PDA

Zobacz pełną wersję : Swedzenie Pochwy

PaulinaX17
11-11-2007, 12:07
PROSZE POMOZCIE! OD JAKIEGOS MIESIACA STRASZNIE SWEDZI MNIE WEJSCIE POCHWY. NIE MOGE SIE POWSTRZYMAC OD DRAPANIA. NIE WIEM SKAD TO MAM, CZY MOZE SIE TYM NIE PRZEJMOWAC? CO O TYM MYSLICIE

pozytywka
11-11-2007, 12:34
zasadnicze pytanie czy ostatnio kochalas sie z kimś a jesli tak to czy z zabezpieczeniem, innym powodem może być jakaś infekcja, więc po prostu najlepszym wyjściem jest wizyta u ginekologa, pozdrawiam :)

Niebieska
11-11-2007, 12:58
Swędzenie jest częstym sygnałem,że rozwija się infekcja grzybiczna.Nie rozumiem tylko jednego.Skoro od miesiąca cię swędzi to czemu nie pójdziesz do lekarza?

Bunia71
11-11-2007, 13:09
:eek: dziewczyno na co jeszcze czekasz?,bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie.Zrob sobie napar z herbatek ekspresowych z rumianku i zrob nasiadowke ulzyc powinno,a jutro do lekarza nie ma na co czekac.Odezwij sie pozdrawiam pa

agnes05
09-05-2010, 12:06
Mnie tez swedzi co jakis czas... czy swędzenie może być objawe grzybicy?

Dalwina
16-05-2010, 15:56
kup sobie maść clotrimazolum a po za tym do lekarza po globulki na grzybice

Aagusia77
17-05-2010, 11:49
Zeby chwilowo zlagodzic swedzenie mozna uzyc Vagical, delikatne czopki nagietkowe po 17zl. Ale wizyta u lekarza konieczna

Aagusia77
17-05-2010, 11:51
Zeby chwilowo zlagodzic swedzenie mozna uzyc Vagical, delikatne czopki nagietkowe po 17zl. Ale wizyta u lekarza konieczna...

eloelo
19-05-2010, 21:39
autorki wątku już chyba nic nie swędzie-bo pisała to w 2007roku:)!!! ae dziewczyny mają rację, swędzenie, pieczenie i biała serkowata wydzielina to najbardziej typowe objawy grzybicy pochwy, można zacząć od clotrimazolum-maści i lactovaginalu dopochwowo dopóki się nie dostanie do lekarza, a po kuracji silniejszymi globukami można brać profilaktycznie też probiotyki,ale już doustnie(u mnie sprawdza się provag)przez jakiś czas(na ulotce doradzają 20dni).To też po to zeby odbudować florę bakteryjną po leczeniu, a u lekarza dopominać się o posiew-bo tylko po badaniu możliwa jest 100% trafiona diagnoza

agnes05
25-05-2010, 21:05
Mnie tez już nic nie swędzi :) po antybiotykach mnie swedziało, ale lekarz powiedział ze grzybicy nie ma i przepisał mi żel dopochwowy abiofem i lacibios femina doustanie wiec wszystko mi minęło jak ręką odjął :)

cytryneczka
20-06-2010, 00:12
mnei za tro dopadlo... dziewczyny szukam jakiegos leku bez recepty ale jak diabli nie nawidze tych globulek ani masci, nie ma jak sie wybrac do lekarza , ktory zreszta przepisał by wlasnie ten clotrimazolum, mam typowe objawy infekcji , znacie cos co mi pomoze bo nerwy juz trace.... ;/

agnes05
23-06-2010, 18:32
No ja to co napisałam w poprzednim poście - lacibios femina i abiofem, są bez recepty oba :) nie martw się, jeśli to infekcja a nie grzybica to spokojnie i dość szybko da się wyleczyc :)

polinka
23-06-2010, 21:11
ta kombinacja agnes jest dobra, ale warto tez odwiedzic lekarza, zeby sie upenic, tym bardziej jesli pierwszy raz masz takie objawy. mozesz sie go nawet spytac czy te srodki ci pomoga.

Katarzyna1984
24-06-2010, 08:27
Mnie też swędziało, a że starałam się w tym samym czasie o dziecko (co nie wychodziło) to poszłam do lekarza, który skierował mnie na badania "wymaz z pochwy i szyjki macicy", które to badanie nie wykazało u mnie żadnych grzybów tylko bakterię ureaplasmę (odpowiedzialną za poronienia, a nie leczona przyczynia się do zapalenia macicy, jajników i całych dróg rodnych kobiety). Pani Dr przepisała mi i mojemu mężowi antybiotyk, który mam zacząć brać w 1 dc (za tydzień) a teraz bardzo mnie swędzi jeśli mam być szczera ale przynajmniej znam już powód.
Najlepsze jest to, że nie wykryto u mnie żadnej grzybicy i żadnych innych szkodliwych bakterii, a lekarz u którego byłam wcześniej z powodu swędzenia powiedział, że to na pewno jakieś grzybki i leczył mnie na oko karząc mi wkładać sobie niepotrzebnie jakieś globulki.
Idź dziewczyno, poproś lekarza o skierowanie na badania "czystości pochwy, wymazu z szyjki i wymazu z macicy" i dopiero wtedy bierz leki - na pewno Ci wyjdzie co jest grane i nie lecz się "na oko". Nawet jeśli lekarz da Ci skierowanie na "prywatne badania" (koszt około 200 zł.) to będziesz wiedziała co Ci jest i wyleczysz powód swędzenia a nie jedynie uśpisz go lub nawet nie.
Nie można leczyć na oko, a tak niestety robi większość lekarzy. Zbadają, pomacają, nic nie stwierdzą - diagnoza "zdrowa" z receptą maść (globulki) na swędzenie. Śmiechu warte.

polinka
27-06-2010, 18:30
no to dobrze Katarzyna, ze ju ziwesz co ci jest!! takie kompleksowe badania to na prawde dobra sprawa, chociaz lekarze czasm na prawde juz na oko widza, ze to np. nie grzybica bo brakuje jakiegos kluczowego objawu, ale zawsze mozna poprosic o dodatkowe badania dla spokoju.

agnes05
27-06-2010, 22:20
Mnie też swędziało, a że starałam się w tym samym czasie o dziecko (co nie wychodziło) to poszłam do lekarza, który skierował mnie na badania "wymaz z pochwy i szyjki macicy", które to badanie nie wykazało u mnie żadnych grzybów tylko bakterię ureaplasmę (odpowiedzialną za poronienia, a nie leczona przyczynia się do zapalenia macicy, jajników i całych dróg rodnych kobiety). Pani Dr przepisała mi i mojemu mężowi antybiotyk, który mam zacząć brać w 1 dc (za tydzień) a teraz bardzo mnie swędzi jeśli mam być szczera ale przynajmniej znam już powód.
Najlepsze jest to, że nie wykryto u mnie żadnej grzybicy i żadnych innych szkodliwych bakterii, a lekarz u którego byłam wcześniej z powodu swędzenia powiedział, że to na pewno jakieś grzybki i leczył mnie na oko karząc mi wkładać sobie niepotrzebnie jakieś globulki.
Idź dziewczyno, poproś lekarza o skierowanie na badania "czystości pochwy, wymazu z szyjki i wymazu z macicy" i dopiero wtedy bierz leki - na pewno Ci wyjdzie co jest grane i nie lecz się "na oko". Nawet jeśli lekarz da Ci skierowanie na "prywatne badania" (koszt około 200 zł.) to będziesz wiedziała co Ci jest i wyleczysz powód swędzenia a nie jedynie uśpisz go lub nawet nie.
Nie można leczyć na oko, a tak niestety robi większość lekarzy. Zbadają, pomacają, nic nie stwierdzą - diagnoza "zdrowa" z receptą maść (globulki) na swędzenie. Śmiechu warte.

No wiadomo, nie każda infekcja jest grzybica, chociaż często jest to tak pojmowane.. bakterie tez sa przyczyna wielu nidogodności i chorób. Chociaz nistety nie każdego stac na prywatną wizytę za 100zł i jeszcze na badania za 200zł.... :(

cytryneczka
27-06-2010, 23:23
no wlasnie niestety taka słuzba zdrowia, leki przepisane przez lekarza zazwyczaj sa refundowane i niedrogie ale jesli nie macie jak pojsc do lekarza to inne leki sa dosyc drogie... powinien byc jakis lek ktory przyniesie ulge w objawach infekcji ( ja sie z tym dalej mecze) i nie drogi i nie w postaci tych wstretnych globulek

Katarzyna1984
28-06-2010, 07:29
W sumie to ja za badania faktycznie zapłaciłam ok. 200 zł, ale były to prywatne badania (te badania podobno nie są refundowane przez kasę chorych - wymaz z pochwy i szyjki macicy, nie mylić ze zwykłym, standardowym posiewem z pochwy), podejrzewam więc, że jakbym poszła do państwowego lekarza i poprosiła go o skierowanie to też bym takie dostała, a jak bym nie dostała to na 100% znalazłabym miejsce gdzie te badania by mi zrobili bez skierowania (już jedne zrobiłam bez skierowania).
Natomiast kwestia leków ... badania takie drogie, a za leki na bakterie (antybiotyk doustny) zapłaciłam 12 zł. za dwie paczki na receptę ... :) taniej niż te wszystkie globulki wypisywane na grzybice.
Generalnie uważam, że warto takie badania sobie zrobić jeśli już czujemy, że coś nam dolega (np. pieczenie przy oddawaniu moczu, swędzenie pochwy, jakieś plamienia pomiędzy miesiączkami chociażby bardzo maleńkie itp).
Mogą być różne objawy różnych infekcji i często grzybica to nie jest.

Katarzyna1984
28-06-2010, 08:19
No wiadomo, nie każda infekcja jest grzybica, chociaż często jest to tak pojmowane.. bakterie tez sa przyczyna wielu nidogodności i chorób. Chociaz nistety nie każdego stac na prywatną wizytę za 100zł i jeszcze na badania za 200zł.... :(

No niestety :( takie są koszty takich badań ... szczerze to mnie też na nie nie stać. Jestem na stażu, mąż pracuje, ale wszystkie pieniądze się rozmywają w mgnieniu oka. Jednak musiałam zrobić te badania bo:
1) mnie swędziało a globulki działały tylko chwilowo bo po paru tygodniach swędzenie powracało
2) staram się o dziecko
Uważam, że warto takie kompleksowe badania sobie wykonać. Gdybym wiedziała wcześniej co i jak robić to o wiele wcześniej załatwiłabym sobie te badania i nie czekałabym tyle czasu.
Dzięki tym badaniom wiem, że to co większość lekarzy nazywała różnie i leczyła nieudolnie "na oko" można łatwo w ciągu 10 dni kuracji antybiotykowej wyleczyć i że nie odpowiednio leczone mogło mnie doprowadzić do wielkich powikłań nie wspominając już o problemach z zajściem w ciążę.
Na prawdę więc warto takie badania wykonać. Jak się na to patrzy w taki sposób, to na prawdę 200 zł nie jest wielką ceną za zdrowie.

polinka
28-06-2010, 09:43
no akurat u ciebie wszytsko sie oplacilo, a wiec bylo warto wydac te 200zl na badania skoro problem zniknal. ale trzeba tez zawsze przemyslec wszytskie czynniki i powiedziec o nich lekarzowi, czy bierzemy tablwetki anty, antybiotyki, czy bylismy na jakims basanie, w jakis gorszych warunkach, nawet to jaka bielizne nosimy ma wplyw i te kilka faktow moze juz podpoweidziec lekarzowi czy badania na pewno sa konieczne.

Katarzyna1984
28-06-2010, 10:38
A ja uważam, że tak czy inaczej to warto, bo praktycznie objawy wszystkich infekcji różnych bakterii i grzybów zaczynają się od swędzenia, czy pieczenia w okolicach intymnych. Chciałam też dodać, że większość bakterii czy grzybów wywołanych jest:
- poprzez kontakty seksualne
- poprzez brak higieny osobistej
- poprzez antykoncepcję
- poprzez infekcje
- poprzez antybiotyki
- poprzez korzystanie z publicznej toalety
- poprzez kąpiele w ciepłych basenach publicznych i w zimnych w mniejszym stopniu
- poprzez nieodpowiednie odrzywianie
i inne

Objawy każdej przypadłości intymnej są podobne a bakterii jest na prawdę dużo.
Owszem, lekarz może pewne możliwości wykluczyć, ale tylko do pewnego stopnia. Potem leczy już na wyczucie.
Badania są najlepszym rozwiązaniem, sama wizyta u lekarza nie da 100% pewności. Ja tak uważam. Lekarz ginekolog I kontaktu, może wykryć nadżerkę czy jakieś inne tego typu przypadłości, ale sam bez odpowiednich narzędzi mało może. Nawet ciąży nie może potwierdzić bez pomiaru USG czyli konkretnych badań.
Podobnie jest z infekcjami. Lekarz może jedynie "przypuszczać" ale nigdy nie będzie miał pewności bez przeprowadzenia specjalistycznych badań.

Dlatego uważam, że podobnie jak co rok powinno robić się cytologię czy USG piersi i jajników, podobnie od tego typu badań powinno się rozpocząć leczenia różnych swędzeń. Żadne leki nie pozostają bez znaczenia na nasz organizm, po co więc brać je niepotrzebnie? Aby się metodą błędów dowiadywać czy lekarz postawił odpowiednią diagnozę? Nie wiem czy warto ...

agnes05
29-06-2010, 12:24
W sumie to ja za badania faktycznie zapłaciłam ok. 200 zł, ale były to prywatne badania (te badania podobno nie są refundowane przez kasę chorych - wymaz z pochwy i szyjki macicy, nie mylić ze zwykłym, standardowym posiewem z pochwy), podejrzewam więc, że jakbym poszła do państwowego lekarza i poprosiła go o skierowanie to też bym takie dostała, a jak bym nie dostała to na 100% znalazłabym miejsce gdzie te badania by mi zrobili bez skierowania (już jedne zrobiłam bez skierowania).

Skoro te badania nie są refundowane to jakim cudem można zrobić je na NFZ? Chętnie bym sobie zrobiła, ale z doświadczenia wiem, że od zwykłego lekarza bardzo ciężko doprosić się o jakiekolwiek skierowanie jeśli nie uważa, że jest ono niezbędne... :/

Co do jednego na pewno masz racje, takie badania nie zaszkodzą na pewno, wiec warto je zrobić :)

Katarzyna1984
29-06-2010, 17:11
Raczej chyba nie można ich zrobić na kasę chorych. Raczej na pewno nie można ich zrobić (tak mi się wydaje przynajmniej bo ja się spotkałam, że nawet w zwykłym państwowym szpitalu trzeba było za nie płacić), dlatego mówię że myślę, że każdy lekarz spokojnie dałby na nie skierowanie (nawet państwowy) bo NFZ za nie nie płaci tylko Ty sama.
Wiem, że jakaś dziewczyna tutaj na forum w jakimś temacie pisała, że zrobiła te badania na kasę chorych ale ze skierowaniem do szpitala i tam jej wszystko zrobili za darmo. Ale nie spotkałam się z tym, żeby te badania były od tak refundowane chyba, że ja o czymś nie wiem.

polinka
29-06-2010, 20:00
A ja uważam, że tak czy inaczej to warto, bo praktycznie objawy wszystkich infekcji różnych bakterii i grzybów zaczynają się od swędzenia, czy pieczenia w okolicach intymnych. Chciałam też dodać, że większość bakterii czy grzybów wywołanych jest:
- poprzez kontakty seksualne
- poprzez brak higieny osobistej
- poprzez antykoncepcję
- poprzez infekcje
- poprzez antybiotyki
- poprzez korzystanie z publicznej toalety
- poprzez kąpiele w ciepłych basenach publicznych i w zimnych w mniejszym stopniu
- poprzez nieodpowiednie odrzywianie
i inne

Objawy każdej przypadłości intymnej są podobne a bakterii jest na prawdę dużo.
Owszem, lekarz może pewne możliwości wykluczyć, ale tylko do pewnego stopnia. Potem leczy już na wyczucie.
Badania są najlepszym rozwiązaniem, sama wizyta u lekarza nie da 100% pewności. Ja tak uważam. Lekarz ginekolog I kontaktu, może wykryć nadżerkę czy jakieś inne tego typu przypadłości, ale sam bez odpowiednich narzędzi mało może. Nawet ciąży nie może potwierdzić bez pomiaru USG czyli konkretnych badań.
Podobnie jest z infekcjami. Lekarz może jedynie "przypuszczać" ale nigdy nie będzie miał pewności bez przeprowadzenia specjalistycznych badań.

Dlatego uważam, że podobnie jak co rok powinno robić się cytologię czy USG piersi i jajników, podobnie od tego typu badań powinno się rozpocząć leczenia różnych swędzeń. Żadne leki nie pozostają bez znaczenia na nasz organizm, po co więc brać je niepotrzebnie? Aby się metodą błędów dowiadywać czy lekarz postawił odpowiednią diagnozę? Nie wiem czy warto ...

zaczynaja sie od swedzenia, ale lekarz widzi kolor uplawow, ilosc wydzieliny, zapach i po tym mozna juz sporo okreslic, ale faktycznie tylko badanie daje 100% pewnosci.

agnes05
30-06-2010, 21:48
Raczej chyba nie można ich zrobić na kasę chorych. Raczej na pewno nie można ich zrobić (tak mi się wydaje przynajmniej bo ja się spotkałam, że nawet w zwykłym państwowym szpitalu trzeba było za nie płacić), dlatego mówię że myślę, że każdy lekarz spokojnie dałby na nie skierowanie (nawet państwowy) bo NFZ za nie nie płaci tylko Ty sama.
Wiem, że jakaś dziewczyna tutaj na forum w jakimś temacie pisała, że zrobiła te badania na kasę chorych ale ze skierowaniem do szpitala i tam jej wszystko zrobili za darmo. Ale nie spotkałam się z tym, żeby te badania były od tak refundowane chyba, że ja o czymś nie wiem.

No to pozostaje mi chyba najzwyklejszy wymaz z pochwy ewentualnie...

agnes05
30-06-2010, 21:53
zaczynaja sie od swedzenia, ale lekarz widzi kolor uplawow, ilosc wydzieliny, zapach i po tym mozna juz sporo okreslic, ale faktycznie tylko badanie daje 100% pewnosci.

No niby lekarz jest w stanie określić ze ktoś ma np grzybice, ale jaki rodzaj grzyba to już nie, do tego bakterii zwykle też nie określi, a bywają takie wstrętne jak u Katarzyny... raz na kilka przypadków się zdarza ze lekarz trafi z diagnozą i można się skutrecznie wyleczyć, no ale dobre i to... ;P

cytryneczka
01-07-2010, 00:34
trzeba leczyc i to jest sedno. duzo dziewczyn mysli ze samo przejdzie, niestety.. jak rozpoznac czy ma sie grzybice czy tylko infekcje?

Katarzyna1984
01-07-2010, 08:22
trzeba leczyc i to jest sedno. duzo dziewczyn mysli ze samo przejdzie, niestety.. jak rozpoznac czy ma sie grzybice czy tylko infekcje?

Szczerze to ja nie wiem. Sama odczuwałam swędzenia pochwy i chodziłam do lekarza. Jeden mi powiedział, że to jakieś grzybki (postawił błędną diagnozę) przepisał mi jakieś globulki i nie powiem - przeszło na miesiąc, ale po miesiącu znowu się pojawiło. Tym razem ze 3 razy odczułam swędzenie i niesamowite pieczenie przy oddawaniu moczu (tak było ze 2-3 razy) i posmarowałam sobie jakąś maścią po której przeszło. Po tym zdarzeniu udałam się do ginekologa, tym razem do innego, który znowu nic nie stwierdził. Powiedział, że wszystko OK (tylko mam tyłozgięcie macicy), nie ma żadnego nic, że to może przez złą higienę (co moim zdaniem było jakąś paranoją) więc kazał mi się nie podmywać zwykłym mydłem tylko jakimś tam płynem do higieny jamy intymnej. Przepisał jakaś maść i znowu na miesiąc miałam spokój (po maści). Potem znowu się zaczęło a ja nie miałam czasu chodzić do ginekologa co miesiąc więc sobie łagodziłam objawy maściami (nie powiem - dawało ulgę), ale w tym samym czasie traf chciał, że z mężem zaczęłam starać się o dziecko (nie wychodziło, przez 4 cykle starań) więc poszłam prywatnie do lekarza aby się dokładnie przebadać. Zrobiono mi badania progesteronu i prolaktyny, oraz dano skierowanie na badania wymazu z pochwy i szyjki macicy. No i wyszło szydło z worka ureoplazmoza (objawy to właśnie między innymi swędzenie pochwy, pieczenie przy oddawaniu moczu ... w zależności od stopnia zaawansowania). I wyszło tego dużo u mnie ...
Generalnie jestem teraz na antybiotykach na to paskudztwo i już po 2 dniach czuję diametralną różnicę - nic mnie nawet raz nie zaswędziało a były wcześniej momenty, że musiałam specjalnie wychodzić z pracy do kibelka aby się podrapać bo nie mogłam wysiedzieć na krześle w jednym miejscu - jakbym owsiki miała, albo jakieś wszy łonowe (tak mnie swędziało).

Generalnie wychodzę z założenia, że warto się przebadać bo sama nie wiem co by było jakbym nie zrobiła tych badań i dalej starała się o dziecko. Nie chcę nawet myśleć ... nie wspominając już o swędzeniu i konsekwencjach, które niesie z sobą taka bakteria.

Moim zdaniem nie da się samemu rozpoznać czy coś jest grzybicom czy infekcjom, bo są różne stadia zaawansowania. Teraz to ja nawet myślę, że lekarz nie może w 100% stwierdzić "z całą pewnością", że jego diagnoza jest na 100% prawdziwa. Po prostu trzeba przeprowadzić badania. Ja następnym razem nawet się nie będę zastanawiać. Po prostu od razu poproszę o skierowanie.

polinka
01-07-2010, 16:36
No niby lekarz jest w stanie określić ze ktoś ma np grzybice, ale jaki rodzaj grzyba to już nie, do tego bakterii zwykle też nie określi, a bywają takie wstrętne jak u Katarzyny... raz na kilka przypadków się zdarza ze lekarz trafi z diagnozą i można się skutrecznie wyleczyć, no ale dobre i to... ;P
niby taka podstawowa infekcja, kazdy lekarz powinien ja rozpoznac, ale pewnie wplywa na to to, ze kazdy organizm jest po prostu rozny.
katarzyna jak juz skonczysz swoja terapie antybiotykami bedziesz miec mocno zachwiane srodowisko w pochwie, lykasz jakies probiotyki? potem moze stosowac kwas mlekowy dopochwowo, aby ustrzec sie infekcji.

Katarzyna1984
01-07-2010, 16:56
niby taka podstawowa infekcja, kazdy lekarz powinien ja rozpoznac, ale pewnie wplywa na to to, ze kazdy organizm jest po prostu rozny.
katarzyna jak juz skonczysz swoja terapie antybiotykami bedziesz miec mocno zachwiane srodowisko w pochwie, lykasz jakies probiotyki? potem moze stosowac kwas mlekowy dopochwowo, aby ustrzec sie infekcji.

No właśnie nic nie łykam poza tymi tabletkami. Moja Pani Dr nic mi o tym nie mówiła.

agnes05
02-07-2010, 00:18

Niby przy grzybicy wystepują serowate upławy... ale tak naprawde to tylko wymaz z pochwy wykaże czy masz grzybice czy nie.

polinka
03-07-2010, 08:59
i przy grzybicy wystepuje swedzenie.

agnes05
03-07-2010, 10:19
no ale przy zwykłej infekcji tez swędzi przecież. w kazdym razie, najlepiej wybrac sie do lekarza a później jak się już wie co i jak to sie ewentualnie leczyć :)

polinka
06-07-2010, 14:56
tutaj chyba rozroznia sie choroby po wygladzie wydzieliny i zapachu, ale to tylko lekarz potrafi;)

cytryneczka
07-07-2010, 22:57
aha, no tak, czyi i tak i tak trzeba isc do lekarza, no to drogi interes , bo na kase chorych poszłam pare razy ale przeraził mnie ten lekarza no i prywatie chodze..

Katarzyna1984
08-07-2010, 07:13
Też chodzę prywatnie. Płacę 80 zł za każdą wizytę i 50 zł za każde USG przy każdej wizycie (co miesiąc minimum 130 zł).
Ale na prawdę mam fajną babeczkę ... jestem zadowolona ze swojego ginekologa.

polinka
11-07-2010, 11:44
moj ginekolog to podobny koszt, ale wizyta jest kompletna, badania, usg itd.

marionetka26
11-07-2010, 11:52
HALO! To był post z przed 4 lat!

Katarzyna1984
12-07-2010, 12:21
Ale to nie oznacza, że kobiety nie mają podobnych problemów po tych 4 latach ;)

agnes05
12-07-2010, 14:08
post stary, ale problem dla wielu bardzo aktualny ;)

joanna_69
12-09-2010, 19:02
No właśnie, ja miałam podobne problemy. okazało się, że jest to uczulenie na emulsję intymną, chociaż byłam pewna, że to infekcja. teraz zwracam uwagę na to, czego używam. warto też iść do gina.

vinus79
18-10-2010, 21:50
Czasami tak bywa,na szczescie ja po cleanicu nie mam zadnych uczuleń.
Ale w takich sytuacjach ,najlepiej jest sie zwrócic do lekarza.

karo_olus
04-11-2010, 20:33
Ja np używam pianki z herbapolu baifem. Jak czuje, że robi mi się jakiś stan zapalny to go używam. Jest też dobry jako nawilżenie po depilacji. Super koi i nawilża wrażliwą skórę.

milady10
06-11-2010, 17:57
moim zdaniem musisz udać się do ginekologa, może to być zapalenie, grzybica itp. czym dłużej zwlekasz tym gorzej

Blaniunia
14-11-2010, 15:40
Ja też używam baifemu, tylko że moj ma raczej postac zelu, a nie pianki, ale dzialanie pewnie to samo. Mam w zwyczaju nosic obcisle spodnie i stringi, wiec uzywam raz dziennie, zeby nie doprowadzac do stanow zapalnych. Co do tego co pisze Milady10, to takie swedzenie nie zawsze oznacza stan zapalny. Jak jest delikatny, to przydatny jest wlasnie jakis krem lub zel. Jak mocniej piecze albo nie daj Boze jakies wypryski, to wtedy koniecznie gin!

eloelo
16-11-2010, 11:21
mnie też uczulił jeden płyn do higieny intymnej.Trzeba uważać szczególnie na te płyny które są mocnej perfumowane.

naya
17-11-2010, 17:24
najprawdopodobniej wdala sie jakas infekcja..ale tylko i wylacznie zdiagnozuje to ginekolog.

maniusia27
18-11-2010, 14:27
z każdą infekcją trzeba iśc do gina, żeby przepisał antybiotyk, bo po samym zatuszowaniu objawów te świństwa wracają. No i nawet po wszystkim tzreba dbać o higienę, np ta pianka baifemu jest genialna do codziennego użytku, a żel np po depilacji łagodzi podrażnienia.

klementynka82
20-11-2010, 18:16
też mi to wygląda na grzybka ale może to kwestia zaburzenie PH?
Kto wie zasuwaj najlepiej do ginka - nie ma sensu wróżyć z fusów
Możesz spróbować Feminelli Vagi C ale to przy założeniu, że to nie grzybica

Rozanna35
21-11-2010, 23:21
powodów może być tysiąc - u mnie infekcje pochwy powtarzały się non stop, dopóki nie wpadłam na to, że mam uczulenie na lateks (nie tylko w rękawiczkach gumowych, ale też w prezerwatywach). generalnie poczytaj sobie serwis kobietaintymnie.pl - to moj podręcznik jeżeli chodzi o upławy, infekcje itp

maniusia27
30-11-2010, 12:10
tak jak mowicie przyczyn może być milion, uczulenie na coś, kontakt z czymś na czym ktoś zasiał swojego grzyba:( i ważne jest też, że wspomniałyście o zaburzonym PH to ważne, żeby zauważyć co lubi nasza wagina i stosować do mycia, czy pielęgnacji.

karo_olus
30-11-2010, 13:47
mnie też uczulił jeden płyn do higieny intymnej.Trzeba uważać szczególnie na te płyny które są mocnej perfumowane.
Zgadza się. Ten baifemu jest bezzapachowy, na całe szczęście :)

patussa18
30-11-2010, 14:17
Ja używam tylko i wyłącznie lactacyd femina do higieny intymnej. Ma naturalne pH. Ginekolog mi polecił:D

zosia185
28-02-2011, 12:04
Moja siostra z tym świństwem walczy już od 7 lat i nic jej nie pomaga:((((((((((9 po prostu masakra. a GINEKOLODZY TYLKO MÓWIĄ ŻE TO PRZEJDZIE I CO GÓWNO PRAWDA!!!!!!!. Robiła w prywatnym laboratorium w Warszawie wymaz z pochwy i wyszła jakaś bakteria. Robi nasiadówki z ziół, wyczytałam na necie, o tamponach z czosnku, czyli natrzeć tampon czosnkiem i włożyć go do pochwy wiem brzmi to bardzo źle. Ale poskutkowało na chwilę :((((((((((( wkłada sobie kawałki zamrożonego jogurtu najlepiej 0%. Poskutkowało ale też na chwilę. Teraz prowadzi kurację typowo zielarską ZOBACZYMY

metycja
04-03-2011, 19:17
Nie wiem, czy kuracja jogurtem to najlepszy pomysł. Po pierwsze, skoro to infekcja bakteryjna, a nie grzybicza, to chyba bardziej sprawdzi się antybiotyk, niż jogurt, który po zawiera kultury bakterii, ale niestety, raczej niekompatybilne z tymi, które gnieżdżą się w pochwie. Myślę, że lepiej będzie, jeśli siostra poszuka naprawdę dobrego ginekologa, zamiast próbować na własną rękę. A jeszcze co do jogurtu, lepiej zamienić go na jakiś probiotyk, który też dostarczy jej odpowiednich kultur bakterii, np. multilac

eloelo
05-04-2011, 12:30
a nie dostała żadnego antybiotyku na tą bakterię która wyszła w wymazie? moim zdaniem powinna jeszcze zrobić posiew z antybiogramem, żeby dokładnie lekarz wiedział jaki antybiotyk zadziała na bakterię. Do tego dłuższa kuracja probiotykami-provag przez 3 tygodnie-później 2 razy na tydzień i generalne zakwaszanie organizmu bo tego nie lubią bakterie-czyli zurawina, woda z cytryną itp. Oczywiście wszelkie ziołowe mieszanki i tego typu sposoby są dobre ale jako "wspomaganie" a nie leczenie zasadnicze-no chyba że próbowała już naprawdę wszystkiego. Tampon z czosnku czy jogurt mozna wkładać, ale to nie wyleczy przewlekłej infekcji. Lepiej juz założyć na noc lactovaginal-tam te bakterie sa przynajmniej w stęzeniu takim że skolonizują pochwę-w przeciwieństwie do jogurtu-który pewnie łagodzi ale nie leczy.Pozdr

Anka6
19-05-2011, 13:00
Niech spróbuje kąpieli z Zabłockie solance termalnej. Zmniejsza i łagodzi objawy uporczywego swędzenia. Zawiera też dużo jodu, wiec jakby to były zakażenie grzybicze to mogłoby nawet pomóc je zwalczyć

wiewiora24
24-06-2011, 14:58
Ja bym nie zalecała nadmiernego mycia, bo to zawsze zaburzy już i złą mikroflorę, ja stosuje lactovaginal dopochwowo jak idę na basen czy do sauny, bo nie chce załapać żadnej infekcji, bo wiem jak trudno je wyleczyć.

Karola_24
28-06-2011, 18:48
popieram profilaktyczne stosowanie probiotykow w takich sytuacjach zwiekszonego ryzyka zakarzen

Marika83
28-06-2011, 22:31
Ja bym czosnkowego tamponu nigdzie sobie nia wkładała:)Po to jest lekarz, ewentualnie farmaceuta, żeby korzystać z ich pomocy. Na podrażnienia dobre są maści i żele np. Provag, przy większym ryzyku sprawdzają się środki dopochwowe, jak nic nie pomoże, to lekarz pomoże - to, co on zaleci powinno się sprawdzić.

wiewiora24
05-07-2011, 11:02
Coraz częsciej czytam o tej kuracji z czosnkiem, trochę bym się tego obawiała,

aleksia1
21-08-2011, 12:37
Najwazniejsze jest to zeby iśc do lekarza.Jak sie bedziemy nieskutecznie leczyli to własnie moze nam sie przytrafic coś jeszcze gorszego a na pewno nieskuteczne bedzie leczenie samodzielnie.

wiewiora24
24-08-2011, 17:37
Mogę polecić na odbudowanie flory bakteryjnej pochwy lactovaginal, zakłada sie go do pochwowo więc działa w miejscu podania i jest naprawdę skuteczny.

nitus
24-08-2011, 19:35
Mi kilka razy zdarzyło sie takie swędzenie po @ i używaniu podpasek wtedy świetnie sprawdził sie krem Vagisil.

aotylka
22-10-2011, 11:16
u mnie na swędzenie sprawdza sie maśc clotrimazolum, zakładam na noc lactovaginal na uzupełnienie flory bakteryjnej w pochwie, jesli nie pomaga ide do lekarza.

misiaczek266
28-10-2011, 11:39
U mnie na swędzenie natychmiast pomaga Provag żel, zawiera w swym składzie kwas mlekowy więc zakwasza środowisko pochwy chroniąc tym samym przed infekcjami, innym pomaga również clotrimazol jest bez recepty.

tyska9191
28-10-2011, 21:39
ja mam taki problem ;/ od jakiegos czasu... swedzi i piecze mnie pochwa, mialam to samo na wakacjach poszlam do ginekologa przepisla mi tabletki zaczelam je stosowac i bylo ok, ale to powrocilo od jakiegos czasu znowu zle sie czuje, przyjmuje te leki co przepisal mi lekarz, ale czy sa jakies inne metody? najlepiej domowe, wiem powinnam sie zglosic do lekarza, ale nie moge jestem za granica nie mam jeszcze ubezpieczenia;/ do Polski tez narazie nie moge wrocic:( jestem bezradna:( moze ktos mi pomoc:(?

peperonia
30-10-2011, 21:36
czytałam ostatnio w ksiązce dr Góreckiej ze na wszystkie problemy kobiece pomaga maśc propolisowa i rozgotowana cebula, ja jednak wolę swoje sprawdzone sposoby clotrimazolum i bakterie kwasu mlekowego provag doustnie w celu uzupełnienia flory bakteryjnej

jakas_taka
31-10-2011, 11:14
PROSZE POMOZCIE! OD JAKIEGOS MIESIACA STRASZNIE SWEDZI MNIE WEJSCIE POCHWY. NIE MOGE SIE POWSTRZYMAC OD DRAPANIA. NIE WIEM SKAD TO MAM, CZY MOZE SIE TYM NIE PRZEJMOWAC? CO O TYM MYSLICIE

a więc też to miałam i to znak, że brakuje Ci flory bakteryjnej która zapobiega grzybicy pochwy... Jedynym sposobem jaki znam ale bardzo skutecznym jest jedzenie dużo jogurtów naturalnych które taką florę posiadają. Już pierwszego dnia zjadłam jeden duży jogurt naturalny i swędzenie ustało...:)

anathe
01-11-2011, 11:32
a więc też to miałam i to znak, że brakuje Ci flory bakteryjnej która zapobiega grzybicy pochwy... Jedynym sposobem jaki znam ale bardzo skutecznym jest jedzenie dużo jogurtów naturalnych które taką florę posiadają. Już pierwszego dnia zjadłam jeden duży jogurt naturalny i swędzenie ustało...:)

hahahhaa, na pewno po zjedzeniu jednego jogurtu grzybica przeszła - jakoś nie chce mi się wierzyć, chyba że sama produkowałaś jogurt, bo wiem ile jest dobrych bakterii w sklepowych jogurtach - tyle co nic... zgadzam się co do flory, ze jest potrzebna, ale naprawdę jogurty są słabee i mają nie te szczepy na dodatek (jeśli w ogóle mają oznaczone). lepiej lacibios femina brać. a najlepiej z witaminami z grupy B i prebiotykami - wzmocnione działanie

myszka13
14-11-2011, 13:56

Jedną z najczęstszych przyczyn skłaniających kobietę do wizyty u lekarza ginekologa są zakażenia pochwy.
W zależności od czynnika wywołującego chorobę zakażenia pochwy dzielimy na trzy grupy:
1. rzęsistkowicę, którą powoduje pierwotniak, rzęsistek pochwowy (Trichomonas vaginalis),
2. grzybicze zapalenie pochwy wywołane przez drożdżaki (Candida sp.)
3. bakteryjne zakażenie pochwy, czyli bacterial vaginosis (BV).

W przypadku grzybicy, świąd pochwy jest jej najczęstszym objawem podmiotowym, który dotyczy 81 – 90% kobiet. Nasila się podczas leżenia w łóżku lub ciepłej kąpieli. U około 75% kobiet współtowarzyszy mu bolesność i pieczenie sromu, zwłaszcza podczas stosunku i oddawaniu moczu. Przyczyn grzybicy może być wiele dlatego też aby postawić właściwe rozpoznanie należy w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza ginekologa, który wykona odpowiednie badania i zastosuje skuteczne postępowanie lecznicze.
Przed wizytą u lekarza, dla szybkiego efektu łagodzącego nieprzyjemne objawy w przypadkach zmian sączących stosuje się początkowo okłady z 0,25%-0,6% azotanu srebra lub 2% kwasu borowego, a po wysuszeniu z 1-2% roztworów wodnych mikostatycznych barwników, np. fioletu krystalicznego. Korzystne działania mają kremy zawierające amfoterycynę B. Natomiast do codziennej higieny intymnej należy używać żele o pH 5,5. Lekarz ginekolog może zalecić antybiotyk przeciwgrzybiczny np. Pimafucin - tabletki dopochwowe i globulki po wprowadzeniu do pochwy wytwarzają pienistą masę, która wypełnia wnętrze pochwy i dzięki temu dociera lepiej do mikroorganizmów.

anathe
20-11-2011, 11:13
Przed wizytą u lekarza, dla szybkiego efektu łagodzącego nieprzyjemne objawy w przypadkach zmian sączących stosuje się początkowo okłady z 0,25%-0,6% azotanu srebra lub 2% kwasu borowego, a po wysuszeniu z 1-2% roztworów wodnych mikostatycznych barwników, np. fioletu krystalicznego. Korzystne działania mają kremy zawierające amfoterycynę B. Natomiast do codziennej higieny intymnej należy używać żele o pH 5,5.
nie polecam tej metody z azotanem srebra i kwasem borowym bez zalecenia lekarza. dla złagodzenia objawów już lepiej zaparzyć sobie zioła i przemywać tym swędzące okolice (gotowe mieszanki można kupić w aptece), ew. posmarować clotrimazolum i dostarczac dobrej flory (lacibios femina). a leczenie pozostawić lekarzowi po zrobieniu wymazu i dobraniu właściwych leków.

myszka13
22-11-2011, 10:39
nie polecam tej metody z azotanem srebra i kwasem borowym bez zalecenia lekarza. dla złagodzenia objawów już lepiej zaparzyć sobie zioła i przemywać tym swędzące okolice (gotowe mieszanki można kupić w aptece), ew. posmarować clotrimazolum i dostarczac dobrej flory (lacibios femina). a leczenie pozostawić lekarzowi po zrobieniu wymazu i dobraniu właściwych leków.
Aby skutecznie poradzić sobie z grzybicą pochwy i sromu należy pamiętać o kilku zasadach:
1. W pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza ginekologa, który potwierdzi grzybicze tło zapalenia pochwy i sromu
2. Należy stosować się do zaleceń lekarza pod względem rodzaju przyjmowanych leków przeciwgrzybicznych
3. Nie należy skracać czasu trwania leczenia zaleconego przez lekarza ponieważ grozi to nawrotem choroby
4. W przypadku chorób współistniejących, które predysponują do rozwoju grzybiczego zapalenia pochwy i sromu należy również ściśle stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Wówczas leczenie kandydiozy jest uzupełnieniem leczenia choroby zasadniczej.
5. Postępowaniem leczniczym należy objąć także partnera seksualnego ponieważ może być on nosicielem zakażenia

W większości przypadków w zakażeniach drożdżakowych pochwy i sromu stosuje się leczenie miejscowe. Podaje się dopochwowo leki pochodne imidazoli, izokonazoli, triazoli oraz antybiotyków przeciwgrzybiczych w postaci tabletek, globulek, kremów, żeli i tamponów. Przykładem skutecznego antybiotyku przeciwgrzybicznego jest Pimafucin pod postacią tabletek dopochwowych i globulek, które po wprowadzeniu do pochwy wytwarzają pienistą masę, która wypełnia wnętrze pochwy i dzięki temu dociera lepiej do mikroorganizmów. Preparat należy zakładać głęboko do pochwy na noc. W czasie miesiączki leczenie należy przerwać.

patim
22-11-2011, 11:45
Z takimi problemami, jakie dziewczyny mają w tym wątku, to tylko i wyłącznie do ginekologa powinno się iść, a nie szukać pomocy w Internecie. To mogą być poważne sprawy!

misiaczek266
22-11-2011, 16:28
W pełni zgadzam się z moją przedmówczyniom, żadne domowe sposoby tu nie pomogą a mogą tylko zaszkodzić, na swędzenie mogę polecić clotrimazol lub provag żel bo łagodzą te dolegliwości, ważne jest też to żeby leczyć się razem z partnerem bo jeśli nie to będziecie się wzajemnie zarażać.

myszka13
23-11-2011, 09:13
Z takimi problemami, jakie dziewczyny mają w tym wątku, to tylko i wyłącznie do ginekologa powinno się iść, a nie szukać pomocy w Internecie. To mogą być poważne sprawy!
Skuteczne leczenie grzybicy pochwy wymaga starannej diagnostyki, bowiem tylko co 3-4 kobieta sięgająca po preparaty przeciwgrzybiczne wydawane bez recepty ma istotnie grzybicze zapalenie pochwy lub sromu. Zapalenie pochwy u około 50% młodych kobiet wywołane jest przez drożdżaki, w zdecydowanej większości (85-90%) z gatunku Candida albicans. Nie potwierdzenie etiologii drożdżakowej przez lekarza ginekologa i próby samodzielnego leczenia się mogą spowodować nawracające epizody zapalenia pochwy. Obserwuje się wzrastającą częstość zapaleń wywołanych przez gatunki non-albicans. Są to patogeny oporne na stosowane leki przeciwgrzybiczne. Potwierdzenie obecności tych gatunków wymaga posiewów mikologicznych i stosowania doustnych leków przeciwgrzybicznych, często wielokrotnie w ciągu wielu miesięcy. Należy pamiętać o diagnostyce stanów chorobowych sprzyjających rozwojowi grzybicy (np. cukrzyca). W celu uniknięcia późniejszych nadkażeń należy jednocześnie stosować leki przeciwgrzybiczne u partnera seksualnego.

aotylka
24-11-2011, 11:54
o zakażeniach i infekcjach mozna sobie poczytać tutaj: http://www.provag.pl//abc_zakazen ale wg mnie jesli złapie się infekcję zawsze należy iśc do ginekologa który dobierze leczenie, zrobi wymaz itp.

myszka13
24-11-2011, 13:19
o zakażeniach i infekcjach mozna sobie poczytać tutaj: http://www.provag.pl//abc_zakazen ale wg mnie jesli złapie się infekcję zawsze należy iśc do ginekologa który dobierze leczenie, zrobi wymaz itp.
Przy grzybicy polecam zrobić badania na obecność Candida albicans polegają na pobraniu materiału diagnostycznego i wykonaniu preparatu. Jednak w bezpośrednio wykonanych preparatach znajduje się grzyby rzadko. Powinno się wykonać posiew i badać uzyskaną w ten sposób hodowlę. Skuteczność leczenia może poprawić wykonanie antymikogramu. Badanie to dostarcza informacji o wrażliwości danego grzyba na środki przeciwgrzybicze.

eloelo
25-11-2011, 21:56
ja tez potwierdzam że ważne są badania na które lekarze wysyłają nas niezbyt chętnie i na które same powinnysmy nalegać. Jeśli problem w infekcją powraca drugi lub kolejny raz to powinno się zrobić posiew w kierunku grzybów i bakterii. W moim laboratorium takie badanie kosztuje 60 zł.Jak coś się wyhoduje to robią antybiogram albo antymykogram. Wyniki powinien analizować lekarz, żeby dobrać odpowiednie leki. Co do probiotyków to wspoamgaja leczenie a provag to dobry wybór. Ja też stosuje.

myszka13
05-12-2011, 08:53
ja tez potwierdzam że ważne są badania na które lekarze wysyłają nas niezbyt chętnie i na które same powinnysmy nalegać. Jeśli problem w infekcją powraca drugi lub kolejny raz to powinno się zrobić posiew w kierunku grzybów i bakterii. W moim laboratorium takie badanie kosztuje 60 zł.Jak coś się wyhoduje to robią antybiogram albo antymykogram. Wyniki powinien analizować lekarz, żeby dobrać odpowiednie leki. Co do probiotyków to wspoamgaja leczenie a provag to dobry wybór. Ja też stosuje.
jeśli lekarz nie chce wysłać na badania, ja jak najszybciej zmieniłabym lekarza! Przecież od wyniku badań zależy dobór leczenia, a ten jak wiadomo dla każdej jest inny i nie wszystko co działa na drugą osobę będzie działać również na nas. Przy prawidłowym zdiagnozowaniu i leczeniu kontrolowanym przez lekarza aż 80% niepowikłanych grzybiczych zapaleń ustępuje po zastosowaniu leku przeciwgrzybicznego, a to tylko potwierdza, że warto się przebadać.

stracz
03-01-2012, 11:12
ja miałam infekcje zawsze po antybiotykach, mimo że brałam osłonki. teraz jestem juz madrzejsza, ginekolog mi poradziła lactovaginal, stosuje się dopochwowo, więc działa juz w miejscu podania. teraz zawsze kiedy biore antybiotyk, poza osłonką na układ pokarmowy stosuje lactovaginal i mam spokój.

Karola_24
04-03-2012, 10:12
swedzenie niestety dopadlo tez mnie jakis czas temu, od tego czasu biore provag, robie kuracje 20 dniowe co jakis czas i juz swedzenia nie ma:) a wyniki posiewow mam dobre, mysle ze warto inwestowac w probiotyki dla kkobiet

indigo5
08-03-2012, 23:32
ja biorę LacibiosFemina i dodatkowo na dogi moczowe ProUro i jest ok. A wcześniej było tak, że zapalenie pęcherza szło u mnie w parze z grzybicą - masakra.

mlecznasabi
25-03-2012, 17:31
mam pytanie...
swedzi mnie tez co jakiś czas, a po paru dnaich mija...
Tylko, ze ja mam straszne problemy z miesiaczką.. czasami mam co kilka miesięcy a czasami co kilka dni... myślicie, ze swedzenie ma jakiś związek z nieregularnym okresem ???

ktosobcy6
22-05-2012, 22:37
Hej. Mam na imię Justyna i jestem tu pierwszy raz. Mam problem. Wiem że to jest infekcja,grzybica ale nie wiem co z tym dalej robić? Byłam u lekarza ginekologa jak i zarówno dermatologa. Objawy to swędzenie, pieczenie, dziwna wydzielina jak i zarówno kolor i zapach. Ginekolog dawał mi różne tabletki FEMINELLA VAGI C jak i CLOTRIMAZOLUM tabletki i maść oraz PROVAG, TAMTUM ROSA i to pomaga ale zawsze na jakiś czas. Brałam tabletki antykoncepcyjne teraz zostały odstawione a ja mało co nie wyjdę z siebie przez te objawy, Upławy tak są obfite że czasami zastanawiam się czy czasami okresu nie mam. Natomiast dermatolog powiedział żebym wszystkie kosmetyki zmieniła na dziecięce, co prawda pomogło jedno ale też nie na długo. Co mam dalej robić? Gdzie się zgłosić? Czy to w ogóle jest wyleczalne? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

morzech
24-05-2012, 11:53
a zrobiłaś sobie wymaz? może warto, bo przynajmniej nie bedziesz leczona "na oko". skoro objawy ciągle wracają, to znaczy że poprzednia infekcja nie została doleczona, leki były za słabe, źle dobrane itd. zeby odbudować flore bakteryjna w pochwie spróbuj lactovaginal, to probiotyk dopochwowy, szybko zaczyna działać.

ktosobcy6
24-05-2012, 14:26
nie mialam robionego jedyne co mi doktor badania roil to cytologie. a lactovaginal to mozna dostac bez recepty. dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

ktosobcy6
24-05-2012, 16:50
przepraszam inna ginekolog zrobila mi takie badanie ale tam nie bylo żadnych bakterii wyszło na badaniu że jest wszystko ok ale jednak nie jest. mogła byś mi powiedzieć o co chodzi z coli light?

ktosobcy6
02-06-2012, 10:42
Witam!
Mam 43l od 2 miesięcy biore proszki od ciśnienia LORISTA H 50mg +12,5 a dtugi LOKREN pół tabletki i czasami kropelki NIROKARD, a od miesiąca mam miesiączki co 2 tyg. Zaobserwowałam również że jak mam podpaskę to jak bym miała obfitszą miesiączkę,a jak używam tamponów to jest normalna. Czy to może być przyczyną tych częstych krwawień? Do tej pory miesiączki były regularne. Jaka może być przyczyna tego? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

karolkam
09-06-2012, 18:50
Ginekolog dawał mi różne tabletki FEMINELLA VAGI C jak i CLOTRIMAZOLUM tabletki i maść oraz PROVAG, TAMTUM ROSA i to pomaga ale zawsze na jakiś czas.

Miałam wciąż nawroty infekcji i te wymienione środki także pomagały na chwilę a odkąd używam podpasek anionowych to infekcje się skończyły:) Także możesz spróbować;)

ksenia2222
11-06-2012, 00:12
Witam a może przyczyna jest zła dieta lub może Twój partner nigdy nie poddał się leczeniu bo jeśli Ty masz te infekcję to On również musi być leczony no i jeszcze jedna możliwość łapania tych infekcji to depilacja zawsze trzeba stosować odkażonej maszynki lub nowej

karolkam
11-06-2012, 12:04
Jeśli chodzi o partnera to był leczony, myślę że moja dieta nie zmienia się od lat więc też nie to. Maszynkę odkażam spirytusem:) Lekarka powiedziała kiedys że tak już mam, że łapię wszystko i wszędzie. Zrezygnowałam z jezior, rzek ale basenu i siłowni sobie nie odmówię, może to była przyczyna?:) Na razie twierdzę, że podpaski i wkładki anionowe jednak pomagają bo żadnej infekcji od pół roku nie miałam a kiedyś 1-2 w miesiącu więc liczę, że to ich zasluga bo już innych pomysłów nie mam;)

karolkam
02-08-2012, 21:48
Kolejne miesiące bez infekcji:D Chyba jednak aniony działają:) Pzdr

Liska2999
15-08-2012, 06:02
hej, mam mały problem. Jakiś czas temu za namową chłopaka postanowiłam się peirwszy raz ogolić tam na dole. Czytałam taki artykuł http://www.depilacja.edu.pl/artykuly/depilacja-intymna-choroby-intymne i kilka innych o podobnej tematyce... Dlugo myślałam czy zrobić to czy nie... Im więcej czytałam informacji znalezionych w internecie tym więcej miałam wątpliwości... Zaczełam się golić jakieś 2 miesiące temu, i nawet mi się to spodobało tylko non stop miałam wrastające włoski i mnie swędziało. Jakoś sobie dawałam radę ale ostatnio zaczeła mnie swędzieć i piec pochwa i zauważyłam,że mam strasznie dużo takiego gęstego białego śluzu. Czytałam na ten temat trochę i najczęsciej piszą,że gęsty śluz to wina dni płodnych... Jednak nigdy takiego nie miałam a trwa to już jakieś 2 tygodnie. Czy jest możliwe,że złapałam jakąś infekcję? Czy po prostu dramatyzuje? Bo już sama nie wiem co mam robić? Proszę o pomoc.

karolkam
15-08-2012, 12:31
Powiem Ci szczerze, że też miałam podobny problem. Jeśli ten śluz nie ma nieprzyjemnego zapachu to nie powinno być problemu, leć do apteki i kup clotrimazolum. Mi pomaga na wszystkie grzybicze początki. Te pieczenie może być i powodem infekcji ale też depilacji. Jakoś odkąd odkryłam wkładki anionowe to nie mam już problemów. Nie zmuszam ale zachęcam do spróbowania :P Mam nadzieję, że i Tobie pomogą:)

niebieska1
01-09-2012, 10:52
masz jakas infekcje, idz do ginekologa, dostatniesz jakies tabletki dopochwowe i przejdzie:)

Romi
03-09-2012, 09:52
Też uwazam, że najrozsądniejszym wyjściem jest wizyta u lekarza.

Aldona78
07-10-2012, 13:05
to ja dorwałam artykuł a którego wynika, że nadmierna czystość również może się przyłożyć do grzybicy. Wypłukuje się wtedy wszystko i dobre i złe bakterie, a to sprzyja zasiedlaniu pochwy przez np. grzyby. Tak samo jest w przypadku antybiotyków.
A jak mam tego typu tendencje to faktycznie kwas mlekowy jest dobry, możesz jeść dużo nabiałów (kefir itp.), łykać probiotyki lub na czas okresu stosować tampony z probiotykami, one też pomagają.

Margerytka28
26-10-2012, 17:38
masz jakas infekcje, idz do ginekologa, dostatniesz jakies tabletki dopochwowe i przejdzie:)

Tu się zgodzę i dołączę do rady, ale w sumie jak koleżanka pisała że ma te infekcje 1-2 razy w miesiącu, to nie wiem czy na jej miejscu chciałabym łykac tyle tabletek. Dobrze, że te wkładki anionowe działają. A swoją drogą to tak czy śmak wybrałabym się do ginekologa (tu masz jak coś listę opinii: http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/ginekolog), bo może na jakąś genialną przyczyne takiego stanu wpadłby lekarz - nie wyobrażam sobie całkowitej rezygnacji z basenu, czy siłki z powodu swędzenia.. prędzej bym sobie podeszwy starła od dreptania do lekarzy

Angelika02
08-02-2013, 13:48
Witam. Jestem szczęśliwą mężatką i jednocześnie matką. Tylko mam bardzo wstydliwy problem i obawiam sie pojsc z tym najpierw do lekarza. Mąz wyjezdza co jakis czas, tzn ma wyjazdy służbowe, teraz tez wyjechal. Niby ufam mu ale cos zaczyna mnie niepokoić. Dbam o higienę, co roku mam robioną cytologie, wszystko jest w normie, oczywiscie nie zdradzam męża, ale ostatnio zauwazylam dziwna wydzieline na majkach, miala dziwny zapach, co tego odczuwam jakies dziwne pieczenie, czasem nawet swędzi. boje się ze to cos poważnego i nie wiem czy czasem mąż nie ma innej. radzilam sie kolezanki i kazala isc z tym do lekarza, ale ja sie bardzo boje. a ja znalazlam na stronie caretest taki test Caretest STD. Podobno moge go wykonac w domu i do domu bedzie tez dostarczony. Pisza ze jest na kiłe, rzezaczke i chlamydie. Zastanawiam sie czy nie warto go wykonac. Jak sądzicie? Ja juz sama nie wiem i w jakas chyba paranoje zaczynam wpadac, bo nie wiem co o tym wszystkim myslec. Proszę doradzcie cos. czy warto wykonac te testy a dopiero pozniej udac sie do lekarza?

ewka888
17-02-2013, 18:07
Witaj,

Ja na Twoim miejscu, poszłabym do lekarza. Może się po prostu okazać, że to zwykła infekcja, stan zapalny, grzybica, bakteria z odbytu. Naprawdę, może być wiele powodów, dla których masz tego typu objawy.

Lekarzowi możesz powiedzieć bez skrępowania o swoich problemach, to też człowiek i zrozumie wszystko - zdrowie na 1 miejscu!
A i jeszcze jedno.. słuzbowe wyjazdy zwiazane są z hotelami. Czasem toaleta, pościel itp potrafią nas ładnie załatwić właśnie jakąś infekcją. Jestesmy o wiele wrażliwsze, on może nie czuc nic, a ty moższesz płacic swim intymnym zdowiem, dlatego, że była źle posprzatana toaleta.

Jeżeli już pojdziesz do lekarza i dowiesz się co to - porozmawiaj z mężem. Jeśli zwykła infekcj np. grzybiczna, pamietaj, że on także musi się leczyć.

Pozdrawiam ;-)

MiskaM
03-04-2013, 08:44
Mnie też coś się zrobiło. Piecze i szczypie niesamowicie. :( Od czego to mogło mi się zrobić? i Co w takim wypadku mam zacząć stosować?

fejmsiezgadz
03-04-2013, 13:13
a może to jakaś alergia,która przyszła wraz z wiosną?

MiskaM
05-04-2013, 09:37
Ja jakoś tej wiosku nie widze. Zima cały czas jest. Koleżanka radzi mi zaczać stosować Multi gyn Acti gel i czekać na wizyte. Podobno łagodzi podrażnienie i łagodzi pieczenie. Czy któraś z was go juz stosowała i coś więcej o nim może mi powiedziec?

Jolcia777
08-04-2013, 21:03
Pewnie to infekcja pochwy. Poczytaj tutaj:
http://www.strefarodzinka.pl/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie/319-infekcje-pochwy.html

wiewiora24
22-05-2013, 19:21
Przez ostatnie pół roku zdarzało mi się że po okresie odczuwałam pieczenie, po 2-3 dniach mijało, ale teraz jest inaczej ponieważ dołączyły upławy - białe, serowate. Podejrzewam że to grzybica, zaopatrzyłam się w clotrimazol oraz zakładam dopochwowo probiotyk lactovagianal. Jest lepiej ale muszę udać się do ginekologa i poprosić o skierowanie na posiew z pochwy, żeby mieć pewność co się dzieje.

Hortofino
03-06-2013, 07:18
Objawy są faktycznie takie jak przy grzybicy. Powinnaś jak najszybciej iść do ginekologa :), żeby Cię zbadał, zrobił wymaz z pochwy na posiew z antybiogramem/mykogramem, bo wtedy najlepiej dopasuje leczenie i może na szybko zbadać pH pochwy. Bardzo dobrze, że stosujesz probiotyk, jednak sam sobie nie poradzi. Żeby złagodzić pieczenie możesz stosować żel lacibios femina, dobrze łagodzi podrażnienia i pieczenie i Cię nie uczuli.

wiewiora24
20-06-2013, 17:58
Na posiewie nie wyszła żadna infekcja, tylko mała ilość bakterii kwasu mlekowego, lekarz zalecił mi dalsze stosowanie lactovaginalu, szczególnie po okresie, za 2 miesiące mam powtórzyć badanie. Mam nadzieje że już wtedy wszystko będzie dobrze.

kakwa87
17-10-2013, 17:02
kiedy dzieje sie cos niepokojacego, zawsze trzeba isc do lekarza a nie panikowac na forum. Dziewczyny, tu chodzi o Wasze zdrowie! Wiadomo ze lekarz przepisze dopochwowe leki, masci itd. ale warto pamietac zeby profilaktycznie brac jakies probiotyki ze szczepami kwasu mlekowego. Zwlaszcza, gdy dodatkowo bierzemy antykoncepcje. Wtedy chronimy siebie i zadne infekcje sie nie pojawia.

monia40
24-10-2013, 12:11
ja biore profilaktycznie Profemin Intima i jakos infekcji jak dawno nie bylo, tak nie ma :)

Haneczka816
27-11-2013, 11:30
Kakwa87 zgadzam się z tobą:). Gdy coś się dzieje niepokojącego należy się wybrać do ginekologa, bo my tutaj nie jesteśmy lekarzami (chyba nie jesteśmy haha). Ja zawsze umawiam się do lekarza a czekając na wizytę biorę Lactovaginal. Na pewno nie zaszkodzi a może bardzo dużo pomóc. U mnie zazwyczaj Lactovaginal wystarcza i na kontrolnym posiewie już nic nie wychodzi.
Dodatkowo profilaktycznie stosuje Lactovaginal po każdej miesiączce:o

jajola
28-11-2013, 08:55
ja tez stosuję z powodzeniem lactovaginal, najlepiej zakładać go na noc. do tego można użyć maści clotrimazolum, złagodzi swędzenie. do mycia lepiej używać dobrego płynu czy emulsji, np. laktacydu. mnie taki zestaw pomaga, ale ginekologa się przyda jeśli objawy nie miną.

kakwa87
09-12-2013, 19:59
Wydaje mi się, że lepiej nie stosować leków przed wizytą, bo jak sama zaczniesz kurację, lekarz może nie do końca dobrze cię zbadać i przepisać lek, który nie zadziała. Co innego probiotyki, je możesz śmiało brać, bo on wspomaga florę bakteryjną, ale z lekami dopochwowymi lepiej poczekać.

wiewiora24
12-12-2013, 12:19
Większość leków na infekcje maści, globulki są na receptę więc bez wizyty u ginekologa się nie obejdzie, zostają nam domowe sposoby, które są nie tylko nie skuteczne a wręcz mogą pogorszyć sytuacje. Ja zawsze udaje się do lekarza, później dostaje skierowanie na posiew, aby potwierdzić wyleczenie, ponadto zawsze stosuje probiotyk dopochwowy invag (7-dni) aby odbudować moje "dobre bakterie".

monia40
12-12-2013, 13:50
Ja robię tak samo. Nigdy nie leczę się na własną rękę, chyba, że kupię probiotyki ginekologiczne. Staram się regularnie odbywać wizyty, więc prawie wszystko mam pod kontrolą, o ile czegoś nie załapię. Leki na receptę wydają się być skuteczniejsze, bo mają mocniejsze dawki, dlatego lepiej kupić leki po konsultacji z lekarzem, zamiast męczyć się przypadkowymi środkami

kotek03
12-12-2013, 14:03
Mnie tez swedzi co jakis czas... czy swędzenie może być objawe grzybicy?

Tak swędzenie może być objawem grzybicy .pojawia się to nieraz nie wiadomo z kąt .Przy osobie wrażliwej nieraz wystarczy dłuższa kąpiel w wannie.Dla takich osób zalecany jest pryśnic i zaniechania zbytniej depilacji okolic intymnych.

kakwa87
15-12-2013, 22:17
agnes05:
Jest to objaw grzybicy pochwy, jednak jeśli bardzo cię to drażni możesz użyć jakiejś maści, ale należy jak najszybciej pójść do ginekologa, aby się te objawy nie rozwinęły Jeśli tak często pojawia się u ciebie to swędzenie, może powinnaś zmienić codzienną dietę? Mniej węglowodanów i produktów, które są wręcz pożywką dla grzybów.

123aga123
22-01-2014, 14:59
mnie na takie lekkie swędzenie pomaga provag żel-można go kupić w aptece bez recepty.Jak objawy są mocniejsze i dochodzą upławy serkowate to grzybica murowana. Smaruję się wtedy clotrimazolum i umawiam do lekarza.

Hortofino
02-06-2014, 04:02
Na swędzenie intymne żel lacibios femina nadaje się idealnie :) Zawiera alantoinę, wyciąg z nagietka i panthenol, wiec koi i łagodzi. Zawiera również aktywne substancje i ma pH 4.5, dzięki czemu chroni przed rozwojem infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Ja go uwielbiam, zawsze mam go w łazience i zabieram w każdą podróż służbową, bo zmiana wody i długie godzone spędzone w samochodzie nie służą moim okolicom intymnym. Aha i ten żel jest bardzo delikatny, bez SLS, parabenów, więc nie uczula i nie podrażnia.

jodelka88
03-07-2014, 13:26
Do lekarza i to szybko, ale kurcze z własnego doświadczenia wiem, że terminy czasami potrafią być na miesiąc w przód a z taką dolegliwością nie da się normalnie funkcjonować :( ja się ratuję do wizyty zawsze Tantum rosa/rosalgin i kremem Clotrimazol

jodelka88
03-07-2014, 13:28
A no i ktoś wspomniał o zmianie diety .. owszem kiedyś mi Pani doktor "przepisala" jedzenie produktów kiszonych bo to zmienia florę bakteryjną i wykurzy grzyby