PDA

Zobacz pełną wersję : Marzec 2010

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

Asqa
09-01-2010, 20:07
ciekawe co u babiczki, nie odzywa się już chwilę, czyżby nadszedł ten oczekiwany moment?

mgs
09-01-2010, 21:37
mgs a jak córeczka czeka na braciszka? pewnie też się nie może doczekać :)

bardziej to chyba ja się nie mogę doczekać ;) a Nadia to tak zależy jaki ma dzień... raz mnie całuje po brzuchu i tuli się i w kółko powtarza Michał Michał, a innym razem "pierdzi" mi w bambuszek swoją buźką i śmieje się że mama jest gruba :D tak czy inaczej - często powtarzamy jej z mężem że mama w brzuszku nosi dzidzię i Nadunia niedługo dostanie braciszka - nie wiem ile ona z tego świadomie pojmuje - mam nadzieję że coś kuma ;)

mgs
09-01-2010, 21:40
Chyba nie ma co za wiele do szpitala brać bo zawsze ktoś nam może donieść :) Ja jeszcze nie jestem spakowana...Nawet jeszcze koszuli nie mam :/ bo ciągle zapominam kupić...
Ciekawe jak długo po porodzie trzymają kobity w szpitalu jak wszystko jest ok. Mam nadzieję, że wyjdę po 2 dniach

Czy wy kupujecie rajstpki dla maluszków????

Nadię urodziłam w sobotę, a w poniedziałek rano już wychodziłam do domciu. mam nadzieje że teraz też szybko wyjdę.

miałam nie kupować rajstopek, bo mam sporo pajacyków, ale w Biedronce była wyprz. i moja mamuśka kupiła mi 2 2-paki :) no to teraz już na pewno nie kupię ;)

mgs
09-01-2010, 21:42
a piżamki i szlafrok już mam, zamówiłam sobie przez neta. Tyle co do szpitala to nie muszą być jakieś extra piękne i tak nigdy więcej zapewne ich nie włożę, chyba że w tym samym celu :)

ja właśnie poluję na coś używanego za kilka zł bo i tak potem pewnie wyląduje to w koszu na śmieci...

azunia
09-01-2010, 23:39
No właśnie ciekawe co z babiczką pewnie jest teraz w szpitalu i rodzi.... jak tak to pamiętaj babiczka jesteśmy z tobą :p

eti
10-01-2010, 08:48
Heja,
przegladam koszule na allegro i juz nie wiem sama http://www.allegro.pl/item867088926_koszula_nocna_do_karmienia_i_porodu_ rozmiar_xxl.html niby zwykle tanie... tylko ten rozmiar XXL?? jakie wy te koszule kupujecie, bo wiem ze to pewnie do kosza pojdzie ale mimo wszystko chciala bym sie czuc w niej dobrze.. no nie wiem moze przesadzam i jak juz bedzie po wszystkim to nie bede zwracala uwagi na takie rzeczy ale jednak:)

woniaX84
10-01-2010, 10:21
Hej! Ja mam 3-4pary rajstopek:) 2małe i 2 trochę większe:p
Co do koszul to ja mam z większym dekoldem i będę mogła wysunąć cyca z niej bez problemu:) Nawet mi się podoba więc jak nie zniszczę to zostawię sobie. Brakuje mi szlafrok, podpaski poporodowe(jakie kupujecie?) i nakładki na sutki w razie jakbym miała problem z karmieniem...
Dzisiaj miałam koszmar,że już urodziłam mała miała 2kg sama oddychała ale nie potrafiłam ją wykarmić bo nie chciała cyca...jeju wstałam w nocy i się zastanawiałam,że to rzeczywistość czy sen...naszczęście to był sem:)
Co do babiczki czasem pojawia się też na objawach ciąży i tam jeszcze wczoraj byłam aktywna...no ale może dzisiaj już rodzi:D
Dziewczynki ja chyba mam stan depresyjny przez to łóżko...3razy dziennie płacze,że mi się nie uda donosić do terminu bo coś się stanie...masakra laseczki nikomu nie życzę takich problemów!!!Ale się pocieszam,że jeszcze troszeczkę... są dziewczyny gdzie walczą o dziecko od początku ciąży w łóżku:o

azunia
10-01-2010, 11:03
Heja,
przegladam koszule na allegro i juz nie wiem sama http://www.allegro.pl/item867088926_koszula_nocna_do_karmienia_i_porodu_ rozmiar_xxl.html niby zwykle tanie... tylko ten rozmiar XXL?? jakie wy te koszule kupujecie, bo wiem ze to pewnie do kosza pojdzie ale mimo wszystko chciala bym sie czuc w niej dobrze.. no nie wiem moze przesadzam i jak juz bedzie po wszystkim to nie bede zwracala uwagi na takie rzeczy ale jednak:)

Kochana wejdź na inne przedmioty tego sprzedającego tu masz rozmiar M http://www.allegro.pl/item880731364_koszula_nocna_do_karmienia_i_porodu_ rozmiar_m.html bo XXL na pewno będzie za duży :p

eti
10-01-2010, 11:03
Woniu wiem ze ci ciezko.. ale to juz koncoweczka. Ja natomiast caly czas chce zeby mnie kopala albo wiercila sie bo juz mysli czy wszytsko ok!!!! swiruje wiem ale im blizej konca tym chyba mysli glupsze....!
Ja mam zamiar kupic te majtochy:) poporodowe z siateczki bo uwazam ze beda najwygodniejsze..ciach i do kosza i nastepne hehe moze i zle mysle bo w sumie doswiadczenia mi brak..

eti
10-01-2010, 11:05
A wiem ze sa mniejsze tylko nie mam pojecia jaki rozmiar wziac ehhehe bo najchetniej bym xs wziela :):) ale chyba M bedzie w sam raz, a stanik do karmienia bierzecie rozmiar wiekszy?

eti
10-01-2010, 11:10
A wogole to powiem wam ze najchetniej to bym chciala zeby ktos zrobil mi taka cala wyprawke i dla mnie i dla malej i przyniosl to do domu:):):) bo ja jestem zielona nie wiem nic co bedzie dobre a co nie!

azunia
10-01-2010, 11:11
Wonia nie martw się to tylko zły sen, na pewno donosisz :) jeśli chodzi o rajstopki to ja nie mam żadnych, nawet nie przyszło mi do głowy że są potrzebne, ale jak trzeba to kupię.... a koszule to kupiłam rozm M na grubsze ramiączka na pchlim targu po 15 zł takie za kolano :)

azunia
10-01-2010, 11:15
A wiem ze sa mniejsze tylko nie mam pojecia jaki rozmiar wziac ehhehe bo najchetniej bym xs wziela :):) ale chyba M bedzie w sam raz, a stanik do karmienia bierzecie rozmiar wiekszy?

ja nie kupuję stanika do karmienia bo wszystkie staniki mam z odpinanymi ramiączkami, piersi to mi urosły tylko o rozmiar od początku ciąży więc jak napełnią się mlekiem to tylko poluźnię ramiączka...

azunia
10-01-2010, 11:18
A wogole to powiem wam ze najchetniej to bym chciala zeby ktos zrobil mi taka cala wyprawke i dla mnie i dla malej i przyniosl to do domu:):):) bo ja jestem zielona nie wiem nic co bedzie dobre a co nie!

ja też nie mam pojęcia co będzie dobre a co złe dlatego czytam o tym w internecie..... ale i tak wszystko trzeba wypróbować na swoim dziecku bo jednym pasują jedne rzeczy a innym drugie...

olisa
10-01-2010, 11:23
Ja jak na razie przestałam się denerwować o moje maleństwo bo cały czas daje o sobie znać :) chyba ta kroplówka tak na Niego podziałala :D a co do rajstopek to myślałam że takiemu maleństwowi nie trzeba rajstopek więc nie kupowałam ale kupie teraz jak trzeba :) wczoraj byliśmy na zakupach to już wszystko mamy tylko jeszcze w czwartek zamowic wozek i łóżeczko kupić no icałe wyposarzenie do niego a tak to już wszystko , zakupy były udane :)
Zima dzisiaj piękna :) wczoraj lał deszcz wieczorem a dzisiaj od razna piękne wielkie płaty sniegu :) ta pogoda normalnie wariuje ....
Pozdrawiam wszystkie i życze miłej niedzieli :)
aha ... ile Wasze maleństwa wazyły w 30 tygodniu ?? bo Mój waży 1330g i wydaje mi sie ze troszkę za mało alebo już znowu przesadzam

azunia
10-01-2010, 11:31
Ja mam takie pół śpiochy, myślicie, że to może być zamiast rajstopek :confused:

azunia
10-01-2010, 11:33
Ja jutro idę na USG więc się dowiem ile maleństwo waży i czy wszystko jest ok :p

woniaX84
10-01-2010, 11:57
Wiem,że mam się nie denerwować ale jak...? Właśnie znowu przeżyłam kryzys...Qrcze jeszcze przez ten stres urodzę wcześniej.
Azunia ja mam też takie półśpiochy ale z tego co wiem to trzeba 2 rękawki długie ubierać takie maleństwo i z dołem tak samo...Ja najwyżej na półśpiochy założe jeszcze pajacyk i już...:p
eti ja takie majtki też mam ale to wystarczy jak będzie z nas leciało chyba nie...? Jakaś podpaska to chyba musi być?
olisa ja była u gina w 31tc 5d i moja ważyła ok 2kg...ale wogóle mała jest większa tak ok 1-2 tygodnie do przodu więc się nie przejmuj...gdyby coś było nie tak gin powiedziałby Tobie. A wogóle pomiary usg często są nie dokładne...trzeba wziąść poprawkę na to +/- 300gr tak mi gin powiedział:p

koralik24
10-01-2010, 12:01
Kochana wejdź na inne przedmioty tego sprzedającego tu masz rozmiar M http://www.allegro.pl/item880731364_koszula_nocna_do_karmienia_i_porodu_ rozmiar_m.html bo XXL na pewno będzie za duży :p

Też się nad nią zastanawiałam ale wydaje mi się, że rozpięcie jest jednak za małe. Powinno być ciut dłuższe bo może być problem z wyjęciem cyca, tym bardziej w rozmiarze M. Ja proponuję kupić większy rozmiar, chyba, że chcecie mieć obcisle koszulinki:D

woniaX84
10-01-2010, 12:06
Przepraszam,że tak ciągle piszę o moim stresie i samopoczuciu ale jak się wypiszę to jakoś mi lepiej się robi...i uspokajam się:)
Mój mąż to ma ze mną jazdy każe mu pojechać gdzieś abym go nie widziała na oczy:o A jak płacze i próbuje mnie uspokoić to ja w jeszcze większy ryk:p Niech już będzie ten luty bo osiweje:o

woniaX84
10-01-2010, 12:09
Też się nad nią zastanawiałam ale wydaje mi się, że rozpięcie jest jednak za małe. Powinno być ciut dłuższe bo może być problem z wyjęciem cyca, tym bardziej w rozmiarze M. Ja proponuję kupić większy rozmiar, chyba, że chcecie mieć obcisle koszulinki:D

No właśnie teraz mi się przypomniało,że ja takie koszule przymierzałam i jakoś ciężko mi się wyjmowało cyca lepiej było jak zaproponowała mi z dużym dekoltem to o wiele lepiej było:D

woniaX84
10-01-2010, 12:20

Stanik do karmienia kupiłam taki rozmiar jak mam teraz. Myślę,że jak mi trochę urosną po porodzie piersi to i tak się trochę rozciągnie bo jest to taki materiał bardziej elastyczny. Jak okaże się,że jest za mały to dokupię rozmiar większy;)
W sumie to mi piersi mało urosły myślałam,że będą większe...he,he.

woniaX84
10-01-2010, 12:21
Ok ja zmykam dupsko położyć na drugi bok:p
Miłej niedzieli mamuśki:)

Asqa
10-01-2010, 12:27
Cześć dziewczyny!

Woniu nie martw się jeszcze troszkę, ja tez miałam ostatnio sen że urodziłam i mała była taka mała że mieściła mi się niemalże w dłoni, więc rano po przebudzeniu wbiłam sobie do głowy że to był tylko sen i że ja takich głupich snów to mam mnóstwo.
Rozumiem twoje obawy, właściwe myślę że każda z nas rozumie, bo każda tez się o coś martwi, jak nie o ruchy, to o wagę, ja np o serducho. Więc nie przejmuj się marudzeniem, to normalne że się niepokoisz, ale zobaczysz wszystko będzie dobrze a no i pamiętaj twój dobry humor to dobry humor małej, więc myśl pozytywnie i ciesz się końcem ciąży, bo już nie dużo nam zostało :)

Asqa
10-01-2010, 12:34
a co do piżamek, ja noszę rozmiar 38 i piżamki zamówiłam sobie w rozmiarze M, są naprawdę duże i mają guziki aż do pasa. Szlafrok kupiłam sobie bawełniany, bo w domu mam z froty i ten zajął by mi pół torby.
Majteczek poporodowych jeszcze nie mam bo w aptece były w rozmiarze L i kobitka powiedziała że na pewno będą za duże, więc poczekam aż sprowadzą M.
Kupiłam sobie wkładki poporodowe z apteki, belli tak mi doradziła sprzedawczyni, są ogromniaste, ale ponoć potrzebne bo tego sporo leci.
Staniczki kupiłam sobie o rozmiar większe, mam nadzieję że będą ok.
Kurcze brak doświadczenia w tych prawach, czuję się troszkę jakbym robiła zakupy na czuja.

Asqa
10-01-2010, 12:36
mnie ostatnio nachodzą lęki typu czy sobie poradzę, co z karmieniem, jak to będzie w domu, czy będę umiała rozpoznać że coś jest nie tak, czy będę umiała się dobrze opiekować, bo to takie maluśkie :(
Poród jakoś mnie nie stresuje, bynajmniej na razie

woniaX84
10-01-2010, 17:37
Ja już wykąpana:D wybalsamowana i w łóżeczku pościelonym dalej polegiwuje;p
Asqa ja narazie takich lęków nie mam...pewnie jak urodzę to wtedy zacznę panikować:)
Jeśli chodzi o poród to też się nie boje narazie wiem,że będzie boleć ale przeżyje (chyba:))
Teraz najważniejsze dla mnie jest dobry start dzieciątka czyli żeby było zdrowiutkie jak się urodzi:p Potem wszystko się powinno ułożyć:D

annecik
10-01-2010, 20:56
Nadię urodziłam w sobotę, a w poniedziałek rano już wychodziłam do domciu. mam nadzieje że teraz też szybko wyjdę.

miałam nie kupować rajstopek, bo mam sporo pajacyków, ale w Biedronce była wyprz. i moja mamuśka kupiła mi 2 2-paki :) no to teraz już na pewno nie kupię ;)

u mnie tez jest ta wyprzedaz i tez kupilam 2 2-packi:D

dziewczyny napisze tak: wlasnie wrocilam do cywilizacji:eek:
od dwoch dni nie bylo pradu, wody, zasiegu w telefonie, po prostu masakra:eek:
nikomu nie zycze, mam nadzieje, ze juz wszystko naprawili i prad juz bedzie

Wonia ja nie kupuje na razie nakladek na piersi, bo to zawsze mozna dokupic, a moze sie okazac zbedne
tak samo nie mam jeszcze podpasek poporodowych czy majtek jednorazowych, bo nie wiem czy bede rodzic silami natury:(

annecik
10-01-2010, 20:58
Ja jutro idę na USG więc się dowiem ile maleństwo waży i czy wszystko jest ok :p

Azunia ja jutro tez mam wizyte:)

mgs
10-01-2010, 21:50
Heja,

ja takie modele omijam z daleka szczerze mówiąc :D kupiłam sobie bordową satynową koszulkę na sam poród w rozm. L - a na oddział chcę mieć taka z otworkami po bokach albo rozpinaną z przodu, ale typu koszuli flanelowej. jak nie znajdę nic odpowiedniego to kupię koszulę flanelową a mamcia mi przerobi (krawcowa z zamiłowania ;) )

mgs
10-01-2010, 21:52
Ja mam zamiar kupic te majtochy:) poporodowe z siateczki bo uwazam ze beda najwygodniejsze..ciach i do kosza i nastepne hehe moze i zle mysle bo w sumie doswiadczenia mi brak..

ja używałam takich majtoli na oddziale po pierwszym porodzie i teraz też je kupię - dla mnie były ok - zresztą wszystkie babki w takich chodziły na oddziale :)

mgs
10-01-2010, 21:54

już pisałam o stanikach kilka stron wcześniej - przed urodzeniem Nadii kupiłam o rozmiar większy i szybko go wywaliłam - teraz kupię sobie w takim rozmiarze jaki będę miała na sam koniec ciąży.

mgs
10-01-2010, 21:57
Ja mam takie pół śpiochy, myślicie, że to może być zamiast rajstopek :confused:

fajne ciuszki :) myślę że dla chłopca będą w sam raz - sama też nie zamierzam już kupować rajstopek dla Michałka. z Nadią było inaczej bo to w końcu panienka i lubiłam ją w sukienusie stroić więc rajstopki były niezbędne ;)

mgs
10-01-2010, 21:59
eti ja takie majtki też mam ale to wystarczy jak będzie z nas leciało chyba nie...? Jakaś podpaska to chyba musi być?

ja mam do szpitala takie pieluchy z Belli - sprawdzają się idealnie. przynajmniej w nocy leżysz spokojnie a nie ganiasz zmieniać co 10 min :D

mgs
10-01-2010, 22:04
Przepraszam,że tak ciągle piszę o moim stresie i samopoczuciu ale jak się wypiszę to jakoś mi lepiej się robi...i uspokajam się:)
Mój mąż to ma ze mną jazdy każe mu pojechać gdzieś abym go nie widziała na oczy:o A jak płacze i próbuje mnie uspokoić to ja w jeszcze większy ryk:p Niech już będzie ten luty bo osiweje:o

a ja Ciebie doskonale rozumiem! :) może u mnie to rzadziej niż u Ciebie, ale też miewam humory - np. dziś mieliśmy plany żeby iść z Nadią na sanki, na finał WOŚP itp, a w czasie śniadania wstąpił we mnie jakiś diabeł normalnie - zaczęłam się czepiać nic nie winnego dziecka i męża, o byle pierdołki - potem że sama musze gotować obiad, prasować i układać ciuszki dla małego i normalnie co by nie zrobili to i tak było dla mnie żle... na domiar złego wszyscy stracili apetyt w porze obiadu więc ja w ryk, że trzeba było sobie pizze zamówić a nie zaganiać mnie do garów - no i niedziela z głowy :( pół dnia ryczałam a mąż i córcia dla własnego dobra zeszli mi z oczu i zajęli się sobą... masakra jakaś ;(

mgs
10-01-2010, 22:11
a ja mam jeszcze inne zmartwienie - wczoraj byłam na badaniu tarczycy - dokładne wyniki będę miała za tydzień, ale już na usg doktor powiedział mi że jest niejasny obraz i widzi zatory :( kurde - nikt u mnie w rodzinie nie miał problemów z tarczycą a tu na mnie padło... ciekawe co będzie dalej - czy to wymaga leczenia? i jak wygląda leczenie tarczycy w ciąży?

azunia
10-01-2010, 22:37
a co do piżamek, ja noszę rozmiar 38 i piżamki zamówiłam sobie w rozmiarze M, są naprawdę duże i mają guziki aż do pasa. Szlafrok kupiłam sobie bawełniany, bo w domu mam z froty i ten zajął by mi pół torby.
Majteczek poporodowych jeszcze nie mam bo w aptece były w rozmiarze L i kobitka powiedziała że na pewno będą za duże, więc poczekam aż sprowadzą M.
Kupiłam sobie wkładki poporodowe z apteki, belli tak mi doradziła sprzedawczyni, są ogromniaste, ale ponoć potrzebne bo tego sporo leci.
Staniczki kupiłam sobie o rozmiar większe, mam nadzieję że będą ok.
Kurcze brak doświadczenia w tych prawach, czuję się troszkę jakbym robiła zakupy na czuja.

tak koszule M są dosyć duże.... co do tych majtek to kupiłam M i są naprawdę duże więc rozm L nie polecam.... a wkładki też mam z belli :)

azunia
10-01-2010, 22:42
ja takie modele omijam z daleka szczerze mówiąc :D kupiłam sobie bordową satynową koszulkę na sam poród w rozm. L - a na oddział chcę mieć taka z otworkami po bokach albo rozpinaną z przodu, ale typu koszuli flanelowej. jak nie znajdę nic odpowiedniego to kupię koszulę flanelową a mamcia mi przerobi (krawcowa z zamiłowania ;) )

jak kupisz taką do karmienia z otworkami po bokach to będziesz musiała uważać bo piersi mogą ci same wyskakiwać :p

woniaX84
11-01-2010, 08:29
a ja mam jeszcze inne zmartwienie - wczoraj byłam na badaniu tarczycy - dokładne wyniki będę miała za tydzień, ale już na usg doktor powiedział mi że jest niejasny obraz i widzi zatory :( kurde - nikt u mnie w rodzinie nie miał problemów z tarczycą a tu na mnie padło... ciekawe co będzie dalej - czy to wymaga leczenia? i jak wygląda leczenie tarczycy w ciąży?

Witajcie dziewczynki ja wstałam dzisiaj w dobrym humorze kolejny tydzień rozpoczęty:p:)
Jak się leczy w ciąży to niewiem:confused:
Leczenie schorzeń tarczycy zależy od tego czy to jest nadczynność czy niedoczynność tarczycy. jeszcze innaczej wygląda sprawa jak ma się jakieś guzki.
mgs nie stresuj się na zapas bo może to fałszywy alarm:D Usg często są nie dokładne sama pewnie wiesz jak w ciąży często lekarze się mylą co do płci wagi lub jakiś wad u dzieci a potem okazuje się,że jest zupełnie inaczej;)

woniaX84
11-01-2010, 08:31
Dziewczynki po wizytach dajcie koniecznie znać co u Was:)

magdalenkaa
11-01-2010, 09:23
Cześć Dziewczynki :)

Mgs przykro mi że wynik tarczycy nie za dobry :( tez nie mam pojęcia jak się leczy w ciąży.
Woniu głowa do góry już nie dużo zostało :*:*
Azunia śliczne ciuszki :)
Nie wiem po co te rajstopki ?? pod śpiochy ?? hmm...
Powiedzcie mi jak ubrać Filipka jak wyjdziemy ze szpitala ? myślałam żeby założyć kaftanik na to pajacyka i na to jeszcze jeden kaftanik tylko większy żeby nie miał za ciasno... no i oczywiście kombinezon czapeczka kocyk i fotelik samochodowy :) nie będzie mu zimno lub za ciepło ??
Jeszcze jedno pytanie jakie mydło mam sobie wziąć do szpitala kupiłam bambino dla dzieci ale nie wiem czy nim można też sie podmywać po porodzie...
A no i jeszcze te majtki poporodowe kupować ?? wygodne one są ?? nie odparza się pupa ? bo z bawełny to one raczej nie są nie ?

Jutro mam wizytę u lekarza poproszę go żeby zważył Filipka jeszcze raz i będe wiedzieć ile przybiera bo będzie na tym samym urządzeniu ważony :) Ostatnio była 3 tyg temu.

Jeszcze jedno pytanko, bo mam napisane że musze zabrać wynik grupy krwi ale czy wiarygodny jest wynik z laboratorium, bo coś pisze na kartce że wynik powinien byc wpisany w dowodzie lub coś tam lub jeszcze z laboratorium transfuzjologicznego czy siakoś tak :)

woniaX84
11-01-2010, 09:58
magdalenkoo jeśli oznaczałaś grupę krwi niedawno (np.przed ciążą lub w trakcie)i od tego czasu nie miałaś przetaczanej krwi to powinni Tobie uwzględnić:p

babiczka
11-01-2010, 10:04
magdalenko, ja mam grupe krwi wpiętą do książeczki!
co do ubioru to ja małemu założe kaftanik pajacyk na to kombinezon i przykryje kocykiem, a no i cza[usie na głowe, wydaje mi się że będzie ok bo pajacyk nie jest za cienki, a ze szpitala do domu autem mamy 10minut i w aucie jest ciepło
o majtkach nie słyszałam żeby odpażały, moje znajome chwalą sobie jednorazowe bo jak pobrudzisz to wyżucasz i po kłopocie, a do przemywania ja kupołam sobie tantum rossa wraz z irrygatorem

magdalenkaa
11-01-2010, 10:37
Aha no to super :) Babiczka Ty jeszcze w 2 paku a na suwaczku masz że jesteś szczęśliwą Mamą :P hihih

Ja do szpitala mam 40km ale to z własnego wyboru i włąśnie też myślę żeby nie przegrzać maluszka więc chyba za bardzo grzać w samochodzie nie będziemy mogli bo nie chcę go rozbierać.

Chyba sobie zamówię teraz na allegro te majtki poporodowe no i jeszzcze muszę wkłądki laktacyjne zamowic...

Powiedzcie mi jeszcze co trzeba kupić do przemywania pępuszka wiem że spirytus ale jakoś się to rozrabia nie ??

Babiczka pokaż brzuszka na sam koniec :D też wkleję mi się wydaje że mój się obniżył.

Wiecie co zrobiłam ?? hihi tak już się nie umię doczekać porodu że powyciągałam ciuchy sprzed ciąży i włożyłam spowrotem do szafy hihi wiem że i tak w nie nie wejdę ale to mnie zmotywuje bardzo do szybkiego powrotu do figury :D :D

babiczka
11-01-2010, 10:43
ty powyciągałąś normalne a ja ciążowe pochowałam i zostały mi jedne spodnie, dwie pary majtek i pare bluzek:D jak sie zmotywuje to zzrobie fotke:D
sprytusu kup sobie ćwiartke w sklepie, mi mama rozrabiała, ale jest tam 70%spirytusu reszta wody(nie musisz od razu całej ćwiartki rozrabiac, najpierw zrób z połowy bo nie wiadomo jak długo bedziesz smarowac)

babiczka
11-01-2010, 10:45
tu jest 38tydz. http://forum.polki.pl/showthread.php?p=699587#post699587

Majka_84
11-01-2010, 10:48
Hej Dziewczynki

ja z doświadczenia polecam majtki jednorazowe. (zreszta u nas w szpitalu nawet nie mozna bylo nosic innych) no i te wielgachne pieluchy jednorazowe. ja tez bylam nimi przerazona, ale potem naprawde zdaly egzamin. ja mialam zwykle mydlo nivea i bylam zadowolona
pamietajcie tylko zeby za kazdym razem dezynfekowac rece (ja to robilam przy kazdej okazji). w szpitalu powinny byc pojemniki ze specjalnym plynem.
do tego jeszcze przed swoja dyżurką polozne dawaly taki plyn do spryskiwania tych pielucho wkladek przed zalozeniem. to podobno pomagalo w gojeniu.

ja urodzilam 24 marca. bylo brzydko i zimno na dworze. Franka ubralam w kaftanik, body,czapusie i kombinezon . mialam jeszcze przygotowany becik, ale pielegniarka powiedziala, ze to bedzie za duzo. no i w gondole (albo fotelik moze byc) i pod kocyk. polozna jeszcze kazala polozyc na buzie pieluche tetrowa w czasie przejscia ze szpitala do auta.

mam nadzieje ze wskazowki sie przydadza
Pozdrowki

magdalenkaa
11-01-2010, 11:14
No pewnie że wskazówki sie przydazą Majka dzięki :)

Babiczka ale śliczny brzusio widze Twój też już niziutko :D
Co do ciążowych to też parę schowałam bo mnie już dobijają.

To jest mój brzusio zwczoraj czyli 37 tydzieńhttp://img39.imageshack.us/img39/4327/dsc01148o.jpg (http://img39.imageshack.us/i/dsc01148o.jpg/)http://img39.imageshack.us/img39/dsc01148o.jpg/1/w825.png (http://g.imageshack.us/img39/dsc01148o.jpg/1/)

magdalenkaa
11-01-2010, 11:15
Jejku ale duży obraz :( 1 raz mi takie wyszło sorki

A to dzisiejsze :)
http://img29.imageshack.us/img29/1816/dsc01150hk.th.jpg (http://img29.imageshack.us/i/dsc01150hk.jpg/)
http://img510.imageshack.us/img510/7186/dsc01152j.th.jpg (http://img510.imageshack.us/i/dsc01152j.jpg/)

MARTA1477
11-01-2010, 11:15
dziewczynki jak wam już niedużo zostało. jak widze 33 35 tydz to myślę że juz lada moment będziecie mamuskami.
która z was jest 1 do rozpakowania się?
wy juz macie i wyprawki i torby szykujecie, a ja nie mam nic zupełnie nic. Z jednej str.już bym cos kupowała, ale się boję.Kiedys sama mówiłam do szwagierki że głupia co się boi, a teraz sama sie boję..

babiczka
11-01-2010, 11:16
magdalenko, śliczny masz brzusio!!!
a jak tam rozstępy?

MARTA1477
11-01-2010, 11:17
magdalenka śliczny brzusio. taki okrąglutki, cudo, myśle że mam podobny kształt hehe i wcale nie masz dużego.

MARTA1477
11-01-2010, 11:18
magdalenka to laseczka szczupła aż zazdroszczę ci tych szczupłych nózek, to i rozstepów pewnie nie ma.Ja na razie te nie mam, nie licząć tych na pośladkach które mam od 2 lat hehe

babiczka
11-01-2010, 11:22
a ja mam wszędzie, uda(wew. i zew.) brzuch, pupa i biodra i to takie wielkie!!!!!

magdalenkaa
11-01-2010, 11:22
Martusia ja np nie wierzę w przesądy i uważam że co ma być to będzie nie ważne czy kupię śpioszki w 39tc czy w 20tc. oczywiście rzeczy takie jak łóżeczko czy wózek kupowałam później żeby niepotrzebnie nie zawalić sobie sypialni za wcześnie ale i tak nie czekałam długo i bardzo się cieszę bo teraz nie chciało by mi sie jeździć za tym wszystkim, nie dałabym rady. Także na ostatnią chwilę też sobie nie zostawiaj tego.

Pierwsza do rozpakowania jest Babiczka a później ja :) po mnie nie wiem kto :(

magdalenkaa
11-01-2010, 11:24
Dobra to poślę Wam lewy bok z rozstepami :) heh na razie odpukać nie są duże... strasznie mi widac żyły na brzuszku Wam też ??

http://img196.imageshack.us/img196/8768/dsc01156oh.th.jpg (http://img196.imageshack.us/i/dsc01156oh.jpg/)

magdalenkaa
11-01-2010, 11:27
Parę takich bordowych pręgów mi się zrobiło no i oprócz tego na piersi lewej też mam rozstępy.

Babiczka a na zdjęciu nie widać żebyś miałą rozstępy!!

babiczka
11-01-2010, 11:28
u mnie nie które rostępy są fioletowe bo są w miejscu gdzie idążyły
ja wam potem pokaże aktualny brzuszek bo ładuje bateryjki do aparatu:)
ja mam dziś wizyte po południu i ciekawe co mi powie

magdalenkaa
11-01-2010, 11:32
Nio daj znać koniecznie co powiedział lekarz :)

Wiecie co Wam powiem... przed ciążą ważyłam 55kg i licząc od tamtych kg to już jest 20kg na plus... :( doliczając do tego że starając sie o dzidziusia przybyło mi 3 kg to już jest 23 kg :(( więc do zrzucenia będzie sporo tego bo chcę znów mieć 52kg. A no i doliczmy że pewnie do porodu jeszcze z 2 kg przytyję wrrr, pocieszam się tym że lekarz powiedział że mam dużo wód płodowych no ale wiecie....

Więc zaczęłam z 55kg a teraz mam 75kg jeszcze plus te 3kg (starania o dzidzię) daje 23 kg wrrrrrr

ALE CO TAM WAŻNE ŻE DZIDZIUŚ ZDROWY, MYŚLĘ ŻE POWOLI TO ZRZUCĘ ZRESZTĄ GRUNT TO POZYTYWNE MYŚLENIE NIE ??? :D
Babiczka skseruj sobie kartę ciązy na pamiątkę lub zrób fotkę bo Ci w szpitalu zabiorą.

MARTA1477
11-01-2010, 11:34
ja odpukac na razie nie mam nic, ale pewnie w każdej chwili moga się pojawić.odpukac jestem b zadowolona ze skóry na brzuszku jest ładna choć naciągnięta nie ma żyłek i ogólnie gładka.
a takie rozstepy to z dnia na dzien moga sie pojawić? ja na razie stosowałam oliwkę od początku teraz 1 op. zjajka na rozstępy ale tak co 2 dzien.

magdalenkaa
11-01-2010, 11:37
Mi sie pojawiły nawet nie wiem kiedy nie było ich a tu nagle na boku się pojawiły.

babiczka
11-01-2010, 11:38
u nas jak chcesz to ci oddają karte ciąży:)
marta mi rozstępy zaczeły wychodzic po 30 tyg. i tak prawie z dnia na dzień jak zaczął mi się znacznie szybko brzuszek powiększać, ja smarowałam od samego początku oliwką i innymi specyfikami!!moim zdaniem jeśli masz miec rozstępy to będziesz miec i nic nie pomoże!!ale napewno nie odzradzam smarowania!!!

Asqa
11-01-2010, 11:38
Cześć dziewczyny!

Chyba to już jest rytuał że co drugą noc sypiam normalnie, dzisiaj akurat przypadło na ta noc kiedy nie mogę spać, wiercę się, wstaje co chwila do łazienki i od takiego lerzenia głupie myśli mnie nachodzą.
Cieszę się że nie mam terminu na teraz bo ta pogoda mnie przeraża, śniegu jest niesamowicie dużo, ślisko i jakoś tak nieprzyjemnie.
Mgs nie martw się na zapas, poczekaj na wyniki, i lepiej nie szukaj nic w necie bo się można tylko niepotrzebnie nakręcić, nie takie rzeczy się przechodziło więc dasz radę, to już prawie meta :)
Dziewczyny fajne brzuszki macie, ja chyba się też zmobilizuję i porobię jakieś fotki, bo tak sobie myślę że mała nie będzie miała żadnej pamiątki, jak się rozpychała w maminym brzuszku.
Marta ja też miałam obawy aby kupować małej rzeczy, potem poszłam po rozum do głowy, że przecież w przesądy nie wierzę, że to sama radość, robić wyprawkę, bo te rzeczy są przesłodziutkie :) Mniej więcej w tym tygodniu co ty jesteś zrobiłam listę rzeczy dla małej, dla siebie i powoli zaczęłam robić zakupy. Wiadomo że wszystkiego nie kupisz jednego dnia, więc sukcesywnie skreślałam z listy kolejne pozycje, brakuje mi już dosłownie paru rzeczy, ale czekam na poprawę pogody i wybiorę się na ostatnie zakupy. Nie chcę zostawiać na ostatnio chwilę tych rzeczy, bo nie wiem jak będę się czuła.
Ubranka dla małej mam już wyprane, mebelki będą chyba w tym tygodniu , więc powoli już je prasuję :)

MARTA1477
11-01-2010, 11:39
ja też przed ciąża ważyłam 55 pod koniec wakacji mi sie przytyło do 57 a jak poszłam na 1 wizytę w 8 tyg miałam już 59kg. więc licząc od pocz. wagi 55 kg to przytyłam już 10 kg. też mam zamiar wrócić przynajmniej do 55 ale marzeniem jest mniec znów 52 kg jak w zeszłym roku. oj marzenie. mam rower do cwiczen więc po porodzie biorę sie za siebie. choć pewnei nie bedzie to łatwe

babiczka
11-01-2010, 11:40
ja na początku wżyłam 59kg.,miesiąc temu na wizycie 75,900 a co bedzie dziś to się okaże:D

MARTA1477
11-01-2010, 11:40
pewnei zależne jest to od przybywających kg, ajk ich za duzo na raz to sie robia, choć pewnei róznie z tym bywa.

MARTA1477
11-01-2010, 11:41
ale na poczatku ciąży? no to start mamy od tej samej wagi choć pewnie ty wyższa ja tylko 164 cm

Asqa
11-01-2010, 11:47
widzicie dziewczyny jak to jest różnie z tymi naszymi wagami
ja przed ciążą miałam 67 - waga z pierwszej wizyty u lekarza, potem schudłam 3 kg, i jak tydzień temu ważyłam się u lekarza to miałam 68,3kg.
Więc same widzicie nie ma reguły, ja miałam sporą wagę przed ciążą, więc teraz nie tyję dużo, ale i tak po ciąży chcę schudnąć do tych 55 kg, nie wiem kiedy tyle przytyłam, bo odkąd pamiętam miałam ok 55kg, potem wagi w domu nie miałam i jakoś tak nie czułam żebym się roztyła aż tak. Więc schudnąć to i tak wszystkie będziemy chciały. Ciekawe tylko z jakim skutkiem :P

babiczka
11-01-2010, 11:49
damy rade nic sie nie martwcie, nasze figury będą lepsze jak przed ciążą:D

magdalenkaa
11-01-2010, 11:50
Ja mam 158cm niziutka jestem... :)

Damy radę wrócimy do naszych dawnych kg może nie od razu ale będzie dobrze ja w to wierzę..

Zauważyłam jeszcze że teraz jak zaczęłam 37tc 9m-c tak jakbym dostała jakiś zastrzyk energii... w nocy cięzko mi zasnąc.
Wczoraj tak się nakręciłam że rozebrałam choinkę hehe oczywiście mój Mężuś mówił zrób to na spokojnie jutro ja Ci pomoge ale ja nie mogłam nawet wysiedzieć na filmie i rozbierałam choinkę :D hehe

magdalenkaa
11-01-2010, 11:53
Strasznie jestem ciekawa jak wygląda brzuszek po porodzie... głupio mi prosic dziewczyny, które urodziły ale jak będziecie ciekawe to Wam wyślę jak wyjdę ze szpitala... chyba że będzie bardzo brzydki :) heh nie no żartuję, wyślę Wam. :*:* Oczywiście zaraz po zdjęciu Filipka :D

babiczka
11-01-2010, 11:56
pewniem, ja bym chciała jak najszybciej założyc pas poporodowy

babiczka
11-01-2010, 11:57
przed chwilą schowałam szmpotn i żel pod prysznic do kosmetyczki:D

Asqa
11-01-2010, 12:11
babiczka dłuży Ci się to czekanie na maleństwo?

babiczka
11-01-2010, 12:14
newet nie wiesz jak bardzo, już bym chciała tulic maleństwo! ale z drugiej strony to mi tylko wielkośc brzuszka troche przeszkadza bo naczynia myje pół metra od zlewu i kręgosłup mi wysiada po takiej robótce, mam już prawie 120cm:)

woniaX84
11-01-2010, 12:17
magdalenko i babiczko śliczny brzusio:)
marta ja w tych tygodniach co Ty jesteś kupowałam powoli już wyprawkę i dzięki temu już mam prawie całą skompletowaną oprócz kilku rzeczy do szpitala. Cieszę się,że wcześniej o tym pomyślałam bo teraz to nie byłoby jak kupić słodkich ubranek dla dzidzi:p
czytałam na objawach o twoich twardnieniach brzucha...lepiej powiedz o tym lekarzowi na następnej wizycie. Ja też czasami mam teraz rzadziej bo leżę i mam luteinę dopochwową na wcześniejszą czynność skurczową macicy. Niewiem czy przez to szyjka mi się nie skróciła...
magdalenko jak będziesz po to wklej swój brzuszek jestem ciekawa jak wygląda brzuszek po ciąży:D
Ja przed ciążą ważyłam 52/53kg a teraz 65kg, więc już 12-13 na plusie:o

magdalenkaa
11-01-2010, 12:34
Babiczka kupujesz pas poporodowy ??????????????? ja sama nie wiem jedni mówią tak inni tak :( Ja też mam kolo 120cm w pasie. Tylko mi się wydaje że mi też dużo na bioderka poszło i na boczki zresztą ja mam taką urodę że jak tyję to na biodra mi idzie i w boczki, najmniej na nogi. Nie wiem jak sie nazywa ten rodzaj figury ale napewno nie gruszka.

Woniu ja wiem że Ty należysz do grona dziewczyn które są szczuplutkie i jak tylko urodzą to wracają do swojej wagi :) znam takie koleżanki-szczęściary :)

Asqa
11-01-2010, 12:35
ja też już się nie mogę doczekać, ale niech sobie jeszcze posiedzi troszkę, tyle ile trzeba :)

babiczka
11-01-2010, 12:38
ja już kupiłam pas i czeka w szafie:) jeśli będzie mi nie wygodnie bądz zacznie się coś dziac to go zdejmę, a jeśli ma pomuc to super, nawet mi moja mama proponowała zebym kupiła, ona też nosiła i nie narzekała.ja ci powiem że mi najbardziej w brzuch i cycki poszło, a reszte czyli nogi, stopy i buzia to jest spuchnięta, obrączki nie nosze jakieś 3tyg

woniaX84
11-01-2010, 12:43
he.he magdalenko mam nadzieje,że tak będzie ale jeszcze przede mną min.4tyg. więc jeszcze przytyję:p
A jeśli chodzi o Twoją energię to to jest syndrom wicia gniazda im bliżej terminu tym więcej energii się ma:)

magdalenkaa
11-01-2010, 12:43
Ja też juz obrączki nie noszę... tak do południa mogłabym nosić ale mi przeszkadza a potem problem ze zdjęciem, mi też poszo w piersi, stanik kupuje D tzn kupiłam sobie ten do karmienia są bardzo wygodne tylko denerwuje mnie że nie trzymaja piersi razem tylko są takie "rozlazłe" bo nie ma w nich fiżbin. zwykłe biustonosze za bardzo mnie gniotły pod biustem. Mozesz mi powiedzieć jaki masz pas ?? może też kupię moja Mamusia od samego początku mi mówiła żebym się w niego zaopatrzyła, kiedyś jak urodziła mojego brata to przyszła położna i ja mocno owinęła czymś tam że ciężko było oddychać ale mięśnie miała ciągle napięte i dzięki temu zero zwisającego brzuszka. No ale rózne są opinie na ten temat.

woniaX84
11-01-2010, 12:45
Ja też nie mogę się doczekać małej ale niech siedzi jeszcze w brzuszku:p mam nadzieje,że posłucha mamy:)
Na temat pasa poporodowego też słyszałam różne opinie i te dobre i złe:) Jak urodzę i stwierdzę,że nie mogę patrzeć na swój brzuchol to kupię i wypróbuje.

magdalenkaa
11-01-2010, 12:46
Woniu przy 33 tygodniu ciązy tylko 13kg na plus to super waga pewnie w całej ciąży przybierzesz tylko 15kg. :-)

Ja czuję się teraz jak słoniątko i ważę więcj niż mój Mąż :D heheehheh

Babiczka a Ty ile masz na plus bo chyba nie doczytałam albo przegapiłam, ja licząc od 1 wyzyty to mam 17kg na plus ale od początku ciąży to 20kg. W pierwszych 8 tygodniach przytyłam 3 kg, chyba z wrażenia hahahah

woniaX84
11-01-2010, 12:48
Ja obrączki też nie noszę ale tylko dlatego,że leżę i tak do łóżka po co zakładać:p

magdalenkaa
11-01-2010, 12:49
Ostatnio dostałam od siostry Męża 5 nowych body ale z krótkim rękawkiem... kurcze chyba jedynie będę mogła je założyć pod kaftanik no bo krótki rękawek to nie na ta porę zimową.... nie ma na nich rozmiaru ale według mnie wyglądają na 62 więc może pochodzi troszkę.

woniaX84
11-01-2010, 12:56
Właśnie te rozmiary mnie dobijają mam kilka ubranek 56cm ale wyglądają bardziej na 62cm.
Myślę,że lepiej mieć większe ubranka niż za małe:) A 62cm są tak drobne jak 56cm he,he...

babiczka
11-01-2010, 13:00
ja mam taki pas http://www.allegro.pl/item870136010_pani_teresa_uniwersalny_pas_brzuszny _poporodowy_s.html tylko mój jest wciągany nie zapinany na rzep,

miesiąc temu ważyłam 76kg(czyli na +17) a dziś bede wiedziała jak jest teraz

magdalenkaa
11-01-2010, 13:20
Babiczka więc mamy tak samo :) miesiąc różnicy miedzy nami i też mam teraz 17 na + heheh

Zapomniałam Wam jeszcze powiedziec od wczoraj mnie coś boli w podbrzuszu po lewej stronie jakbym nie była w ciąży to bym powiedziała że to jajnik ale wydaje mi się ze niżej, promieniuje na nogę :( nie wiem co to może główka Filipka mi uciska na lewą stronę...

Asqa
11-01-2010, 13:51
Magdalenko ja miewam też takie bóle, ale są chwilowe i wydaje mi się że to malutka mnie uciska, uczucie bólu lewego jajnika ma juz mniej więcej od 20 tyg, gin za każdym razem jak robi usg sprawdza jajniki i przydatki i mówi że wszystko w porządku, więc to pewnie mała.

Czy u was za oknem też jest masakra pogodowa? ja na balkonie mam śniegu prawie po kolana, i ciągle pada, od piątku z domu nie wychodziłam, chciałabym pójść na spacer ale wszyscy dookoła mi odradzają, że ślisko, że źle się idzie , nieodśnieżane chodniki i ulice, więc może maja rację i sobie faktycznie daruję, po co ryzkowac upadkiem

woniaX84
11-01-2010, 13:58
Magdalenko ja miewam też takie bóle, ale są chwilowe i wydaje mi się że to malutka mnie uciska, uczucie bólu lewego jajnika ma juz mniej więcej od 20 tyg, gin za każdym razem jak robi usg sprawdza jajniki i przydatki i mówi że wszystko w porządku, więc to pewnie mała.

Czy u was za oknem też jest masakra pogodowa? ja na balkonie mam śniegu prawie po kolana, i ciągle pada, od piątku z domu nie wychodziłam, chciałabym pójść na spacer ale wszyscy dookoła mi odradzają, że ślisko, że źle się idzie , nieodśnieżane chodniki i ulice, więc może maja rację i sobie faktycznie daruję, po co ryzkowac upadkiem

Ja jak patrze za okno to powiem Wam,że dawno takiej zimy nie widziałam:rolleyes:
Cieszę się,że jest zima i sobie leżę ;) Bo latem to już na spacerki będziemy wychodzić mamuśki:p

woniaX84
11-01-2010, 14:02
Właśnie przyszła mi książka "Pierwszy rok życia dziecka" jest to kontynuacja książki "W oczekiwaniu na dziecko" bardzo jestem zadowolona bo teraz mam zajęcie:p
Boję się tylko,że za szybko ją przeczytam i znowu nudy:)
Zwykłych książek jakoś mi się nie chce już czytać:p

Asqa
11-01-2010, 14:05
heeh, woniu ja jedyna literaturę jaka czytam ostatnio to o ciąży i o pierwszym roku z życia dziecka, jakoś nie mam ochoty na inna literaturę, mąż ostatni o kupił mi nowy kryminał do czytania (bo je uwielbiam) ale jakoś nie mam ochoty go czytać, trochę z obawy że nie zdążę doczytać o macierzyństwie, która nie jest tak wciągająca, czytam rozdział dwa i mam dosyć na dzień lub dwa ;)

Asqa
11-01-2010, 14:06
heeh, woniu ja jedyna literaturę jaka czytam ostatnio to o ciąży i o pierwszym roku z życia dziecka, jakoś nie mam ochoty na inna literaturę, mąż ostatni o kupił mi nowy kryminał do czytania (bo je uwielbiam) ale jakoś nie mam ochoty go czytać, trochę z obawy że nie zdążę doczytać o macierzyństwie, która nie jest tak wciągająca, czytam rozdział dwa i mam dosyć na dzień lub dwa ;)

Asqa
11-01-2010, 14:20
mój mąż się ze mnie śmieje, że mam syndrom wicia gniazda, bo już po raz 4 poprzestawiałam wszystko w kuchennych szafkach i on znów niczego nie może w nich znaleźć :P

magdalenkaa
11-01-2010, 15:33
Też mam tą książkę Woniu ale nie czytam od deski do deski bo jest troszkę rzeczy które mnie nie interesują typu obrzezanie :)

woniaX84
11-01-2010, 16:11
Też mam tą książkę Woniu ale nie czytam od deski do deski bo jest troszkę rzeczy które mnie nie interesują typu obrzezanie :)

He,he ja też to opuściłam:rolleyes:

woniaX84
11-01-2010, 16:18
Czy wasze dzidzie też mają codziennie czkawki bo moja to czasami 3razy dziennie czka...
jest to takie troszkę denerwujące te rytmiczne drgania:)

Asqa
11-01-2010, 18:02
moja mała wczoraj miała taką czkawkę, że aż się bałam bo to trwało i trwało i nie wiem która była tym bardziej zmęczona, ona czy ja

mgs
11-01-2010, 22:14
jak kupisz taką do karmienia z otworkami po bokach to będziesz musiała uważać bo piersi mogą ci same wyskakiwać :p

no wiem, ale są wygodne - przynajmniej na początku. poza tym na peewno będę od początku chozić w biustonoszu do karmienia więc mam nadzieję że nic mi nie wyskoczy ;)

mgs
11-01-2010, 22:16
Leczenie schorzeń tarczycy zależy od tego czy to jest nadczynność czy niedoczynność tarczycy. jeszcze innaczej wygląda sprawa jak ma się jakieś guzki.
mgs nie stresuj się na zapas bo może to fałszywy alarm:D Usg często są nie dokładne sama pewnie wiesz jak w ciąży często lekarze się mylą co do płci wagi lub jakiś wad u dzieci a potem okazuje się,że jest zupełnie inaczej;)

na razie staram się o tym nie myśleć - jak dostanę wyniki to zobaczę co powie mi lekarz i ewent. wtedy będę się martwić - a może nie....

mgs
11-01-2010, 22:25
Powiedzcie mi jak ubrać Filipka jak wyjdziemy ze szpitala ? myślałam żeby założyć kaftanik na to pajacyka i na to jeszcze jeden kaftanik tylko większy żeby nie miał za ciasno... no i oczywiście kombinezon czapeczka kocyk i fotelik samochodowy :) nie będzie mu zimno lub za ciepło ??
Jeszcze jedno pytanie jakie mydło mam sobie wziąć do szpitala kupiłam bambino dla dzieci ale nie wiem czy nim można też sie podmywać po porodzie...
A no i jeszcze te majtki poporodowe kupować ?? wygodne one są ?? nie odparza się pupa ? bo z bawełny to one raczej nie są nie ?

Jeszcze jedno pytanko, bo mam napisane że musze zabrać wynik grupy krwi ale czy wiarygodny jest wynik z laboratorium, bo coś pisze na kartce że wynik powinien byc wpisany w dowodzie lub coś tam lub jeszcze z laboratorium transfuzjologicznego czy siakoś tak :)

jak urodziłam Nadię na początku stycznia to do wyjścia ze szpitala była ubrana tak: kaftanik, koszulka, pajacyk, kombinezon, w gondoli była opatulona kocem a na twarz pielęgniarka kazał mi nałożyć pieluszkę tetrową. a i miała dwie czapeczki - taką bawełnianą przylegającą do główki i drugą już ciepłą zimową.
teraz dla Michała mam przygotowany zestaw: body, pajacyk, półśpiochy i bluza no i zależy jaka będzie pogoda, to kocyk, lub lekki kombinezonik - powinno wystarczyć.

ja w szpitalu dla siebie poza żelem pod prysznic miałam żel do hig. intymnej z kory dębu - polecam - używałam go jeszcze długo później dopóki wszystko mi się nie zagoiło. żadnego pieczenia czy ściągania. wiem że położne polecają też zwykłe szare mydło beż żadnych dodatków - ponoć równie skuteczne - teraz można kupić takie w płynie (wygodniejsze niż kostka ;) )

majtki poporodowe na pewno nie odparzą Ci tyłka bo pewno będziesz często latać do toalety :D

jeśli oznaczałaś grupę krwi na początku ciąży to powinien wystarczyć ten wynik z laboratorium

magdalenkaa
12-01-2010, 09:26
Aha dziękuję mgs :)

Co do czkawki to mój Filipek ostatnio właśnie miał 2 razy w ciągu dnia, niekiedy są one takie silne ze aż mi go szkoda ale rzeczywiście Woniu niekiedy jest to denerwujące :-)

Mam jeszcze pytanko czy będziecie używać tej gąbki do wanienki antypoślizgowej ??

woniaX84
12-01-2010, 09:34
Aha dziękuję mgs :)

Co do czkawki to mój Filipek ostatnio właśnie miał 2 razy w ciągu dnia, niekiedy są one takie silne ze aż mi go szkoda ale rzeczywiście Woniu niekiedy jest to denerwujące :-)

Mam jeszcze pytanko czy będziecie używać tej gąbki do wanienki antypoślizgowej ??

Witam:D
Ja nie kupowałam tej gąbki bo podobno to nie zdaje egzaminu...połóżę na spód pieluchę tetrową i po sprawie;) I tak maleństwo trzeba trzymać jak się kąpie, a tak poza tym to ja zaangażuje do kąpania swojego męża:pOn będzie trzymał małą a ja będę myć:cool:

woniaX84
12-01-2010, 09:43
magdalenko już pisałam Tobie nie raz ale jak patrze na Twój suwaczek to chciałabym też już być na tym etapie:p:)
Za 4 dni bedziesz już miała ciąże donoszoną. Gratuluje!!! I już mozesz rodzić swojego synka:p
Mi wystarczą 36tc w mojej sytuacji...he,he ale jak się mówi w miarę jedzenia apetyt rośnie więc kto wie czy nie będę walczyć o 37tc:D
A gdzie annecik i azunia one miały wczoraj wizyty???
eti chyba też jakoś teraz ma mieć:)
Asqa też u kardiologa taK??? Mam nadzieje,że nic nie pomyliłam:o
AnkaJ jak tak oszczędzanie się dajesz radę:)
olisa mam nadzieje,że nadal maleństwo się rusza tak,że się już nie martwisz.
koralik też rzadko się oddzywa....
mgs zawsze dobrze nam doradzi he,he. Ja też zastanawiałam się jak ubiorę małą po wyjściu z szpitala.

magdalenkaa
12-01-2010, 09:54
Myślałam że jak się już zacznie 9 m-c to jest donoszona :-) Zaczęłam już 37 tydzień. Woniu ja wierzę że Ci sie uda w końcu lekarze różnie mówią... nie przemęczaj się a będzie dobrze :*

Wiecie co Wam jeszcze powiem... przestałam mieć problemy z kupkaniem :D codziennie rano jak tylko coś zjem to idę na kibelek ufffff ale ulga mówię Wam :D hihi

Chyba też nie kupię tej gąbki podobno dużo bakterii sie na tym zbiera a po 2 też zaangażuję mojego Mężusia zresztą nie wiem czy to on na początku nie będzie kąpać Maleństwa bo przecież ja mogę być niedyspozycyjna, nie wiem jaki poród mnie czeka... jestem dobrej myśli ale jak ostatnio zobaczyłam tą dziewczynę co ledwo chodziła to mówię Wam masakra :(

Właśnie jak dziewczynki po wizytach ?? ja mam dziś na 16:15

woniaX84
12-01-2010, 10:01
He,he ja z kupkami magdalenko to nie miałam naszczęście problemu...codziennie zaliczona:p
Raz ja mi kupił mąż jogurt jakiś regularis czy coś takiego przez przypadek to byłam po tym jeszcze 2 razy...he,he
Może Twój organizm się przygotowuje do godziny zero,że już się oczyszczasz:D Tez czekam na relacje z wizyty.

magdalenkaa
12-01-2010, 10:08
Dziewczynki a obwód głowki to jest oznaczenie HC ?? jeśli tak to Filipek w 34tc miał obwód 30,12cm Możliwe ?????????

magdalenkaa
12-01-2010, 10:09
Przeszło mi to przez myśl, ale jeszcze za wcześnie tymbardziej że lekarz mówił że do 2 tyg. nie powinno sie nic dziać.
Długość szyjki na 2cm i zamknięta.

woniaX84
12-01-2010, 10:17
Dziewczynki a obwód głowki to jest oznaczenie HC ?? jeśli tak to Filipek w 34tc miał obwód 30,12cm Możliwe ?????????

Tak to jest obwód główki:D Moja w 32tc miała 32cm:eek:

woniaX84
12-01-2010, 10:19
Przeszło mi to przez myśl, ale jeszcze za wcześnie tymbardziej że lekarz mówił że do 2 tyg. nie powinno sie nic dziać.
Długość szyjki na 2cm i zamknięta.

Ja miałam 3cm w grudniu no ale miękką:rolleyes: I kazał mi się oszczędzać w 28tc:p a w 32tc skróciła mi się ale niewiem ile...głupa byłam,że się nie zapytałam...:eek:

magdalenkaa
12-01-2010, 10:32
Właśnie nie wiem dokładnie jest napisane tak:

HC hadlock 30,12cm 33w3d..21d
AC hadlock 29,95cm to jest chyba obwód brzuszka.

magdalenkaa
12-01-2010, 10:35
Zapytasz na następnej wizycie Woniu. Szyjka chyba powinna mieć od 2-3cm tylko chyba ważniejsze jest czy twarda, miękka otwarta czy zamknięta.

Chyba wiem co oznacza 33w3d :) 33 tydzień i 3 dzień dokładnie tak było.

woniaX84
12-01-2010, 10:41
Właśnie nie wiem dokładnie jest napisane tak:

HC hadlock 30,12cm 33w3d..21d
AC hadlock 29,95cm to jest chyba obwód brzuszka.

Tak AC to obwód brzuszka:D Ale obwód brzuszka zawsze jest mniejszy u dzieci:p Tak 33w3d to tydzień i dzień ciązy w usg ciązy:)

magdalenkaa
12-01-2010, 10:54
:) coś tutaj tak cicho dzisiaj... wszystkie dziewczyny na badaniach chyba... wypiłam sobie herbate zieloną i mam taką zgagę że szok :( łeeee

agneta
12-01-2010, 11:33
Dziewczyny, żeby rozszyfrować USG polecam stronkę :)

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/usg-rozszyfruj-skroty-w-opisie_35862.html

skosia0404
12-01-2010, 11:57
Hej dziewczyny dziś się dowiedzieliśmy że prawdopodobnie będziemy mieli córeczke Julke:) chociaż nie jestem do końca przekonana bo gdy zapytałam to powiedział że nie widać bo jest ułożona jeszcze bokiem a potem a nie widać córka...Ja się ciesze byle żeby tylko zdrowa była ale ten mój facecik chyba się troche podłamał bo głośno marzył mu się syn i teraz jest jakiś przybity... aż nie ukrywam że jest mi troche smutno:( dzwonił do swojej rodziny i znajomych i mówił o tym ale każdy mu odpowiadał "a miał być przecież syn, nie jesteś zawiedziony?" a on tak chciał mieć synka ale mu powiedziałam że przecież to pierwsze nasze dziecko, zresztą widocznie działa jak jego ojciec..:) ale za to moi gratulowali i się cieszyli...

mgs
12-01-2010, 11:57

ja nie zamierzam - i nie polecam... tylko brud się w niej gromadzi. ja na początku na dno wanienki kładłam pieluszke tetrową, a potem kupiłam matę antyposlizgową gumową - łatwa w utrzymaniu w czystości i super spełnia swoją funkcję, potem można używać jej w dużej wannie. używam jej do dzisiaj (kupuje oczywiście nową co kilka miesięcy ;) )

skosia0404
12-01-2010, 11:59
nie wiem jak mu poprawić humorek:(

magdalenkaa
12-01-2010, 12:03
Skosia nie przejmuj się on sam musi to przetrawić... powiedz mu że nie ważna jest płeć ważne że zdrowe dzieciątko to powinno go sprowadzić na ziemie :-) wiem że jak ktoś sie nastawi to później ciężko sie przestawić ale przejdzie mu i szybko zacznie sie cieszyć :) będzie córusia Tatusia zobaczysz !!

Też na początku będę dawać pieluszkę tetrową, żeby się nie stresować że Filipek mi się wyśliźnie :) a potem może bez niczego mi się uda.

olisa
12-01-2010, 12:15
Hej Dziewczyny :)
Mój Filipek rusza się regularnie więc jestem szczęśliwa :) Wie co go czeka jak znowu do szpitala pojdziemy, więc jest grzeczny :D
A jak myślicie o pieluszkach falnelowych żeby dac do wanienki w czasie kompieli ?? czy tylko tetrowa ma byc ??
Mi zostało do kupienia jeszcze łóżeczko i całe wyposarzenie i nie mam pojecia gdzie kupic, czy w sklepie czy na allegro ?? Proponujecie coś ??
No i wózek i zastanawiam się nad tym modelem

http://www.allegro.pl/item875880939_4w1_wozek_jumper_f_x_wozki_tako_new_ fx_gratisy.html

Jak myslicie ?? dobry bedzie ??

MARTA1477
12-01-2010, 12:18
hej dziewczynki .
olisa wózek fajny , nie na moją kieszen co prawda bo ja patrze na taki do 400 zł bardziej spacerówkę bo urodze w maju wiec bedzie ciepło.
wogóle to ile wydałyście już kasy na te wszystkie wyprawki itd?
czy kupujecie tylko nowe czy np. tez używane ciuszki?

MARTA1477
12-01-2010, 12:19
mnie wczorj kuło po lewej stronie z boku na dole, już któyś raz z kolei nie wiem co to , ale bardzo bolesne i uciazliwe.wy macie czasem takie kłucia?

magdalenkaa
12-01-2010, 12:58
Martusia ostatnio o tym pisałam niekiedy mam to samo, taki skurcz-ucisk nie wiem jak to nazwać :( bardzo nieprzyjemnie, ale podobno normalen w ciąży najlepiej zapytaj lekarza przy okazji wizyty.

Olisa wózeczek bardzo ładny, też zastanawiałam się czy nie kupić droższgo ale dziewczyny już doswiadczone odradziły mi przepłacania, bo przecież w gondoli i tak dzidzius długo nie pojeżdzi a dla mnie najważniejsze było żeby wózek był lekki i żebym go mogła znieść z 2 piętra... kupiłam nowy na allegro za 550zł spacerówka i gondola formy coneco, do tego tylko dokupiłam fotelik tej samej firmy za 200zł. A resztę kaski przeznaczyłam na łóżeczko.

magdalenkaa
12-01-2010, 13:01
Martusia nie mam pojęcia ile wydaliśmy dokładnie na wyprawki, ale mogę Ci powiedziec że gdzieś z 2tyś. napewno poszło. Ale to już licze wszystko i kosmetyki i łozeczko, wózek itp.

Sama pościel kosztowała 300zł :( ale powiem Ci szczerze że gdyby rodzice w większości nie zafundowali wyprawki to na pewno nie kupiłąym pościeli droższej.

AnkaJ
12-01-2010, 13:06
dziękuje WONIU jakoś idzie ale przez ostatnie 2 dni miałam niestety częste skurcze:( Pewnie pogorszyłam trochę moją sytuację z szyjką ale nie mogę leżeć całymi dniami :( rodzina pomaga mi jak może ale wszyscy pracują i mają też swoje obowiązki tak więc muszę sobie jakoś radzić Gdyby mój mąż nie miał tyle pracy to też byłoby inaczej no ale cóż jest jak jest Do lutego już nie daleko jeszcze 19 dni i po strachu :) Na forum jestem codziennie czytam was od deski do deski ja rzadko się odzywam bo mam kompa stacjonarnego i muszę siedzieć przy biurku więc robię to najkrócej jak się da Ale mąż obiecał mi LAPTOPA wiec już nie długo będe mogła sobie leżeć w łóżeczku i pisać do woli:) och dziewczyny już nie mogę sie doczekać:D

magdalenkaa
12-01-2010, 13:09
Zobaczysz Aniu wszystko będzie dobrze... ani się nie obejrzysz a będzie przy Tobie zdrowa Kruszynka leżeć.

woniaX84
12-01-2010, 13:14
skosia mąż chodzi smutny...czemu trzeba się cieszyć córeczką:D
Mój się cieszy bo "robiliśmy" córcie:D ale już zapowiada,że następny będzie syn...ale to nigdy nie wiadomo więc powiedział,że do 3 razy...:pPociesz go tym he,he. Zobaczysz jak się urodzi to będzie jego oczkiem w głowie tak jest córkami a syn... to synuś mamusi:p

woniaX84
12-01-2010, 13:15
marta ja już pisałam Tobie wcześniej,żebyś tego raczej nie bagatelizowała...zadzwoń do gina lub się umów na wcześniejszą wizyte:p I po strachu będzie a tak to się nie potrzebnie denerwujesz:p

AnkaJ
12-01-2010, 13:17
hej dziewczynki .
olisa wózek fajny , nie na moją kieszen co prawda bo ja patrze na taki do 400 zł bardziej spacerówkę bo urodze w maju wiec bedzie ciepło.

ja na razie wydałam ok 1000zł za nowe i używane rzeczy ale jeszcze sporo mam do kupienia wypełnienie do wózka i do łóżeczka kosmetyki dla dzidziusia brakuje mi paru rzeczy do szpitala i takie tam:) mam zamiar resztę kupić jak kryzys minie to znaczy na początku lutego wrazie nie zdążę odpukać to mąż kupi resztę jest bardzo zaradny więc sie o nic nie martwię:D

woniaX84
12-01-2010, 13:21
AniaJ ja też cały czas nie leżę tylko czasem muszę wstać zrobić obiad bo mąż w pracy:o ale opanowałam już to do perfekcji he,he. wstaje siusiu idę wstawić ziemniaki wracam 30min.leżę i odstawiam i nakładam obiad:D dzisiaj mamcia przyjeżdża i dostane nową dostawę usmażonego już mięska i ryb:) Więc jakoś daje radę...
Dzisiaj będziemy znali decyzje z banku czy nam przyznają kredyt...brrr Mam nadzieje,że tak bo wolę raz pojechać i podpisać umowę niż jeszcze raz jechać i składać dokumenty...więc jak widzisz jest ciężko...
Mnie skurcze/twardnienia brzucha to łapią w nocy:o jak się przebudzam to często mam twardy brzuch ale to mnie nie boli więc chyba to jest normalne.

woniaX84
12-01-2010, 13:24
AniaJ niech mąż szybciutko kupuje Ci laptopka to dobra rzecz można leżeć i rozmawiać...i wogóle to jest jakiś kontakt z ludźmi:D a tak wogole to,że mamsz miękką szyjkę nie oznacza,że ona Ci się skraca możesz tak chodzić nawet do końca i nic się nie będzie dziać mi się pogorszyło dopiero po ok5tyg. od czasu zdiagnozowania miękkiej szyji:o a nie leżałam wtedy tyle co teraz tylko co weekend to jeździliśmy do rodziców i tam leżałam...więc się nie martw:D

magdalenkaa
12-01-2010, 13:24
Wypełnienie do wózka ?? tzn kocyk bo nie wiem ?? :) My kupowaliśmy wszystko nowe, pewnie jakby nam ktoś dał coś używanego to bym sie ucieszyła ale nie lubię chodzić do sklepów z tanią odzieżą, nie dlatego że jestem przeciwna tylko poprostu tam jest tego tyle że jak mam o przeglądac to aż głowa boli. Należę do osób które najchętniej kupowałyby cos z manekinów hehe musi mi coś wpaść w oko nie lubię szperania tam gdzie są poupychane rzeczy. Pewnie dużo na tym trace bo moja kumpela zawsze coś fajnego wyszuka, no ale taki mam charakter.

AnkaJ
12-01-2010, 13:29
Mój się cieszy bo "robiliśmy" córcie:D ale już zapowiada,że następny będzie syn...ale to nigdy nie wiadomo więc powiedział,że do 3 razy...:pPociesz go tym he,he. Zobaczysz jak się urodzi to będzie jego oczkiem w głowie tak jest córkami a syn... to synuś mamusi:p

Zgadzam się z Wonią Skosiu tak jest. Mój mąż też pragnął syna pisałam o tym wczesniej więc już nie będę pisać tego samego Powiem ci w skrócie że już dawno mu przeszło i już nie może sie doczekać Madzi jeszcze się nie urodziła a już jest oczkiem w głowie tatusia ha ha Tak więc cierpliwosci nie długo na pewno mu przejdzie jak minie pierwszy szok:) daj mu trochę czasu oswoić się z tą myślą a jestem pewna że jak tylko mała się urodzi to mąż zwariuje na jej punkcie:D

AnkaJ
12-01-2010, 13:39
AniaJ ja też cały czas nie leżę tylko czasem muszę wstać zrobić obiad bo mąż w pracy:o ale opanowałam już to do perfekcji he,he. wstaje siusiu idę wstawić ziemniaki wracam 30min.leżę i odstawiam i nakładam obiad:D dzisiaj mamcia przyjeżdża i dostane nową dostawę usmażonego już mięska i ryb:) Więc jakoś daje radę...
Dzisiaj będziemy znali decyzje z banku czy nam przyznają kredyt...brrr Mam nadzieje,że tak bo wolę raz pojechać i podpisać umowę niż jeszcze raz jechać i składać dokumenty...więc jak widzisz jest ciężko...
Mnie skurcze/twardnienia brzucha to łapią w nocy:o jak się przebudzam to często mam twardy brzuch ale to mnie nie boli więc chyba to jest normalne.

właśnie staram się robić tak samo coś tam zrobie i hop do łóżka ja twardnienie mam różnie i w nocy i w dzień nie boli tylko takie uczucie ciągnięcia czy jak to określić ale od czasu do czasu a ostatnio miałam co parę minut masakra WONIU TRZYMAM ZA NAS WSZYSTKIE KCIUKI ZEBYŚMY DOTRWAŁY DO TYCH NASZYCH TERMINÓW I BY BYŁO WSZYSTKO OK

AnkaJ
12-01-2010, 13:56
AniaJ niech mąż szybciutko kupuje Ci laptopka to dobra rzecz można leżeć i rozmawiać...i wogóle to jest jakiś kontakt z ludźmi:D a tak wogole to,że mamsz miękką szyjkę nie oznacza,że ona Ci się skraca możesz tak chodzić nawet do końca i nic się nie będzie dziać mi się pogorszyło dopiero po ok5tyg. od czasu zdiagnozowania miękkiej szyji:o a nie leżałam wtedy tyle co teraz tylko co weekend to jeździliśmy do rodziców i tam leżałam...więc się nie martw:D

Oj dziekuje bardzo mnie pocieszyłaś i uspokoiłaś ja nie wiem kiedy mi ta szyjka zmiękła bo na wizyty chodze co miesiąc a nie co 2 tyg ale ostatniego listopada miałam jeszcze twardą i było w porządku a pod koniec grudnia miałam już miękką czyli jakoś tak w grudniu mi zmiękła

skosia0404
12-01-2010, 14:10
DZIĘKUJĘ:) mam nadzieje że będzie wszystko ok:) ach na początku coś przeczuwałam i jest moja Julka:)

skosia0404
12-01-2010, 14:15
ja z wyprawką o tyle mam dobrze że moi rodzice kupują wózek a teściowie łóżeczko z wyposażeniem +leżaczek:) ale już dziś kupiłam nowe ciuszki bo w realu są do jutra promocje: body, śpioszki, kaftaniki, skarpetki, czapeczki w rozmiarze 56 mam nadzieje, że będą dobre bo w tej dziedzinie jestem laikiem:( a i 2 smoczusie:) a dziewczyny patrzyliśmy też na butelki ale które są najlepsze?

Elita82
12-01-2010, 15:25
KORALICZKU dziekuje za pamiec! u nas juz ok choc mala przesypia nocki a wolalabym zeby sie budzila na karmienie bo za malo przybiera a tak to oki jest bardzo grzeczniutka:)

woniaX84
12-01-2010, 17:32
elitka ale tobie zazdroszczę,że masz już Ninkę na zewnątrz:D
Chociaż ja jeszcze poczekam z min 5tygodni :)

woniaX84
12-01-2010, 17:36
Oj dziekuje bardzo mnie pocieszyłaś i uspokoiłaś ja nie wiem kiedy mi ta szyjka zmiękła bo na wizyty chodze co miesiąc a nie co 2 tyg ale ostatniego listopada miałam jeszcze twardą i było w porządku a pod koniec grudnia miałam już miękką czyli jakoś tak w grudniu mi zmiękła

Wiem,że to jest stresujące ale nie martw się mi jak gin powiedział,że mam miękką to też chodziłam co 3tygodnie...jedynie teraz kazał mi przyjść za 2tyg. do kontroli bo wyjeżdża pod koniec stycznia a nie chce czegoś przeoczyć i sprawdzi moją szyje:eek:
Ja już jestem nastawiona jakoś tak pozytywnie:D poprostu trzeba się oszczędzać a będzie dobrze!;)
A kto wie może mi się skróciła przez moją grzybicę:cool:infekcja może spowodować przedwczesny poród też:o

magdalenkaa
12-01-2010, 18:37
Hej Laseczki :)

My już po wizycie... wszystko jest w porządku, szyjka zamknięta. Filipek waży 2950g i przybiera około 200g tygodniowo. Jest zdowiutki, widziałam jak dziś paluszka ssał hihi zdjęcia nie wychodzą za fajne bo strasznie się przykleił do łożyska prawą stroną buźki. Nio i jestem 18kg na plusie. Obwód głowki ma 32cm :)

http://img695.imageshack.us/img695/2620/dsc01165ua.th.jpg (http://img695.imageshack.us/i/dsc01165ua.jpg/)

woniaX84
12-01-2010, 18:49
magdalenko wiadomości super:D Filipek słodki:p

babiczka
12-01-2010, 18:51
ale super fotka, jaki przystojniaczek, mój wczoraj to paluszki do oka pchał:D

Asqa
12-01-2010, 19:26
Hej dziewczyny!

Woniu wizytę u kardiologa mam w piątek wieczorem, piątek będę miała zakręcony,bo z samego rana maja przyjechać mebelki, w południe mam wizytę u dentysty- mam nadzieję że ostatni już ubytek mi zrobi, no i 19:30 wizyta u kardiologa, ale staram się na razie nie myśleć o niej.

Byłam dzisiaj na zakupach, masakra coraz ciężej mi się chodzi, może dlatego że brzuch mi coraz częściej mi twardnieje i mam przez to problemy z oddychaniem. Dokupiłam dziś resztę wyprawki, brakuje mi tylko wanienki, chce to fisher prica - rainforest, nie trzeba do niej żadnych wkładów bo ma taki leżaczek materiałowy zakładany na górę, jest droga ale ma to być prezent więc się zgodziłam. Oglądaliśmy dzisiaj też wózki i foteliki , sama już nie wiem jakie wybrać.

Magadalenko super wiadomości, cieszę się żę wszystko w porządku.

Skosiu nie martw się, z facetami tak to już jest przetrawi i będzie się cieszył. Mój mąż marzył o córce, bo twierdzi że chłopacy jako maleństwa są tacy powoli, wolniej się rozwijają itp. no i cały czas powtarza że te ubranka takie słodkie, i że z córcią będzie pływał, na spacerki jeździł itp.

Marta trudno powiedzieć ile na wyprawke wydałam, ubranka kupowałam na wyprzedażach, a te wszystkie akcesoria to kupowałam ratami i tak raz 200zł, raz 300zł, 250zł ale nie mam jeszcze fotelika i wózka, a mebelki to kupowałam całe wyposażenie do pokoju szafę, regał, komodę, łóżko, łóżeczko, a no i jeszcze dywanik i lampę z kinkietem. Więc lepiej nie liczę ile wydałam, ale moja mała jest tak wyczekiwana że jest warta moich oszczędności, bo od dłuższego czasu oszczędzałam na wyposażenie małej i jej pokoju, a no i wózek chcą kupić teściowie.

AnkaJ
12-01-2010, 19:59
Wypełnienie do wózka ?? tzn kocyk bo nie wiem ?? :) My kupowaliśmy wszystko nowe, pewnie jakby nam ktoś dał coś używanego to bym sie ucieszyła ale nie lubię chodzić do sklepów z tanią odzieżą, nie dlatego że jestem przeciwna tylko poprostu tam jest tego tyle że jak mam o przeglądac to aż głowa boli. Należę do osób które najchętniej kupowałyby cos z manekinów hehe musi mi coś wpaść w oko nie lubię szperania tam gdzie są poupychane rzeczy. Pewnie dużo na tym trace bo moja kumpela zawsze coś fajnego wyszuka, no ale taki mam charakter.

ja też dokładnie nie wiem co tam do wózka trzeba kupić ale myślę że kocyk pod spód i do przykrycia lub małą kołderkę oraz poduszeczkę Ja ciuszki dostałam więc na razie mam zapasik i to spory Kupiłam nowe ze sklepu ciuszki tak na wyjście ze szpitala uważam że nie ma co przesadzać na razie z kupowaniem ciuszków bo nie wiadomo jak duża urodzi się dzidzia no i bardzo szybko ze wszystkiego wyrośnie więc na bieżąco będę się zaopatrywać w sklepie strasznie mnie korci bo te wszystkie ubranka są takie słodziutkie że najchętniej wykupiłabym pół sklepu ale staram się być twarda:D

AnkaJ
12-01-2010, 20:10
ja z wyprawką o tyle mam dobrze że moi rodzice kupują wózek a teściowie łóżeczko z wyposażeniem +leżaczek:) ale już dziś kupiłam nowe ciuszki bo w realu są do jutra promocje: body, śpioszki, kaftaniki, skarpetki, czapeczki w rozmiarze 56 mam nadzieje, że będą dobre bo w tej dziedzinie jestem laikiem:( a i 2 smoczusie:) a dziewczyny patrzyliśmy też na butelki ale które są najlepsze?

ja kupiłam AVENT philipsa ponoć są najlepsze na opakowaniu jest napisane że niemowlęta karmione tą butelką rzadziej cierpią z powodu kolek posiada też odpowietrzacz który działa zgodnie z naturalnym rytmem ssania niemowlęcia kontroluje wypływ mleka co pomaga zapobiegać przejedzeniu i ulewaniu pokarmu

AnkaJ
12-01-2010, 20:12
dodam jeszcze ze moja kumpela karmi z tej butelki i jest bardzo zadowolona a mała nie ma kolek nie wiem czy to zbieg okoliczności czy też na prawdę jest taka dobra tak czy siak ja sobie kupiłam

AnkaJ
12-01-2010, 20:15
Hej Laseczki :)

My już po wizycie... wszystko jest w porządku, szyjka zamknięta. Filipek waży 2950g i przybiera około 200g tygodniowo. Jest zdowiutki, widziałam jak dziś paluszka ssał hihi zdjęcia nie wychodzą za fajne bo strasznie się przykleił do łożyska prawą stroną buźki. Nio i jestem 18kg na plusie. Obwód głowki ma 32cm :)

http://img695.imageshack.us/img695/2620/dsc01165ua.th.jpg (http://img695.imageshack.us/i/dsc01165ua.jpg/)

ale słodziak:)

annecik
12-01-2010, 20:31
ja mialam wizyte wczoraj rano, ale bez usg
podobno wszystko bylo w porzadku, Kubus fiknal koziolka, jest nareszcie glowka w dol
pisze podobno, bo od poludnia zaczelo mnie bolec strasznie spojenie lonowe, podbrzusze i dolna czesc plecow, ale postaralam sie usnac, bo myslalam, ze przejdzie
wieczorem bylo jeszcze gorzej, brzuch mialam twardy jak kamien, a do tego na papierze toaletowym zobaczylam jakies brazowe plamy
zadzwonilam do swojego lekarza i on kazal jechac do szpitala, wiec pojechalismy okolo 22
drogi straszne i te 45 km do szpitala to jechalismy ponad godzine
w szpitalu lezalam godzine pod ktg, stwierdzili, ze male skurcze sa, ale to normalne, dali mi jakies leki na rozluznienie i kazali zwiekszyc dawke cordafenu
teraz jestemw domu, caly czas leze, bo nadal boli mnie wszystko, dobrze,ze plamienie ustalo

byle do lutego, bo mnie nerwy zjedza
co do wyprawki, to mialam duzo rzeczy po corce, wiec dokupilam tylko to co niezbedne

annecik
12-01-2010, 20:33
ale super fotka, jaki przystojniaczek, mój wczoraj to paluszki do oka pchał:D

Babiczka jak sie czujesz?
co Ci powiedzieli, ze juz po terminie jestes?

Asqa
12-01-2010, 20:52
Annecik, kurcze zawsze coś, cieszę się że już się lepiej czujesz, mam nadzieję że do końca już będziesz miała spokój.
Ja po tych moich zakupach to leżę, już mi lepiej, tylko coś mnie lekko w dole brzucha pobolewa, może to mała.
Książkowe ciąże to chyba tylko na amerykańskich filmach są :P

babiczka
12-01-2010, 21:07
Babiczka jak sie czujesz?
co Ci powiedzieli, ze juz po terminie jestes?

FIlip powinien wyjsc do 16, ale jak nie wyjdzie do 22 to wtedy na ktg i zobaczymy co dalej
dzisiaj wypiłam szklanke naparu z liści malin(był taki mocny że aż mnie wykręcało:D)

Asqa
12-01-2010, 21:18
babiczka a ile jesteś już po terminie?

babiczka
12-01-2010, 21:21
13to był drugi termin usg bo pierwszy to minął jakieś cztery tyg. temu:D

babiczka
12-01-2010, 21:22
duży z niego chłopiec bo ma już 3,6kg:)

Asqa
12-01-2010, 21:27
ach te terminy z usg, ja przy każdej wizycie dowiaduję się o nowym heeh,
eee wcale nie taki duży, moja kuzynka urodziła w grudniu 2 tyg po terminie ( z czego tydzień leżała na wywołaniu, mały nie chciał za nic wyjść,) i ważył 3,980

Asqa
12-01-2010, 21:28
co ma w sobie coca cola takiego że na wszystko pomaga? męczyła mnie zgaga i bolało podbrzusze,wypiłam pół puszeczki coli i jak ręką odjął :)

annecik
12-01-2010, 22:34
Annecik, kurcze zawsze coś, cieszę się że już się lepiej czujesz, mam nadzieję że do końca już będziesz miała spokój.
Ja po tych moich zakupach to leżę, już mi lepiej, tylko coś mnie lekko w dole brzucha pobolewa, może to mała.
Książkowe ciąże to chyba tylko na amerykańskich filmach są :P

Asqa zdarzaja sie:rolleyes:
moja pierwsza to byla bajka, tylko na poczatku wymiotowalam codziennie rano
no i zgaga meczyla mnie do konca, a poza tym to wogole nie czulam, ze w ciazy bylam
w tej znow same problemy, wiec chyba sie wyrownalo:(

annecik
12-01-2010, 22:35
co ma w sobie coca cola takiego że na wszystko pomaga? męczyła mnie zgaga i bolało podbrzusze,wypiłam pół puszeczki coli i jak ręką odjął :)

tez ostatnio wypilam sobie troche coli i czulam sie swietnie, tylko pol nocy nie przespalam, ale zgaga rzeczywiscie minela:confused:

mgs
12-01-2010, 23:07
A jak myślicie o pieluszkach falnelowych żeby dac do wanienki w czasie kompieli ?? czy tylko tetrowa ma byc ??
Mi zostało do kupienia jeszcze łóżeczko i całe wyposarzenie i nie mam pojecia gdzie kupic, czy w sklepie czy na allegro ?? Proponujecie coś ??
No i wózek i zastanawiam się nad tym modelem

do kąpieli używałam tetrowej pieluszki - nie wiem jak sprawdzi się flanelowa, ale możesz spróbować a potem podzielić się z nami wrażeniami ;)

ja co do łóżeczka nie doradzę, bo mam po Nadii, a nawet dla niej nie kupowałam, bo przyjaciółka mi sprezentowała. pościel dla Nadii miałam kupować na Allegro ale ta którą chciałam akurat taniej wyszła w sklepie na miejscu, więc czasem warto porównać ceny! teraz jeszcze pościeli nie kupuję, bo i tak nie będę z niej korzystać przez pierwsze miesiące życia Michałka - kupię śpiworek, bo jak dla mnie lepiej się sprawdza.

wózek fajnie wygląda - w takim zestawie jak na tej aukcji to całkiem całkiem :) a będziesz kupować nowy, czy polujesz na używany?

mgs
12-01-2010, 23:12
hej dziewczynki .

dla mnie największym wydatkiem był do tej pory wózek, bo dałam za niego 1400 zł... ciuszki to mam prawie wszystkie używane - po Nadii, z Allegro lub z lumpeksów - nowy kupiłam zestaw na wypis ze szpitala i jeszcze kilka kaftaników. ale ciuchy to już nie jest duży wydatek, bo sporo sprzedałam tych różowych typowo dziewczęcych a kupiłam takich dla chłopców :)
no i dziś kupiłam laktator - używany ale taki jak chciałam - elektroniczny z Aventu.

mgs
12-01-2010, 23:15

oj tak - to szczera prawda! :) nam się udało i po Nadii czekamy na Michałka, ale już widzę jak mąż żyć bez Nadii nie może - dziś nawet domofon razem "naprawiali" :D

mgs
12-01-2010, 23:21
a dziewczyny patrzyliśmy też na butelki ale które są najlepsze?

ja używałam i do tej pory używam tylko butelek Avent i kubków niekapków też Avent - po drodze próbowałam kubki Lovi ale nie sprawdziły się. co do innych firm to się nie wypowiem, bo po prostu nie wiem. a tak na dobrą sprawę, to z butelki zaczęłam korzystać dopiero jak Nadia rok skończyła, bo cały czas karmiłam piersią (butelkę miała sporadycznie, gdy mnie nie było i ktoś musiał jej podać odciągnięte wcześniej mleczko)

mgs
12-01-2010, 23:27
ja też dokładnie nie wiem co tam do wózka trzeba kupić ale myślę że kocyk pod spód i do przykrycia lub małą kołderkę oraz poduszeczkę

ja w wózku w gondoli mam materacyk, więc poza cienkim kocykiem nie będę do niego pchała żadnej pościeli :) poza tym mały będzie przykryty kocykiem lub w kombinezoniku (zależy od pogody) a na wierzch mam przypinany pokrowiec, więc też powinno to wystarczyć ;)

mgs
12-01-2010, 23:31
Asqa zdarzaja sie:rolleyes:
moja pierwsza to byla bajka, tylko na poczatku wymiotowalam codziennie rano
no i zgaga meczyla mnie do konca, a poza tym to wogole nie czulam, ze w ciazy bylam
w tej znow same problemy, wiec chyba sie wyrownalo:(

a u mnie dokładnie na odwrót :) pierwsza była bardzo problemowa a teraz wszystko idzie super - choć za każdym razem jak ide do gina to trzęsę portkami że usłyszę coś niepokojącego, a tu tylko słowa otuchy i życzliwy uśmiech ;)

woniaX84
13-01-2010, 09:11
ja mialam wizyte wczoraj rano, ale bez usg
podobno wszystko bylo w porzadku, Kubus fiknal koziolka, jest nareszcie glowka w dol
pisze podobno, bo od poludnia zaczelo mnie bolec strasznie spojenie lonowe, podbrzusze i dolna czesc plecow, ale postaralam sie usnac, bo myslalam, ze przejdzie
wieczorem bylo jeszcze gorzej, brzuch mialam twardy jak kamien, a do tego na papierze toaletowym zobaczylam jakies brazowe plamy
zadzwonilam do swojego lekarza i on kazal jechac do szpitala, wiec pojechalismy okolo 22
drogi straszne i te 45 km do szpitala to jechalismy ponad godzine
w szpitalu lezalam godzine pod ktg, stwierdzili, ze male skurcze sa, ale to normalne, dali mi jakies leki na rozluznienie i kazali zwiekszyc dawke cordafenu
teraz jestemw domu, caly czas leze, bo nadal boli mnie wszystko, dobrze,ze plamienie ustalo

byle do lutego, bo mnie nerwy zjedza
co do wyprawki, to mialam duzo rzeczy po corce, wiec dokupilam tylko to co niezbedne

Qrcze annecik Ty to masz z tymi skurczami:( Współczuje Tobie:o
Ale pomyśl sobie,że już idzie Tobie 35tc:D więc wytrzymaj jeszcze chociaż z tydzień baaaaa nawet do 38tc wytrzymasz;) Twój synek coś straszy Ciebie:p Porozmawiaj z Nim żeby jeszcze troche poczekał w brzuszku bo na zewnątrz jest zimno:cool: Ja tak mówie do małej,że jeszcze niech zaczeka bo jak się urodzi już to będzie jej zimno:)

woniaX84
13-01-2010, 09:17
Ja kupiłam butelki AVENT:) Słyszałam od znajomych wiele pozytywnych opinii na ich temat więc kupiłam też:D

woniaX84
13-01-2010, 09:22
Acha pochwalę się,że powtórzyłam badanie ogólne moczu i teraz wyniki wyszły super;D
Widocznie źle pobrałam ostatnio próbkę:p wszystko mam ok ale teraz mam ślad białka...no ale myślę,że to jest nie istotne bo może znowu coś tam nie tak wpadło bo ostatnio białko miałam ujemne:)
Mam pytanko do dziewczyn,które też używały clotimazolum na grzybicę pochwy...Czy po 6 dniach stosowania zniknęły Wam już te białe upławy? Bo ja wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę i nie zauważyłam żadnej poprawy...może trzeba odczekać parę dni jeszcze i mi to zniknie?

olisa
13-01-2010, 09:37
do kąpieli używałam tetrowej pieluszki - nie wiem jak sprawdzi się flanelowa, ale możesz spróbować a potem podzielić się z nami wrażeniami ;)

ja co do łóżeczka nie doradzę, bo mam po Nadii, a nawet dla niej nie kupowałam, bo przyjaciółka mi sprezentowała. pościel dla Nadii miałam kupować na Allegro ale ta którą chciałam akurat taniej wyszła w sklepie na miejscu, więc czasem warto porównać ceny! teraz jeszcze pościeli nie kupuję, bo i tak nie będę z niej korzystać przez pierwsze miesiące życia Michałka - kupię śpiworek, bo jak dla mnie lepiej się sprawdza.

wózek fajnie wygląda - w takim zestawie jak na tej aukcji to całkiem całkiem :) a będziesz kupować nowy, czy polujesz na używany?

Nie no mam zamiar kupic nowy wózek , tylko nie bede z allero go kupować tylko w sklepie na miejscu i za 1100 więc z allegro mi się nie opłaca :)
No zobacze jak się sprawdzi ta pieluszka flanelowa :)
Łóżeczka jade dzisiaj zobaczyc i moze już na jakiś się zdecyduje , najbardziej chodzi mi o ten wkład do łózeczka bo tyle tego jest i nie umiem się zdecydować :)

magdalenkaa
13-01-2010, 09:44
Aniu do wózka to tylko kocyk mam bo podobno podusi się nie daje i ma leżeć na płaskim...

Dziękujemy z Filipkiem za komplementy, a Tatuś jest tak zadowolony że szok i każdemu powtarza że urode ma po nim heh wszyscy mówią że cały Tata... hehe ja do tego podchodzę na spokojnie bo nie wiem na ile można wierzyć tej aparaturze :)

Jeśli chodzi o butelki to również kupiłam AVENT na razie jedną bochcę karmić piesią.

Co do ciąży to u mnie tez od samego początku przebiega bezproblemowo, ciśnienie super - wyniki również także zdarzają sie książkowe, no a dolegliwości typu wymioty i zgaga to norma więc myślę że na moją ciążę narzekać nie mogę.

Annecik super że Kubuś ułożył sie główką w dół :*

woniaX84
13-01-2010, 09:54
Aniu do wózka to tylko kocyk mam bo podobno podusi się nie daje i ma leżeć na płaskim...

Dziękujemy z Filipkiem za komplementy, a Tatuś jest tak zadowolony że szok i każdemu powtarza że urode ma po nim heh wszyscy mówią że cały Tata... hehe ja do tego podchodzę na spokojnie bo nie wiem na ile można wierzyć tej aparaturze :)

He,he jak ja robiłam 4d to mój też się chwalił,że mała to ma jego usta i nosek:D Myśle,że można calkiem ufać takiej aparaturze ale dzieci tak szybko się zmieniają,że jeszcze może uroda przejść na Ciebie:) Kiedyś znalazłam fajną stronkę zdjęć 3d usg a po urodzeniu i dzieci były takie same jak na zdjęciu:p

magdalenkaa
13-01-2010, 09:55
Heheh no zobaczymy jak się urodzi i porównamy :D dokładnie mój mówił tak samo :) "te usteczka i nosek no cały Tata"

magdalenkaa
13-01-2010, 10:05
Woniu miałaś racje co do tej ciąży donoszonej... wczoraj lekarz mi powiedział, że juz od przyszłego tygodnia mogę rodzić :-) heh mogę ale nie muszę... :P JUz tak sie nie umię doczekać Filipka.

Musze teraz poszperać po necie o jakiejś diecie przy karmieniu piersią, co jeść a czego unikać Może znacie jakieś fajne artykuły ??

woniaX84
13-01-2010, 10:17
Woniu miałaś racje co do tej ciąży donoszonej... wczoraj lekarz mi powiedział, że juz od przyszłego tygodnia mogę rodzić :-) heh mogę ale nie muszę... :P JUz tak sie nie umię doczekać Filipka.

Musze teraz poszperać po necie o jakiejś diecie przy karmieniu piersią, co jeść a czego unikać Może znacie jakieś fajne artykuły ??

Ja jeszcze nie czytałam na ten temat jakoś mam obawy:eek: Wszystko odkładam na później...Wiem,że nie można jeść smażonego,produktów zdymających i coś słyszałam,że z mlekiem też nie można szaleć:eek:
Trzeba jeść gotowane obiadki np. marchewka z ziemniakami i ugotowany lub upieczony kurczak ale bez przypraw ostrych;) Narazie tylko tyle wiem...

magdalenkaa
13-01-2010, 10:23
Znalazłam fajną listę :) powieszę sobie na lodówkę :P

NAPOJE
Pij bez obaw:
wodę mineralną niegazowaną,
słabą herbatę lub bawarkę,
herbaty owocowe i ziołowe,
kawę bezkofeinową albo słabą, normalną,
soki owocowo-warzywne,
kompoty,
jogurty naturalne, kefiry, maślanki

Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki)

MLEKO i PRZETWORY MLECZNE
Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne)

OWOCE
Jedz bez obaw:
banany,
brzoskwinie,
jabłka,
maliny ,
jeżyny,
porzeczki,
agrest,
soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców

Uważaj na:
truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają)
gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki)
owoce suszone (konserwowane chemicznie)

WARZYWA
Jedz bez obaw:
ogórki,
buraki,
marchewkę,
ziemniaki,
kapustę pekińską
kukurydzę,
pietruszkę,
koperek,
soję,
szpinak,
młodą fasolkę szparagową,
dynię,
kabaczek,
cukinię,
wszystkie rodzaje sałat

Uważaj na:
cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia
kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka
pomidory i seler - zawierają silne alergeny
paprykę, chrzan, pory, grzyby

PIECZYWO
jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste

Uważaj na: pieczywo z konserwantami

KASZA, RYŻ, MAKARON
wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste – jedz kilka razy w tygodniu

JAJKA
ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo – 2-3 razy w tygodniu

Uważaj na białko jest bardziej alergogenne niż żółtko

RYBY
jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) – dwa razy w tygodniu

Unikaj:
surowych ryb, np. sushi
konserw rybnych i ryb marynowanych

MIĘSO
Jedz bez obaw (dwa razy dziennie):
mięso białe (drób, mięso z królika)
chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu)
mięso grillowane lub duszone

Unikaj:
tłustych wędlin, mięsa smażonego,
cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową)

SERY
jedz ostrożnie, są ciężkostrawne

Uważaj na:
sery pleśniowe
pikantne sery i twarożki
w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego

TŁUSZCZE
Używaj bez obaw:
masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów),
oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego)

Unikaj:
smalcu i oleju arachidowego

SŁODYCZE
możesz jeść w ograniczonych ilościach

Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak

ORZECHY
uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe

ALKOHOL
wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione
możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu

PRZYPRAWY i DODATKI
Przyprawiaj bez obaw:
świeżymi ziołami,
koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem,
majerankiem,
kminkiem,
innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi

Uważaj na:
barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności
paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), majonez,
ketchup
sól i cukier (w dużych ilościach)

woniaX84
13-01-2010, 10:34
Dziękuje magdalenko właśnie sobie wkleiłam do worda i wydrukuje i też na lodówkę pójdzie:D
dobry pomysł podsunełaś:p

magdalenkaa
13-01-2010, 10:48
Na jakimś forum znalazłam :D

Wiecie zastanawiam sie czy nie zafundować sobie jeszcze zanim nie ma Dzidziusia i wydatków bieżacych związanych z nim :-) żel vivhy lipo-metric stosowałyście go może ?? a może znacie jakieś inne dobre preparaty na ujędrnienie skóry ? Oczywiście oprócz ćwiczeń, bo nie należę do osób które myślą że schudną przez kremy :D

woniaX84
13-01-2010, 11:19
Na jakimś forum znalazłam :D

Wiecie zastanawiam sie czy nie zafundować sobie jeszcze zanim nie ma Dzidziusia i wydatków bieżacych związanych z nim :-) żel vivhy lipo-metric stosowałyście go może ?? a może znacie jakieś inne dobre preparaty na ujędrnienie skóry ? Oczywiście oprócz ćwiczeń, bo nie należę do osób które myślą że schudną przez kremy :D

Nie pomogę bo nigdy nie stosowałam takich kremów:) Ja zamierzam troche poćwiczyć po porodzie ale jak to wyjdzie to niewiem:confused:
Mam nadzieje,że wiadomość doszła;)

babiczka
13-01-2010, 11:36
witam:)
ja nadal 2w1 i wrzucam oboiecane fotki, świerzynki z przed chwili:D
magdalenkaa fajny ten jadłospis

Asqa
13-01-2010, 11:44
Cześć dziewczyny!

Co za noc! Najpierw bolały mnie nogi w łóżku, więc położyłam się na pół siedząco (gdzieś wyczytałam że może pomóc) bo pół godz zaczęły bolec mnie plecy, wiec na bok, jeden drugi, patrzę na zegar 2:10 no ładnie, w końcu jak zasnęłam mój mąż zaczął kaszleć, co zasnęłam jego kaszel mnie budził, potem ja musiałam do łazienki i znów zasnęłam i ten kaszel. Więc dopiero od godz jestem na nogach, bo rano udało mi się zasnąć.

Magdalenka super dieta dla karmiących, też ostatnio szukałam i nawet w tych mądrych książkach tak ładnie nie piszą, co można a czego lepiej nie.
Co do kremu, to nie wiem nie miałam nigdy, kiedyś tylko na celulit, ale to w połączeniu z zimnymi prysznicami na pośladkami schudnięciem dało efekt.

Woniu ja jak stosowałam clortimazolum kiedyś o tabletki i krem, i wiem że pomogło. A teraz jak coś mi nie tego, to przemywam tantun rosa i smaruję cieniutko kremem. Krem jest dostępny w aptece bez recepty.

Jakaś słaba dzisiaj jestem, wszystko mnie boli nawet ręce i znów ciężko mi się oddycha :(

Asqa
13-01-2010, 11:45
babiczka masz rację lepiej w 2 paku przeczekać tą zimnicę, u mnie za oknem od śniegu i mrozu jest tak biało że aż oczy bolą

Elita82
13-01-2010, 11:56
ja kupiłam AVENT philipsa ponoć są najlepsze na opakowaniu jest napisane że niemowlęta karmione tą butelką rzadziej cierpią z powodu kolek posiada też odpowietrzacz który działa zgodnie z naturalnym rytmem ssania niemowlęcia kontroluje wypływ mleka co pomaga zapobiegać przejedzeniu i ulewaniu pokarmu

to bardzo dobra butelka moja siostra jej uzywa i posluzy na prawde bardzo dlugo na cale karmienie butelka bo niektore te tansze mimo steryolizacji trzeba czesciej wymieniac:)

Asqa
13-01-2010, 12:21
co do butelek ja też kupiłam Avent, moja koleżanka kuipła Tommy tippie bo tak jej położna zaleciła i mówi że są bardzo dobre

magdalenkaa
13-01-2010, 12:33
Babiczka śliczny brzusioooooooooooooooooooooo :D hihi ale okrąglutki... :) super.

U mnie nadal syndrom wicia gniazda jak to ładnie określiłyście :D wyszorowałam komodę dla Filipka poukładałam ciuszki... jeszcze kilka body dostałam i wyprałam je :D

Cieszę się że Wam spasował jadłospis :D tez sobie powieszę na lodówce...

woniaX84
13-01-2010, 13:18
witam:)
ja nadal 2w1 i wrzucam oboiecane fotki, świerzynki z przed chwili:D
magdalenkaa fajny ten jadłospis

babiczko nadal dwupaku;) Brzuszek to już na dole masz tak,że ho ho...
Masz jakieś może już skurcze przepowiadające?
Co za świat? :) u innych dzieci chcą wychodzić za wcześnie a Ty się jeszcze męczysz z brzuszkiem:rolleyes:
Ale w każdej chwili może Cię złapać:D

woniaX84
13-01-2010, 13:23
asqa oj to miałaś ciężką noc...Współczuje:o
Ja pomimo tego leżenia w dzień to noc nawet całkiem ładnie przesypiam czasem się budzę na siusiu ale nie zawsze:D(odpukać) hi,hi...

magdalenkaa
13-01-2010, 13:25
Ok Dziewczynki mykam robić jakiś obiadek dla Mężusia :D miłego dnia życzę :* buzioooole

magdalenkaa
13-01-2010, 13:25
Ok Dziewczynki mykam robić jakiś obiadek dla Mężusia :D miłego dnia życzę :* buzioooole

babiczka
13-01-2010, 13:26
mam czasami takie lekkie skurcze, wtedy myśle sobie "jeszcze, dłużej , mocniej":Da tu dupa, Filipek bawi sie w ciuciubabke i dręczy mamusie, do tego tatuś podchodzi i mówi siedz synku jak ci tam dobrze, a mama wtedy zieje ogniem:D:D

gizela79
13-01-2010, 13:42
Witam dziewczyny i wasze maleństwa....
Mam pytanko do was czy sie nie pogniewacie jak sobie was poczytam:)....bo już myślałam ,ze nigdy nie bedę miała pod sercem małej fasolinki....
Wonia,Babiczaka i pozostałe znacie mnie z forum:starania o dziecko....
Wreszcie się udało i teraz zaczął się czas utrzymania ciąży...chcę was poczytać jak to było na początku u was.....Pozdrawiam Was wszystkie i życzę dobrego rozwiązania:)

http://www.suwaczek.pl/cache/e610abeb5f.png (http://www.suwaczek.pl/)

woniaX84
13-01-2010, 13:48
mam czasami takie lekkie skurcze, wtedy myśle sobie "jeszcze, dłużej , mocniej":Da tu dupa, Filipek bawi sie w ciuciubabke i dręczy mamusie, do tego tatuś podchodzi i mówi siedz synku jak ci tam dobrze, a mama wtedy zieje ogniem:D:D

Filipek nie ładnie tak denerwować mamy:D:)Jeszcze troszeczkę babiczko...kto wie może jutro napiszesz,że jedziesz do szpitala:D

woniaX84
13-01-2010, 13:51
Witam dziewczyny i wasze maleństwa....
Mam pytanko do was czy sie nie pogniewacie jak sobie was poczytam:)....bo już myślałam ,ze nigdy nie bedę miała pod sercem małej fasolinki....
Wonia,Babiczaka i pozostałe znacie mnie z forum:starania o dziecko....
Wreszcie się udało i teraz zaczął się czas utrzymania ciąży...chcę was poczytać jak to było na początku u was.....Pozdrawiam Was wszystkie i życzę dobrego rozwiązania:)

Witaj gizelko! Gdzie pogniewać się na mamusie:D czytaj i pytaj jeśli masz jakieś wątpliwości...może będziemy mogły Tobie w czymś pomóc:p

gizela79
13-01-2010, 13:59
Dziękuje....właśnie zjadłam kromkę chlebka....,bo nie mam apetytu,o 12 zjadłam z 2 łyżki samego bigosu i teraz kromkę chleba-nie jem śniadań a na kolacje sie zmuszam....:(,nie mam pociągu seksualnego:(...spałabym tylko.....

Asqa
13-01-2010, 14:09
Witaj gizela!

Gratuluję zafasolkowania :) trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze :)
Objawy masz normalne, jeść to tez jadłam na początku prawie na siłę, jadłam lekkie rzeczy bo tak mi kazał gin, żadnych wzdymających rzeczy, jadłam pieczywo chrupkie z dżemem, pierogi, naleśniki, precelki, paluszki, lody, od czasu do czasu frytki itp. efekt był taki że ja jakoś funkcjonowałam a mój mąż narzekał że jest niedożywiony :P
Spać to też mi się ciągle chciało, dlatego jak masz możliwości chce Ci się spać to śpij, to tylko na zdrowie, organizm wie czego się domaga :)

woniaX84
13-01-2010, 14:11
Dziękuje.właśnie zjadłam kromkę chlebka.bo nie mam apetytu,o 12 zjadłam z 2 łyżki samego bigosu i teraz kromkę chleba-nie jem śniadań a na kolacje sie zmuszam,nie mam pociągu seksualnego:(...spałabym tylko.

Gizelko to normalne na początku ja też mało jadłam właściwie to się zmuszałam ale i tak jeszcze schudłam ok 2kg:rolleyes:A byłam raczej szczupłą osobą i jak jeszcze schudłam to wyglądałam okropnie...To przejdzie zobaczysz:D:) drzemka popołudniowa u mnie to była normalka...
Teraz dużo dałabym abym zasnęla w ciągu dnia...szybciej minąłby mi:) Apetyt też Ci wróci z dwojoną siłą,że hej.
Ja już zaczęłam się czuć lepiej od ok 13tc:)A seks teraz mam ochotę na nie mogę...

gizela79
13-01-2010, 14:18
Mamuśki a czy na początku 6/7 tyg.c miałyście niby czucie pełności i ból w pachwinach nóg promieniujący do ud.....???????teraz mnie nie boli ale jak sie noc zbliża...to zaczyna intensywnie boleć...no i wiem ,ze od zatwardzenia bolą jelita....:(-krzyż już boli....ale to dlatego ,ze nie zdążyłam sie odchudzic i 7.01 ważyłam aż 79kg:eek:....przy 153cm-tego aż tak nie widać po mnie bo mam tzw.zbite ciało....szok.....

mgs
13-01-2010, 14:20
Ja jeszcze nie czytałam na ten temat jakoś mam obawy:eek: Wszystko odkładam na później...Wiem,że nie można jeść smażonego,produktów zdymających i coś słyszałam,że z mlekiem też nie można szaleć:eek:
Trzeba jeść gotowane obiadki np. marchewka z ziemniakami i ugotowany lub upieczony kurczak ale bez przypraw ostrych;) Narazie tylko tyle wiem...

owszem - ale taka rygorystyczna dieta to tylko na początku (dla bezpieczeństwa) a potem powoli można wprowadzać inne rzeczy do jadłospisu, żeby maluszek się przyzwyczajał :) ja nie narzekałam i długo trzymałam dietę, bez smażonych i ostrych potraw oraz bez czekolady, co wyszło mi na zdrowie - do tej pory preferuję potrawy gotowane na parze ;)

woniaX84
13-01-2010, 14:21
Mamuśki a czy na początku 6/7 tyg.c miałyście niby czucie pełności i ból w pachwinach nóg promieniujący do ud.....???????teraz mnie nie boli ale jak sie noc zbliża...to zaczyna intensywnie boleć...no i wiem ,ze od zatwardzenia bolą jelita....:(-krzyż już boli....ale to dlatego ,ze nie zdążyłam sie odchudzic i 7.01 ważyłam aż 79kg:eek:....przy 153cm-tego aż tak nie widać po mnie bo mam tzw.zbite ciało....szok.....

Ja nic takiego nie miałam:confused: Jedynie może czułam się pełniejsza w podbrzuszu ale kto wie czy sobie tego nie wmówiłam...:confused: Jak się denerwujesz to zadzwoń do lekarza

Asqa
13-01-2010, 14:27
hmmm, gizela dla własnego spokoju i sumienia zadzwoń do lekarza, lepiej dmuchać na zimne
Pamiętam że coś mnie tam pobolewało, podobnie jak prze okresem.

babiczka
13-01-2010, 14:30
witaj gizelko:)
ja sie nie zmuszałam do jedzenia na początku ciąży prócz śniadania(kiedyś to była kawka i papierosek),teraz to jem za dwoje i waze prawie tyle co mój mąż 79kg:Dostatnio to bym mogła jeśc tylko i wyłącznie wfrytki ale szkoda mi męża:D i urozmaicam jadłospis
nie przypominam sobie żebym miała bóle podobne do twoich, mnie szybko zaczęła bolec kośc ogonowa i siedziec nie mogłam, ale kupiłam sobie piłke takądużą i na niej tylko siedze i nie narzekam, wręcz przynosi mi ulge jak sie na niej bójam!

gizela79
13-01-2010, 14:34
Dziewczyny...właśnie zadzwoniłam do pani doktor i powiedziała mi ,że to normalne,ze mogę wziąść nospe,powieziała,że macica się rozrasta i każdy organizm inaczej reaguje...teraz jestem spokojna....:)

Asqa
13-01-2010, 14:41
no widzisz i po stresie :) w takich sprawach lepiej dmuchać na zimne :)

magdalenkaa
13-01-2010, 20:06
Gizelko witamy w gronie Mamusiek :D
Na początku pamiętam że podbrzusze mnie bolało, macica się rozciąga i to normalne.
Babiczka nie przyszło Ci na myśl żeby np. wyszorować podłogę albo coś takiego ?? u mnie koleżanki mówiły że troszke wysiłku fizycznego może spowodować poród :) oczywiście nie namawiam, ale jeśli chodzi o mnie to pewnie bym spróbowała :D współczuję Ci że jeszcze po terminie Filipek nie wychodzi... mam nadzieję że nasz Filipek nie będzie takim uparciuszkiem :-)
Ja teraz ważę 76kg i też więcej niż mój Mąż :-)

Wiecie co Wam powiem kurcze nie potrafię sprzedaćź sukni ślubnej na allegro właśnie wystawiłam 2 raz za 600,00zł bo kasa się przyda a dałam za nią 2200,00zł no ale cóż.
I jeszcze wystawiłam łżwy hehe raczej na nich już nie pojeżdzę zreszta byłam na lodowisku na nich tylko raz :D może znacie jakieś dzieciątko chętne do kupna rozmiar 36 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=885850419

woniaX84
14-01-2010, 09:47
magdalenko śliczne łyżwy:) Ja nie znam osoby,która by miała taką małą nóżkę:p
Ja suknie ślubną sprzedałam dopiero w tym tygodniu pół roku prawie się męczyłam aby gdzieś ją upchnąc:) Też już nawet spuściłam do 900zł a warta była 3000zł. Ważniejsze było dla mnie już pozbycie się jej niż trzymanie tak bezsensu...Myślę,że ciężko jest sprzedać bo suknie ślubne są dopasowane i ciężko znależść dziewczyne o takim samym wzroście i wymiarach:)

woniaX84
14-01-2010, 09:50
Wogóle witam dziewczynki:D
ja nockę miałam udaną nawet nie wstałam ani razu do kibelka...:) Żeby tak do końca:p

magdalenkaa
14-01-2010, 09:52
Nio dokładnie Woniu... a od tej kwoty musze jeszcze odjąć 160zł za czyszczenie :( no ale trudno lepsze to niż właśnie bezsensowne wiszenie w szafie...

Jak samopoczucie na dziś ?? ja wczoraj cos zasnąć nie mogłam, dziś przyjeżdza do mnie koleżanka z Mężem i dzieckiem muszę posprzątać mieszkanko... tak mi się nie chce - piję sobie czerwoną herbatkę na wzmocnienie :D

Coś cicho tu dzisiaj... ciekawe jak tam babiczka czy jeszcze jest z nami :) ??

magdalenkaa
14-01-2010, 09:52
Ty to masz dobrze ja wstawałam chyba z 6 razy do kibelka :( chociaż wcześniej mniej wstawałam a teraz Filipek strasznie mi na pęcherz uciska

Dobra ja narazie mykam sprzątać :) :*:*

woniaX84
14-01-2010, 09:58
Ty to masz dobrze ja wstawałam chyba z 6 razy do kibelka :( chociaż wcześniej mniej wstawałam a teraz Filipek strasznie mi na pęcherz uciska

Dobra ja narazie mykam sprzątać :) :*:*

Filipek już wchodzi w kanał rodny mamusi i przyjmuje pozycję startową:D:)
Samopoczucie ok z każdym dniem lepsze bo do przodu idzie:D

azunia
14-01-2010, 10:08
tu jest 38tydz. http://forum.polki.pl/showthread.php?p=699587#post699587

ale wielki brzuchol :p ja mam połowę mniejszy... przynajmniej tak mi się wydaje hehe

magdalenkaa
14-01-2010, 10:13
Azunia ale Ty jesteś w 32tc a babiczka już ma rodzić :-)

azunia
14-01-2010, 10:17
Strasznie jestem ciekawa jak wygląda brzuszek po porodzie... głupio mi prosic dziewczyny, które urodziły ale jak będziecie ciekawe to Wam wyślę jak wyjdę ze szpitala... chyba że będzie bardzo brzydki :) heh nie no żartuję, wyślę Wam. :*:* Oczywiście zaraz po zdjęciu Filipka :D

na pewno skóra będzie trochę zwisać, w końcu się rozciągnęła, ale potem wróci do normy :eek:

azunia
14-01-2010, 10:24
Woniu przy 33 tygodniu ciązy tylko 13kg na plus to super waga pewnie w całej ciąży przybierzesz tylko 15kg. :-)

Ja czuję się teraz jak słoniątko i ważę więcj niż mój Mąż :D heheehheh

Babiczka a Ty ile masz na plus bo chyba nie doczytałam albo przegapiłam, ja licząc od 1 wyzyty to mam 17kg na plus ale od początku ciąży to 20kg. W pierwszych 8 tygodniach przytyłam 3 kg, chyba z wrażenia hahahah

ja przed ciążą ważyłam 58-59 kg potem w 13 tc 57,6 kg i od tego momentu zaczęłam tyć, a w zeszłym tygodniu jak mnie ważyli ważyłam 65,4.... a no i w poniedziałek byłam na ostatnim USG no i Kacperek ważył 1934 g i był większy tak o 1-1,5 tygodnia więc albo się urodzi trochę wcześniej albo będzie poprostu duży :p

azunia
14-01-2010, 10:27
Czy wasze dzidzie też mają codziennie czkawki bo moja to czasami 3razy dziennie czka...
jest to takie troszkę denerwujące te rytmiczne drgania:)

mój też ma często czkawkę szczególnie w nocy.... pytałam się gin. i mówił że czkawka nie zalicza się do ruchów więc jak któraś liczy ruchy to czkawkę trzeba pominąć :)

azunia
14-01-2010, 10:40

tu masz o diecie http://babyonline.pl/niemowle_karmienie_piersia_dieta_karmiacej_mamy_ar tykul,1175,0.html

woniaX84
14-01-2010, 10:41
mój też ma często czkawkę szczególnie w nocy.... pytałam się gin. i mówił że czkawka nie zalicza się do ruchów więc jak któraś liczy ruchy to czkawkę trzeba pominąć :)

Ja czkawki nie zaliczam do ruchów:p Nawet ich nie liczę bo nic nie dostałam ważne,że się mała rusza więc jest ok:rolleyes:

woniaX84
14-01-2010, 10:43
ja przed ciążą ważyłam 58-59 kg potem w 13 tc 57,6 kg i od tego momentu zaczęłam tyć, a w zeszłym tygodniu jak mnie ważyli ważyłam 65,4.... a no i w poniedziałek byłam na ostatnim USG no i Kacperek ważył 1934 g i był większy tak o 1-1,5 tygodnia więc albo się urodzi trochę wcześniej albo będzie poprostu duży :p

Duży Twój synuś:) Moja mała tydzień temu też miała ok 2kg i 1-2tyg. do przodu:D

azunia
14-01-2010, 10:50
wreszcie nadrobiłam wasze posty z 3 dni :p trochę tego napisałyście hehe we wtorek miałam malowanie w domu i zrobiliśmy pokoik dla Kacperka :) w środę sprzątałam od rana, myłam okna i wieszałam fieranki oczywiście wszystko w zwolnionym tempie no i zeszło cały dzień, ale jestem zadowolona :)

azunia
14-01-2010, 10:54
zamówiłam kombinezon http://www.allegro.pl/item880018993_kombinezon_zimowy_cieply_roz_68_6_m_ cy_polecam.html , podgrzewacz http://www.allegro.pl/item879616852_podgrzewacz_firmowy_sisi_baby_model2 010_od_ss_wawa.html i łóżeczko http://www.allegro.pl/item875890659_wyprawka_lozeczko_posciel_materac_gp k_16_el.html teraz tylko czekam na dostawę :) jeszcze został mi do kupienia wózek i pare kosmetyków dla maleństwa...

azunia
14-01-2010, 10:56
lecę teraz do sklepu bo muszę kilka rzeczy kupić do domku a więc do zobaczenia :)

eti
14-01-2010, 12:12
witam,
ja wrocilam od gin wlasnie, wszystko w porzadku. Mala wazy jakies 1200, to w porownaniu z Nadia Wonii,maluszek:) polozenie glowkowe i oby tak dalej. Co do ruchow to powiedzial ze przed poludniem powinno byc wiecej niz 10 i wieczorem to samo. Zelazo brac dalej i na kregoslup basen by mi sie przydal!!!!! no ale jak taka foka do ludzi ma wyjsc ehheheheeh. A waga 62kg!!!! to jest 12 na plusie!!!!!!!

magdalenkaa
14-01-2010, 12:15
Azunia bardzo ładne rzeczy zamówiłaś :-) a jaki kolor pościeli ??

Ja właśnie skończyłam sprzątać i nie czuję kręgosłupa :( jeszcze ulepiłam ciasteczka z ciasta francuskiego... zobaczymy co z tego wyjdzie :P hehe

Buziaczki

woniaX84
14-01-2010, 13:32
witam,
ja wrocilam od gin wlasnie, wszystko w porzadku. Mala wazy jakies 1200, to w porownaniu z Nadia Wonii,maluszek:) polozenie glowkowe i oby tak dalej. Co do ruchow to powiedzial ze przed poludniem powinno byc wiecej niz 10 i wieczorem to samo. Zelazo brac dalej i na kregoslup basen by mi sie przydal!!!!! no ale jak taka foka do ludzi ma wyjsc ehheheheeh. A waga 62kg!!!! to jest 12 na plusie!!!!!!!

Super,że wszystko w porządeczku:D Mi gin powiedział wagę orientacyjną ok 2kg wiec może być mniej lub więcej...Mnie kręgosłup nie boli...wszystkie tak narzekacie...chociaż coś mam pozytywnego:p

mgs
14-01-2010, 13:36
magdalenko śliczne łyżwy:) Ja nie znam osoby,która by miała taką małą nóżkę:p
Ja suknie ślubną sprzedałam dopiero w tym tygodniu pół roku prawie się męczyłam aby gdzieś ją upchnąc:) Też już nawet spuściłam do 900zł a warta była 3000zł. Ważniejsze było dla mnie już pozbycie się jej niż trzymanie tak bezsensu...Myślę,że ciężko jest sprzedać bo suknie ślubne są dopasowane i ciężko znależść dziewczyne o takim samym wzroście i wymiarach:)

moja suknia ciągle wisi w szafie u rodziców :) od 3 lat... wystawiałam ją kilka razy na Allegro, ale bez odzewu - była szyta na miarę i wg mojego projektu, więc nie dosyć że musiałabym trafić na osobę o podobnych wymiarach co ja, to jeszcze trafić w jej gust... no nic, może kiedyś oddam ją w dobre ręce ;)

koralik24
14-01-2010, 13:38
Dawno nie pisałam bo nie chce mi się ostatnio na necie siedzieć ale nadrobiłam. Ciężko mi z tym moim brzucholem a niby nie jest taki duży...Postanowiłam się oszczędzać bo ostatnio mam za szybkie tempo a to już prawie końcowka, więc trzeba zwolnić. Jak przesadzę to mam twardnienia brzucha. W środę do lekarza...Już się denerwuję. Nic nowego :)

Gizelka - super wiadomość. W końcu się udało :D Trzymaj się i dbaj teraz o siebie.
Elita - wpadaj do nas częściej (oczywiście jak znajdziesz czas) i pisz co tam u małej, jak sobie radzisz...
Azunia - miałam kupić ten sam komplet - łóżeczko i posciel. Nawet mam go nadal w obserwowanych ale zrezygnowałam na rzecz łózeczka pod kolor mebli z szufladą i pościelą za 499zł ale chyba nawet u tego samego sprzedawcy :) Jeszcze nie kliknęłam ale czekam tylko na większy przypływ gotówki i kupuję. Zrobiłam sobie fotkę, więc wstawię potem :)
Wiecie co....chyba dopada mnie jakiś dziwny lęk....nie wiem o co chodzi. Im bliżej godziny 0 tym częściej mam DZIWACZNE myśli............................Pozdrawiam

Aha i jeszcze mi sięprzypomniało coś :) Wyprałam filipkowe ciuszki w Loveli i są.........sztywne jak szlag! Pewnie tak ma być bo to w koncu dziecięcy proszek bez zmiękczaczy no i podwójnie wypłukane ciuszki....Czy wy też tak macie? Jak je dotknęłam to normalnie PAPIER ŚCIERNY. nie pozostaje mi nic innego jak wszystko PRASOWAĆ :( bo Filipkowi nie nałoże takiego czegoś na ciałko. Chociaż poprasuję ubranka, które są przy ciele bezpośrednio ale mam tego tyle, że nie wiem czy zdążę bo sił już nieiwle....a specjlanie po to malo wirowałam żeby nie były pogniecione i nie są na szczecie ale co z tego jak i tak muszę prasować....

mgs
14-01-2010, 13:43
wczoraj wyciągnęłam męża do szkoły rodzenia :) akurat trafiliśmy na zajęcia z oddychania i położna podawała listę rzeczy które mamy zabrać na oddział ze sobą - okazało się że dużo pamiętam chociaż minęło ponad 2 lata odkąd byłam tam ostatni raz :)

koralik24
14-01-2010, 13:48
Ja muszę chyba poczytac o zachowaniiu się przy porodzie, co robić, jak oddychać...bo do szkoły rodzenia nie zapisałam się :D Oddychać przeponą chyba potrafię ale nie wiem czy szok podczas porodu nie spowoduje, że wszystko zapomnę :D

mgs
14-01-2010, 13:55
mnie takie ćwiczenia z oddychania bardzo pomogły - wydaje mi się że nawet najlepiej opisane, to nie to samo co ćwiczenie pod okiem położnej. no i nie da się tego nauczyć w 5 min na sali porodowej, jak zwijasz się z bólu przy skurczach...

Asqa
14-01-2010, 13:56
Hej dziewczyny!

Po wczorajszej nieprzespanej nocy i kiepskim dniu, bo kręgosłup mnie łupał strasznie, dzisiejszej nocy spałam jak suseł, wstałam o godz.11, zjadłam sniadanko i pojechałam na zakupy - co tygodniowe zaopatrzenie lodówki :) Na dworze jest przepięknie -10 C, wszystko białe czyste i drzewa takie przepięknie zmrożone, jak w bajce o królowej śniegu :D
Dzisiaj czuję się super, wyspana to i humor dopisuje :)

Prasuję sobie te małe ubranka, a mój mąż co chwile mi coś podbiera i się napatrzeć na nie nie może :) Jutro będą mebelki więc będę miała w końcu gdzie je poukładać :)

Koralik ubranka i tak trzeba wyprasować, więc się nie przejmuj. Ja miałam proszek jelp ze zmiękczaczem, podwójne płukanie, ale ubranka nie były sztywne, może niektóre.
Tak już mi się nazbierało tych rzeczy, prasuję sobie piżamki i tak się waham jeszcze czy już je wpakować do torby czy jeszcze poczekać :P

Asqa
14-01-2010, 13:57
no właśnie chyba czas zacząć ćwiczyć oddychanie, im więcej o tym myślę, tym większy stres mnie dopada :(

mgs
14-01-2010, 14:05
ja piorę kolejną partię ciuszków dla Michałka :) to już będzie komplet - większość nawet wyprasowała i ułożyłam w komodzie. jak tylko mąż będzie miał jakieś wolne w pracy to wybieramy się na sklepowe zakupy - to co mogłam kupić na necie to już kupiłam - teraz czas zaopatrzyć siebie ;)

koralik24
14-01-2010, 14:13
mnie takie ćwiczenia z oddychania bardzo pomogły - wydaje mi się że nawet najlepiej opisane, to nie to samo co ćwiczenie pod okiem położnej. no i nie da się tego nauczyć w 5 min na sali porodowej, jak zwijasz się z bólu przy skurczach...

Kiedyś nie było szkół rodzenia a kobiety jakoś rodziły :) ja oddychać umiem bo kiedyś uczyłam się tego na treningach relaksacyjnych:D

Nie potępiam szkół rodzenia bo są przydatne jeśli nie szkoda kasy i czasu ale z opowieści koleżanek, które uczestniczyły w tych zajęciach wynika, że więcej w tych szkołach ulotek, reklam i namawiania do kupna czegoś niż samej praktyki...ale pewnie nie wszędzie tak jest oczywiście, nie ma co generalizować:) Ja sobie odpuściłam szkołę rodzenia, chociażby dlatego, że mam lenia i nie lubię takich zajęć...a po drugie słyszałam sporo opinii, że położne podczas porodu mniej pomagają kobiecie, która daje im zaświadczenie o skonczonym kursie w szkole rodzenia, inaczej ją traktują bo podobno "wszystko już wie", więc swój czas wolą poświęcić innej, mniej doświadczonej a ja jednak wolę żeby sie mną zajęły jak trzeba. ;) Idę grzać zupkę. Trzeba w końcu rozebrać tę choinkę bo jakoś mi już nie pasuje w tym pokoju:o

Najlepsze jest to, że nie miałam w planie prasowania i w nawet nie mam deski do prasowania :D więc pomęczę się na stole w kuchni a jak będzie źle to deskę trzeba będzie kupić:)

Asqa
14-01-2010, 14:23
eti cieszę się że z maleństwem wszystko w porządku :)

mgs
14-01-2010, 14:24
kiedyś już pisałam o szkole rodzenia przy szpitalu w którym będę rodzić - jest bezpłatna i nie dostaje się zadnego zaświadczenia o ukończeniu kursu. a pomocna jest o tyle, że jak przy porodzie trafi się na położną ze szkoły to tak jakbyś miała swoją prywatną położną, bo zajmie się Tobą najlepiej jak można. jak rodziłam Nadię to pytano mnie czy chodziłam do szkoły rodzenia, ale bynajmniej nikt mnie nie olał - po prostu położna wiedziała, że mam już pewne pojęcie o oddychaniu i parciu - i szybko nam poszło :)
wiadomo, że jak ktoś chłonie wszytko co mówią na zajęciach i traktuje to za świętość, to później może się nieprzyjemnie rozczarować. trzeba umieć oddzielić dobre praktyczne rady, od wyuczonej teorii. ja miło wspominam rozmowy z dziewczynami, które już rodziły i mogą podzielić się własnymi doświadczeniami - chociaż sama przechodziłam przez porodówkę 2 lata temu, to nie uważam się za wielce obeznaną w temacie ;)

azunia
14-01-2010, 14:51
witam,

Cieszę się że wszystko ok :)

azunia
14-01-2010, 14:57
A to mój dzisiejszy brzuszek.... z przodu trochę krzywy bo Kacperek leży tylko po jednej stronie i wypycha mnie tylko z tej strony tak mocno że aż boli...

azunia
14-01-2010, 15:04
A pościel wzięłam z innej aukcji od tego samego sprzedającego bo można było.... a więc na stałe z baldachimem będzie dino zielone, a na zmianę tylko pościel z poduszką dino niebieskie :p

eti
14-01-2010, 15:14
A to mój dzisiejszy brzuszek.... z przodu trochę krzywy bo Kacperek leży tylko po jednej stronie i wypycha mnie tylko z tej strony tak mocno że aż boli...

a to moj dzisiejszy:) 30 tydz:D

eti
14-01-2010, 15:15
i nie wiem czy sie zalaczylo;)

annecik
14-01-2010, 15:55
Aha i jeszcze mi sięprzypomniało coś :) Wyprałam filipkowe ciuszki w Loveli i są.........sztywne jak szlag! Pewnie tak ma być bo to w koncu dziecięcy proszek bez zmiękczaczy no i podwójnie wypłukane ciuszki....Czy wy też tak macie? Jak je dotknęłam to normalnie PAPIER ŚCIERNY. nie pozostaje mi nic innego jak wszystko PRASOWAĆ :( bo Filipkowi nie nałoże takiego czegoś na ciałko. Chociaż poprasuję ubranka, które są przy ciele bezpośrednio ale mam tego tyle, że nie wiem czy zdążę bo sił już nieiwle....a specjlanie po to malo wirowałam żeby nie były pogniecione i nie są na szczecie ale co z tego jak i tak muszę prasować....[/QUOTE]

ja tez wypralam w loveli i ubranka nie sa sztywne, a pachna po prostu cudnie:confused:
i tez podwojne plukanie mialam

woniaX84
14-01-2010, 16:49
Azunia śliczny brzuszek i łóżeczko też:)

koralik24
14-01-2010, 21:41
Aha i jeszcze mi sięprzypomniało coś :) Wyprałam filipkowe ciuszki w Loveli i są.........sztywne jak szlag! Pewnie tak ma być bo to w koncu dziecięcy proszek bez zmiękczaczy no i podwójnie wypłukane ciuszki....Czy wy też tak macie? Jak je dotknęłam to normalnie PAPIER ŚCIERNY. nie pozostaje mi nic innego jak wszystko PRASOWAĆ :( bo Filipkowi nie nałoże takiego czegoś na ciałko. Chociaż poprasuję ubranka, które są przy ciele bezpośrednio ale mam tego tyle, że nie wiem czy zdążę bo sił już nieiwle....a specjlanie po to malo wirowałam żeby nie były pogniecione i nie są na szczecie ale co z tego jak i tak muszę prasować....

ja tez wypralam w loveli i ubranka nie sa sztywne, a pachna po prostu cudnie:confused:
i tez podwojne plukanie mialam[/QUOTE]

Moje są sztywne chyba dlatego, że suszyłam je w suszarni, przez 3 dni tam wisiały a tam jest strasznie suche powietrze i może to dlatego a zauważyłam, że bardziej sztywne są ubranka bawełniane. U siebie w domu wolę nie suszyć bo mam zbyt dużą wilgotność w powietrzu i zamiast pachnieć to by mi wszystko śmierdziało wilgocią. Jeśli chodzi o zapach to nie ma kompletnie nic a nic zapachu....Twoje Annecik mają cudny zapach czy nie bo nie wiem co znaczy ta buźka :D Ja mam Lovelę kolor i dawałam mniej niż zalecają (może to dlatego) bo ciuszki były już 2 razy prane tylko prałam teraz we właśniwym proszku..Może mogłam dać tyle ile napisali...No, trudno a prasować i tak będzie trzeba, tak czy siak. Szkoda, że nie można dać do prania Silanu:p bo on to ma zapaszek piękny i super zmiękcza;)

mgs
14-01-2010, 22:03
i tez podwojne plukanie mialam

ja skusiłam się na Jelp bo był w promocji - no i nawet jeśli w promocji nie będzie to będę go kupowała :) ciuszki rewelacyjne - nawet te używane odzyskały miękkość i są przyjemne w dotyku

koralik24
14-01-2010, 22:21
A to mój brzusio dzisiejszy:D

magdalenkaa
15-01-2010, 08:51
Koralik śliczny brzusio :-) właśnie miałam Wam pisać żebyście pokazały brzuszkiem bo tylko ja i babiczka pkazujemy...

Azunia śliczny komplet ale Twojego brzuszka chyba nie zdążyłam zobaczysz bo dziś sie nie wyświetla :(

Eti Twojego też nie widziałam brzusia, cieszę się że wsyzstko w porządku z dzidzią.

Jeśli chodzi o pranie to ja kupiłam proszek Dzidziuś akurat taki był w sklepie i jestem zadowolona :) po wyprasowaniu są świeżutkie i milutkie.

koralik24
15-01-2010, 10:08
Trochę mam stracha ale mam nadzieję, że wszystko jest OK. Poszłam spać po 1 w nocy a wstałam już po 4...Nie dość, że bylam głodna i nie mogłam zasnąć to jeszcze od wieczora już miałam twardnienia brzucha i jakieś dziwne pobolewanie u dołu jak na @ i dlatego nie mogłam spać. Poczytałam trochę o porodzie przedwczesnym i :(:( Od dziś nie robię nic - nie forsuję się już bo potem będę płakać...

magdalenkaa
15-01-2010, 10:12
Koraliku przykro mi... faktycznie odpoczywaj dużo :* leż w łóżeczku i nic nie rób! Bądż dobrej myśli... :*

Ja nie wytrzymałam i zamówiłam sobie ten pas poporodowy Pani Teresy :) wzięłam rozmiar M ponieważ boję się że do S mogę sie nie wcisnąć :D gratis były gaziki do przemywania pępuszka więc na razie nie musze kupować :D

Była u mnie wczoraj koleżanka i mówiła że żaluje że nie kupiła sobie tego pasa... skóra jej zwisa z brzuszka a słyszała że te pasy są dobre, no ale jak wiemy różne są na ten temat opinie.

Koraliczku ja też niekiedy miałam takie pobolewania w dole brzucha, myślę że to też może się tak dziać jak dzidziuś naciska na dół... nie koniecznie musi to oznaczać przedwczesny poród! Myśl pozytywnie bo Kruszynka czuje że Mamusia się martwi.

koralik24
15-01-2010, 10:14
Ja nawet nie wiem (w razie czego) jak objawia się taki poród przedwczesny, tzn. co nieco wiem ale nie wiem czy np. odchodzą wody i są skurcze porodowe tak jak podczas normalnego porodu....Macie o tym jakieś pojęcie?

Na razie nie będę dzwonić do lekarza bo mam wizytę za kilka dni (środa), no chyba, że będzie źle...

koralik24
15-01-2010, 10:22
Koraliku przykro mi... faktycznie odpoczywaj dużo :* leż w łóżeczku i nic nie rób! Bądż dobrej myśli... :*

Ja nie wytrzymałam i zamówiłam sobie ten pas poporodowy Pani Teresy :) wzięłam rozmiar M ponieważ boję się że do S mogę sie nie wcisnąć :D gratis były gaziki do przemywania pępuszka więc na razie nie musze kupować :D

Była u mnie wczoraj koleżanka i mówiła że żaluje że nie kupiła sobie tego pasa... skóra jej zwisa z brzuszka a słyszała że te pasy są dobre, no ale jak wiemy różne są na ten temat opinie.

Koraliczku ja też niekiedy miałam takie pobolewania w dole brzucha, myślę że to też może się tak dziać jak dzidziuś naciska na dół... nie koniecznie musi to oznaczać przedwczesny poród! Myśl pozytywnie bo Kruszynka czuje że Mamusia się martwi.

Tylko, że to chyba nie dzidzia naciska bo wraz z bólem brzucha następuje skurcz albo odwrotnie - wraz ze skurczem ból brzucha i twardnienie....Muszę być dobrej myśli i leżeć:rolleyes:

babiczka
15-01-2010, 10:24
cześc dziewczyny:)
dziewczyny śliczne te wasze brzuszki!!
Magdalenko ja w gratisie do pasa dostałam dwie pary niedrapek zapakowane i paczke(5szt.) majteczek poporodowych:)
KOralik nie czytaj tyle na necie bo zbzikujesz,!!!! jak zadzwonisz do lekarza to bedzie ci kazał brac nospe i bedziesz musiała leżec, leżec i jeszcze raz leżec!!!!

koralik24
15-01-2010, 10:29
cześc dziewczyny:)
dziewczyny śliczne te wasze brzuszki!!
Magdalenko ja w gratisie do pasa dostałam dwie pary niedrapek zapakowane i paczke(5szt.) majteczek poporodowych:)
KOralik nie czytaj tyle na necie bo zbzikujesz,!!!! jak zadzwonisz do lekarza to bedzie ci kazał brac nospe i bedziesz musiała leżec, leżec i jeszcze raz leżec!!!!

No to leżę:) A Ty, Babiczka nie powinnaś witać już maluszka?? :DZazdroszczę Ci że już nie musisz się martwić o donoszenie.......

Boję się teraz nawet prasować bo jak wstaję to od razu mam twardy brzuch ;/