Farby do włosów

napisał/a: dejzusiek 2007-08-16 16:05
Hej :)

Jakiej firmy farby do włosów sa najlepsze? ?
Moje biedarstwa juz tyle przeszły że teraz czekam aż odrosna mi moje naturalne.
Potem bede chciała nadać im jakiś inny kolor od mysiego :p
Ale do tego czasu chce sie dowiedziec jaka farba nie zniszczy mi włosów?
I jak pielęgnować mam włosy suche zniszczone z tenedencją do przetłuszczania się które często musze myć...

Podzielcie sie wiedza.
napisał/a: Niebieska 2007-08-16 16:54
Ja używam faby Garniera.Nie kupie już nigdy "Palette" ani "Joanny".Palą włosy niesamowicie. :/ Przynajmniej moje popaliły.Ciężko było mi je doprowadzić do porządku,bo tych farbach.
napisał/a: lady 2007-08-16 17:43
Ja również się zawiodłam na "Palette", po farbach tej firmy strasznie wypadały mi włosy. Teraz uzywam Garniera-100% Color (czy jakoś tak) i muszę przyznac ze jest niezła.
napisał/a: grazyna56 2007-08-16 17:45
Farby zmieniam. Na dziś kładę -Garnier 100% świetnie kryje odrosty (nawet siwe). Zawsze po myciu kładę maseczkę na włosy lub odżywkę , zawijam głowę workiem folowym i na to ręcznik. Płuczę dokładnie po ok. pół godzinie. Na koniec przepłukuję wodą z odrobiną octu. Włosy mam błyszczące, nie zniszczone. Farbę kładę od ok. 30 lat. Pozdrawiam
napisał/a: dejzusiek 2007-08-16 18:14
Dziekuje za dopowiedzi. Musze leciec na miasto kupić jakąś odżywke nawilżającą lub maskę.
napisał/a: Mariva 2007-08-16 22:36
Palette i Joanna to samobójstwo dla włosów więc lepiej sobie odpóśc.
Producent nr 1 na świecie to oczywiście L'oreal ale nie musi to oznaczac,że ta farba będzie odpowiednia dla twoich włosów.
Jeżeli już decydujesz się ufarbowac włosy w domu to odwiedź hurtownię fryzjerską w twoim mieście i zapytaj o profesjonalną farbę do włosów.Moim zdaniem to idealne rozwiązanie.Do tego ekspedientka poleci ci odpowiednią wodę i powinno byc ok,ponieważ są gatunkowo duuużo lepsze od tych dostępnych w sklepie.
Co do odżywki to polecałam już na innym wątku odżywkę VAX i teraz się powtórzę-jest świetna ale oczywiście powinnaś się sama przekonac.
Do kupienia w aptece w wersji do włosów jasnych,ciemnych oraz ECO (farbowanych).
Gorąco polecam.
Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2007-08-17 06:17
Ja zazwyczaj używałam farby Palette w odcieniach popielatego blondu. Teraz też mam zamiar dać włosom trochę odpocząć. Gdy zetnę już wszystkie odrosty (mam krótkie włosy) to zafarbuje włosy tylko szamponem koloryzującym w kolorze orzecha laskowego. Mam nadzieję , że ładnie wyjdzie :)
Co sądzicie to tym kolorze?? :
napisał/a: dejzusiek 2007-08-17 08:32
Orzech laskowy świetny. Moja koleżanka miała ten kolorek ( Garnier ) nałożyła go na swoje naturalne ciemny blond i wyszło jej to rewelacyjnie.
Kiedy wchodziła do pomieszczenia bił od niej blask! Wszystkie dziewczyny jej zazdrościły tego błysku we włosach. Ja chyba sie równiez skusze na ten odcień po kuracji przywracającej życie moim kłeczkom kiedy nieco podrosną.
Na razie czuje sie jak mutant :( , zazdroszcze kobietom które maja piękne włosy......
Nie chce mi sie przez to z domu wychodzić, najchętniej zrobiłabym w konia jakąś mysz i ukryła się w jej dziurze. :p
napisał/a: zagrodka 2009-01-14 11:11
pomózcie mi prosze... moj naturalny kolor to ciemniejszy brąz i farbowalam hmmm w czerwcu wlosy na czarno garniera i juz mi sie zmył ten kolor... to znaczy mam odrosty nie rzucajace sie tragicznie w oczy i i prześwity i to nie są juz kruczoczarne włosy, przyjamniej ja bym ich nie nazwała czarnymi. Są.. ciemne? i mam studnowke za 2 tyg i musze sie doprowadzic do ładu :) a nie chce juz czarnych wlosów... i polowa ludzi mowi mi ze nie wezmie mi zadna jasniejsza farba a chcialam arabskie noce z safiry albo cos w fiolecie lub burgund lub rubin.. a druga polowa ludzi mowi ze spoko ze mi złapie cos:) bo wiadomo ciemniejsze wyjda niz na opakowaniu ale własnie czy wyjdą... i taka prośba mogłby mi ktos powiedziec co mam zrobic, jaka farbe mam nałozyc zeby mi złapało i jakiej firmy? :)z góry dzieki ;)
napisał/a: tasiuncia 2009-01-14 12:30
Jesli zastosujesz jasniejszy kolor,złapie Ci te partie włosow gdzie kolor bardziej sie wypłukał,czyli odrosty i ,,przeswity,,(podejzewam ze sama farbowałas i nie rowno pokryłas włoski)Jednym slowem,wygladac bedzie feee.Moze dekoloryzacja starego koloru,a pozniej farba.Po dekoloryzacji trzeba odczekac z tydz,nim nalozysz farbe.Wysyłam do fryzjera.
napisał/a: doraX28X28 2009-02-10 22:43
przetłuszczające włosy załatwisz farba, wysusza sie i z glowy. Bell color to chyba dobra firma. Chciaz zastanawiam sie nad jednym-suche i zniszczone a sie przetłuszczaja?moze obetnij je> wtedy ssie wzmocnia i będzie mniejszt problem albo zamiast farby jakis szampon
ale
napisał/a: ale 2009-02-10 23:18
niebieska napisal(a):Ja używam faby Garniera.Nie kupie już nigdy "Palette" ani "Joanny".Palą włosy niesamowicie. :/ Przynajmniej moje popaliły.Ciężko było mi je doprowadzić do porządku,bo tych farbach.


To tak jak ja :)