Chusta- nosidełko, czy warto ??

Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2007-09-22 19:21
Zastanawiam się nad kupnem chusty. Taka dosyć ładną z regulowanym paskiem itd. można kupić już za ok.60 zł. Tylko gdy przeglądałam na allegro komentarze i aukcje niektórych sprzedających to wydaje mi się ,że nikt nie używa tej chusty do noszenia dzieci w pozycji siedzącej. Są opinie , że malutkie dziecko "ginie" w chuście ,a troszkę większe już się w niej nie mieści. W wielu czasopismach dla mamuś jest wychwalana pod niebiosa a w rzeczywistości chyba już tak różowo nie jest. Sama już nie wiem czy warto :confused: Czy któraś z Was miała do czynienia z chustą ??
napisał/a: Migotka 2007-09-23 08:42
ja mam nosidełko ale może z 5 razy mała w nim była bo jednak nie dawałam rady jej tak dzwigać :( nawet miałam problem by dotrzeć tak do sklepu albo zrobić zakupy w markecie. Wolę albo wózek do osiedlowego sklepiku albo w markecie nosidełko kładę do wózka ;) wolę raz znieść po schodach wózek a potem małą niż ledwo wytrzymywać na kręgosłup ;) wiadomo że za wcześnie dziecka kłaść nie można do nosidełka a potem waży trochę choć moja jest szczupła to jednak po paru minutach to trochę waży :p

nie wiem jak jest z chustą to by musiał ktoś inny doradzić ;)

bo napewno są zadowolone osoby i z tego i z tego :D
anetakam0
napisał/a: anetakam0 2007-09-23 08:53
moja bratowa używa nosidełka, ale dość żadko
ale mam koleżanki - dwie "artystki" mające bardzo dziwne podejście do życia wogóle takie "z kozami chowane", które mówią, że bez chusty a potem nosidełka nie wyobrażają sobie wychowywania dziecka - ich maleństwa od urodzenia przebywały spały ... na plecach-brzuchu mamusiek bo "indianki tak od wieków robiły i to zdrowo" nawet jedna z nich nie ma wózka i łóżeczka a Dzidzia ma już pół roczku
jak będę miała okazję (czytaj pieniądze) to kupię nosidełko - może od kogoś dostanę i pewno będę używać
WSZYSTKO Z UMIAREM
Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2007-09-23 10:40
Ja używałam nosidełka przy pierwszym dziecku, ale wiadomo, że dziecko do nosidełka musi dobrze utrzymywać główkę, a jak ma 3-4 miesiące to trochę waży. Dlatego bardziej zastanawiam się nad chustą, bo w niej można nosić maleństwo od urodzenia. Tylko chciałabym usłyszeć opinie na jej temat od mam a nie z czasopism :)
Chodzi mi o cos takiego:

napisał/a: jarjarbinks 2007-09-23 17:41
Kochane, ja mam chustę i jej używam. Najczęściej, kiedy jadę na większe zakupy. Sprawia mi problem wyciąganie wózka z bagażnika, składanie go, a później w drugą stronę. Poza tym wózek zajmuje mi calutki bagażnik, a miejsce podczas zakupów to rzecz ważna. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z chusty, chociaż mojego maleństwa z niej nawet nie widać. Ale jak tak patrze na nią, jak się w tej chuście zwija w kłębuszek i sobie słodko zasypia, to stwierdzam, że fajnie jej tam jest. Chusty tej można używać także dla większego dziecka, ale wtedy z pozycji leżącej przechodzi się w pozycję siedzącą na biodrze mamy. Jeszcze jej nie próbowałam, ale powoli trzeba się będzie nauczyć, bo malutka coraz lepiej sie trzyma w pionie. Generalnie mogę polecić chustę, bo u mnie zdała egzamin.
napisał/a: ~Ranita 2007-09-26 21:24
Witajcie jest może jakas Mama z Łodzi która ma chuste bebelulu i mogłaby mi pomóc "zapakować" w nia mojego Maluszka bo ja mam problem!!!
napisał/a: ~Anulenka 2007-09-28 00:21
czesc, ja uzywam nosidelka, ktore mam od poczatku i mala byla w nim od pierwszego miesiaca. Ono ma usztywniany tyl. Na razie nosze ja jeszcze przodem do siebie ale chyba zamienie teraz, bo jest coraz bardziej ciekawa swiata. Szczerze myslalam o chuscie ale znajomi zrobili mi prezent z tym nosidelkiem i coz... ale moze kupie chuste przy drugiej dzidzi kiedys w przyszlosci. :)
napisał/a: mamania1989 2010-01-23 22:40
Ja używam od niedawna tego nosidełka i jestem bardzo zadowolona ;) Mój maluszek też.
Kateee
napisał/a: Kateee 2010-03-21 18:34
Odpowiadając na tytuł wątku: zdecydowanie warto nosić!
Uważam, że zarówno nosidełka jak i chusty spełniają swoją rolę...
Każdy ma prawo wyboru. Denerwują mnie jednak różne posty na forach internetowych mówiące o szkodliwości nosidełek. Wg nich są one niezdrowe dla kręgosłupa i bioderek maluszka, dziecko narażone jest na hiperstymulację i nadmierny stres.
Takie posty brzmią jak hasła reklamowe chust, które opierają się ciągle na tych samych argumentach...
Nie dajmy się zwariować takim antynosidełkowym nagonkom. Mnie osobiście strasznie to denerwuje, gdy mamy nosidełkowe muszą wysłuchiwać, jak to robią krzywdę swoim dzieciom przez to, że noszą właśnie w nosidełkach. Podejrzewam, że większość tych postów nie jest pisana przez rodziców i opiekunów, lecz jest to część kampanii promującej chusty...
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam;)
napisał/a: Aniinka 2010-03-22 15:08
Kateee napisal(a):Odpowiadając na tytuł wątku: zdecydowanie warto nosić!
Uważam, że zarówno nosidełka jak i chusty spełniają swoją rolę...
Każdy ma prawo wyboru. Denerwują mnie jednak różne posty na forach internetowych mówiące o szkodliwości nosidełek. Wg nich są one niezdrowe dla kręgosłupa i bioderek maluszka, dziecko narażone jest na hiperstymulację i nadmierny stres.
Takie posty brzmią jak hasła reklamowe chust, które opierają się ciągle na tych samych argumentach...
Nie dajmy się zwariować takim antynosidełkowym nagonkom. Mnie osobiście strasznie to denerwuje, gdy mamy nosidełkowe muszą wysłuchiwać, jak to robią krzywdę swoim dzieciom przez to, że noszą właśnie w nosidełkach. Podejrzewam, że większość tych postów nie jest pisana przez rodziców i opiekunów, lecz jest to część kampanii promującej chusty...
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam;)


hmmmm myślę, że nie masz racji...
nieprzychylni nosidełkom są ortopedzi, fizjoterapeuci a rodzice dzisiaj mają dostęp do wiedzy i z niej korzystają....

niewiele nosidełek utrzymuje dziecko w pozycji "żabki" a jeśli się już takowe znajdzie to zwykle jest strasznie drogie.
ja jestem zwolenniczką chust, zwłaszcza, że można ją sobie zrobić samemu po przeczytaniu instrukcji dostępnych w serwisach internetowych koszt bardzo mały
a poza tym najprostsze rozwiązania są najbliżej natury a jak wiadomo co naturalne to dobre;) to taka moja teoria;)
napisał/a: garace 2010-03-26 16:32
zastanawiam się, który z tych sposobów jest wygodniejszy dla mamy, no bo wiadomo komfort matki też się liczy moim zdaniem. czy któraś z was ma porównanie w czym wygodniej nosić dziecko?
napisał/a: kamka88 2010-03-26 21:16
garace napisal(a):zastanawiam się, który z tych sposobów jest wygodniejszy dla mamy, no bo wiadomo komfort matki też się liczy moim zdaniem. czy któraś z was ma porównanie w czym wygodniej nosić dziecko?


Zdecydowanie polecam chustę-wygodniejsza i daje więcej możliwości:)