Dziecko, Pies I Kot

anetakam0
napisał/a: anetakam0 2007-09-18 07:28
Tak myślę, że przecież nie wypędzę z domku psa i kota a z drugiej strony to zwierzątka podwórkowe, które nie siedzą cały czas w czystym domku...
Dziewczyny - jak u Was wygląda równoczesne posiadanie Dzidziusia i zwierzaczków?
ps. a na wsi to są często jeszcze takie:
napisał/a: kasia33 2007-09-18 13:36
Witaj... Ja oprocz cudownego bobasa,mam jeszcze psa(narazie). Nie mamy zadnych problemow( no moze teraz trzeba bardziej uwazac na zabawki Juli, bo pies je kradnie).Pies zachowuje sie jak obronca,mala tylko zakwili, a juz pierwszy stoi przy lozeczku.Teraz przeprowadzamy sie do duzego domu z ogrodem,wiec chce nabyc jeszcze kota,a maz mysli o kroliku, i moze z dwie kurki,aby mala miala swiezutkie jajka,jak przyjdzie czas,gdy bedzie mogla je jesc....Ja wychowalam sie wsrod zwierzat,wiec mojemu dziecku pewnie tez nie zaszkodza :D
anetakam0
napisał/a: anetakam0 2007-09-20 11:56
pies już staruszek nie ukradnie , ale kot ukradnie i mu zaniesie - taki łobuz
jakoś to będzie, jak syn był mały miałam 2 psy , 4 kotki i przeżyliśmy
dla Dziecka to dobrze, tylko ja musiałam uważać, żeby potwory głodne nie chodziły bo Małemu zdarzyło się (dwa razy) wyjeść karmę z miski
ale to dopiero jak raczkował
napisał/a: Migotka 2007-09-20 22:16
ja tez mam psa i akceptuje dzieci od urodzenia podchodził popatrzał nieraz leżał przy łózeczku i małej pilnował a teraz to już są wspólne wariacje ;) to go pociągnie to uszczypnie a pies i tak zadowolony lata wkoło niej z piłką :cool: Najważniejsze że wiem że krzywdy nie zrobi choć i tak nie zostawiam ich samych bo nigdy nic nie wiadomo. Za to mąż miał psa który został z jego rodzicami i u niego widac zazdrość i często jak coś mała zrobi np. potrząśnie grzechotka to on zrywa się na nogi i leci do niej jest to spory pies i mam wtedy stracha :(

Wiadomo że każde zwierze jest inne i nie każde akceptuje dzieci ;)
napisał/a: marlenkaa 2011-02-22 16:24
pies i kot to moze nie najlepsze polaczenie ale dziecko i jakis zwierzak jak najbardziej. Zachecam cie do tego. Jesli chcesz wiecej informacji na ten temat to zajrzyj tutaj. Tam udziela Ci konkretnej pomocy i na pewno cos doradza http://www.lecznica24.net/
napisał/a: Amko 2011-04-26 17:03
A moim zdaniem dziecko,pies i kot to duże zamieszanie i podziwiam te rodziny które właśnie tak żyją. Nie dość ,ze trzeba zajmować się małym dzieckiem to do tego dochodzi opieka nad zwierzętami.

Pozdrawiam [url]www.amko.com.pl[/url]
napisał/a: cocosanka 2011-05-29 13:03
napisał/a: kala292 2011-06-28 10:12
Witam,
mam 5 letnią córkę i drugiego maluszka w brzuchu i kocurka w domu.Polecam artykuł w serwisie mamazone gdzie zdaniem amerykańskich naukowców, ani kot, ani pies nie zwiększają ryzyka rozwoju uczulenia i nie są "szkodliwe dla dzieci. Co więcej okazało się, że u dzieci, które w pierwszych latach życia miały częsty kontakt z kotami i psami, ryzyko wystąpienia alergii było o połowę niższe niż u tych, które wychowywały się bez zwierząt. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo - wiadomo musimy mieć Wszystkich domowników na oku i uczulać dziecko, że zwierzę to nie zabawka i może podrapać.
napisał/a: Amko 2012-02-03 14:05
Gratuluję drugiego dzidziusia oraz kotka. Jednak jest to co innego niż pies w domu i dwójka małych dzieci. Kot nie wymaga tyle uwagi,sam potrafi się sobą doskonale zająć. Wtedy jak najbardziej da się połączyć wychowanie dziecka oraz zwierzątka.


Pozdrawiam [url]www.Amko.com.pl[/url]
napisał/a: karoma 2012-04-21 11:11
Nie ma problemu, wiadomo że zwierzak to kolejny obowiązek, ale to jednak fajne połączenie, pod warunkiem, że ma się np. psa który jest spokojny i lubi dzieci (i vice versa :P). Labradory są niesamowicie przyjazne a przy tym duże więc dzieciaki ich tak nie zamęczają :D
m_disnemar
napisał/a: m_disnemar 2012-06-02 00:56
Uważam, że zwierzęta w domu są świetnym pomysłem (o ile podołamy obowiązkowi). U mnie w domu zawsze był pies, a oprócz tego różne inne mniejsze zwierzaki, ale te raczej na krótko (ktoś oddał z powodu wyjazdu itp). Zwierzak w domu powoduje, że dziecko ma mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na alergie, na astmę. Poza tym rozwija umiejętność troski i opieki :)
napisał/a: Amko 2012-09-10 15:26
To też prawda,ale pamiętajmy że im młodsze dziecko,tym więcej obowiązków a jeśli do tego dochodzi opieka nad zwierzętami,to tym bardziej. Ale jeśli dziecko jest starsze,to czemu nie. Piesek czy kotek są nawet wskazane.


[url]www.Amko.com.pl[/url]