Wszystko o bliźniakach

napisał/a: malenka2 2007-09-25 10:29
Witam wszystkie mamy bliźniaków!
Chciałabym bardzo aby ten wątek dotyczył waszych maluszków- czyli jak przeszła ciąża, w którym tygodniu urodziłyście, kiedy wyszedł pierwszy ząbek i kiedy zaczęły maluchy chodzić i wszystkie inne sprawy. Chciałbym żebyśmy poznały się bliżej, więc zacznę.
Mam na imię Magda i jestem mamą 6 miesięcznych bliźniaczek. Dziewczynki są dwujajowe. Natalka i Julka urodziły się w 38 tygodniu ciąży przez CC. Dają trochę
w kość, ale nie wyobrażam sobie życia z jednym dzieckiem, chyba by było za prosto ;)
Podzielcie się dziewczyny waszym doświadczeniem!
napisał/a: Izunia79 2007-10-18 08:23
Witam "bratnią" duszę!
Mam na imię Izabela i od 5,5 m-cy jestem szczęśliwą mamą dwóch chłopaków. Szymonek i Filipek są jednojajowi. Urodziłam 31tc poprze CC. Przyznam, że moje urwisy też mi czasem dają popalić, ale ogólnie to grzeczne z nich chłopaki :rolleyes:
napisał/a: malenka2 2007-10-19 09:04
Witam mamę bliźniaków!
Bardzo się ciesze, że będziemy mogły sobie pogadać i poznać się bliżej, bo myślałam już, że na forum nie ma mam bliźniaków. Urodziłaś chłopaków w 31 tyg, to chyba kruszynki z nich były? Moje laleczki ważyły- Natalka 2550 a Julka 2700. A czy karmisz piersią? Ja niestety nie, nie dałam rady. Zresztą nie miał kto mi pomóc...
napisał/a: malenka2 2007-10-27 13:41
Gdzie są mamy bliźniaków?
napisał/a: Majka83 2007-11-15 10:37
hej :)
znalazłam wasze forum :)
co prawda nie jestem mamą bliźniaków, ale moja siostra jest szczęśliwą mamą 4 córek w tym najmłodsze to bliźniaczki :). Mają 5,5 miesiąca, to Julka i Oliwka też urodziły sie przez cesarskie cięcie, ale może resztę wam opowie moja siostra gdyż powiem jej o waszym forum i może dołączy :)
pozdrawiam
napisał/a: Ewa76 2007-11-15 13:08
cześć:) to ja jestem siostrą Majki83;) od niej dostałam adres forum o bliźniakach:D tak, moje najmłodsze pociechy 26 listopada skończą 6 miesięcy:) i nawet nie wiem kiedy ten czas tak szybko zleciał, dziewczynki urodziły się w 38tc przez cc, ważyły: Julka 3400, a Oliwka 3520, było co nosić to fakt, ale to nie jest ważne, one są moim szczęściem, a tym większą miałam radość z ich narodzin, że urodziły się w Dzień Matki:)
to na razie tyle, pozdrawiam mamy wszystkich bliźniaków i mam nadzieję, że będziemy tutaj klikać ze sobą
napisał/a: malenka2 2007-11-16 09:23
Serdecznie was witam i ciesze się niesamowicie, że znalazłyście to forum.
Chciałabym żebyśmy mogły powymieniać się doświadczeniami i w ogóle sobie poplotkowały:) Dziewczyny napiszcie coś więcej o sobie. Skąd jesteście? Ewa napisz jeszcze o swoich dwóch starszych dziewczynkach, w jakim wieku są? Musze przyznać, że twoje maluszki urodziły się naprawdę duże, a ja myślałam, że moje były klocki, a ja byłam najgrubszą mamuśką na oddziale :D
Kończę już, bo moje dziewczyny nie pozwalają mi na pisanie:) Czekam na wasze wypowiedzi.
napisał/a: Ewa76 2007-11-16 10:06
witaj malenka
Ja jestem z Pszczyny. Tak moje dziewczyny to naprawdę smoki i ja również wyglądałam dość fajnie, prawie jak wieloryb:D Karmię z butelki, mlekiem NAN2, Julka również zjada inne posiłki, ale z Oliwką mam problem:( nie chce jeść nic innego, a i mleko ostatnio pije niezbyt chętnie.
Starsze córy mają: Kasia w styczniu skończy 8 lat, a Agnieszka w tym tygodniu skończyła 4 latka:D.
A Ty jesteś skąd? Bliźniaczki to Twoje pierwsze dzieciaki?
Jak sobie radzisz? Grzeczne są? Bo moje dziewczynki są nawet grzeczne i oby tak zostało. Czekam aż zaczną siadać, Twoje skarby pewnie już siedzą albo i już za wstawanie w łóżeczkach się biorą.
Dobra, nie będę się tak rozpisywała teraz hehe.
Pozdrawiam
napisał/a: malenka2 2007-11-16 11:16
Witaj Ewa, ja mam na imię Magda i jestem z Łodzi . Dziewczyny moje karmię z butelki. Daje im Bebilon2, ale pięknie mi jedzą jedzonko w słoiczkach, czasami im nawet coś ugotuję:)
Julka i Natalka są moimi pierwszymi dzieciaczkami. Los nam sprawił ogromną niespodziankę
dając od razu dwójkę:) zresztą tobie też. Ciekawa jestem jaką zrobiłaś minę jak ci powiedział lekarz, że są bliźniaki w twoim brzuszku, bo my z mężem byliśmy zaszokowani a potem cieszyliśmy się jak głupki:)
Natalka i Julka już siedzą i pięknie raczkują, ale jeszcze nie mają ząbków. Czekamy razem z mężem na te ząbki jak na jakiś skarb:) Myślę, że niedługo je zobaczymy, bo Julka gorączkuje, robi często kupkę i jest marudna.
Dobra na razie tyle, będę pisała stopniowo:) A czy twoje dziewczynki mają już ząbki?
Może Oliwce też wychodzą ząbki i dlatego nie ma apetytu...
napisał/a: Majka83 2007-11-16 22:22
Ja nazywam się Maja jestem z Pszczyny ale od roku mieszkam w Irlandii.
Kacperek ważył 2.800 i miał 46 cm do 3 miesiąca pił mleko z piersi a teraz z cycusia pije już tylko 2 razy dziennie ( mleko się kończy :p ), a tak dostaje mleko Aptamil, i dziś po raz pierwszy dostał deserek z jabłuszka :).
Kacper jest moim największym skarbem :D. I uwielbiam patrzeć jak rośnie i jak ciągle uczy się czegoś nowego. Zrobił się z niego wiercipięta nie umie spokojnie poleżeć i siedzieć by już chciał, a ząbków jeszcze nie ma.
Już nic nie piszę bo nie jestem mamą bliźniaków i nie zajmuje wam miejsca na forum, ale wybaczcie bo Kacper wykąpany już śpi a mąż w pracy i trochę mi się nudziło
Pozdrawiam Pa
napisał/a: Ewa76 2007-11-17 13:28
hej hej
wiesz, jak byłam młodsza (zanim jeszcze wyszłam za mąż) to zawsze marzyły mi się bliźniaki:D poważnie; ale najpierw jedna córa, potem druga;) byłam taka szczęśliwa, bo cieszyłam się, że je mam i że są zdrowe
tą ciążę też planowaliśmy i udało mi się zajść w nią za pierwszym razem;) i powiem Ci, że od razu czułam się inaczej i tak sobie mówiłam, że albo to będzie chłopak albo ........ bliźniaki, ale każdy (mąż i rodzina mówiła że nie bo skąd), nawet kiedyś z ciekawości na allegro oglądałam wózki bliźniacze i mąż się pytał po co to oglądam; u lekarza byłam w 8tc, miałam krwiaka i brałam tabletki na podtrzymanie, ale lekarz stwierdził ciążę pojedyńczą, nastęone USG miałam w 10tc i nadal była jedna dzidzia na monitorze, więc uznałam, że to pewnie chłopak
ale tygdzień przed Wigilią poczułam pierwsze ruchy - wspaniała sprawa:D i wiedziałam już jak to "ma wyglądać", a tym razem było inaczej, "bulgotało" w dwóch miejscach prawie równocześnie, pomyślałam sobie, że to na bank bliźniaki:D zaraz po Świętach poszłam do lekarza i mówię mu od proga, że chyba bliźniaki, a on mi "pani Ewo ależ skąd"
ale zbadał mnie, stwierdził, że mam duży brzuch, a ja jeszcze zażartowałam, że cały garnek makówek zjadłam hehe
zrobił USG, przykłada sondę do brzucha i mówi "ale numer", a ja na to "panie doktorze jednak to bliźniaki":D aż się popłakałam u niego w gabinecie ze szczęścia
tak więc o ciąży bliźniaczej dowiedziałam się "oficjalnie" w 16tc, chociaż moja intuicja mówiła mi to wcześniej
ależ się rozpisałam hehehe
resztę może następnym razem
a może jakieś fotki swoich skarbów poślesz? bardzo bym chciała zobaczyć
pozdrawiam i do poklikania

napisał/a: Ewa76 2007-11-17 19:37