jakie kosmetyki dla maluszka?

napisał/a: doris9 2007-10-22 21:40
hej dziewczyny. urodze swego synka za ok. 3 tyg. mam przygotowane mu doslownie wszystko oprocz kosmetykow. prosze, doradzcie w jakie produkty powinnam sie zaopatrzec i co bedzie najodpowiedniejsze dla takiego malenstwa. z gory dziekuje.
anetakam0
napisał/a: anetakam0 2007-10-22 21:47
jak dziewczynka to : tusz do rzęs, lakier do paznokci itp...
a tak na serio kupiłam mydełko i oliwkę i puder - bo lubię
Sudokrem
wiem że na mojej porodówce Dzieciątko dostaje sporo próbek m innymi żel oliatum (*malutki) do kąpieli, krem do twarzy, sudokrem (i po co kupowałam?) i jakieś oliwki, zasypki
proszki do prania, pampersy ...
napisał/a: kajusia51 2007-10-22 22:35
Doris ja kupilam oliwke, krem na odparzenia np sudokrem, ja kupilam tez bepathen bo smaruje sie go rowniez na popekane brodawki, mydelko, krem do twarzy, puder, chusteczki do pupy, moja Zosia miala po ubrankach szpitalnych uczulenie wiec kupilam leczniczy plyn do kapieli Balneum po jednym myciu wysypka minela, pozniej kupilam tez szampon do wlosow:) Pamietaj zeby kupic kosmetyki z jednej firmy bo w razie uczulenia bedziesz wiedziala ze skladniki z tej firmy uczulaja Twoje dziecko. Osobiscie teraz juz uzywam roznych firm ale juz wiem ze moja Zosia nie jest alergikiem. U mnie najlepiej sprawdzily sie chusteczki pampers zielone, oliwka i szampon hipp, mydelko i krem nivea i pampersy ewentualnie huggisy.
Powodzenia w zakupach:D
napisał/a: kathrine 2007-10-23 09:37
Oprócz tego, co napisały dziewczyny to jeszcze przydadzą się nożyczki do paznokci i patyczki do uszu
anetakam0
napisał/a: anetakam0 2007-10-23 09:44
kathrine napisal(a):Oprócz tego, co napisały dziewczyny to jeszcze przydadzą się nożyczki do paznokci i patyczki do uszu

i sól fizjologiczna w ampułkach i wacuiki sp irytusowe leko do pępka
i takie waciki jak do demakijażu ale większe kwadratowe kupiłam
napisał/a: aaniaap 2007-10-23 09:46
Ja kupiłam balsam do mycia twarzy ciała i włosów w jednym Nivea, oliwke Nivea, puder Nivea, sudokrem, zwracaj uwagę, zeby kosmetyki były do stosowania od chwili narodzin a nie od 1 miesiąca, bo takich jest dużo.
napisał/a: aaniaap 2007-10-23 09:47
i chusteczki do tyłka nawilżone Ja kupiłam Nivea sensitive
napisał/a: madziara42 2007-10-24 14:01
Witajcie dziewczyny,
strasznie dużo tego wszystkiego macie?!?!?! Ja mam wszystko z NIVEA, do kąpieli używam: żel do mycia i Oilatum, tym samym żelem myję główkę, po kąpieli mam mleczko nawilżające i krem nawilżający do buźki i na każdą pogode, nie poleca się teraz pudru i zasypek i oliwek, bo podobno skóra nie oddycha po nich a do pupci mam maść z wit. A i sudokrem.
pozdrawiam i pamiętajmy że im mniej kosmetyków tym lepiej dla skóry dziecka
napisał/a: dorota1710 2007-10-24 20:08
witajcie ja mam mydełko i oliwkę z babino chusteczki i krem do twarzy hipoalergiczny z Nivea a pudru to wogóle nie mam
napisał/a: doris9 2007-10-26 16:57
dziewczyny, ale slyszalam ze jak zasypka to nie oliwka i odwrotnie-jesli uzywamy oliwki to zasypka w odstawke. tak? a jesli bede kapac dzidzie w oliwce to kapieli to po kapieli trzeba jeszcze dodatkowo naoliwic cialko czy juz jest to zbedne?
napisał/a: anija23 2007-10-29 13:02
doris9 napisal(a):dziewczyny, ale slyszalam ze jak zasypka to nie oliwka i odwrotnie-jesli uzywamy oliwki to zasypka w odstawke. tak? a jesli bede kapac dzidzie w oliwce to kapieli to po kapieli trzeba jeszcze dodatkowo naoliwic cialko czy juz jest to zbedne?



Ja mojego malucha gdy kąpałam w oliwce to juz potem nie smarowałam i ciałko było swietnie natłuszczone!! i po oliwce nie zasypujemy pudrem gdyz się zbryla i uwiera maluszka! pozdrawiam
napisał/a: anija23 2007-10-29 13:09
Drogie mamy! używam od samego początku kosmetyków firmy MUSTELA i wiem ze juz ich na zadne inne nie zamienie! /mój synuś urodził się w 33 tc. i po tych kosmetykach nawet jedna krostka mu nie wyskoczyła!! Skóre ma aksamitną i delikatnie pachnącą! POLECAM
http://www.lekolandia.pl/ tutaj można je zamówić
http://www.mustela.com tu obejrzeć główna strone