Wzdęcia u 2-miesięcznego dziecka

napisał/a: HotChocolate 2012-10-03 09:27
Mój synek od jakichś dwóch tygodni ma bardzo uporczywe wzdęcia, brzuszek robi mu się strasznie twardy, jest przy tym niespokojny, nie płacze, ale widać, że go boli. Lekarz stwierdził, że to nie jest kolka tylko jeszcze reguluje mu się trawienie i mam mu tylko smarować brzuszek. Ale nie widzę poprawy, a wręcz jest coraz gorzej. Co powinnam zrobić? kupić coś w aptece na to? co pomagało waszym maleństwom?
gienia3
napisał/a: gienia3 2012-10-03 10:38
A czym kazał Wam ten brzuszek smarować? Pierwsze słyszę :/.
Na pewno trzeba masować, żeby uwolnić gazy, możesz też podciągać mu nóżki do brzuszka, to też pomaga. Kup w aptece jakieś kropelki na kolkę, przy wzdęciach też pomagają.
napisał/a: bebe99 2012-10-03 15:54
O smarowaniu brzuszka też pierwsze słyszę, może chodzi o masowanie brzuszka? Takie masaże mogą przynieść dziecku ulgę. Poleciłabym jeszcze jakieś herbatki ziołowe i może jakieś kropelki, ale o te to najlepiej zapytaj w aptece.
napisał/a: Magdaruda104 2012-10-05 08:17
oba sposoby na kolki potwierdzę, masowanie brzuszka jak i podawanie herbatek ziołowych, a z leków mogę dodać Infacol, delikatny lek przeznaczony dla dzieci. Mojemu synkowi jak był mniejszy zawsze pomagał i majała kolka. Nie jest drogi i bez problemu dostępny w aptece.
napisał/a: aniam19872 2012-10-05 21:39
tak, pewnie HotChocolate chodziło o masowanie brzuszka, jak smarujesz to i masujesz przecież nie?
spróbuj faktycznie Infacolu , tu masz link do ulotki INFACOL ja stosowałam u mojego synka na kolkę i pomagał, lekarz mi polecił. Jeszcze trzymam na wszelki wypadek bo kolka podobno lubi powracać :/
napisał/a: majq 2012-10-14 16:11
Jeżeli masaże nie pomagają to możesz też sięgnąć po espumisan krople. Lek ten jest bezpieczny dla maluszków, bo nie zawiera żadnych konserwantów i nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
napisał/a: Mart 2012-10-15 01:49
Od dawna najczęściej praktykowany masaż antykolkowy. W szpitalu na tym bazujemy albo właśnie espumisan. Można podawać prosto z piesi kropiąc brodawkę tak aby podczas karmienia maluch automatycznie zlizywał.
napisał/a: majq 2012-10-15 20:49
no to jak w szpitalu podają ten lek to musi być bezpieczny ;D
napisał/a: Mart 2012-10-16 12:48
Rzeczywiście, a ta marka jest już na rynku bardzo długo stąd można powiedzieć ż jest sprawdzona, dlatego i szpitalom łatwiej o zaufanie do niej.
napisał/a: aniawola 2012-11-11 17:26
ja slyszalam wlasnie o tym, ze trzeba masowac brzuszek... ewentualnie wykonac goraca kapiel i potem masowac brzuszek rekami w olejku kosmetycznym ;) nie wiem czy to prawda, bo nigdy nie musialam tego probowac, ale mysle, ze mozna sie skusisc, na pewno nie zaszkodzi ;) a co do tego leku, to na pewno jest bezpieczny skoro podaja go noworodkom w szpitalu.
napisał/a: aniawola 2012-11-11 17:28
ja slyszalam wlasnie o tym, ze trzeba masowac brzuszek... ewentualnie wykonac goraca kapiel i potem masowac brzuszek rekami w olejku kosmetycznym ;) nie wiem czy to prawda, bo nigdy nie musialam tego probowac, ale mysle, ze mozna sie skusisc, na pewno nie zaszkodzi ;) a co do tego leku, to na pewno jest bezpieczny skoro podaja go noworodkom w szpitalu.
napisał/a: Magdaruda104 2012-11-12 22:46
Trzeba pamiętać tylko, żeby masować brzuszek ruchami okrężnymi, a nie posuwistymi. Można też przykładać coś ciepłego do brzuszka, żeby go rozgrzać.