Grzybica przy antybiotykach

lijusz
napisał/a: lijusz 2009-10-07 11:50
Ostatnio znowu zachorowalam i mam angine ropna, poszlam do lekarza i oczywisce dostalam antybiotyk. Lekarz mi nie przepisal zadnch tabletek przeciw drozdzom lub grzybicy pochwy.
Niechcialabym sie spotkac z tym problemem. Czy jedzenie jogurtow wystarczy?
Chociaz prosilabym moze o jakies propozycje lekow bez recepty.

z gory dziekuje :)
anathe
napisał/a: anathe 2009-10-08 11:07
jedzenie jogurtów nie wystarczy. owszem, warto się nimi wspomagać, ale jeżeli już to mogą troche chronić przewod pokarmowy natomiast, aby odbudowywać flore pochwy potrzebne są specjalistyczne probiotyki. ja bym polecała najbardziej lacibios femina (tylko pamietaj, żeby zachowywać odstęp pomiędzy antybiotykiem a probiotykiem), bo jego można już brać w czasie leczenia a nie po (jak wiele środków z paleczkami kwasu mlekowego) dopiero po ;)
lijusz
napisał/a: lijusz 2009-10-09 10:03
Dziekuje za komentarz, dzisiaj pojade do Apteki i kupie tabletki.
Pozdrawiam.
mitsuko
napisał/a: mitsuko 2009-10-16 23:02
Słyszałam, że ponoć pojawiły się na rynku tabletki bez recepty na początkowe stadia inwekcji pochwy- ABOTHYL. Nie miałam jeszcze okazji wypróbować. Męczę się już z Candidią ponad 2 lata, więc mam już kilka sprawdzonych sposobów. Jeśli zaczynam czuć, że pojawia się opuchlizna czy czuje niekomfortową suchość nakładam żel nawilżający i bawełnianą bielizne (na miare możliwości śpie bez bielizny) i/lub robie okłady z rumianku (farbuje na żółto, ale łagodzi ból). Jest jeszcze krem clotrimazol, jednakze u mnie wywoluje bardzo silna reakcje, wiec nie polece go Wam :).
Sprawdzonym sposobem w trakcie antybiotykoterapi jest unikanie podrażnień, bo jak jest ranka to bedzie i grzybica (a w każdym razie jest wieksze prawopodobieństwo...), noś przewiewną bielizne, pij jogurty i dbaj o nawilżenie. Achaś i nie zdrowym jest przesadne irygowanie pochwy, dla mnie np. płyny do higieny intymnej to samobójstwo... Dlatego kiedy jestescie przesadnie narażone oszczedzcie sobie dla tych miejsc mydel czy płynów, ograniczcie sie do zwykłej czystej wody :).
Grzybicy nie wyleczycie same, niestety paradoksem jest to, ze grzybice leczy sie antybiotykiem (zazwyczaj Fluconazole doustnie i Pimafucin do-w-cipnie ). Dlatego, zeby sytuacja sie nie powtorzyla zaraz po odstawieniu leków (bo i tak sie zdazalo) polecam Lactovaginal przez pierwszych kilka dni.

W razie jakby co, jestem w tym temacie dość obcykana, chętnie udziele rad nawet prywatnie :).

Pozdrawiam.
napisał/a: agatixxx 2009-11-19 22:52
Witam serdecznie,

zgadzam się z poprzedniczką i także polecam lactovaginal przy infekcjach, a także jako osłonę dla przewodu pokarmowego jak i pochwy polecam provag doustne tabletki zawierające w swym składzie pałeczki kwasu mlekowego
napisał/a: eloelo 2010-01-07 23:01
Ja przy antybiotykach zawsze biore probiotyki!! doustnie Provag a dopochwowo Lactovaginal, ponieważ infekcje i grzybice nie są mi obce.Taka kuracja ochronna nie jest może tania, ale lepiej zapobiegać niż leczyć kolejne infekcje. Same jogurty napewno nie wystarczą bo one zasiedlają bakterie w jelicie(tak mi sie zdaje).Acha..i provag można przyjmować już w trakcie kuracji antybiotykiem(tak zaleca mój gin).Powodzenia:)
napisał/a: Gosia1239 2010-02-18 15:58
Jogurty napewno nie załatwią sprawy. Przy antybiotykach trzeba zawsze pamiętac o lekach osłonowych. Jak dolegliwosci powracają trzeba usunąc te grzyby i inne paskudztwa z organizmu. Mam na to sposób!!!!

Gosia
napisał/a: eloelo 2010-02-24 10:48
jaki to sposób???
napisał/a: oliwia1980 2010-03-17 13:52
Ja w czasie brania antybiotyków i jeszcze tydzień po zakończonej kuracji biorę probiotyk, bo flora bakteryjna jeli bardzo długo sie odbudowuje. A kupuje multilac, bo kosztuje 11zł i uważam że spełnia swoją funkcję doskonale, bo zważywszy na moje skłonności do grzybicy gdy brałam multilac nigdy nie miałam grzybicy po antybiotykach.
napisał/a: arpka 2010-03-28 18:23
Oliwio to ci zazdroszczę, bo ja jeszcze trochę i zaprzyjaźnię się z moimi "grzybkami", tak sobię myślę, że chyba zakupię sobie ten multilac skoro tobie pomógł to może i dla mnie będzie łaskawy. Bo nie ukrywam, że moje życie seksulane praktycznie nie istnieje
napisał/a: oliwia1980 2010-03-29 20:18
Ale jak już masz grzybka to multilac nie pomoże mnie wtedy tylko lekarz pomógł.
Multilac pomaga jedynie w czasie brania antybiotyku aby grzybica sie nie pojawiła.
napisał/a: mpog 2010-03-31 17:22
Ja dość często miałam takie problemu i odkąd stosuję multilac to jest lepiej