PDA

Zobacz pełną wersję : spirala

milka9
18-05-2007, 23:30
Zdecydowałam się na założenie spirali Copper T.Piszcie czy dobrze znosi ją organizm,czy miałyście jakieś prolemy?

boony
18-05-2007, 23:49
Ja Maialam Spirale Przez 6 Lat I Nie Mialam Zadnych Dolegliwosci Z Tego Powodu Wszystko Bylo Wporzadku Jedyna Nie Dogodnosc Na Poczatku To Wystajace Konce Ale One Sa Nie Wygodne Tylko Dla Twojego Partnera Bo On Je Bedzie Czuc Przez Pewien Czas Puki Sie Nie Zetra Choc Z Tym Tez Jest Roznie Ale Lekarz Pewnie Ci O Tym Powie Odnosnie Zalozenia To Przedewszystkim Zrob Najpierw Cytologie Jesli Jest Nadrzerka To Wypalanke I Zakladaj

kamila29
19-05-2007, 06:57
zgadzam sie to bardzo dobra spiralka,ja ja mialam przez 5 lat i naprawde jestem zadowolona,teraz ide zalozyc ponownie.nie zapominaj tylko o co polrocznej kontroli.za wynalezienie spiralki dalabym Nobla!!!nie trzeba pamietac o polykaniu,naklejaniu itd,no i to sie naprawde oplaca!

moniadr
19-05-2007, 15:30
A wiecie jak dziala spirala??

kamila29
19-05-2007, 15:59
a po co to wiedziec,wazne,ze dziala!!!!!!

moniadr
19-05-2007, 16:30
.... niby tyle lat a takie niedojrzale podejscie...przykre....nie wazne czym to moze grozic i w jaki sposob ta antykoncepcja dziala...wazne ze mozna sobie korzystac.... do czasu.....

milka9
19-05-2007, 18:47
Aco z miesiączkami ,podobno są bardziej obfite i bolesne? Jak stwierdzić czy spirala się nie przesunęła i czy ma działanie już od pierwszego dnia?

kamila29
19-05-2007, 19:23
ja akurat nie mam bolesnych w ogole czy ze spiralka czy bez.lekarz na co polrocznej kontroli robi usg,a sama w domu sprawdzisz zaraz po miesiaczce,wlozysz palca i bedziesz czula nitki tzn.,ze jest dobrze.To czy dziala od pierwszzego dnia musisz zapytac lekarza.

boony
19-05-2007, 23:04
hi jasne ze dziala od pierwszego dnia ale no nie stety tego pierwszego dnia nie powinnas sie Kochac bo bedzie cie bolec taka spirala nie ma prawa sie przesunac czy cos w tym rodzaju.Jezeli chodzi o miesiaczki to jesli teraz masz bolesne to ze spirala tez bedziesz miec co prawda karzda z nas jest inna ale niektore dziewczyny wcale nie maja zadnych boli.Tak jak ja np inne maja i beda miec ale z czasem to mija.Spirala jest bezpieczna i ja polecam jest to komfort i oszczednosc itd proponoje tylko poleconych lekarzy od dziewczyn ktore mialy juz spirale poprostu doswiadczony lekarz A i wazne powinno byc tez to ze zaraz po zalozeniu lekarz we wlasnym gabinecie zrobi zaraz usg jak lezy spirala i czy jest ok.A i jeszcze jedno jesli lekarz ktory bedzie odradzac zalozenie spirali to znak ze tego nie potrafi robic wiec zmienic zaraz lekarza.Oczywiscie odp jeszcze ze spirala ma za zadanie antykoncepcje czyli nie mozna zajsc w ciaze.A o szczegoly pytajcie lekarza

milka9
20-05-2007, 22:14
Dużo naczytałam się o spiralce i trochę przeraża mnie że jak się przesunie to łatwo o niechcianą ciąże.Wiadomo,nie ma środków doskonałych ale zawsze to jakiś dyskomfort psychiczny... :( Mój lekarz twierdzi że przez pierwszy miesiąc po założeniu lepiej dodatkowo się zabezpieczyć .Jestem bardzo przezorna i chyba codziennie będe sprawdzać czy są sznureczki?! Oby nie śniły mi się po nocach!!!!!!!!!!!!!!!! Martwią mnie też trochę te stany zapalne,ale mimo to, chyba się zdecyduję,bo dość mam już tabletek hormonalnych,codziennego łykania i kilku kilogramów więcej :(

kamila29
21-05-2007, 06:37
wiesz ja tez kiedys mialam czesto stany zapalne,raz wyladowalam w szpitalu,musze Ci powiedziec,ze ze spiralka ani razu mnie sie nie zdarzylo.Jesli lekarz zrobi Ci badania i powie,ze nie ma przeciwwskazan to nic nie powinno sie dziac.pozdrawiam!

milka9
22-05-2007, 22:49
No i założyłam spiralkę,miesiączka okazała się istnym potopem... :eek: Mam nadzieję że jak pójdę na kontrol to wszystko będzie ok, no i że mój organizm ją zaakceptuje.Trochę pobolało ale myślałam że będzie gorzej -ogólnie da się przeżyć :) Mam jeszcze jedno pytanie,czy Wasi partnerzy czują podczas stosunku sznureczki i czy im nie przeszkadzają? Wolałabym żeby mój facet nie piszczał mi, że coś go tam kuje.Podobno w takich przypadkach lekarz może je krócej przyciąć?

kamila29
23-05-2007, 20:40
sznureczki to zaden problem,troszke kluja ale nie przeszkadzaja az tak bardzo,zobaczysz sama czy twojemu partnerowi beda przeszkadzac.

milka9
23-05-2007, 22:03
Dzięki za informacje,mam nadzieję że ja sama nie zwariuję od ciągłego sprawdzania czy spirala jest na miejscu.Pewnie na początku każdy tak ma zanim się do tego przyzwyczai :confused:

kamila29
24-05-2007, 13:46
na poczatku na pewno bedziesz sie bac i ciagle sprawdzac ale po jakims czasie zapomnisz o tym,na pewno bedzie ok!

boony
25-05-2007, 16:02
witam odnosnie sznoreczkow to tak jak juz pisalam z czasem sie same przecieraja chyba ze sa naprawde dlugie to lekarz powinien je przyciac.Ale to nie bedzie zadnym problemem w sexie nieraz sie to kucie moze spodobac partnerowi.A ta wielka miesiaczka to normalne.Wszystko ci sie wyreguluje mam tylko nadzieje ze przed zalozeniem spirali zrobilas badania.Zeby nie bylo infekcji.Tak jak juz pisalam jesli chodzi o przesuniecie nie jest to taka prosta sprawa przeciesz jest przyszyta spiralka tak.Wiec co by trzeba bylo wyrabiac zeby ja przesunac.Wiem ze masz stracha ale oswoisz sie z tym.Przesuniecie bedzie mozliwe jak lekarz zle ci ja zalozyl.A tak to korzystaj z sexu do woli i sie nie przejmoj niczym pozdro

kicia877
22-06-2007, 15:05
kamila29 zapytaj lekarza ginekologa jak działa ta forma antykoncepcji, on powinien wszystko powiedzieć, wkońcu jest szkolony.. :)

panienka
05-07-2007, 15:09
nie zakladaj jej!!!! Potem bedziesz miala klopot z zajsiem w ciaze!!!!!!!!!

boony
05-07-2007, 16:28
Panienka kto Ci takich głupot nagadał ze w ciąże nie można zajść :D ja właśnie urodziłam trzecie dziecko i to bez żadnych problemów wiec błagam nie piszcie głupot skoro nie wiesz jak to działa.No chyba ze wiesz? i może miałaś jakieś zapalenie czy coś w tym stylu!!!!! To sprecyzuj swoją wypowiedz a nie pisz:eek:

Rabarbarek
06-07-2007, 09:16
he koleżanka mi polecała spirale ale narazie mam zastrzyk:) a tą spirale to normalnie na wizycie zakładają? boli to, bo ktoś tam pisał że ją przyszywają?? słyszałam że to koszt ok 200zl?

boony
06-07-2007, 10:08
troche tylko boli przy samym zakladaniu.Najpierw umawiasz sie z lekarzem na założenie badanie czy nie masz nadrzerki jesli masz to wypalanka miesiac czekasz az sie rana zagoi i ci zaklada.Nic strasznego polecam i za mieiac zakladam nastepna

milka9
10-07-2007, 16:12
Minęły dwa miesiące odkąd mam spiralkę,mięsiączka owszem jest bardziej obfita, ale boli tak samo jak wcześniej.Przy stosunku czasem ją czuć ale to nie w każdej pozycji,mąż nie narzeka czyli da się znieść. :) Byłam już na kontroli u lekarza i wszystko jest w porządku,następna wizyta za pół roku.Tylko skoro jest ok, to czemu nie dostałam kolejnej miesiączki? :eek: Mam już dwoje dzieci,to drugie ma dopiero pół roczku,wolałabym nie zostać po raz trzeci mamą...Mąż mówi że nie mam panikować bo to dopiero 5 dni opóźnienia...Napiszcie czy też miałyście przy spiralce nieregularne miesiączki? :confused:

dagmara895
09-07-2008, 11:13
byłam u lekarza a on zaproponował mi spirale i mówił ze kosztuje kolo 70 zl . ...jest jakas taka , ktora tak malo kosztuje bo ja sadzilam ze sa o wiele drozsze....

dagmara895
09-07-2008, 11:15
tak wogole to czy to forum jeszcze dziala/

POZIOMA
10-07-2008, 22:47
Pewnie dziala:) moj mam od 15 lat biega ze spirala i jest bardo zadowlona:) tyle ze ma badzo obfite miesiaczki.

Wiedziemka
14-07-2008, 20:35
są rożne wkładki i takie za 40 zł i takie za ponad 600 zł, wszystko zależy od rodzaju, firmy, do tego trzeba dołączyć koszt założeni, bo czasem argument, ze jest refundowane nie działa
więc "Twoja" za 70 zł jest najnormalniejsza w świecie mająca prawo bytu

Netinka
15-07-2008, 14:48
hej.ja mam spiralke Nova T i 4.06 minol rok i nie narzekam!A miesiaczki w porzadku moze ciut obfitsze ale nie bolesne!moja spialka jest dodatkowo plemnikobojcza!poniewaz jest miedziana!tzn,nie cala!mam zamiar nosic ja do 2010 a potem kolejny bobo!lub jak zmienie zdanie i zrezygnuje z dzidziusi to moge ja wyciagn ac w 2012r.Wyniki sa w porzadku wiec nie ma co panikowac!jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie sprawsdzic czy jest na miejscu!

Wiedziemka
16-07-2008, 19:57
ja mam Mirenę, tę najdroższą i też jestem bardzo zadowolona, bo z kolei moja choć nie ma miedzi, to tworzy czop śluzowy w szyjce i wydziela niewielkie ilości hormonu

joanna_belfast
25-01-2009, 08:51
Co do niektorych wypowiedzi na forum.... moim zdaniem bardzo istone jest by znac dzialanie wkladki domacicznej. W koncu.... Rozne mamy metody antykoncepji (jest ich dosc sporo) i musimy znac powod wybrania tej a nie innej;] Zreszta...lekarz ginekolog powinien wytlumaczyc dokladnie dzialanie spirali, wszystkie za i przeciw i czy bedzie to odpowiednia metoda czy tez nie.
Wiec spiralka po odpowiednim zalozeniu ma na celu zageszczenie sluzu szyjkowego. Ze wzgledu na swoj ksztalt poprzeczny robi za bariere mechaniczna, i do tego te spiralki, ktore zawieraja miedz, dzialaja 'zabojczo' dla plemnikow. Spiralke mozna tez uzyc w naglym wypadku, jako ratunek przed niechciana ciaza - nalezy ja zalozyc do 7 dni po przebyciu stosunku bez zabezpieczenia. Ten drugi rodzaj wkladki dziala podobnie tyle ze zawiera hormony.
Wiem, ze mam tylko 17 lat i niektorym paniom na forum moze sie wydawac ze jestem jakas glupia nastolatka ktorej sie 'zabawy' zachcialo w zycie dorosle... ale moja decyzja o rozpoczeciu wspolzycia byla bardzo przemyslana. Wkladke (uzywam Nova T380 z dodatkiem miedzi) zalozylam na poczatku grudnia. Teoretycznie lekarze w Polsce uwazaja, iz ta metoda nie jest odpowiednia dla osob ktore planuja dzieci, mhm.... ale widze ze zdania sa podzielone- mieszkam w Irlandi Polnocnej i przebylam kilka wizyt w roznych gabinetach ginekologicznych i kazdy jeden z lekarzy powiedzial ze niepowinno byc problemow w przyszlosci . Nie wiem ile w tym prawdy a ile mitow, lecz mimo wszystko wiem ze ta metoda jest skuteczna i warto zaryzykowac. Jak narazie jedyna troche denerwujaca rzecza sa obfite miesiaczki, ale przynajmniej nie trzeba pamietac o lykaniu tabletek, naklejania plastrow itd.
Co do ogolnych komentarzy, wydaje mi sie ze wkladka powinna byc niewyczuwalna podczas stosunku... Moze sie myle, chociaz moj partner nie czuje jej wogole ;]
Pozdrawiam Panie.

Aga_TM
25-01-2009, 13:38
Hej dziewczyny
Chciałabym odświeżyć temat... planuje w najblizszej przyszlosci drugie dziecko. Do tej pory jak i rowniez przed pierwsza ciaza bralam tabletki, ale niestety ostatnimi czasy mam niesamowite migreny i bylam zmuszona odstawic hormony Zastanawiam sie tak na przyszlosc jaka metode antykoncepcji stosowac...
Hormony jak widac odpadaja, w gumce to jak w kaloszach, stosunek przerywany to nawet nie mozna nazwac antykoncepcja, wstrzemiezliwosc od seksu odpada, mąż się nie chce poddac wazektomi, a ja siedze i mysle coz jeszcze pozostaje?
Do wkladki zawsze mialam negatywne podejscie z uwai na to, ze moze dochodzic do zaplodnienia czyli powstaje zycie, ktore obumiera bo matka nosi w sobie jakies druty... Calkiem niedawno zaczelam jednak rozwazac role tej wkladki, ale jak czytam ze majac wkladke i tak mozna zajsc w ciaze i jeszcze przypadkiem zaszkodzic plodowi to juz zglupialam... Jakie sa Wasze opinie na temat wkladek i antykoncepcji...??

emila3000
26-01-2009, 13:49
ja jestem im calkowicie przeciwna... wlasnie z tych powodow ktore wymienilas...

bulka
10-02-2009, 13:45
Czesc Wam.
Mam wiadomosci dla dziewczyn ze spirala z miedzia.
Mam ja od 2 miesiecy,i oczywiscie nie dostalam miesiczki a do tego mam bol w dole brzucha-jakies klucia itp!!!
Chodzily mi rozne mysli po glowie,oczywiscie ciaza tez.
Naczytalam sie na roznych forach roznych madrosci,i bylam PRZERAZONA!!!!
Dzis bylam u gina i sie okazalo ze moja macica ciagle jeszcze walczy z ta spirala.
Gin mi powiedzial ze sa czasem kobiety ze nie potrafa przyswoic spirali i trzeba bedzie ja wyciagnac,ale trzeba dac pare miesiecy czasu,moze sie nauczy;)
Mam nadzieje ze niedlugo miesiaczke dostane i moje narzady przestana walczyc;)!!!
Pisze to do dziewczyn tych ktore sa tak jak ja w szoku ze jest brak miesiaczki i takie tam objawy.
NIC SIE NIE MARWICIE ale tego tez nie bagatelizujcie!!!