PDA

Zobacz pełną wersję : lupiez

polinka
02-09-2010, 18:15
jakich kosmetykow uzywacie do pielegnacji wlosow z lupiezem?

Iwaska
02-09-2010, 21:25
Ja do tej pory stosowalam rozne domowe sposoby, a potem mylam wlosy normalnym szamponem. Wyprobowanam tez rozne sklepowe szmpony, ale one na mnie nie dzialaja :(

cytryneczka
03-09-2010, 01:31
stosowałam wszedzier reklamowany head&shoulders ale mialam suche i puszace sie wlosy , a lupiez został,, teraz testuje rozne szampony i jeszcze na nic nie trafiłam,..

Iwaska
03-09-2010, 16:31
mi by sie przydal szampon przeciwlupiezowy polaczony z jakimis odzywkami, zeby mi jednoczesnie nawilzal wlosy, bo tak to mam caly czas matowe i musze uzywac jedwabiu zeby mialy jakis polysk.

dallo
03-09-2010, 17:10
mi by sie przydal szampon przeciwlupiezowy polaczony z jakimis odzywkami, zeby mi jednoczesnie nawilzal wlosy, bo tak to mam caly czas matowe i musze uzywac jedwabiu zeby mialy jakis polysk.

Może stosujesz żele i lakiery.Stosowane w nadmiarze i marnej jakosci moga powodować to,,dziadostwo"

polinka
03-09-2010, 20:46
w sumie moje wlosy tez sa zawsze brzydsze po tych szamponach na lupiez, ale zawsze odpuszczam sobie wtedy te dodatkowe odzywki, zeby wlosow nie obciazac.

cohenna
03-09-2010, 20:50
Po head&shoulders dostałam takiego łupieżu że aż się "sypał" :(

cytryneczka
03-09-2010, 23:13
no niestety widzisz ten najbardziej reklamowany pogromca lupiezu na niektorych działa odwrotnie,na innych moze działa zalezy od skory, nie kazda odzywka obciaza wlosy a jak sie jej nie daje i nosi sie suche i lamielwe to bedzie coraz gorzej

polinka
04-09-2010, 15:09
mi ostatnio ciotka polecala jakis naturalny specyfik do zrobienia na lupiez i pielegnujacy wlosy z jakis ziol, ale raczej nie chce mi sie tak babrac:P

Iwaska
04-09-2010, 20:37
a nie znacie jakiegos szamponu na lupiez, ktory jednoczesnie pielegnuje wlosy? jak na moj rozum, to juz dawno ktos powinien to wymyslec, bo przeciez problem lupiezu ma chyba co trzecia kobieta.

polinka
05-09-2010, 19:28
a uzywal ktos tego nowego elseve na lupiez juz? wlasnie ma niby tez pielegnowac wlosy. wyrwalam probke z gazety, ale tylko jedna to trudno bedzie stwierdzic czy lupiez usunie:P

Iwaska
05-09-2010, 21:44
mi zawsze probki starczaja na kilka razy, wiec bedziesz miala okazje sie przekonac :) albo chociaz czy ladnie pachnie :D

cytryneczka
06-09-2010, 00:00
oj ja nie olecam domowych zabiegow.. nie mam juz do nich przekonania po tym jak po polaniu wlosow sokie z cytryny na połysk poslekjały sie , Iwaska moze i wymyslili tylko nazyw nam sie przy[pomniec ne moga

polinka
06-09-2010, 10:18
mi probki zawsze na raz tylko wystarczaja:) ta zreszta tez tylko na raz byla, pachnie ladnie i wlosy zdecydowanie bardziej gladkie niz po zwyklych przeciwlupiezowych, chyba nawet zakupie cala butelke:)

cytryneczka
06-09-2010, 23:23
wyskoczylam mi reklama na gorze jakiejs strony wlasnie z tym szmponem, kilknełam i poza reklama to fajny konkurs maja http://www.lorealparis.pl/konkurs/elseve-przeciwlupiezowy.aspx ja wysłałam zdjecie z urodzin :D

polinka
07-09-2010, 20:09
o, takie przerobki robia, calkiem ciekawe:)
a szampon tez dostalas?

Iwaska
07-09-2010, 22:38
mam nadzieje, ze ja dostane ;) mam zamiar tez wziac udzial u w tym konkursie, ale bardziej dla zdjecia, tylko musze poszukac jakies, ktore sie nadaje :) nie wysle przeciez zdjecia na ktorym jest wiecej krajobrazu niz mnie :))

polinka
08-09-2010, 10:10
no wlasnie raczej jakies portretowe musi byc;)

polinka
08-09-2010, 10:12
a powracajac do lupiezu to faktycznie lepiej tez ograniczyc zele, pianki i lakiery bo draznia skore i moga nas oszukiwac troche bo jak sie krsza wygladaja jak lupiez:]

cytryneczka
09-09-2010, 12:55
o, takie przerobki robia, calkiem ciekawe:)
a szampon tez dostalas?

dostałam :D wyslali mi maila ze wygralam szamponik i przysla go do mnie ;] to duze opakowanie a wybralam sobie do farbowanych

cytryneczka
09-09-2010, 13:17
a powracajac do lupiezu to faktycznie lepiej tez ograniczyc zele, pianki i lakiery bo draznia skore i moga nas oszukiwac troche bo jak sie krsza wygladaja jak lupiez:]

ja odstawilam lakier i jesli potrzebyje to najpierw pryskam go na dlon i dopiero na wlosy nakladam, bo faktycznie duzo osob uzywa lakieru a tak naprawde nie potrzebuje go az w takiej ilosci, po farbowaniu wlosow na ciemny kolor lupiez tez zmienia kolor od farby , ja tak maiałam wlsoy brazowe i lupiez tez przez kilka dni :D

Iwaska
09-09-2010, 23:04
mi sie nie poszczescilo, ale sie nie przejmuje, w sklepach jest pod dostatkiem i nie sa drogie :) moje dwie kolezanki tez wyslaly, i pewnie im sie uda wygrac szampon :)

cytryneczka, staraj sie, zeby fryzjerka nie mazala Ci za bardzo farba po skorze glowy. Chociaz przy ciemnych wlosach nie jest zle... Gorzej przy jasnych- jak sie zrobi na skorze jasna plama, zolta albo pomaranczowa, to sie wyglada jakby sie bylo na cos chorym :/ wiem, bo mnie to spotkalo kiedys... :D

janka79
10-09-2010, 12:49
Ja ostatnio natknęłam się w aptece na nowe szampony przeciwłupieżowe Pharmaceris. Nie próbowałam, ponieważ nie mam z tym problemu, natomiast często kupuję inne produkty z tej serii i zawsze byłam zadowolona, także polecam:) Z tego co wiem są dostępne w dwóch wariantach http://www.eris.pl/pharmaceris/line.php?id=84&podzial=23

polinka
10-09-2010, 19:21
dostałam :D wyslali mi maila ze wygralam szamponik i przysla go do mnie ;] to duze opakowanie a wybralam sobie do farbowanych

najbardziej podoba mi sie przerobka wstylu retro, jakby wyslac jakies fajne, stylizowane zdjecie to mozna miec na prawde ciekawa pamiatke;)

cytryneczka
10-09-2010, 22:15
tak mi tez sie ta najbardziej podoba, ale inne tez sa fajne, zalezy od zdjecia,trzeba tez dobre wyslac zeby bylo cos widac:P a to kazdemu odsylaja to zdjecie?

polinka
11-09-2010, 16:56
tak kazdemu, tylko nie kazdy dostaje szmpon.

Iwaska
11-09-2010, 21:51
graficy beda miec duzo pracy :) tez mi sie retro podoba, jest najbardziej eleganckie, ale inne tez sa fajne.

cytryneczka
12-09-2010, 02:15
flower power na przyklad ;] czekam z niecierpliwoscia na to zdjecie, a szamponik tez z niecierpliwosci kupialm juz sama w drogerii, ciekawi mnie po ilu dniach, czy tyg usunie lupiez?

polinka
12-09-2010, 18:14
wszytsko zalezy od indywidualnych cech na pewno, jedenmu moze i nawet po kilku dniach pomoze.
mysle, ze taki szampon pielegnujacy mozna stosowac dlugo.

Iwaska
13-09-2010, 22:06
ja juz wyprobowalam, nie wiem co z lupiezem, bo dwa mycia to za malo ale wlosy sa super w dotyku :)

cytryneczka
13-09-2010, 23:29
masz racje polinka, bo nizoralu nie mozna stosowac dluzej niz kilka razy taj jak h&s bo sie skora przyzywaczai a tutaj mozesz bez obaw

polinka
15-09-2010, 11:19
no wlasnie bo to nie sa takie typowo lecznicze szampony jak te z apteki, tak mi sie wydaje i nie zaszkodza tak na wlosy.

Iwaska
15-09-2010, 13:30
wszyscy sie uparli na ten ketokonazol, i to chyba na nim sa oparte te szampony apteczne. w tym lorealu zastosowali pityronian cynku, tez skuteczny w walce z lupiezem, z tego co dzisiaj czytalam (chcialam sie doksztalcic hehe) to nawet niektorym bardziej sluzy.

cytryneczka
15-09-2010, 16:09
ja tez o tym slyszałam, ten skladnik jest tez w innym szamponie... clear chyba? nie pamietam w kazdym razie tamten to zwykly bez tych skladnikow odzywczych na zniszczone czy matowe

polinka
16-09-2010, 10:14
clear- zle go wspominam, po uzyciu cala glowa mnie piekla bo mial niby chlodzic skore:]!
ale kazdemu co innego sluzy.

cytryneczka
16-09-2010, 10:48
hm miało chlodzic a piekło? ;] to faktycznie na odwrot ;] ja wlansie lubie takie porady , nieszodzi ze kazdemu co innego sluz ale po poradach innych wiesz mneij wiecej co siemozesz spodziewac czy szampon jest ok czy po prostu reklama

lattuga
16-09-2010, 15:20
wszyscy sie uparli na ten ketokonazol, i to chyba na nim sa oparte te szampony apteczne. w tym lorealu zastosowali pityronian cynku, tez skuteczny w walce z lupiezem, z tego co dzisiaj czytalam (chcialam sie doksztalcic hehe) to nawet niektorym bardziej sluzy.

Mądre nazwy,ktore mnie osobiscie nic nie mówią.:confused:
ale chyba lepiej zacząć,gdy ma się pierwszy raz łupież od czegoś słabszego z drogerii niż z apteki.
z tego co zrozumiałam to szampon L'oreala przeciw łupieżowi już wypróbowany zostal i spełnił swoje oczekiwania?
Ja mam lekki łupież ,ale farbuję włosy i mam je trochę osłabione i cienkie.
Jest ,,takowy" dla mnie?

polinka
17-09-2010, 11:22
jest sprwadzony i jest dla ciebie,
http://www.lorealparis.pl/konkurs/elseve-przeciwlupiezowy.aspx
przejzyj to sobie i milego mycia:)

cytryneczka
17-09-2010, 14:57
tez mi sie wydaje ze bedzie odpowiedni dlaCiebie, ja tez po farbowaniu mam taki lekki lupiez i myskle ze ten elseve z zolta nakretka bedzie super, chyba ze wolisz taki zeby kolor dluzej sie utrzymał

Marika250
12-10-2010, 21:18
Myślę, że dobrym rozwiązaniem może być szampon przeciwłupieżowy Himalaya Herbals (nie mylić z Herbal Esences), nie dość, że usuwa łupież to dobrze nawilża włosy.

Jolcia05
29-11-2010, 13:15
Ja tez kiedyś stosowałam head&shoulders ale jakoś nie zauważyłam żadnej poprawy. W końcu postanowiłam zastosować nizoral i muszę przyznać , że jest naprawdę dobry, co prawda po pierwszym myciu łupież nie zniknie , ale już po kiku naprawdę widać wyraźną poprawę. Słyszałam tez, że nie należy przyzwyczajać włosów do jednego szamponu tylko zmieniać co jakiś czas.

ja29
06-04-2011, 12:27
A stosuje ktoś z Was Pirolam, szampon przeciwłupieżowy? słyszałam o nim bardzo dobre opinie.. ktoś ma doświadczenie? ja mam zamiar kupić dla mojego męża.

a_grestowa
28-05-2011, 22:35
Jeśli to problem, który powraca i nie działają sensownie popularne szampony, to możesz spokojnie zaaplikować mężowi Pirolam. Właśnie dopiero co pisałam w innym wątku - to taki lek i szampon w jednym. Ma składnik, który pomaga leczyć przyczyny łupieżu, a to moim zdaniem podstawa w walce z nim..

ja29
07-06-2011, 13:55
Czytałam na ich stronie, że efekt jest długotrwały i polecają profilaktykę

cyt: Łupież ma charakter nawrotowy. Dlatego po ustąpieniu zmian, nie należy zapominać o postępowaniu profilaktycznym. Polskie Towarzystwo Dermatologiczne zaleca stosowanie cyklopiroksu w postaci szamponu raz w tygodniu przez co najmniej 3 miesiące.

a_grestowa
04-08-2011, 16:21
Tak - zalecana jest profilaktyka Pirolamem, ale w końcu lepiej chyba zapobiegać niż leczyć :)

Ciekawostka - widziałyście analizator skóry głowy? Taka aplikacja do badania kondycji głowy i włosów.

femeia
06-09-2011, 19:35
a_grestowa, ja nie widziałam, co to jest? :)

she_velvet
12-09-2011, 15:49
Ja polecam szampon i piankę przeciwłupieżową Oliprox-u. Mój mąż miał przez dłuższy czas problemy z łupieżem i dopiero te dermokosmetyki mu pomogły. Szampony typu Head&Shoulders to zwykłe kosmetyki, a pomocy należy szukać w aptece (a najlepiej u dermatologa, który polecił mu właśnie Oliprox). Marka nie jest jakaś super znana, ale zaręczam, że szampon sprawnie zwalcza łupież i swędzenie głowy, a pianka wzmacnia efekt i same włosy.

femeia
02-10-2011, 22:55
sprawdzałam ten analizator, niezłe ;) tutaj link podaje jeśli ktoś chce się pobawić: http://apps.facebook.com/analizator_dna/?ref=ts

femeia
31-10-2011, 16:48
co do profilaktycznego leczenia to nie zdawałam sobie z tego sprawy, myślałam że raczej nawet nie powinno się stosować szamponów leczniczych poza okresami występowania łupieżu. Dobrze że mowisz :) a z jaką częstotliwością należy je stosować (już po zakonczeniu głownej terapii)?

patryskaa89
30-11-2011, 13:32
ja po stosowaniu Pirolamu calkowicie pozbylam sie lupiezu. swietny lek i kosmetyk w jednym, dzieki niemu zaoszczedzilam na wizytach u dermatologa.

marmolada
02-12-2011, 11:21
A konsultowałaś stosowanie tego szamponu z dermatologiem?

patryskaa89
08-12-2011, 18:20
dermatolog znajac zycie polecil by miedzy innymi taki szampon, a jesli chodzi o stosowanie, to wszystko jest wypisane na ulotce.

Mart
15-12-2011, 20:08
Ja również zainwestowałam w Pirolam, farmaceutka mi poleciła, mówiąc o jakimś czynniku aktywnym którego ni mają inne szampony.

patryskaa89
16-12-2011, 00:45
moge wam polecic stronke z poradami jak dbac o wlosy, a przy okazji jest na niej konkurs, takze mozna powalczyc o swietne nagrody:http://www.facebook.com/zdrowe.i.piekne.wlosy?sk=app_306041639415570

EweQ
16-12-2011, 11:49
Szampon Noell. Do dostania w aptece. Wygląda jak Nizoral, pachnie jak Nizoral, składnik aktywny ma jak Nizoral, za to jest o połowę tańszy i jest go dwa razy więcej. Skuteczność - taka jak Nizoral.

A już po "uleczeniu" to myję w Head and Shoulders, bo inne szampony mnie uczulają, a ten jakoś nie.

patryskaa89
18-12-2011, 23:32
ja zawsze przez Head and Shoulders mialam wiekszy lupiez... z reszta po nizoralu mi wracal...

SabrinaD
19-12-2011, 12:18
Ja używam Vichy, drogi bo kosztuje 50 zł ale mi pomaga!

Tutaj są informacje teoretyczne na temat powstawania łupieżu, może łatwiej będzie z nim walczyć jak sobie co nieco o tym poczytacie? http://www.milionkobiet.pl/uroda/walka-z-lupiezem-podejmij-wyzwanie,354,1,a.html

patryskaa89
27-12-2011, 13:52
ostatnio czesto czytam o pielegnacji wlosow, ale jednak najwiecej porad znalazlam tu http://www.facebook.com/zdrowe.i.piekne.wlosy?sk=wall z reszta juz wczesniej podawalam ta strone z konkursem. okres swiateczny to tez czas wolny, w ktorym mozemy znalezc troche czasu zeby o siebie zadbac:)

zofiaw
18-01-2012, 13:32
head&shoulders w ogóle nie działa na mnie, nizoral -owszem działa , ale to dośc droga impreza, biorąc pod uwagę że mam problem powracającego łupiezu. a znacie jakis naturalny kosmetyk który pomoże mi w walce z łupieżem?

damex
30-01-2012, 11:20
ja polecam nizoral, drogi ale skuteczny;)

inga102
31-01-2012, 11:43
Zofiaw - z naturalnych szamponów przeciwłupieżowych mogę polecić szampon z Mydlarni u Franciszka. To szampon z Aleppo, w 100 % naturalny. Działa na łupież a dodatkowo nawilża i odżywia. mi bardzo pomógł i nie podrażnił :)

Limetka15
11-02-2012, 01:00
Na łupież polecam dermoszampon BiovaxMed. Łagodny, a przy tym skuteczny. Ja używałam sam szampon, ale jest jeszcze żel do wcierania w skórę głowy. U mnie nie był on konieczny bo łupież nie był bardzo uciążliwy.

Bliiinda
28-02-2012, 15:45
Nizoral nizoral nizoral i jeszcze raz nizoral:) leczenie miało trwać z dwa miesiące a ja już po 3 tygodniach regularnego stosowania (3 razy w tygodniu) problem zupełnie zniknął i nie wraca:) oczywiście zawsze stosuje jakiś przeciwłupieżowy szampon ale to już wyłącznie profilaktycznie i jakiś fructis zupełnie wystarczy:)

gwiazdka1987
14-03-2012, 10:14
jakich kosmetykow uzywacie do pielegnacji wlosow z lupiezem?

Ja sporadycznie mam kłopot z łupieżem i powiem szczerze, że jak dla mnie świetnie sprawdza się Nizoral http://www.aptekavolfarm.pl/2116,nizoral-szampon-przeciwlupiezowy-60-ml.html.

W przypadku moich włosów wystarczy, że zastosuję niewielką ilość tego szamponu dwa dni z rzędu i kłopot jakim jest łupież zostaje zażegnany. Wtedy wracam do stosowania na co dzień zwykłego szamponu, który nie ma właściwości przeciwłupieżowych ;)

zlote_dzieci
14-03-2012, 14:39
Ja mam wrażliwą skórę głowy i jak kupię zły szampon to zaraz mnie swędzi, najlepsza seria dla mnie to Gliskur, przy nim jakoś tak lepiej, i łupieżu nie widać. Używałam też Nizoral, troche pomógł, ale nie do końca.

Limetka15
09-04-2012, 22:50
Nizoral wysusza i plącze długie włosy, więc jak dla mnie odpada. Znalazłam jednak coś czym można spokojnie go zamienić -dermoszampon przeciwłupieżowy Biovax MED. Radzi sobie świetnie z łupieżem a przy tym pielęgnuje włosy. Seria ta zawiera też żel do wcierania w skórę głowy. Żel bardzo łatwo się aplikuje, nie spływa z głowy, jest niewidoczny, nie obciąża ani nie przetłuszcza włosów a eliminuje łupież w 100%.

arielkapink
19-04-2012, 10:11
Ja juz dawno wyrzuciłam wszelkie szampony pseudo przeciwłupieżowe. Sama chemia a do tego jak tylko na chwile przestaje się stosowac łupiez od razu wraca (ciekawe czemu, co? :P )a ja chciałam sie go pozbyc . szukałam sposobów domowych np. takich jak tu http://www.tipy.pl/artykul_2941,domowe-sposoby-na-lupiez.html a dodatkowo stososowałam olej z czarnego kminu np. z http://mydlarnia.info/olej-nigelle---zloto-faraonow-cat-215-id-647.aspx. Teraz mam spokój i tylko od czasu do czasu wmasowuje jeszcze olej nigelle (tak na wszelki wypadek ;) )

123kate123
18-03-2013, 10:48
ja używam CLEAR Scalp Oil Control. CLEAR ma w swojej ofercie również kosmetyki na różne typy włosów dlatego można dopasować je do konkretnego typu problemów włosów.

Hortofino
31-07-2013, 19:48
Dla mnie obecnie najlepszy jest szampon Pirolam. Sama stosując go pozbyłam się tłustego łupieżu, który mnie męczył przez kilka miesięcy, a teraz poleciłam go mojej kuzynce na zwykły łupież, bo żaden szampon z drogerii na nią nie działał. Używa go już 3 tydzień i widać efekty, więc gorąco polecam go innym :)