spirala

napisał/a: milka9 2007-05-18 23:30
Zdecydowałam się na założenie spirali Copper T.Piszcie czy dobrze znosi ją organizm,czy miałyście jakieś prolemy?
napisał/a: boony 2007-05-18 23:49
napisal(a):

Ja Maialam Spirale Przez 6 Lat I Nie Mialam Zadnych Dolegliwosci Z Tego Powodu Wszystko Bylo Wporzadku Jedyna Nie Dogodnosc Na Poczatku To Wystajace Konce Ale One Sa Nie Wygodne Tylko Dla Twojego Partnera Bo On Je Bedzie Czuc Przez Pewien Czas Puki Sie Nie Zetra Choc Z Tym Tez Jest Roznie Ale Lekarz Pewnie Ci O Tym Powie Odnosnie Zalozenia To Przedewszystkim Zrob Najpierw Cytologie Jesli Jest Nadrzerka To Wypalanke I Zakladaj
napisał/a: kamila29 2007-05-19 06:57
zgadzam sie to bardzo dobra spiralka,ja ja mialam przez 5 lat i naprawde jestem zadowolona,teraz ide zalozyc ponownie.nie zapominaj tylko o co polrocznej kontroli.za wynalezienie spiralki dalabym Nobla!!!nie trzeba pamietac o polykaniu,naklejaniu itd,no i to sie naprawde oplaca!
napisał/a: moniadr 2007-05-19 15:30
A wiecie jak dziala spirala??
napisał/a: kamila29 2007-05-19 15:59
a po co to wiedziec,wazne,ze dziala!!!!!!
napisał/a: moniadr 2007-05-19 16:30
.... niby tyle lat a takie niedojrzale podejscie...przykre....nie wazne czym to moze grozic i w jaki sposob ta antykoncepcja dziala...wazne ze mozna sobie korzystac.... do czasu.....
napisał/a: milka9 2007-05-19 18:47
Aco z miesiączkami ,podobno są bardziej obfite i bolesne? Jak stwierdzić czy spirala się nie przesunęła i czy ma działanie już od pierwszego dnia?
napisał/a: kamila29 2007-05-19 19:23
ja akurat nie mam bolesnych w ogole czy ze spiralka czy bez.lekarz na co polrocznej kontroli robi usg,a sama w domu sprawdzisz zaraz po miesiaczce,wlozysz palca i bedziesz czula nitki tzn.,ze jest dobrze.To czy dziala od pierwszzego dnia musisz zapytac lekarza.
napisał/a: boony 2007-05-19 23:04
napisal(a):

hi jasne ze dziala od pierwszego dnia ale no nie stety tego pierwszego dnia nie powinnas sie Kochac bo bedzie cie bolec taka spirala nie ma prawa sie przesunac czy cos w tym rodzaju.Jezeli chodzi o miesiaczki to jesli teraz masz bolesne to ze spirala tez bedziesz miec co prawda karzda z nas jest inna ale niektore dziewczyny wcale nie maja zadnych boli.Tak jak ja np inne maja i beda miec ale z czasem to mija.Spirala jest bezpieczna i ja polecam jest to komfort i oszczednosc itd proponoje tylko poleconych lekarzy od dziewczyn ktore mialy juz spirale poprostu doswiadczony lekarz A i wazne powinno byc tez to ze zaraz po zalozeniu lekarz we wlasnym gabinecie zrobi zaraz usg jak lezy spirala i czy jest ok.A i jeszcze jedno jesli lekarz ktory bedzie odradzac zalozenie spirali to znak ze tego nie potrafi robic wiec zmienic zaraz lekarza.Oczywiscie odp jeszcze ze spirala ma za zadanie antykoncepcje czyli nie mozna zajsc w ciaze.A o szczegoly pytajcie lekarza
napisał/a: milka9 2007-05-20 22:14
Dużo naczytałam się o spiralce i trochę przeraża mnie że jak się przesunie to łatwo o niechcianą ciąże.Wiadomo,nie ma środków doskonałych ale zawsze to jakiś dyskomfort psychiczny... :( Mój lekarz twierdzi że przez pierwszy miesiąc po założeniu lepiej dodatkowo się zabezpieczyć .Jestem bardzo przezorna i chyba codziennie będe sprawdzać czy są sznureczki?! Oby nie śniły mi się po nocach!!!!!!!!!!!!!!!! Martwią mnie też trochę te stany zapalne,ale mimo to, chyba się zdecyduję,bo dość mam już tabletek hormonalnych,codziennego łykania i kilku kilogramów więcej :(
napisał/a: kamila29 2007-05-21 06:37
wiesz ja tez kiedys mialam czesto stany zapalne,raz wyladowalam w szpitalu,musze Ci powiedziec,ze ze spiralka ani razu mnie sie nie zdarzylo.Jesli lekarz zrobi Ci badania i powie,ze nie ma przeciwwskazan to nic nie powinno sie dziac.pozdrawiam!
napisał/a: milka9 2007-05-22 22:49
No i założyłam spiralkę,miesiączka okazała się istnym potopem... :eek: Mam nadzieję że jak pójdę na kontrol to wszystko będzie ok, no i że mój organizm ją zaakceptuje.Trochę pobolało ale myślałam że będzie gorzej -ogólnie da się przeżyć :) Mam jeszcze jedno pytanie,czy Wasi partnerzy czują podczas stosunku sznureczki i czy im nie przeszkadzają? Wolałabym żeby mój facet nie piszczał mi, że coś go tam kuje.Podobno w takich przypadkach lekarz może je krócej przyciąć?