Jak go sprawdzić i nie spłoszyć?

napisał/a: paranienormalna 2007-09-18 20:25
Mam taki problem z jednym chłopakiem...znamy się od roku...jego gadu dostałam od kumpla i zaczęliśmy gadać. Po kilku tygodniach doszło do spotkania. Obecnie niemal codziennie smsujemy, albo gadamy na gadu. Widujemy się co jakiś czas, ale nie za często, bo dzieli nas od siebie 40 min. drogi pociągiem. Chłopak jest wręcz moim ideałem...wrażliwy, czuły itp...a przy tym niestety nieśmiały, jak ja. Jesteśmy oficjalnie przyjaciółmi, choć ja chciałabym więcej i mam wrażenie, ze on też. Coraz częściej pisze mi teksty w stylu "Rany, jak ja Cię uwielbiam". Mogę z nim pogadać naprawdę o wszystkim i tylko przy nim jestem prawdziwie sobą. Chciałabym jakoś sprawdzić, czy jemu na mnie zależy jak na dziewczynie, czy jak na przyjaciółce, ale tak, żeby on się nie zorientował. Chodzi o to, że jeśli on chciałby tylko przyjaźni to jeśli dowie się o moim uczuciu to może go spłoszyć, a tego bym nie zniosła! Wolę już nie wiedzieć i na zawsze pozostać przyjaciółką niż go stracić, bo nie wyobrażam sobie życia bez tego człowieka. Błagam doradźcie co mam zrobić. Już byliśmy sami w pubie, chodzimy na koncerty, flirtujemy, ale to wszystko wciąż tak niewinnie. Od czasu do czasu się przytulamy, ale trudno stwierdzić w jakim charakterze są te uściski. Już naprawdę nie wiem jak postąpić...pomocy!
napisał/a: gosiunia12 2007-09-28 14:59
Ja na twoim miejscu zaczęłabym dawać mu proste znaki, a potem porostu delikatnie spytać co z wami dalej. Jeśli jesteś pewna ze chcesz z nim być to i tak niczego nie ryzykujesz. Według mnie on po prostu nie jest pewny czy ty go nie odrzucisz jako chłopaka i boi sie zrobić pierwszy krok. Boi się ze gdy się otworzy to ty po prostu dasz mu do zrozumienia ze oprócz przyjaźni nic was nie może łączyć. dlatego pokaż ze nie jest ci obojętny. I pokaż mu ze tobie zależy na stworzeniu związku.