Tetra czy pampersy?

anetakam0
napisał/a: anetakam0 2007-09-13 23:25
Jeszcze mam trochę czasu, ale nie wiem na co się zdecydować.
Na pewno kupię pampersy na spacery, wyjazdy, itp... a w domu?
Co Wy Kochane używacie? :confused:
napisał/a: dudek2 2007-09-14 07:22
Tylko z tymi pampersami uważaj. Znam przypadek, że dziecko upadło pupą do kałuży i nie mogło samo wstać, bo po pewnym czasie pampers "napił" tyle wody, że dla dziecka stał się zbyt cięzki, żeby mogło się poruszać.
A odnośnie Twojego pytania: ostatni zauważyłam, że na balkonach mamy suszą coraz częściej tetrowe pieluszki
anetakam0
napisał/a: anetakam0 2007-09-14 08:12
Syna wychowałam na tetrowych i to z dwóch powodów: uczulenie na wszystkie dostępne wtedy (przeszło jak miał 1,5 roku) i "nie ma pieluchy bez kupy" :rolleyes: do 16 szt dziennie (przeciętnie), więc 14 lat temu to było nieopłacalne
Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2007-09-14 09:47
Zdecydowanie pampersy, nie koniecznie te oryginalne. Ja, gdy moja córka była malutka miałam zamiar właśnie tak robić , że na wyjścia pampersy a po domu tetra. Myślałam , że tak będzie taniej , ale bardzo się myliłam. Przy tetrowych pieluchach pralka chodzi non stop, a wiadomo, że woda , prąd i proszki kosztują, do tego dziecko miało odparzoną pupę, a to wiązało się z kupnem drogich maści , nie wspomnę już o tym , że dziecko płakało, gdy miało mokro. Teraz , gdy urodzi się drugie dziecko , nie mam zamiaru kupować tetrowych pieluch. Będę kupowała pieluchy jednorazowe w Realu (Tip) albo te z Lidla , bo są bardzo dobre i dużo tańsze od oryginalnych pampersów.
napisał/a: ~dunia 2007-09-14 10:07
polecam pampersy firmy Pampers zdecydowanie, ja używam Active Baby i są świetne, nie ma takiej sytuacji żeby mały miał mokro, nie ma też żadnych odparzeń, są cieniutkie, świetnie wspólpracują z ruchami dziecka -polecam
co do tetry to miałam jeden tydzień styczności i odradzam, bo mój bąbel mial doslownie co 5minut wilgotno, cała pupa była jak zaparowana, a ja byłam zmęczona jak nigdy przez ciągłe pranie i prasowanie, którego nie cierpię :eek:
może wrócę do nich kiedy będziemy się uczyć korzystać z nocniczka
pielchy tańsze okazały się dla mnie droższe niż Pampers, bo musiałam częściej zmieniać i więcej ich szło
oczywyście tetra przydaje się w różnych innych sytuacjach i wyposaż się w nią
pozdrawiam :)
WIOLETTA48
napisał/a: WIOLETTA48 2007-09-14 13:09
Ja 6 lat temu używałam na bliskie spacerki zwykłych jednorazowych pieluch, na dalsze wyjazdy lub do lekarza pampersy lub inne dobre pieluchy, a w domu używałam tetrowych. Pralka nie chodziła na okrągło bo prałam je w ręku, przecież po siusianiu nie trzeba prać 2 godz. w pralce, po kupce namaczałam osobno ale też prałam w ręku(przeważnie). Miałam wiaderko z wodą z proszkiem gdzie wrzucałam pieluchy, jak uzbierało się kilka to prałam i wieszałam na dwór, zaraz wyschły i znów były w obiegu. :p Teraz też pewnie będę używała i tetrowych i pampersów i zwykłych jednorazowych. :confused:
napisał/a: ewak87 2007-09-15 00:09
Witam!ja zdecydowanie polecam pampersy, niekoniecznie oryginalne. Chociaz czasami zdarzaja sie pomocje i wtedy kupuje zapas na dłużej :D tetrowych uzywalam 1 dzien i bylo to straszne :eek: maly byl mokry a ja zmeczona :mad: pozdrawiam!!!!
napisał/a: pastolinka 2007-09-17 11:52
ja od początku używałam papmersów, tetrowe kupiłam, owszem, 12 sztuk do wycierania buzki po jedzeniu, obmywaniu raczek, do kapieli. nawet nie zatsanawialam sie, jakiego dokonac wyboru. przeciez zadna z znas nie zamienia podpasek na kawalek materialu:D moze i glupie porownanie, ale wyobrazam sobie samopoczucie dziecka kiedy pupa jest mokra od moczu
napisał/a: Weronisia1 2007-09-17 13:52
Witam!
Ja osobiście używałam i używam nadal pampersów HAPPY. Tyle, że na początek musiałam wypróbować różnych pieluszek jednorazowych. Moja Wera miała uczulenie po PAMPERS'ach i po HUGGIES'ach. Dopiero HAPPY z Belli okazały sie strzałem w dziesiątkę. A pieluch tetrowych używam nadal (kiedy mała je, do wytarcia buzi, poza tym bez tetrowej nie uśnie ;) ). Moje znajome też używają tetrowych do różnych celów, ale nie jako pieluchy jako takiej.
Ja raz spróbowałam (w końcu mama wychowała mnie na tetrze), ale jak zobaczyłam płacz mojego dziecka kilka razy w ciągu godziny, to zrezygnowałam.
Więc jeśli zdecydujesz się na pieluszki jednorazowe, nie kupuj od razu dużego opakowania. Lepiej kupić mniejsze i zobaczyć, czy nic się nie będzie działo.
Pozdrawiam!

anetakam0
napisał/a: anetakam0 2007-09-17 13:56
W piątek kupiłam Happy z Belli właśnie ze względu na małe opakowanie 42szt inne były ponad 70 szt, zobaczę.
Tetrowe też kupiłam - nie wiem jeszcze, czy użyję jako pieluszek, czy ściereczek - śliniaczków ale na wszelki wypadek mam
Dzięki pozdrawiam
napisał/a: Migotka 2007-09-17 15:52
ja używam happy ale jak np. nie ma rozmiaru małej to i huggies i pampers choć te na początku były do niczego jak karmiłam małą piersią robiła rzadkie kupki a że jest żywotna to zawsze zawartość pieluszki wyleciała ;) a teraz w większości ciągle pozostaje wierna happy :D
napisał/a: nika22 2007-10-02 17:39
Maja02 napisal(a):Zdecydowanie pampersy, nie koniecznie te oryginalne. Ja, gdy moja córka była malutka miałam zamiar właśnie tak robić , że na wyjścia pampersy a po domu tetra. Myślałam , że tak będzie taniej , ale bardzo się myliłam. Przy tetrowych pieluchach pralka chodzi non stop, a wiadomo, że woda , prąd i proszki kosztują, do tego dziecko miało odparzoną pupę, a to wiązało się z kupnem drogich maści , nie wspomnę już o tym , że dziecko płakało, gdy miało mokro. Teraz , gdy urodzi się drugie dziecko , nie mam zamiaru kupować tetrowych pieluch. Będę kupowała pieluchy jednorazowe w Realu (Tip) albo te z Lidla , bo są bardzo dobre i dużo tańsze od oryginalnych pampersów.





W zupełnosci sie z Tobą zgadzam. po za tym mamy i tak dośc zajec zeby jeszcze dodawać sobie prania i prasowania, z reszta mit na temat pampersów ze niby nie zdrowe i lepiej uzywac tetry juz dawno zginoł.
Tak jak to, ze do trzeciego miesiaca trzeba oprócz pampersa wkładac dwie tetrowe pieluchy zeby usztywnic bioderka.