Gronkowiec Szpital Tarnowskie Góry

napisał/a: monja07 2009-09-05 22:39
Wiele słyszałam o zakażeniu noworodków gronkowcem w Szpitalu nr 3 w Tarnowskich Górach. Sądziłam, że ten problem nie dotknie mojego dziecka, a jednak stało się ... przedłużająca się żółtaczka świadczyła o stanie zapalnym.
Z kilkunastodniowym noworodkiem ponownie wróciłam do szpitala, tym razem na oddział dziecięcy. Gronkowca stwierdzono w wymazach z noska, skóry i pępka. Konsekwencją tego było zapalenie płuc. Jak się okazało moje maleństwo nie było jedynym takim przypadkiem.
Leczenie antybiotykami trwało 3 tygodnie w szpitalu, kolejny tydzień w domu.
Co gorsza, następstwem tego zakażenia a dokładniej wysokiego poziomu bilirubiny okazały się zaburzenia ze strony OUN (ośrodkowego układu nerwowego), tj. osłabione napięcie mięśniowe (hypotonia) oraz asymetria.Lekarz neurolog wiąże także wiotkość krtani u mojego dziecka z tym zakażeniem.
Nie mogę pogodzić się z faktem, że problem zakażenia noworodków w tym szpitalu jest tuszowany, a matki, których dzieci chorowały być może zajęte opieką nad swoimi pociechami lub zajęte nawet rehabilitacją dziecka (tak jak w moim przypadku) milczą.
Sama obecnie znam już kilkanaście takich osób!
Jeżeli chcesz coś zmienić, aby inne jeszcze nie narodzone dzieci nie musiały przechodzić tego koszmaru lub chcesz wyrazić swoją bezradność na całą tę sytuację, opisz co spotkało Twoje dziecko i Ciebie w tym szpitalu.
Wierzę, że jesteśmy w stanie to zmienić!
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2009-09-05 22:43
Super że o tym mówisz.... Takie sprawy trzeba nagłaśniać. Nie tylko po to aby ostrzec innych, ale również po to żeby szpitale poprawiały standarde itp. a nie tylko narzekały
napisał/a: lipa 2009-09-07 23:39
Ja tez musialam wrocic z moim dzieciaczkiem do szpitala gdzie dowiedzialam sie o zapaleniu pluc i gronkowcu zlocistym. Spedzilismy kilkanascie dni na oddziale z kroplowkami i antybiotykami zamiast spacerowac po parku. Takich przypadkow bylo wiecej, wszyscy dostawali w prezencie od szpitala gronkowca. Dlatego piszcie kobiety abysmy mogly wzajemnie sie wesprzec a przede wszystkim ostrzec i uczulic na zaistniala chora sytuacje przyszle mamusie.