Bajkowy konkurs

Redakcja_Babyonline
napisał/a: Redakcja_Babyonline 2008-01-30 10:46
Bajkowy konkurs rozstrzygnięty!!!

Zamieściliście na naszym forum mnóstwo fantastycznych bajek, za co bardzo dziękujemy. To pocieszające, że tak wielu rodziców nie tylko czyta swoim dzieciom bajki, ale również te bajki wymyśla. Gratulujemy pomysłowości i wyobraźni!
Przy tak dużej ilości wpisów, znowu Redakcja miała trudny wybór, ale niestety, możemy przyznać tylko 5 nagród głównych, jakimi są prenumeraty "Złotej kolekcji Disneya".
Oto lista nagrodzonych osób:
pinkmause, Jerika, cohenna, laurence, pmazur.
Dodatkowo, Redakcja postanowiła przyznać 6 nagród pocieszenia - niespodzianek, które otrzymują:
neblinka, maria83, katarzynna, jarjarbinks, Angelika1, agawa78.

Informację o przesłaniu nagród prześlemy na skrzynkę odbiorczą forum.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.


Mamusie i tatusiowie do klawiatur! Macie okazję zdobyć dla swoich pociech prenumeratę wspaniałej "Złotej Kolekcji Disneya".

Na pewno każdy z Was ma swoją ulubioną bajkę, którą często czyta bądź opowiada swojemu maluszkowi. A może Wasz szkrab ma swoją bajeczkę, której mogłby słuchać godzinami? Jeśli tak, ten konkurs jest dla WAS! Napiszcie na forum jaka to bajka i za co ją tak lubicie.

Pięć najfajniejszych wpisów nagrodzimy prenumeratą "Złotej Kolekcji Disneya". Kolekcja zawiera klasyczne bajki z najsławniejszymi rysunkowymi bohaterami z wytwórni Walta Disneya. Znajdziecie tu najpiękniejsze i najzabawniejsze kreskówki z Myszką Mickey, Kaczorem Donaldem, Goofy’im, Pluto, Gumisiami, Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Każda część kolekcji zawiera ponad 40 minut bajek na DVD.

"Złota Kolekcja Disneya" dostępna tylko z tygodnikiem "Przyjaciółka".

Szczegółowe informacje na temat kolekcji znajdziecie na stronie: [url]www.kolekcjafilmowa.pl[/url].

Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 30 stycznia do 14 lutego 2008 roku.

Zasady konkursu:
1. Bajkowy konkurs zostanie przeprowadzony na forum babyonline.pl.
2. Zostanie wybranych 5 najfajnieszych wpisów, które nagrodzimy zestawami nagród.
3. Odpowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl.
2. Propozycje, które nie będą związane tematycznie z konkursem zostaną usunięte przez moderatora forum.
5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 30 stycznia do 14 lutego 2008 roku.
6. Jury podejmie decyzję 18 lutego i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na forum, z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców.
7. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.
napisał/a: Niebieska 2008-01-30 16:47
Moja córka bardzo lubi bajkę "Kubuś puchatek".Ten milutki mi
napisał/a: Niebieska 2008-01-30 16:53
Moja córka bardzo lubi bajkę "Kubuś puchatek".Ten milutki miś bawi,zaskakuje i bardzo dobrze nastraja moją pocieche.
Gdy mała obejrzy tą bajkę rano,a robi to codziennie....do znudzenia.Przez cały dzień chodzi uśmiechnięta i wesoła.
Przed spaniem czytamy o kubusiu,maleństwie i kangurzycy a moja córcia skacze z radości jak mały tygrysek ;)

Bajki Disneya uczą dziecko wielu wspaniałych wartości,nie ma w nich przemocy dzięki czemu są bardzo przyjazne,a to już jest rzadkość.Fascynacja bajkami Walta Disneya zaczeła się u mojego dziecka dość wcześnie.Wybierała co chce obejrzeć i zawsze wybór padał na tego śmiesznego misia.Jestem dumna z mojego dziecka,że wie co warto oglądać a czego nie. ;)

Tutaj moja pociecha jak oglada kolejną książeczke z serii "Kubusia Puchatka".

napisał/a: Adusiek 2008-01-30 18:35
Ja i inni członkowie rodzinki czytają memu synkowi Sebastianowi przygody
Gąski Balbinki .Gąska synkowi przypadła do gustu gdyż lubi on zwierzątka i
marzy że kiedyś znajdzie się wśród grona weterynarzy :o .
Gdy czytam wieczorem jemu bajeczkę to opiera swą główkę o poduszeczkę
i z zaciekawieniem na twarzy myśli coś dziś gąsce zdarzy.
Wie że gąska ta ma mamę i tatusia ,pióro drewniane nie piórkowane jak to
mówi mój Sebastianek .W jednej z przygód gąska była milicjantem więc musiałam
mu tłumaczyć co to pojęcie znaczy.Książkę o Balbince dostałam od
swej mamy a teraz ma ją mój synek kochany.
Książki z moich czasu młodości mają w sobie coś wspaniałego to ,że nie
nie uczą agresji to człowieka drugiego.
napisał/a: sylviritim 2008-01-31 10:58
"Gumiś to fajny miś".Tak by powiedział Nikodemek gdyby już umiał mówić.Synuś ma dopiero 3 miesiące.Jest ciekawy świata,obserwuje wszystko co go otacza.Ciekawym wyposażeniem pokoju dla niego jest telewizorek.Ciekawe jak to się dzieje że tam się wszystko rusza,jest kolorowe i to słychać?Takie pytanko zadają jego oczka.A nie odrywa ich od ekranu jak zobaczy dobranockę.A Gumiśki to to co lubi.A jaką radość ma gdy uslyszy melodyjkę w komórce z tej bajki.I jak tu słodko nie zasnąć po takiej kolorowej kołysance.Wtula się w ukochaną maskotkę i pewnie śni mu się kolejny odcinek o zabawnych misiach.
napisał/a: daerdin 2008-01-31 12:01
Czytanie bajek jeszcze przede mną, gdyż jesteśmy z żoną dopiero (i aż) w 21 tygodniu ciąży. Muszę się przyznać, i to bez bicia, że kompletnie nie znam nowych postaci bajkowych, ale wierzę, że już niedługo się to zmieni. Wiem jednak na pewno, że będę czytał naszemu maleństwu bajki, których i ja słuchałem z wielką przyjemnością. Stoliczku nakryj się, Kot w butach, baśnie Andersena i braci Grimm, Piotruś Pan - brzmi wyniośle jak dla maluszka? Być może. Uważam jednak, że niosą one ze sobą tyle pozytywnego ładunku i w znakomity sposób rozwijają wyobraźnię, że będą wspaniałym zaczątkiem przygody, jaką niewątpliwie jest późniejsze samodzielne sięganie po literaturę.
Czytanie czy też opowiadanie wymyślonych przez siebie bajek dziecku jest dla mnie jednym z tych elementów, na które czekam najbardziej. Cowieczorna tradycja czytania do poduszki. Późniejsze rozmowy o tym, co się usłyszało. Rysowanie ulubionych postaci. Chyba nic bardziej nie wzmacnia relacji rodzica z dzieckiem.
Tak, czytanie bajek to zdecydowanie to, co Tygryski lubią najbardziej ;)
napisał/a: jarjarbinks 2008-01-31 12:06
"Proszę, dziękuję, przepraszam..."

Jedną z ukochanych bajek mojego dzieciństwa i taką, którą bezwzględnie będę opowiadać mojej córce jest "Mateuszek na zaczarowanej wyspie". Bajeczkę tę podsunęła mi moja mama. Nigdy nie zapomnę opowieści o niegrzecznym Mateuszku, który trafia na wyspę, na której mieszkają tylko trzy dziewczynki: Proszę, Dziękuję i Przepraszam. Aby coś osiągnąć nie wystarczy tutaj tupnąć nogą, tak, jak robiło się to w zwykłym świecie. Ale gdy używa się "magicznych" słów, nagle wszystko jest proste, piękne i kolorowe, a świat wydaje się ładniejszy.
"Proszę" - i już bawisz się ładnie.
"Dziękuję" - bo jedzonko było pyszne.
"Przepraszam" - bo uraziłeś kogoś.
Piękne słowa, piękna bajka. Mateuszek nauczył się, jak być grzecznym i miłym. A ja, mała dziewczynka razem z nim pobierałam te lekcje. I moja ukochana córeczka także usłyszy bajkę o Mateuszku i dowie się, jak to pięknie być dobrym i grzecznym. Jak bardzo kocha się wtedy świat i jak on się w zamian uśmiecha.

Dziękuję Mateuszku za nauki życiowe - naucz ich także moją Królewnę!
pociecha2803
napisał/a: pociecha2803 2008-01-31 12:24
Mój synek(3,5roku)bardzo lubi bajki serii z Tupcio Chrupcio....Najbardziej jednak "Tupcio Chrupcio nie chce iść do przedszkola" i "Mama Tupcia Chrupcia idzie do pracy".Ja też bardzo lubię te bajki o sympatycznej myszce która ma takie problemy jak dzieci.Boi sie iść do przedszkola,a póżniej okazuje sie że nie jest tam tak żle.Bardzo pomogła mojemu synkowi właśnie w tym trudnym momencie.Chciał żebym czytała mu na okrągło Chrupcia,bo wiedział że mała myszka tak samo się bała chodzić do przedszkola jak Robert.Teraz nie ma już większych problemów,mówi że ma tylu kolegów w przedszkolu jak Chrupcio.Dlatego obydwoje lubimy Chrupcia który stał się naszym książkowym przyjacielem i naprawdę polecam innym mamom zapoznać dziecko z wesołą,małą myszką.
napisał/a: paula26013 2008-01-31 12:27
WITAJCIE
Mój symek 3,5roku uwielbia słuchać jak ja albo tata,babcia opowiedamy bajeczki o przygodach Koralgola mis wedrownik,zawsze wtedy słucha uwarznie poczym sam tez udziela sie w opowiadaniu bajeczki czasem sam kończt bajke
napisał/a: Doris4 2008-01-31 12:35
Witam,
Moja córeczka ma na imię Wiktoria i ma 1 roczek, już od 6 miesięcy uwielbiała kiedy czytałam jej "Prosiaczek i Przyjaciele", również do tej pory uwielbia tę bajeczkę słuchać.
Kiedy przychodzi pora wieczorna, ja i Wikula leżymy razem na łóżku i przeglądamy najpierw obrazki, jak zwykle po swojemu musi opowiedzieć bajkę, pokazać paluszkiem że Kubuś to prosiaczek a Prosiaczek to Kubuś, no cóż moje dziecko poprostu stwierdziło że, Kubuś to prosiaczek i KONIEC! :) a jak się jej tłumaczy że tak nie jest zaczyna po swojemu sie bulwersować.Kiedy już jest zmęczona czytam jej do snu i przy niej zasypia(naprawdę słodki widok)
:p :D . Niestety tej bajeczki jeszcze nie oglądała zaś zwykłego Kubusia napewno, więc gdy tylko w telewizorku ukaże jej sie Stumilowy Las z bochaterami Walta Disneya, zaczyna najpierw przy piosence tańczyć zaś póżniej usiądzie na dywanie i z ciekawością zaczyna sie przyglądać ze zdumieniem co oczywiście nie wyklucza się komentowania z jej strony i po 15 min., bajki jej się nudzi:P, a następnego dnia, oczywiście powtórka z rozrywki :D
napisał/a: Hathor 2008-01-31 12:41
Przede mną jeszcze 57 dni ciąży, ale już teraz myślę, jak to będzie. Jak maleńka będzie wyglądać, co będzie lubić, jak ją wychować na mądrego i dobrego człowieka. I jak zaszczepić w niej miłość do książek...
Wiadomo - na początek zaczniemy od bajek. Już kupiłam sobie książeczkę z bajkami na każdy dzień roku. Będą więc historyjki o gąsce Balbince, samochwale, co w kącie stała, skarżypycie, czy Stefku Burczymusze. Potem mam nadzieję pokocha baśnie, tak jak ja je pokochałam. Wyciągnę z półki zakurzoną kolekcję baśni braci Grimm, H. Ch. Andersena, czy zapomniane, a piękne bajki i baśnie rosyjskie. Mam nadzieję, że mała zachwyci się Konikiem Garbuskiem, lub będzie w każdy karnawał chciała wyglądać jak Śnieżynka. Zresztą właśnie po to zachowałam swój ślubny diademik - by mojej małej Śnieżynce było co wpiąć we włosy.
Najbardziej jednak marzy mi się, by malutka polubiła opowieści Tolkiena. Wiadomo - trudna sztuka, szczególnie, że literatura nie łatwa, ale już teraz przygotowuję dla niej taką wersję light opowieści o elfach, hobbitach i krasnoludach. Taką by była ciekawa i zrozumiała dla rocznego malca. Ciągle ją dopieszczam - mam na to jeszcze sporo czasu. I mam cichą nadzieję, że Tolkien by się o to nie obraził. W końcu urośnie mu może kolejny fan.
Jeszcze tyle przede mną. Same niewiadome. Ale właśnie ta radość oczekiwania jest dla mnie najpiękniejsza.
napisał/a: oliwia5000 2008-01-31 12:58
moja coreczka ( 15 mies) uwielbia bajeczke disneya z seri moja pierwsza mieka ksiazeczka gdzie na koncu jest słoneczko z materiału. najpierw "sama czyta" za kazdym razem pokazujac mi to sloneczko oraz kubusia z prosiaczkiem a pozniej daje mi ja jej czytam a ona z uporem maniaka pokazuje mi sloneczko i mowi buś ( kubuś) :) inne ksiazeczki leza w kacie a ta mimo ze jest juz bardzo wysłużona jest to najukochansza zabawka mojej córeczki:)