Wcześniak w Anglii

napisał/a: spiderXampXmonia 2007-10-04 21:25
Witam.
Moja żonka mieszka obecnie w Polsce, ja pracuje w UK i planujemy wspólne życie w kraju Beatlesów. W sierpniu urodziło nam się maleństwo (w 31 tygodniu ciąży - wcześniak), chłopiec ważył 2kg, miał spore trudności z oddychaniem... ogólnie wiele przeszło biedactwo. Obecnie czekamy na wyjście maluszka ze szpitala, a malec jest rehabilitowany metodą Vojty, chcielibismy bardzo kontynuować rehabilitację w UK, lecz z tego co udało nam się znaleść w internecie wynika, że maluszki takie nie są specjalnie rehabilitowane. Czy ktoś może sprostować lub (o zgrozo!) to potwierdzić?? Prosimy rówież o kontakt innych rodziców wcześniaków mieszkających w UK.
Pozdrawiam.
dotty
napisał/a: dotty 2007-10-04 22:09
Witaj, niestety opieka medyczna i to nie tylko wcześniaków w UK nie jest na wysokim poziomie
Znajoma urodziła w 7 miesiącu, ale na szczęście dzidzia nie miała żadnych kłopotów, poza niską wagą (1780g) urodzeniową i skazą białkową
napisał/a: kamia 2007-10-18 21:40
Witaj,
Interesowałam się trochę ostatnio rehabilitacją dzieci w UK ( też urodziłam wcześniaka w 31tc, z wieloma problemami, a poniewaz dziecko jest"dwunarodowościowe" to chciałam zobaczyć jak to u nich wyglada) Rzeczywiście, jezeli chodzi o rehabilitacje Vojtą, to nic z tego, bo metoda ta jest tam uwazana za zdecydowanie kontrowersyjną i nie stosuje się jej. Natomiast NDT Bobath jak najbardziej się stosuje, jest w Londynie centrum Bobath (bo przeciez ta metoda wywodzi sie z Anglii).
Pozdrawiam