PDA

Zobacz pełną wersję : Wypadanie włosów - czyli jak nie urok to przemarsz wojsk

katiusza1988
08-09-2010, 10:36
Chciałam się pozbyć dodatkowych kilogramów to poszłam na dietęi może i kilogramy spady ale teraz mam kolejny problem bo mi włosy lecą tak jak jeszcze nigdy nie leciały. No i masz babo placek. W sumie to pewnie trochę wina diety, bo byłam na takiej co nie można jeść moich kochanych owoców ale dostarczałam organizmowi witamin. Suplementy nie pomagają, moze trochę mniej włosów mi leci ale i tak po porannym czesaniu na szczotce zostaje tyle włosów jakbym liniała albo coś innego. Nie wiem chyba zacznę brać te włosy na klej nie wiem co robić. Znacie jakiś dobry sposób?

Cikitusia
10-09-2010, 17:16
Pij nadal jakieś witaminy na wzmocnienie włosów. Płucz włosy w rumianku. I staraj się jak najczęściej masować skórę głowy palcami, rób delikatne okrężne ruchy. Aha i zrezygnuj na jakiś czas z odżywek, maseczek, prostownicy, suszarki itp. które tylko osłabiają włosy.

rose80
13-09-2010, 10:34
Jeśli szukasz skutecznego suplementu diety, polecam Ci Silicę Duo. Jest to jedyny preparat, który naprawdę mi pomógł kiedy miałam problem z łamliwymi paznokciami ( oczywiście również działa na włosy).:)

samgina
13-09-2010, 12:41
Ja akurat nie miałam problemu z wypadaniem włosów ale za to były bardzo cienkie i rzadkie i zdecydowała się na mezoterapie skóry głowy i byłam bardzo zadowolona. wygląda to tak, ze wstrzykuje się pod skórę głowy specjalną substancję, wiem, że brzmi trochę strasznie ale mnie nie bolał czułam tylko ukłucia. Na wypadanie włosów też pomaga ten zabieg więc możesz spróbować. Ja robiłam w salonie ce-ce w warszawie i potrzebowałam 3 zabiegów.

rose80
14-09-2010, 10:06
Samgina, ale jakie dokładnie były efekty tej mezoterapii? Gęstsze włosy, które szybciej rosną :)?

samgina
14-09-2010, 14:45
Tak dokładnie jak napisałaś :) Ja po drugim zabiegu zaczęłam wyczuwać palcami na skórze głowy dużo takich małych włosków i włosy są dużo zdrowsze, błyszczą. No i tak jak mówiłam ja nie miałam dużych problemów z wypadaniem ale i tak zauważyłam, że mniej lecą niż zawsze, na szczotce tyle nie zostaje

rose80
15-09-2010, 11:51
Dzięki:) a w jakiej cenie jest taki zabieg?

samgina
15-09-2010, 13:16
Ja płaciłam za jeden zabieg 300 zł, z tym, że wiadomo kolejne zabiegi robi się w pewnym odstępie czasu. Może nie jest to bardzo tanie rozwiązanie ale przynajmniej wiem, że skuteczne.

rose80
16-09-2010, 10:25
Jeśli faktycznie mezoterapia pomaga to chyba jednak warto zainwestować :) Ciekawe jak długo utrzymują się efekty i czy trzeba powtarzać zabieg co jakiś czas?

elciiaa
08-10-2010, 21:31
a ja polecam skrzyp z pokrzywą ;)

marmagdal
12-10-2010, 10:49
Ja mam problemy z wypadaniem włosów zawsze na jesień. Niewiele pomagają suplementy diety, choć stosuję je regularnie. W aptece polecono mi Pokrzepol. Jest to preparat w płynie, który stosuję zamiast odżywki w sprayu. Płyn zawiera skrzyp polny, pokrzywę i inne zioła. W dodatku jest tani. Pomógł mi po dwóch tygodniach stosowania. :)

patrycja828
22-12-2010, 12:42
Ja mialam podobny problem, strasznie zniszczylam wlosy farbujac je kilka razy i zaczely mi naprawde strasznie wypadac wlosy. Bralam chyba wszystkie mozliwe tabletki i stosowalam wszystkie odzywki na wypadanie wlosow jakie sa w sklepach wiec wiem co mowie. Polecam ci taki zabieg ktory sie nazywa mezoterapia i jest to wstrzykiwanie w skore glowy koktajlu witamin co dodatkowo pobudza komorki. Naprawde efekt byl natychmiastowy. Robilam to w klinice yeshe w Warszawie i naprawde ciesze sie ze mam juz za soba ten koszmar:)

Kaja500
27-12-2010, 13:20
Hej,
Czy myślałaś kiedyś może o badaniu trychologicznym? To bardzo dobre badanie, które przeprowadzają niektóre kliniki.Polega ono na badaniu skóry głowy oraz mieszków włosowych w 200 - krotnym powiększeniu za pomocą specjalnej mikrokamery.
Jeżeli stwierdzone zostaną objawy chorobowe w mieszkach włosowych trycholog dobiera indywidualnie konkretną kurację. Kuracja taka, m.in. poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych, ma na celu pobudzić mieszki włosowe i wspomóc odrost włosów. Stosowane preparaty zawierają kwasy owocowe, proteiny, minerały, olejki i wyciągi z ziół.

poczytaj sobie więcej na www.hairlab.pl
pozdrawiam!

jmichalska
29-12-2010, 14:34
ja robiłam sobie badanie trychologiczne. Miałam problemy z krążeniem. Badanie robiłam w klinice powyżej. hairlab

rosin_murphy
29-12-2010, 22:15
Nie wiem czy jakies kosmetyki pomogą na taki problem. Myślę, że prędzej musisz zadbać o dostarczenie do organizmu witamin i wzmocnienie organizmu od środka. wiesz, jak Twój organizm dobrze działa i nie jest wyniszczony takimi dietami jak piszesz, to wtedy nie ma problemu z wypadającymi włosami

anetachorazy
31-12-2010, 10:07
ja też robiłam podobne badania w hair lab. teraz jest ok, bo już wiem, jakie kosmetyki muszę stosować :)

dominka30
17-01-2011, 15:22
Też miałam podobny problem, włosy wylatywały mi po prostu "garściami" ale zaczęłam używać najzwyklejszego szamponu i odżywki z czarnej rzepy i problem stopniowo zanikał:)

AlexEset
24-01-2011, 14:11
Ja stosuję SimplyZen w butelce bodajże 200ml. Kuracja dwa razy w tygodniu i widzę efekty. Przerabiam już drugą bądź trzecią buteleczkę, wcześniej kapsułki i włosy stały się gęstsze, silniejsze a przede wszystkim w miejscach gdzie miałam wycinane znamię i pieprzyk pojawiły się malutkie włoski :) Preparat ten polecany jest osobom, które leczyły się chemioterapią. Dodam jeszcze że strasznie trudno kupić ten produkt, ja go kupuję w rodzinnym Sanoku w sklepie fryzjerskim. Cena około 70zł.

tylu
09-02-2011, 11:57
Problem brzmi dość poważnie. Używasz odżywki/ maski przeciwko wypadaniu włosów? mnie pomogło. Proponuję zwrócić się do eksperta. W najbliższym czasie możesz zapytać o opinię swojego fryzjera. On z pewnością Ci poradzi coś konkretnego. Możesz też poszukać odpowiedniej kuracji w sklepie fryzjerskim. Radzę popatrzeć TUTAJ. (http://www.kalamis.pl/) Zapytaj pracujące tam ekspertki. Zapewne poradzą coś na twoje utrapienie.

Krisi
16-02-2011, 10:22
Moim zdaniem nie fryzjera pytaj, a lekarza dermatologa. Mi to pomogło. Zaraz po lecie zaczęły mi wypadać włosy (było to chyba związane z odstawieniem pigułek, ale też z innymi czynnikami...) i stan ten utrzymywał się 2-3 miesiące, byłam przerażona, chyba połowę włosów straciłam! Dlatego zdecydowałam się iść do lekarza, i dobrze zrobiłam. Przypisał mi taki płyn do wcierania w skórę głowy co 2 dni. Pierwsze efekty były już po tygodniu!!! A teraz to mi całkowicie przestały włosy wypadać!

pa_tynka
27-02-2011, 22:04
Ja też mam problem z wypadającymi włosami.Wcześniej od farbowania, a teraz zmiany hormonalne po ciąży.W aptece babka mi poleciła odżywczy wosk "Henna Treatment Wax".Jestem z niego zadowolona.Na tej stronie:
http://www.wax-sklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=70&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=53
możesz sobie przeczytać o tym wosku - jakie ma działanie i jak go stosować.Wiadomo, że nie przestaną wypadać włosy od razu - na to trzeba czasu, ale ja już po kilku kuracjach widzę efekty:)

hapantoten
15-03-2012, 20:09
Kiedy włosy wypadają warto zacząć poprostu od dobrego suplementów diety stworzonych po to, aby poprawić kondycję włosów. Oczywiście preparat preparatowi nie równy, dla tego warto wybrać przetestowany pewny produkt. Najbogatszym i sprawdzonym od osiemnastu lat jest Ha-Pantoten. W wersji Opimum wystarczy jedna tabletka dziennie. Jeżeli pomimo regularnego przyjmowania problem nie ustępuję, nasila się bądź towarzyszą mu inne objawy niezwłocznie należy udać się do lekarza.

ButyJanaPL
18-03-2012, 14:23
może po prostu powinnaś zaniechać dietę? Wypadanie włosów jest spowodowany brakiem witamin, może pomoże Ci belissa na włosy? Mi pomogła :P

hapantoten
20-03-2012, 17:23
Zdecydowanie dieta to okres, w którym wypadanie włosów może się nasilić, zwłaszcza w zimie i na wiosnę, kiedy ze względu na naszą strefie klimatyczną nie mamy dostępu do pełnowartościowych świeżych warzyw i owoców oraz mało pijemy. Dlatego warto wspomóc organizm przyjmując witaminy i minerały wzbogacone o wyciągi roślinne, które pozwolą zachować piękne i zdrowe włosy. Warto od razu wybrać te najbogatsze z dawka dobraną optymalnie do potrzeb ludzkiego organizmu czyli Ha-Pantoten Optimum.

tericzar
02-04-2012, 10:58
Moje włosy są w oplakanym stanie i jest ich coraz mniej. Dlatego postanowiłam stosować witaminy, maseczkę Wax i zaprzestalam suszenia włosów i prostowania. Narazie minął miesiąc, czekam na efekty, ale mam wrażenie, że moje włosy wyglądają troche lepiej.

suszeka1
02-04-2012, 14:29
Czyli nieodpowiednia dieta, żadna dieta nie może wyżądzić szkody organizmowi. Radze udać się do dietetyka po opracowanie jej fachowo zgodnie z twoją wagą stanem zdrowia i potrzebami organizmu. To, że wypadaja ci włosy to sygnał od organizmu że robisz coś żle. Teraz wypadają włosy, potem cera ci się zepsuje, zęby zszrzeją, nie ryzykuj diety cód na własną ręke, a łykanie suplementów to łykanie chemii i zatrówanie organizmu i nie masz pewności że czegoś nie dostarczasz za dużo a czegoś za mało. Utrata wagi(zdrowo) a potem jej utrzymanie na odpowiednim poziomie to tylko i wyłącznie racjonalne zywienie i w pełni dieta zbilansowana, nigdy, przenigdy głodówki ograniczanie spożywanych pokarmów lub głodzenie się, bo efekt uzyskasz ale zupełnie odwrotny, no i już ci współczuje efektu jojo po odstawieniu tej diety.Pozdr.

sylog
11-04-2012, 13:50
Mi też strasznie wypadały włosy, ale po farbowaniu. Fryzjer mi spalił włosy i mi prawie wszystkie wyleciały ;/ Na początku nie wiedziałam co się dzieje...trochę trwało zanim połączyłam fakty ze sobą...a miałam takie super grube włosy...eh
W każdym razie ja używam teraz szamponu Dermena hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich odrastanie. Do niego mam jeszcze odżywkę. Szampon jest w postaci żelu i nie pieni się za mocno, ale można się do tego przyzwyczaić :)

Włosów wypada mi co raz mniej, ale nie wiem na ile to jest zasługa szamponu, a na ile tego, że po prostu już mi wypadły te wszystkie spalone włosy...ale mogę powiedzieć, że troszkę szybciej rosną :)

tericzar
11-04-2012, 16:34
Czasami wypadanie włosów spowodowane jest problemami hormonalnymi, więc warto udać się do lekarza i zrobić choćby podstawowe badania.

cycusdzemka
28-05-2012, 14:49
Zwykle podczas diety odchudzającej jest tak, że łamią się paznokcie albo lecą włosy. Skóra robi się jakby starsza. Dlatego warto odchudzać się mądrze, nie dość, że zdrowo to jeszcze trzeba na bieżąco uzupełniać brakujące witaminy i minerały. Najlepiej w postaci napojów czy tabletek musujących bo one są szybciej przyswajane.

JasminkaKam
28-05-2012, 19:11
Mnie uratował jantar, błogosławieństwo dla włosów !

femeia
29-06-2012, 07:29
Słowo o suplementach - wbrew intuicyjnemu myśleniu droższy wcale nie oznacza lepszy. Gorszy może też nie - najcześciej oznacza dokładnie taki sam jak tanszy ;) wystarczy porównać skład i jest jasność. Wysoka cena bierze sie z wydatków marketingowych i z pozycjonowania na "segment premium" (bo ludzie myślą że droższe jest lepsze). A forma musująca i płynna fakt, bardzo dobrze przyswajalna.

letgo14
02-07-2012, 09:53
do szamponu dolewaj kilka kropel olejku rycynowego:)