Mleko modyfikowane a kupki

napisał/a: ewajeden 2007-11-15 12:24
Czesć!
Szukam pomocy, rady odnośnie mleka modyfikowanego. Moja córka kończy dzisiaj 2 mies. od miesiąca zaczęły się problemy z załatwieniem. Dokładnie gdy Bebiko1 zastąpiłam nan 1 HA. Po 3 opakowaniach ponownie wprowadziłam bebiko. Dopajam dziecko herbatkami z koperkiem
i nie wiem jak długo czekać na kupę. Teraz prężyła si..ę dwa dni i w końcu podałam 1/4 czopka glicerynowego. Dzisiaj podałam pierwszą porcję bebilon 1.
Mleko zmieniam również dlatego, że dzidzia ulewa.
Czy ktoś wypróbował Enfamil?
napisał/a: haszka9 2007-11-15 12:33
Z tego co się orientuję to takiemu malutkiemu dziecku nie powinno się tak często zmieniać mleka. Malutkie żołądeczki źle reagują na zmiany i raczej należy się ich wystrzegać. A ocenić jak działa dane mleczko można po około miesiącu.
Może problemy z kupką są wynikiem właśnie tych zmian? Nie wszystkie dzieci robią kupke codziennie - może Twoja należy do tej grupy? No chyba, że widzisz, że dzidzię boli brzuszek, albo boli kiedy robi kupkę lub kupka jest zdecydowania za twarda - to trzeba szykać jakiejś rady. Moim zdaniem jednak z takim Maluszkiem to lepiej poradzić się pediatry i samemu nie zmieniać mleczka.
Pozdrawiam cieplutko :)
napisał/a: hruda 2007-11-16 12:04
Czesc ewajeden
Milam ten sam problem. Moj synek nie robil raz kupki przez 5 dni choc mimo to nie prezyl sie...mimo wszystko zastosowalam, za rada pediatry espumisan. Nie od razu pomoglo. Teraz malec wyproznia sie co 2, czasem 3 dni i wiec jesli przy tym nie ma objawow kolkowych, bolowych, prezenia sie, nie powinnas sie martwic. Moj lekarz powiedziala ze dzieci tak maja, niektore zalatwiaja sie za kazdym karmieniem (szczegolnie te karmione piersia) a te karmione sztucznie zwykle maja 1-2 dniowe przerwy. Nawet 'zzilenienie' kupki nie jest powodem do nadmiernego niepokoju. Ja swojego synka dopajam raz dziennie gdy okres zastoju przedluza sie do 3 dni i pomaga - woda z glukoza 2-40 ml. Z czasem mu sie to unormuje, moj juz regularnie co 2 dni sie wyproznia, pieknie przybiera na wadze i jest wesolym bobasem. Wiec glowa do gory.

napisał/a: hruda 2007-11-16 12:06
dodam ze stosuje bebilon1 i odradzam tak ciaglego testowania roznych mleczek. Tak jak poprzedniczka jestem zdania ze zoladeczek malenstwa jest zbyt slby aby wytrzymywac bez knsekwencji takie doswiadczenia.
napisał/a: Kasia85910 2009-05-04 22:20
Ja stosuje bebilon od 2 miesiaca zycia mojej małej i spisuje sie ok...jak była przy cycusiu robila kupke po kazdym karmieniu....po wprowadzeniu bebilonu z poczatku było to rzadziej ale teraz to tak co drugie karmienie jest kupka...i podpisze sie pod zdniem poprzedniczek malenstwo nie jest w stanie ogarnac takiej zmiany jest zbyt małe a jego organy tj. brzuszek nie jest na tyle dojrzały aby tak eksperymentowac ..mi bebilon poradzila pediatra teraz jestesmy juz na bebilon 2 i tez ok..
napisał/a: majakaja 2009-05-06 14:04
Mojej siostrze bebilon też służy ale wiadomo,że mleko modyfikowane nie dla każdego dziecka będzie korzystne.
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2009-06-18 15:01
U nas na samym poczatku pojaiwły sie zielone kupki podczas zmiany mleka i duze wzdecia brzuszka.
napisał/a: emila3000 2009-06-19 00:57
Julce na samym poczatku dawalm bebilon, ale strasznie po nim zygala... wiec kupilam jej NAN ha activ ( co zreszta mysle ze bylo bardzo dobrym wyborem porownujac sklady tych mlek)... po 2 miesiacach jedzenia tego mleka robila strasznie zielone i masakrycznie smierdzace kupki... poziej doczytalam sie na forum jakim ze po tym mleku wlasnie dzieci maja takie kupki i ze to jest normalne... po zmianie mleka na "zwykle" kupki juz sie nie pojawialy...
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2009-06-21 17:44
emila3000 napisal(a):Julce na samym poczatku dawalm bebilon, ale strasznie po nim zygala... wiec kupilam jej NAN ha activ ( co zreszta mysle ze bylo bardzo dobrym wyborem porownujac sklady tych mlek)... po 2 miesiacach jedzenia tego mleka robila strasznie zielone i masakrycznie smierdzace kupki... poziej doczytalam sie na forum jakim ze po tym mleku wlasnie dzieci maja takie kupki i ze to jest normalne... po zmianie mleka na "zwykle" kupki juz sie nie pojawialy...



A czy w zwiazku z tym mozna cos podac dziecku z leków zeby takie wzdecia szybko przeszły ?
napisał/a: emila3000 2009-06-22 15:28
ale Twoje dziecko boli przy tym brzuszek... ? moja robila "normlane kupki" tylko ze byly takie nie przyjemne dla osoby zmieniajacej pieluszke i toksyczne dla otoczenia... :D

ja dawalam herbatke koperkowa co jakis czas... po za tym w mleku nan ktore Julka pila sa te baktrie pomagajace trawic wiec nie miala problemu z brzuszkiem...
napisał/a: veecky 2011-01-01 16:05
Ja zmieniłam z NAN 1 na Bebiko też z powodu kupki. Jak ulwa to powinnas kupic mleko AR a nie HA
napisał/a: Margerytka28 2012-08-31 17:24
U nas dawaliśmy maluchowi mleko Enfamil od 0 do 6 miesięcy, a teraz od 2 do 6 lat tej samej firmy (http://www.enfamilwsieci.pl/) i z kupkami nie było żadnego problemu.