PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy można zajsć w ciążę po porodzie???

klaudia21hel
03-10-2007, 20:42
Kilka dni temu urodzilam córkę.
Mam pytanie.
Kiedy znów mogę zajść w ciażę, nawet jeśli to będzie przypadek?

Martyna873
03-10-2007, 20:53
jeśli dobrze pamiętam to po trzech tygodniach

klaudia21hel
03-10-2007, 21:25
No to byłoby miło:)

dotty
03-10-2007, 21:25
Mam pytanie.
O ile mi wiadomo musisz poczekać na współżycie ok 6 tygodni, jest to okres po połogowy ( tyle czasu potrzeba, żeby zagoiło się miejsce w macicy, od którego odkleiło się łożysko). Po tym jest jeszcze kwestia jajeczkowania, bo niektóre kobiety nie jajeczkują kilka miesięcy po porodzie (tylko jeśli karmią piersią). Nie jest to oczywiście regułą.
Zajście w ciążę jest kwestią całkowicie indywidualną organizmu, są kobiety które mają problem z zajściem w drugą ciążę (zwłaszcza, jeśli pierwsza przechodziła z problemami), a inne zachodzą w 4 miesiące po porodzie, tu niestety nie ma żadnej reguły.

anetakam0
03-10-2007, 21:38
Mam pytanie.

Skarbie. Już marzysz o Braciszku dla Kamilki? (nie dziwię się - masz Udaną Córcię)

W ciążę można zajść nawet jak nie wróciła miesiączka, bo jajeczkowanie jest PRZED miesiączką
niektóre kobiety nie mają po porodzie miesiączki i ... okazuje się że drugie Dzidzi w drodze

klaudia21hel
10-10-2007, 20:45
No ja już seksik mam za sobą i ciekawe co z dzidzią:)

Alice598
11-10-2007, 22:51
Rozumiem ze chcialabys miec juz nastepna dzidzke,ale wiesz co,najlepiej zapytaj sie swojego lekarza.Bardzo czesto bowiem lekarze mowia ze najlepiej odczekac(az)rok od porodu a gdy pierwsza ciaza zakonczyla sie cesarka to nawet 2 lata,poniewarz organizm musi sie porzadnie zregenerowac po ciazy,ale znam tez dziewczyny,ktore zaszly juz po 3 miesiacach i wszystko bylo ok.Na pewno jednak dluzej trzeba czekac gdy karmi sie piersia niz sztucznie. Ale dosyc tego trucia. Pogadaj z lekarzem i sama zadecyduj. Zycze powodzenia i daj znac jak juz sie uda:)

wisienka76
14-10-2007, 11:24
nie wiem jak to jest z normalna ciążą,ale cesarka to rok po porodzie,tyle potrzebuje macica na to ,aby sie dobrze zrosła:)

annna25
14-10-2007, 23:27
to zależy od organizmu...ale chyba po zakończeniu połogu...hmm sama nie wiem do konca. po cesarce na pewno trzeba dłuzej odczekac niz po naturalnym porodzie.pozdrawiam:)

klaudia21hel
16-10-2007, 00:32
no i tydzień po zaszłam w ciąże:)

Alice598
16-10-2007, 21:57
no prosze:) Gratulacje :)

magdamir1
16-10-2007, 23:00
to ci wspolczuje nie za szybko na drugiego dzidziusia???no chyba ze juz chcialas....

klaudia21hel
17-10-2007, 12:13
to ci wspolczuje nie za szybko na drugiego dzidziusia???no chyba ze juz chcialas....

chciałam, ale nie wiedzialam, że to stanie się tak szybko, wieć nie ma mi co współczuć, bo jestem szczęśliwa:)

sąsiadka
18-10-2007, 13:16
Gratuluję i podziwiam
Może być ci ciężko,ale jeżeli bliscy ci pomogą to dasz radę.Ja pewnie nie zdecydowałabym się tak szybko na drugie dziecko.Organizm jest jeszcze zmęczony po pierwszej ciąży,a tu następny wysiłek.A co twój lekarz na to?

patinka26
18-10-2007, 14:11
czesc wam dziewczyny jestem na tym forum 1 raz.
Bardzo pragne dzidziusia jestem 3,5 miesiaca po porodzie porod jednak byl wczesny w 6 miesiacu i synek zmarl.Teraz staram sie 2 cykl porzadnie z testami owulacyjnymi mam nadzieje ze pomoga.Czy ktoras stosowala testy i z jakim powodzeniem???????

Mam juz coreczke 7 letnia.

Pozdrawiam :confused:

patinka26
18-10-2007, 14:13
Czy jest mozliwe tak szybkie zajscie w ciaze po porodzie???
Przeciez testy ciazowe pokazuja pozytyw do 6 tygodni po porodzie poniewaz hormon HCG obniza sie bardzo powoli?

Jestem w szoku :eek:

Ale jesli tak to gratuluje

dotty
18-10-2007, 14:16
Pytanie zawarte w forum brzmi: Kiedy można zajść w ciążę po porodzie???
Nasza Klaudia(GRATULUJĘ JESZCZE RAZ) udowodniła, że i nawet tydzień po porodzie:):), szkoda, że dzieciaczki będą z innego roku...;)

dotty
18-10-2007, 14:19
czesc wam dziewczyny jestem na tym forum 1 raz.
Bardzo pragne dzidziusia jestem 3,5 miesiaca po porodzie porod jednak byl wczesny w 6 miesiacu i synek zmarl.Teraz staram sie 2 cykl porzadnie z testami owulacyjnymi mam nadzieje ze pomoga.Czy ktoras stosowala testy i z jakim powodzeniem???????

Mam juz coreczke 7 letnia.

Pozdrawiam :confused:
Kochana Patinko tym testom nie do końca należy wierzyć, podobno okres między porodem, a pierwszą miesiączką jest najbardziej płodny (bardziej od okresu owulacji).

gosia2419
31-10-2007, 12:14
no i tydzień po zaszłam w ciąże:)
przepraszam czegos tu nie rozumiem;czy ty nie mialas pologu?przeciez organizm musi dojsc do siebie po porodzie;nie wyobrazam sobie wspolzycia tydzien po porodzie;

Martyna873
01-11-2007, 22:31
hej Klaudia!!! Mam kilka pytań nie chcę abyś je źle odebrała. Zastanowiło mnie twoje pytanie i zaszokowało to, że jesteś znowu w ciąży. Nie mam pojęcia czy w tak krótkim czasie można zajść w ciążę, ale skąd wiesz,że jesteś w ciąży? Byłaś u lekarza? Co on na to? Nie chcę cię tu pouczać bo to nie moja rola, ale wg mnie twój organizm powinien odpocząć. Ten tekst znalazłam klikając na google hasło połóg. Połóg to naturalny okres poporodowy. Zaczyna się po wydaleniu łożyska i trwa 6-8 tygodni po porodzie. W tym okresie cofają się zmiany ciążowe w obrębie narządu rodnego. W całym organizmie proces ten może trwać nawet do pół roku. W tym czasie organizm nie tylko regeneruje się i wraca do stanu sprzed ciąży i porodu, ale także podejmuje nowe funkcje związane z karmieniem dziecka. Ponieważ wszystko to stanowi duże obciążenie dla kobiety, wymaga ona intensywnej opieki lekarza. Przede wszystkim przeprowadza on kontrolę zwijania macicy (czyli dróg rodnych), obserwację i ocenę odchodów połogowych oraz wszelkich obrażeń dróg rodnych, jakie mogły zaistnieć w trakcie porodu. Klaudia jeśli jesteś w ciąży to twój organizm może nie wytrzymać kolejnego obciążeni. nie chcę krakać, ale możesz poronić, urodzić chore dziecko lub tobie się może coś stać. Napisz co nowego u ciebie? i nie odbieraj tego jako atak!!! Pozdrawiam

malenka2
02-11-2007, 12:12
O kurcze! Jak to możliwe skoro połóg trwa minimum 6 tygodni. Dziewczyno czy ty się zastanawiałaś nad konsekwencjami? Nie chce na ciebie naskakiwać, ale zgadzam się z opinią Martyny. Te 6 tygodni jest po to żeby się wszystko zagoiło i nie wolno wtedy współżyć, nie wiesz o tym? Nikt ci nie mówił? Lepiej biegnij do lekarza...
Skoro chciałaś mieć drugie dziecko to te paręnaście miesięcy by cię nie zbawiło chyba.
Tak na marginesie jestem mamą 7 miesięcznych bliźniaczek i uwierz mi, że z dwójką maluchów nie jest wcale tak łatwo. Pozdrawiam

gosia2419
02-11-2007, 13:23
hej Klaudia!!! Mam kilka pytań nie chcę abyś je źle odebrała. Zastanowiło mnie twoje pytanie i zaszokowało to, że jesteś znowu w ciąży. Nie mam pojęcia czy w tak krótkim czasie można zajść w ciążę, ale skąd wiesz,że jesteś w ciąży? Byłaś u lekarza? Co on na to? Nie chcę cię tu pouczać bo to nie moja rola, ale wg mnie twój organizm powinien odpocząć. Ten tekst znalazłam klikając na google hasło połóg. Połóg to naturalny okres poporodowy. Zaczyna się po wydaleniu łożyska i trwa 6-8 tygodni po porodzie. W tym okresie cofają się zmiany ciążowe w obrębie narządu rodnego. W całym organizmie proces ten może trwać nawet do pół roku. W tym czasie organizm nie tylko regeneruje się i wraca do stanu sprzed ciąży i porodu, ale także podejmuje nowe funkcje związane z karmieniem dziecka. Ponieważ wszystko to stanowi duże obciążenie dla kobiety, wymaga ona intensywnej opieki lekarza. Przede wszystkim przeprowadza on kontrolę zwijania macicy (czyli dróg rodnych), obserwację i ocenę odchodów połogowych oraz wszelkich obrażeń dróg rodnych, jakie mogły zaistnieć w trakcie porodu. Klaudia jeśli jesteś w ciąży to twój organizm może nie wytrzymać kolejnego obciążeni. nie chcę krakać, ale możesz poronić, urodzić chore dziecko lub tobie się może coś stać. Napisz co nowego u ciebie? i nie odbieraj tego jako atak!!! Pozdrawiam
calkowicie sie z toba zgadzam

gosia_24
02-11-2007, 13:30
czsc klaudia mam pytanie w kyórym jesteś tygodniu i jak się czujesz nie martw się nie będe cie oceniać to nie moja rola i szczerze życzę ci wszystkiego dobrego rzebyś szczęśliwie dotrwała do końca i żeby twój maluszek urodził się zdrowy :)

gosia_24
02-11-2007, 13:36
klaudia jeszcze jedno chyba coś nie tak tak jest z twoimi suwaczkami jest tam napisane że kamilka ma 1miesiąc i 5 dni a na drugim suwaczku który odmierza czas twojej ciąży jest 6 tyodni i 6 dni wynikało by z tego że zaszłaś w ciąże jeszcze przed urodzeniem kamilki :confused: z tego co wiem to jest raczej nie morzliwe możesz mi wyjaśnić bo czegoś nie rozumiem :cool:

malenka2
02-11-2007, 14:19
Wiesz co wydaje mi się, że jakieś masz dziwne podejście do całej tej sprawy...
Po pierwsze gdzie ty żyjesz, na jakim świecie? Nie wiedziałam, że trzeba poczekać, albo się zabezpieczyć... podejście nastolatki. Druga sprawa to cytuje ,,jak się nie uda to jakoś przeżyje,, no to mnie już kompletni dobiło. Wiesz narażasz nie tylko swoje zdrowie, ale i tego maluszka które się w tobie rozwija. W ogóle nie myślisz o tym drugim maleństwie... Poronienie to nie jest taka prosta sprawa!!!
Życzę ci jak najlepiej, ale denerwuje mnie twoje podejście do życia.
http://www.suwaczek.pl/cache/42a80b8070.png (http://www.suwaczek.pl/)

malenka2
02-11-2007, 14:29
Klaudia, ale jestem pełna podziwu, za odwagę.

Alice598
02-11-2007, 23:08
Ja jestem niewiele starsza,bo mam 21,ale wiedzialam,ze tak sie moze stac,a poza tym w wypisie ze szpitala nawet pisze,ze przez okres 6 tygodni od porodu nie mozna sprawiac stosunkow seksualnych,a poza tym, to o ciazy,pologu i seksie po porodzie pisza w karzdym poradniku ktory kupisz w pierwszym lepszym kiosku. Owszem, nie powinnam cie pouczac,ale wiekiem wedlug mnie wykrecac sie nie powinnas. Wscieklo mnie po prostu to ze napisalas,ze "jedna ciaza sie nie uda to jakos to przezyjesz"! Dziewczyno chyba nie wiesz co mowisz!!!Ja poronilam pierwsza ciaze,i uwierz mi,nie zycze tego tobie!!! Cieszy mnie jednak to,ze jestes dobrej mysli,i mam nadzieje,ze wszystko sie dobrze skonczy.

Alice598
02-11-2007, 23:23
Nie chodzi mi jednak o to by ciebie urazic i nie chce bys tak to odebrala. Mam jednak nadzieje ze dalej bedziesz nas informowala co u ciebie slychac. Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego :)

dotty
03-11-2007, 01:16
Ja jestem niewiele starsza,bo mam 21,ale wiedzialam,ze tak sie moze stac,a poza tym w wypisie ze szpitala nawet pisze,ze przez okres 6 tygodni od porodu nie mozna sprawiac stosunkow seksualnych,a poza tym, to o ciazy,pologu i seksie po porodzie pisza w karzdym poradniku ktory kupisz w pierwszym lepszym kiosku. Owszem, nie powinnam cie pouczac,ale wiekiem wedlug mnie wykrecac sie nie powinnas. Wscieklo mnie po prostu to ze napisalas,ze "jedna ciaza sie nie uda to jakos to przezyjesz"! Dziewczyno chyba nie wiesz co mowisz!!!Ja poronilam pierwsza ciaze,i uwierz mi,nie zycze tego tobie!!! Cieszy mnie jednak to,ze jestes dobrej mysli,i mam nadzieje,ze wszystko sie dobrze skonczy.
Zgadzam się z tobą w 100% Alice. Wiek nie jest żadnym usprawiedliwieniem ignorancji...Ja mam 21 lat i już wcześniej wiedziałam, co to jest połóg (nawet już w szkołach tego uczą), że nie należy współżyć i to nie dlatego, bo lekarz coś sobie ubzdurał tylko dla bezpieczeństwa kobiety (groźba zakażenia dróg rodnych)...Ale o tym co myślę pisałam, już w tym wątku wcześniej.
Swoją drogą ja po porodzie nawet nie myślałam, o "tych" sprawach, najpierw chciałam się wyspać:)...

adelajde26
03-11-2007, 17:59
dziewczyny na pewno nie jest to najlepsze co sie może przydarzyć kobiecie zaraz po porodzie,ale teraz to trzeba trzymac za Klaudie kciuki, i wierzyc że ma wkoło siebie kochające osoby które pomogą jej w opiece nad maleństwem i w oczekiwaniu na kolejne :)
a tak ponadto, ja rodziłam za granicą, mam swoje lata i wiedziałam od szkoły podstawowej co to połóg, ale ponieważ jestem osobą z duzym temperamentem wiecznością wydawało mi się kolejnych 6 czy 8 tygodni bez seksu :),ale...
ale postanowiłam działać z głową,i poszłam do kliniki planowania rodziny(zaznaczam że mieszkam w Anglii) i tam pani doktor ginekolog powiedziała mi że dochodzenie do siebie po porodzie to indywidualna sprawa każdej kobiety,tak jak i gojenie ran, powiedziała zeby uwazać i nie robić nic na siłe "słuchać ciała", ale pod zadnym pozorem nie kochac sie bez zabezpieczenia bo nawet karmienie piersią nie daje żadnej gwarancji, podarowała prezerwatywy i pigułki i tak zaopatrzoną wysłała do domu, mimo zmęczenia ciągłym karmieniem i przewijaniem:) mielismy dość szybko(po 3 tygodniach) ochotę na igraszki i było super ;), ale tak jak zaznaczyłam z zabezpieczeniem
na pewno nie jest bezpiecznie zajść szybko w kolejną ciąże ale przecież takie rzeczy sie zdarzają, sama mam koleżankę która ma dwójkę dzieci w tym samym wieku:), z tym że jedno ze stycznia a drugie z listopada,no i 2 kolezanki z którymi chodziłam do liceum przez pierwszy rok wszyscy mysleli że sa bliźniaczkami a tu 10 miesiecy różnicy, wyszło przy obchodzeniu osiemnastki :)
Klaudia bądź dobrej myśli i zdawaj relacje jak ci leci
pozdrawiam

malenka2
04-11-2007, 21:37
No dobra, ale niech nie pisze, że jak poroni to nic się nie stanie!!!! Bo są tu dziewczyny, które to przeżyły i mogą trochę o tym opowiedzieć. Na pewno nie jest to taka błahostka.