czkawka dzidzi

napisał/a: tuska 2007-09-12 21:51
hej dziewczyny,powiedzcie mi czy jest to normalną rzeczą gdy wasza dzidzia ma 3 a nawet i wiecej razy w ciągu dnia czkawke?
napisał/a: wicinka 2007-09-12 22:17
Niestety mój maluszek od samych narodzin często ma czkawki, przeważnie jak mu się odbije lub jak uleje. Ma więcej razy niż 3 ( niestety). U noworodków i niemowląt to normalne, bo maleńki brzuszek jeszcze nie wszystko znosi. W nowym "Mamo To JA" jest fajny artykuł na ten temat-polecam. Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: kasienka1975 2007-09-24 22:00
hej tuska .moja córuś na początku miała czkawkę za każdym razem jak się zsikała.prawdziwa księzniczka.pampersów poszło co niemiara.
napisał/a: Dorota_Kinga 2007-09-28 11:06
Moj smyk zawsze dostawal czkawki gdy sie smial , wiec czesto goscila . Teraz ma 6 lat i czasami jest smiecho-czkawka hihihi
dotty
napisał/a: dotty 2007-09-28 13:22
tuska napisal(a):hej dziewczyny,powiedzcie mi czy jest to normalną rzeczą gdy wasza dzidzia ma 3 a nawet i wiecej razy w ciągu dnia czkawke?


Niemowlęta czkają kiedy mają przepełniony brzuszek, albo jest im zimno. Mój synek wcześniej miał po kilka razy czkawkę na dzień, za zwyczaj po jedzeniu, na szczęście nie reagował na nią negatywnie
napisał/a: jarjarbinks 2007-09-28 14:20
Niemowlęta często mają czkawkę, moja córcia, jak była mniejsza miewała po kilka razy dziennie. Teraz mniej. Ale nie ma się czym przejmować, tylko sprawdzać, jaki jest powód. Jeśli to zwykłe przejedzenie, to starczy trochę ponosić dzidzię w pionie, ale jeśli z zimna, to trzeba przystawić dziecko do piersi, no i oczywiście zadbać o to, aby się ogrzało.
Generalnie ostatnio oglądałam program, w którym specjaliści mówili, że nie ma co się czkawką niemowlaka mocno przejmować, bo nie jest ona taka uciążliwa dla niego, jak dla dorosłego człowieka, radzi sobie z nią zupełnie inaczej.
napisał/a: ~ewella 2007-10-03 18:22
Moja Mała też ma dość często czkawkę, zwłaszcza po jedzeniu kiedy jej się uleje i to kilka razy dziennie. Ale również pediatra nie kazała się tym przejmować, czkawka nie jest niepokojącym objawem.
Pozdrawiam
napisał/a: Maniutka 2007-10-09 22:12
Moja Mania miała bardzo czesto czkawkę jeszcze w brzuszku !! takie rytmiczne pukanie ! i jak sie urodziła to na poczatku te zb.często teraz juz mniej, albo nawet prawie wcale można powiedzieć :p
napisał/a: annna25 2007-10-26 13:15
Moja niunia też co chwilę ma czkawkę! :) w brzuszku też często miała.to chyba normalne... hi hi
napisał/a: Monia4 2007-11-11 14:12
Maja też miała czkawkę w brzuszku. Czasami przez cały dzień potrafiła czkać 5-6 razy. Jak się urodziła i rano np. dostała czkawki to już wiedziałam że to się powtórzy i tak było. teraz ma 1rok i 4miesiące i rzadko czka.
napisał/a: kasiunia1771 2007-11-15 11:26
Moj synek tez czka od czasu do czasu, a tez mial czkawki jak byl w brzuszku :) Rowniez wyczytalam w kasiazce ze dziecinek czkawki nie sa problemem hihi