PDA

Zobacz pełną wersję : dopajanie noworodka

karina35
13-11-2007, 17:07
kochane! mam problem, moja Zuzia ma 3 tygodnie a ja czuje jak nie moge wykarmic jej piersia:(( caly czas dokarmiam, staram sie ja rowniez przystawiac do piersi, ale czuje ze sa puste a ona krzyczy, wiec rezygnuje. jesli mala je pokarm zmodyfikowany, to czy nalezy dawac jej cos pic? i co w takim razie? moze ktos mial taki problem jak ja, wiec prosze doradzcie.

pata1
13-11-2007, 20:48
Witam,

Mój synek też przeszedł na mleko modyfikowane około 3 tyg. Nie dopajałam go na początku, bo nie "domagał się", ale jak tylko zaczęły się upalne dni, po kilku łykach wody był wyrażnie zadowolony.
Myślę, że możesz dawać córeczce do picia trochę przegotowanej wody - zwłaszcza jeśli w mieszkaniu masz suche powietrze, albo gdy maluch ma zaparcia. Musisz się zdać na własną intuicję.

Dobrze też mieć na uwadze, że jeśli dziecko wypije dużo wody przed posiłkiem, później może nie chcieć wypić całej porcyjki mleka, bo żołądeczek będzie pełny - więc kilka łyczków wody dawałabym między posiłkami.
Moim zdaniem najlepiej sprawdza się właśnie woda, bo świetnie gasi pragnienie (mój synek nigdy nie pił żadnych herbatek dla dzieci, dopiero dużo później zaczęły się soczki itp).
Pozdrawiam serdecznie :)

karina35
13-11-2007, 23:07
Dziękuję za radę, spróbuję i będę obserwowała rezultaty :)

hruda
16-11-2007, 11:51
Hej
Ja stosuje karmienie mieszane. Przez jakis czas mij synek mila zaparcia wiec postanowilam go dopajac, za pryzwoleniem pediatry oczywiscie. Polecila mi zastosowac 20-40ml wody z glukoza raz dziennie.Ilosc na oko, aby bylo w miare slodkie. Maluch pil to z pietyzmem...bo slodycza zblizone do mleczka. Zaparcia przeszly wiec juz nie dopajam.

oewelia
16-11-2007, 23:36
Ja na poczatku dokarmialam coreczke mlekiem modyfikowanym i poniewaz bylo lato dawalam jej cos do picia, poczatkowo byla to woda przegotowana. ja mimo rad poloznych i babc nie dosladzalam wody glukoza ani niczym innym i coreczka bardzo chetnie pila czysta wode, bo jezeli taka lubi to po co wprowadzac glukoze, przeciez to czysty cukier, mozesz sprobowac na poczatku bez cukru moze i twoja dzidzia polubi. pozatym dawalam herbatke z kopru i coreczka nie miala nigdy kolki. Jezeli karmisz tez piersia to twoja mala tez dostaje wode i picie od ciebie.

karina35
17-11-2007, 12:56
Bardzo dziekuje za cenne rady. Poki co ja moja Zuzie staram sie jeszcze dostawiac do piersi, wiec moze faktycznie daruje sobie dopajanie. Widze niestety, ze jak poczula butelke, to juz malo chetnie do tej piersi sie dostawia:( a ma dopiero skonczone 3 tygodnie:( a tak bardzo chcialam karmic tylko piersia...no coz... mam nadzieje, ze mimo to moja mala bedzie rosla zdrowo:)

pozdrawiam serdecznie

Kasia2010
17-11-2007, 13:11
Witam.Ja karmie Kubusia mlekiem modyfikowanym i go przepajam ma kłopoty z załatwianiem sie wiec daje mu herbatke ułatwiajaca trawienie.Pozdrawiam.

karina35
17-11-2007, 14:08
a jaka konkretnie herbatke podajesz? gdzie mozna je kupic? w aptece?

biedrona22
18-11-2007, 11:42
czesc karina!ja mialam tez ten sam problem z karmianiem az poprzestalam na butelce.otoz gdy karmisz go tylko mlekiem modyfikowanym wcale niemusisz go dopajacchyba ze ma goraczke lub jest upalne lato.niema takiej potrzeby bo w mleku masz wode i niepotrzebuje dopajania wiec sie nieodwodni sie.pa

sylwiam35
18-11-2007, 13:19
witam
Ja także stosowałam karmienie mieszane przy obu chłopcach.Radziłabym jednak dopajać,choć w niewielkich ilościach.Najlepsza jest oczywiście sama woda, ale moi nie chcieli jej pić,więc kupowałam herbatki granulowane dla niemowląt (bogaty wybór w każdym supermarkecie) od 1 go miesiąca.Można dodawać do wody np trochę wody koperkowej (do kupienia w aptece).Mleko modyfikowane niestety nie zaspokaja wystarczająco pragnienia a trochę wody napewno nie zaszkodzi.
pozdrawiam

karina35
18-11-2007, 19:56
dziekuje za wszelkie rady:) zauwazylam, ze odkad moja Zuzia jest dokarmiana z butli to dluzej spi, czy musze ja wybudzac co 3 godziny, czy moge poczekac az sama sie obudzi? Zuzia skonczyla 3 tygodnie. Jakie sa Wasze rady?

sylwiam35
18-11-2007, 20:55
taki maluszek powinien jeść co 3-4 godziny,w nocy ok 6.Mój Kacper w nocy spał 8 godzin,a w dzień jadł co 4.

Kasia2010
18-11-2007, 21:14
a jaka konkretnie herbatke podajesz? gdzie mozna je kupic? w aptece?
Karina daję mu cherbatkę ułatwiającą trawienie mozna ją kupić w sklepach,marketach a także w aptece.

AgaXmama6
02-12-2007, 01:09
Ja od początku dawałam moim córeczkom pić wodę, podobnie jak któraś z poprzedniczek niczym jej nie dosładzałam i najchętniej kupowałam wodę Gerbera, bo można ją podac bez przegotowania. Myślę, że przyzwyczajenie Maluszka do picia wody, to taki dobry nawyk na całe życie. Pozdrawiam

anija2404
03-12-2007, 23:37
Witam, Ja karmiłam mojego synka miesiąc. Dopajałm go wówczas herbatką i to był mój błąd. Dziecko gdy poczuło smoczka, od razu odrzuciło pierś. Niestety ale maluszkowi ze smoczka łatwiej jest pić, lepiej leci. Później pediatra wytłumaczyła mi, że jeśli dziecko pije piersią to wcale nie trzeba dpajać żadnymi herbatkami. To co na początku leci z piersi, to napój dla dziecka. Im dużej ciągnie, tym treściwszy pokarm. Niestety każda kobieta ma kryzys w karmieniu piersią. Przychodzi różnie, u każdej kobiety w innym okresie. Chodzi o to, żę maluch zaczyna jeść coraz więcej, a nasze piersi muszą coraz więcej tego pokarmu produkować. Wtedy przychodzi kilkudniowy kryzys. Jeśli go przetrwamy, to wszystko potem będzie ok. Mi się np nie udało, przestałam karmić. I to był mój błąd. Ale trudno. Jeśli chodzi o dopajanie po karmieniu sztucznym - to oczywiście trzeb dopajać. To mleczko jest cięższym do strawienia. Zawsze warto mieć przy sobie jakąś dobrą herbatkę. Ja swojemu małemu podawałam koper włoski, rumianek albo przegotowaną wodę z glukozą. Normalny cukier jest za ciężki dla takiego malca. i mogę się pochwalić, że nie przechodziłam gehenny z kolkami. Jakoś się udało. Podawałam Nann i byłam z tego mleka bardzo zadowolona.Polecam.

ivi37
04-12-2007, 14:44
A ja uważam, że dzieci należy dopajać. Jest na rynku tyle różnych herbatek dla dzieci a skoro są to właśnie po to aby dzieci z nich korzystały. Spróbujcie, gdy będzie wam się chciało pić ugasić pragnienie mlekiem.

anija2404
04-12-2007, 19:50
dorośli nie piją modyfikowanego mleka, z piersi raczej też nie. Czy w takim razie ivi37 możemy noworodkowi podawać takie zwykłe mleko z kartonika? np żeby ugasić jego pragnienie. Skoro piszesz porównując organizm i przewód pokarmowy noworodków z dorosłym człowiekiem. Przypominam że nie polecam dopajania w przypadku, gdy karmimy malca piersią. Przy sztucznym pokarmie takie dopajanie jest nawet zalecane. No i oczywiście gdy dzicko ma kolki to również dajemy dziecku herbatkę. Polecam z kopru włoskiego.

ivi37
18-09-2008, 22:07
dorośli nie piją modyfikowanego mleka, z piersi raczej też nie. Czy w takim razie ivi37 możemy noworodkowi podawać takie zwykłe mleko z kartonika? np żeby ugasić jego pragnienie. Skoro piszesz porównując organizm i przewód pokarmowy noworodków z dorosłym człowiekiem. Przypominam że nie polecam dopajania w przypadku, gdy karmimy malca piersią. Przy sztucznym pokarmie takie dopajanie jest nawet zalecane. No i oczywiście gdy dzicko ma kolki to również dajemy dziecku herbatkę. Polecam z kopru włoskiego.

O Matko! Ja o dopajaniu a tu tematy kulinarne i to jakiego dużego kalibru. Mleko modyfikowane jak i mleko z piersi dorośli piją, gdy mają na to ochotę jeśli już doszłyśmy do takich dziwnych porównań. A ja nie porównywałam przewodu pokarmowego niemowlaka z przewodem pokarmowym człowieka dorosłego i nie wiem skąd taki wniosek aniji się nasunął?!
Może porozmawaimy jeszcze o bigosie czy flakach i o tym od którego miesiąca życia dziecka, można mu takie rarytasy podawać.

kasica50
24-09-2008, 22:28
O Matko! Ja o dopajaniu a tu tematy kulinarne i to jakiego dużego kalibru. Mleko modyfikowane jak i mleko z piersi dorośli piją, gdy mają na to ochotę jeśli już doszłyśmy do takich dziwnych porównań. A ja nie porównywałam przewodu pokarmowego niemowlaka z przewodem pokarmowym człowieka dorosłego i nie wiem skąd taki wniosek aniji się nasunął?!
Może porozmawaimy jeszcze o bigosie czy flakach i o tym od którego miesiąca życia dziecka, można mu takie rarytasy podawać.

ivi37 na Boga...ta dziewczyna prawie rok temu to napisala....nie spinaj sie tak.

aniap1
24-09-2008, 23:40
kasica - he he ...

mój smyk dzis dostał czysta wode i chętnie wypił ..

haniaw1979
25-09-2008, 08:24
Witam
Na pewno wiele matek się ze mną nie zgodzi jestem matką 4,5 miesięcznej córeczki karmię ją piersią ale mała domagała się dopajania od samego początku już w szpitalu dostawała troszeczkę glukozy a w domu herbatki z kopru i rumianku miała 100ml na cały dzień nie wypijała całości ale zawsze przy karmieniu piersią po 3-4 minutach wypluwała pierś i płakała awałam jej herbatkę wypiła troszkę i już był spokój piła pierś dalej. Karmię ją na żądanie i może mieć dziecko przerwy max 6 godz. w nocy bez piersi moja przesypiała 6-7 godzin w nocy. Teraz jest w fazie intensywnego wzrostu i budzi się co 3-4 godziny
Jako matka sama będziesz wiedziła co dla Twojego smyka jest najlepsze
pozrawiam