała taką co ci produkuje lód w kostkach

diuszessa
28-11-2012, 14:28
Dobra i fajna lodówka powinna jeszcze gotować :-)

SandraraR
13-12-2012, 14:08
Mi się ostatnio strasznie podobają czarne lodówki (http://najlepsze-lodowki.pl/porady/lodowki-w-czarnym-kolorze/). Niestety moja kuchnia jest zbyt jasna, by się tam taka znalazla, ale w przyszlości kto wie :)!

takigrat
17-12-2012, 16:15
Jest lodówka, która ma system hydroFresh - przedłuża świeżość trzymanych w niej warzyw i owoców oraz jest czarna. Model tej lodówki to Siemens KG36NSB40 (http://lodowkowi.pl/siemens-kg36nsb40-glass-door-edition/). Lodówka naszpikowana jest nowinkami technicznmi, a co za tym idzie jej cena też jest odpowiednia. Jednak trzeba zauważyć, że takie lodówki to przyszłość w tej dziedzinie.

caprio
21-01-2013, 16:47
Problem wyboru lodówki zaczął dotyczyć także i mnie;) Zupełnie nie wiem, jaka wybrać i czy wszystkie bajery na pewno warto mieć w lodówce - no bo to się wiąże z kosztami. Jak myślicie, co jest najważniejsze?

taiwona
21-05-2013, 10:36
W dzisiejszych czasach lodówka powinna być przede wszystkim energooszczędna, ładnie się prezentować. Fajnie jak ma funkcje automatycznego rozmrażania. Unikamy wtedy tego nieprzyjemnego obowiązku. Rzuć okiem na tą lodówkę Mastercook http://www.niezawodne-agd.pl/lodowki/show/lcb-1020fnf
Sporo osób decyduje się na nią. Na serwisach z opiniami też jest polecana.

caprio
23-05-2013, 11:12
Na pewno nie chcę takiego klasycznego no-frosta - jedzenie wysycha, a mi zależy na tym, by dłużej pozostawało świeże aniżeli wysychało:)

gwiezdna
27-05-2013, 10:47
Wygląd jest ważny, ale to drugorzędna sprawa. A system no frost to fajne rozwiązanie, tak samo jak i wszelkiego rodzaju minibary czy system podwójnych drzwi. Jednak moim zdaniem najważniejszy jest silnik linearny, dzięki któremu będziemy mieli cicho i energooszczędnie.

patrus
04-06-2013, 09:49
Jeśli chodzi o sam wygląd to mi najbardziej podobają się wąskie lodówki, takie jak ta http://www.mediaexpert.pl/katalog/slug/gazetka,18022.html. Wg mnie lepiej dopasowują się do otoczenia kuchni i nie zagracają tak miejsca. Poza tym znaczenie mają też energooszczędność i ciche działanie (nie zniosłabym głośnej lodówki, zwłaszcza, że mam baaardzo płytki sen)

kropla
13-08-2013, 07:10
O tak wąskie lodówki mniej miejsca zajmują. Mnie się podoba dwukolorowa lodówka LG, która wygląda świetnie w porównaniu do jednobarwnych inox . W środku ma półkę na butelki i sporo miejsca na inne produkty

lotka12-20
28-08-2013, 23:14
LG w kolorze inox też są ładne, ale faktycznie, ta dwukolorowa fajniej wygląda w kuchni.

gwiezdna
09-09-2013, 08:16
Teraz w Multikinie można obejrzeć takie lodówki, a nawet dotknąć. Trafiłam na akcję Kino Od Kuchni i bardzo mi się to spodobało, oby takich wystaw było więcej to byłoby łatwiej dokonać wyboru.

magduchaa
11-10-2013, 16:38
dobra lodówka powinna być duża i mieć sporo miejsca na mrożonki i posiadać no frost - dzięki temu nie będziesz musiała jej rozmrażać, fajną opcją też są filtry antybakteryjne

judyta33
12-11-2013, 21:57
Ja nie mam dużo miejsca na większą lodówkę, więc w grę wchodzi tylko kombi. Byłam raz w Multikinie na "Kino od kuchni ". Fajny pomysł. Lodówki LG też niczego sobie.

shirleyka
07-02-2014, 19:41
przede wszystkim pojemna i energooszczędna,bo w sumie chyba tym się głównie kierujemy przy zakupie,jak swoją kupowałam to zależało mi przede wszystkim na dużej pojemności, dużej zamrażarce, no i żeby nie pobierała dużo prądu bo jednak lodówka cały czas pracuje

zeltka
18-02-2014, 16:48
Teraz wszystkie sprzęty są energooszczędne więc z tym raczej problemu nie ma :p Mi to cały czas marzy się lodówka typu side by side (http://www.niezawodnelodowki.pl/side-by-side/) :o ale z racji braku miejsca w kuchni niestety muszę zostać przy typowej lodówce kombi. LG ostatnio mocno chyba popracowało nad sprzętem agd bo teraz jak przeglądam ich ofertę to sprzęt mają nie dość że coraz ładniejszy to i z funkcjami szaleją. Podobno nie wszyscy producenci lodówek pisząc lodówka z systemem no frost dają tę funkcję w pełni, czyli że tylko część lodówki jest z systemem no frost czy jak?

shirleyka
24-02-2014, 21:40
side by side są bardzo fajne, rzeczywiście LG się mocno rozwinęło w rynku sprzętów agd, wcześniej to ich tylko z telefonami i tv kojarzyłam ale jak sama zaczęłam szukać sprzętu do domu to zobaczyłam że w agd też mają sporo mocny pozycji. Te combi to mają niezłą pojemność! Właśnie przeglądam na ich stronce i widzę, że i prawie 400 l mają w ofercie, to nieźle

pasjans
27-02-2014, 10:04
Jeszcze macie jakieś pomysły na dobre i fajne lodówki (szczególnie, gdyby się niską cenę wzięło pod uwagę)? Muszę wybrać coś rodzicom.

olalp
13-03-2014, 22:17
dobra lodówka to po prostu minimum a+ a fajna... no to juz kwestia gustu, mnie sie amiki podobają osobiście

kokietka
14-03-2014, 07:25
strasznie fajne są stalowe lodówki z dwoma drzwiami otwierane jak drzwi balkonowe:).Ale do takiej lodówki trzeba mieć mega kuchnie;)

shirleyka
21-03-2014, 18:07
chodzi Ci o te side by side? Mi też się bardzo podobają, ale do tego to trzeba mieć rzeczywiście sporą kuchnię :). Jeśli chodzi o poradniki zakupowe to sporo informacji można znaleźć tutaj http://www.niezawodnelodowki.pl/ ja korzystałam przed zakupem

cycusdzemka
04-04-2014, 17:12
Ja jak kupowałam lodówkę to patrzałam przede wszystkim na klasę energetyczną, rozmiar lodówki żeby mi w kuchni się zmieściła no i na to żeby miała pojemny zamrażalnik. Akurat elektroluxa najlepiej spełniała moje kryteria.