pobudzenie laktacji

napisał/a: kinia2626 2010-10-01 16:57
hej dziewczyny mam pytanie odnosnie laktacji,otoz zaczynam gubic pokarm:(,pije duzo wody mineralnej,herbatki na laktacje i do tego odciagam mleko sciagarka co 1-1.5 h ale jakos nic nie pomaga.Moze znacie jakies sposoby,
napisał/a: Aniinka 2010-10-01 19:49
kinia2626 napisal(a):hej dziewczyny mam pytanie odnosnie laktacji,otoz zaczynam gubic pokarm:(,pije duzo wody mineralnej,herbatki na laktacje i do tego odciagam mleko sciagarka co 1-1.5 h ale jakos nic nie pomaga.Moze znacie jakies sposoby,


po czym wnioskujesz, że tracisz pokarm?
najlepszym na pobudzenie laktacji jest spędzenie całego dnia z dzieckiem przy piersi np w łóżku i pozwolenie mu na ssanie, kiedy tylko będzie miało ochotę.
napisał/a: Tummy-Tub 2011-12-14 22:57
Odciąganie mleka powinno wyglądać w następujący sposób 7minut jedna pierś, 7 druga, 5 minut jedna, 5 druga, 3 minuty jedna, 3 druga
napisał/a: katerinka020 2013-03-12 14:13
Też znam sposób 7-5-3 - mnie pomogło. Urodziłam przedwcześnie i całe 3,5 miesiąca zmagam się z wiecznym zanikaniem pokarmu.... Miałam już 3 poważne kryzysy laktacyjne z czego raz musieliśmy synka dokarmić przez 2 dni mlekiem modyfikowanym... Rady są następujące: dużo dużo spokoju, maluszek przy piersi i odciąganie niezjedzonego przez niego mleczka do butelki, dużo picia herbatek laktacyjnych i ziołowych. Mnie pomogło chociaż ciągle muszę się starać i dbać o siebie bo jeden dzień stresu i butelka mleczka do tyłu... ehhh
napisał/a: madzia798 2015-08-12 21:09
mi ten sposob 7/5/3 tez pomagal, ja uzywalam laktatora recznego akuku, bo mialam wrazliwe zanadto piersi i tu moglam sobie sama regulowac sile nacisku, duzo wody, ale przede wszystkim cierpliwosci, moze to tylko kryzys laktacyjny
napisał/a: ken_dall 2015-08-25 16:18
Wiesz, moze potrzeba troszke czasu, aby twoje sposoby zadzialaly? Nie wszystko dziala w okamgnieniu :) cierpliwosci:)