PDA

Zobacz pełną wersję : Farby do włosów

dejzusiek
16-08-2007, 16:05
Hej :)

Jakiej firmy farby do włosów sa najlepsze? ?
Moje biedarstwa juz tyle przeszły że teraz czekam aż odrosna mi moje naturalne.
Potem bede chciała nadać im jakiś inny kolor od mysiego :p
Ale do tego czasu chce sie dowiedziec jaka farba nie zniszczy mi włosów?
I jak pielęgnować mam włosy suche zniszczone z tenedencją do przetłuszczania się które często musze myć...

Podzielcie sie wiedza.

Niebieska
16-08-2007, 16:54
Ja używam faby Garniera.Nie kupie już nigdy "Palette" ani "Joanny".Palą włosy niesamowicie. :/ Przynajmniej moje popaliły.Ciężko było mi je doprowadzić do porządku,bo tych farbach.

lady
16-08-2007, 17:43
Ja również się zawiodłam na "Palette", po farbach tej firmy strasznie wypadały mi włosy. Teraz uzywam Garniera-100% Color (czy jakoś tak) i muszę przyznac ze jest niezła.

grazyna56
16-08-2007, 17:45
Farby zmieniam. Na dziś kładę -Garnier 100% świetnie kryje odrosty (nawet siwe). Zawsze po myciu kładę maseczkę na włosy lub odżywkę , zawijam głowę workiem folowym i na to ręcznik. Płuczę dokładnie po ok. pół godzinie. Na koniec przepłukuję wodą z odrobiną octu. Włosy mam błyszczące, nie zniszczone. Farbę kładę od ok. 30 lat. Pozdrawiam

dejzusiek
16-08-2007, 18:14
Dziekuje za dopowiedzi. Musze leciec na miasto kupić jakąś odżywke nawilżającą lub maskę.

Mariva
16-08-2007, 22:36
Palette i Joanna to samobójstwo dla włosów więc lepiej sobie odpóśc.
Producent nr 1 na świecie to oczywiście L'oreal ale nie musi to oznaczac,że ta farba będzie odpowiednia dla twoich włosów.
Jeżeli już decydujesz się ufarbowac włosy w domu to odwiedź hurtownię fryzjerską w twoim mieście i zapytaj o profesjonalną farbę do włosów.Moim zdaniem to idealne rozwiązanie.Do tego ekspedientka poleci ci odpowiednią wodę i powinno byc ok,ponieważ są gatunkowo duuużo lepsze od tych dostępnych w sklepie.
Co do odżywki to polecałam już na innym wątku odżywkę VAX i teraz się powtórzę-jest świetna ale oczywiście powinnaś się sama przekonac.
Do kupienia w aptece w wersji do włosów jasnych,ciemnych oraz ECO (farbowanych).
Gorąco polecam.

Cleo_80
17-08-2007, 06:17
Ja zazwyczaj używałam farby Palette w odcieniach popielatego blondu. Teraz też mam zamiar dać włosom trochę odpocząć. Gdy zetnę już wszystkie odrosty (mam krótkie włosy) to zafarbuje włosy tylko szamponem koloryzującym w kolorze orzecha laskowego. Mam nadzieję , że ładnie wyjdzie :)
Co sądzicie to tym kolorze?? :
http://img180.imageshack.us/img180/6808/osk43cn7.jpg (http://imageshack.us)

dejzusiek
17-08-2007, 08:32
Orzech laskowy świetny. Moja koleżanka miała ten kolorek ( Garnier ) nałożyła go na swoje naturalne ciemny blond i wyszło jej to rewelacyjnie.
Kiedy wchodziła do pomieszczenia bił od niej blask! Wszystkie dziewczyny jej zazdrościły tego błysku we włosach. Ja chyba sie równiez skusze na ten odcień po kuracji przywracającej życie moim kłeczkom kiedy nieco podrosną.
Na razie czuje sie jak mutant :( , zazdroszcze kobietom które maja piękne włosy......
Nie chce mi sie przez to z domu wychodzić, najchętniej zrobiłabym w konia jakąś mysz i ukryła się w jej dziurze. :p

zagrodka
14-01-2009, 11:11
pomózcie mi prosze... moj naturalny kolor to ciemniejszy brąz i farbowalam hmmm w czerwcu wlosy na czarno garniera i juz mi sie zmył ten kolor... to znaczy mam odrosty nie rzucajace sie tragicznie w oczy i i prześwity i to nie są juz kruczoczarne włosy, przyjamniej ja bym ich nie nazwała czarnymi. Są.. ciemne? i mam studnowke za 2 tyg i musze sie doprowadzic do ładu :) a nie chce juz czarnych wlosów... i polowa ludzi mowi mi ze nie wezmie mi zadna jasniejsza farba a chcialam arabskie noce z safiry albo cos w fiolecie lub burgund lub rubin.. a druga polowa ludzi mowi ze spoko ze mi złapie cos:) bo wiadomo ciemniejsze wyjda niz na opakowaniu ale własnie czy wyjdą... i taka prośba mogłby mi ktos powiedziec co mam zrobic, jaka farbe mam nałozyc zeby mi złapało i jakiej firmy? :)z góry dzieki ;)

tasiuncia
14-01-2009, 12:30
Jesli zastosujesz jasniejszy kolor,złapie Ci te partie włosow gdzie kolor bardziej sie wypłukał,czyli odrosty i ,,przeswity,,(podejzewam ze sama farbowałas i nie rowno pokryłas włoski)Jednym slowem,wygladac bedzie feee.Moze dekoloryzacja starego koloru,a pozniej farba.Po dekoloryzacji trzeba odczekac z tydz,nim nalozysz farbe.Wysyłam do fryzjera.

doraX28X28
10-02-2009, 22:43
przetłuszczające włosy załatwisz farba, wysusza sie i z glowy. Bell color to chyba dobra firma. Chciaz zastanawiam sie nad jednym-suche i zniszczone a sie przetłuszczaja?moze obetnij je> wtedy ssie wzmocnia i będzie mniejszt problem albo zamiast farby jakis szampon

ale
10-02-2009, 23:18
Ja używam faby Garniera.Nie kupie już nigdy "Palette" ani "Joanny".Palą włosy niesamowicie. :/ Przynajmniej moje popaliły.Ciężko było mi je doprowadzić do porządku,bo tych farbach.

To tak jak ja :)

juliannam
16-02-2009, 00:03
Moim zdaniem dobre są farby trochę z wyższej półki np. wella koleston tutaj są odcienie tej firmy http://koloryzacjawlosow.pl/wella są to farby trochę bardziej profesjonalne niż te ze sklepów, może trochę droższe ok 35 zł (można zakupić w sklepach fryzjerskich) ale wg mnie nieporównywalnie lepsze. Miałam okazję farbować tą farbą i bardzo dobrze pokryła mi odrosty, poza tym włosy nie były zniszczone (dwa tygodnie wcześniej byłam u fryzjera który profesjonalnie mi zniszczył włosy :/). Oczywiście trzeba wiedzieć jaki odcień sobie dobrać albo poprosić jakiegoś specjalistę o radę, ja eksperymentowałam ale farba ta naprawdę jest świetna. Polecam :)

Broszka6
16-02-2009, 09:30
Ja kupiłam farbę u fryzjera i się bardzo rozczarowałam.Kolor miał być czarny i był ale przez 2 tygodnie!!!Potem zaczął się zmywac.Totalna porażka.Teraz farbuje Londą i nie narzekam.
Nie polecam nikomu jednak farb Pallete ani Joanna bo to jakies nie porozumienie jest,włosy są po nich suche i bardzo zniszczone.Zupełne siano :/

Salii
16-02-2009, 10:59
Kiedyś poszłam do fryzjera i tu szok he he jestem blondynką i pani miała zrobić mi odrosty mówiła że to farba garniera he he w trakcie farbowania i oczywiście rozmowy okazało się że to Joanna :eek: he wygadała się że zawsze używają tych farb bo one najlepiej i najszybciej kryją kolor byłam w szoku bo te farby niszczą włosy i palą a głowa boli i swędzi masakra :eek: więc tak kombinują panie fryzjerki oczywiście pewnie nie wszyscy i nie wszystkie salony.Ale ciekawe co by było jak by się im trafiła pani z alergią:) ten salon w moim przypadku już nie istnieje.I teraz koleżanki mi farbują pozdrawiam

merynosek
16-02-2009, 11:37
Osobiście na farbuję włosów (lubię mój kolor;) ), ale polecam Garniera;) Moja mama jest mega zadowolona, teściowa z kolei narzeka na palette, ale jak widzę nikt nie poleca tej farby;)

Elizabeth77
16-02-2009, 12:58
Wg Mnie Świetne są:
Wella SAFIRA Krem Koloryzujący ,
albo Loreal Casting Creme Gloss Preparat koloryzujący,
włosy lśniące a cena przystępna,
nie polecam Palette,Joanne faktycznie niszczą
włosy ,wysuszają i są matowe!

daisyXm
16-02-2009, 13:18
A mi przydarzyła się ostatnio niemiła niespodzianka z farbami L'oreal;/ zawsze je kupuję, choc jest to wydatek doś spory, bo farba kosztuje - 26 zł około (te Recital Preference albo Feria) i do tej pory używałam cały czas jednego odcienia Ferii i wszystko było ok. Niestety trochę mi się to znudziło i postanowiłam zmieni odcień - wybrałam Beżowy blond i... wyszło strasznie - patrzyłam oczywiście na odcień włosów i dopasowywałam go do tego jaki może wyjśc i powinien był by ok ale niestety wyszło coś pomiędzy brązem a blondem;/ na drugi dzień zrobiłam więc drugą farbę - odcień ten co zawsze i (zaznaczam że trzymałam farbę na włosach tyle co zawsze - ok 45 min) i właśnie jestem ... Siwa;p więc uwaga;/ nie wiem czy to kwestia nakładania dwóch farb w tym samym czasie czy czego... ale jutro umawiam się z fryzjerką i nakładam jakąś profesjonalną farbę. Mam nadzieję, że nie będzie kolejnej niespodzianki;/

Salii
16-02-2009, 13:43
Heh mi takie cuda na głowie wychodziły jak byłam w ciąży i musiałam zmienić kolor na ciemny brąz:)

kotek115
07-03-2009, 10:43
ja polecam farby z garniera :)

znajoma kupiła sobie farbę z l'oreal i przy każdym myciu farba schodziła jej z glowy w ogromnych ilościach, a że ona myje włosy codziennie to farba w całości zeszła jej po 2 tygodniach...

fajnarenia
11-03-2009, 18:15
a co z farbami roślinnymi? nikt nie wspomniał a ja używam do farbowania swoich na jasny blond (http://www.*****************************/Tag_porady,Jasny%20blond,0.html)

Marudella2
15-04-2009, 12:01
Ja używam farb Joanny. Dawniej używałam Palette , ale Joanna mniej niszczy włosy i kolor wychodzi chociaż zbliżony do tego na opakowaniu.

tracyXbe
05-05-2009, 23:50
ja joanny nigdy nie uzywalam, ale wlasnie palette mi niszczyl. moze tez kwestia tego, ze je wtedy rozjasnialam.

piasia
09-05-2009, 20:16
dla mnie bardzo dobrą farbą (mimo niskiej ceny ok 6 zł) jest "joanna", seria nazywa się bodajże "natura"-takie zielone opakowanie, bardzo dobrze kryje pierwsze siwe włosy i kolor utrzymuje się bardzo długo, włosy po zastosowaniu mają blask i głęboki kolor, polecam je do wypróbowania paniom, które stosują pallete lub londę, bo też je wcześniej stosowałam, lecz myślę, że "joanna" jest od nich jeszcze lepsza

frydzunia
26-11-2009, 16:44
Osobiście mnie farba to Garniera bardzo odpowiada jest nie droga a po zatem producentem jest Loreal, mają baaardzo dużą gamę kolorów i bardzo intensywne te kolory są, co jest niezmiernie ważne...

http://www.*************************pl/cat-pol-1236155983-GARNIER-Koloryzacja-wlosow.html

kryspek
18-12-2009, 14:00
byle nie safira...wysusza!

KasiaKubus
18-12-2009, 15:03
Mi fryzjerka odradziła palette od razu wiedziała co stosuje.Natomiast mi przypadły do gustu farby Garniera i Joanny zawsze byłam z nich zadowolona:)

jogusia
08-03-2010, 19:32
Ja używam JOANNA - FARBA DO WŁOSÓW NATURIA COLOR i nie narzekam polecam :)

maladaga
26-03-2010, 21:37
Pewnie wszystkie panie zaskocze ale ja jesli nie stac mnie na fryzjera to farbuje wlasnie owiana zlo slawa Paletka:) nie wiem moze mam takie mocarne wlosy albo cos w tym stylu nie wypadaja mi po tej farbie i nie sa saniowate moze to tez zasluga pielegnacji wlosow no nie wiem w kazdym razie ja tam uznaje tylko Paletke.Ale dla kazdego coś innego:):)

syska777
14-04-2010, 14:21
jestem zwolenniczka naturalnych farb. pierwsza farba tego typu jaka uzylam to Khadi - i jestem jej wierna do tej pory. Przy nakładaniu nie spływa z włosów, nie robi żadnych problemów, ładnie zmywa się z uszu i karku. nadaje bardzo ładny odcień - ja stosuje ciemny brąż i orzechowy braz. farbę trzymam na włosach ok 2 godziny - kolor wychodzi ciemny ale już na drugi dzien nabiera ładnego i naturalnego koloru, którego nigdy nie osiągnęłam farbą chemiczną. Generalnie włosy przybierają na gęstości i wyglądaja bardzo ładnie. Dużo wiedzy na temat farbowania tymi farbami mozna znaleźc na http://hennaindygo.helfy.pl/farbowanie-wlosow-henna - moja skarbnica wiedzy :) Dzięki tej farbie mam pięknie, zdrowe i błyszczące włosy. jezeli któraś z was też jest fanatyczka tych farb radze odwiedzic helfy i wziąć udział w konkursie tych farb, bo do wygrania są pieniązki na zakupy u nich! Farby polecam wszystkim ,którzy chcą mieć piękne i zdrowe włosy.

Agaluk
10-01-2011, 11:39
Z tego co wiem naturalne farby niestety nie pokrywają dobrze siwych włosów itp. Ja ostatnio odkryłam farby Osmo Ikon jestem z nich bardzo zadowolona. Bardzo ładnie pokrywają i nie zmywa się tak szybko kolor jak to miało miejsce przy farbach Joanny czy Loreal. Poza tym są one bardzo wydajne.

blondyneczka_83
24-01-2011, 16:53
Z tego co wiem naturalne farby niestety nie pokrywają dobrze siwych włosów itp. Ja ostatnio odkryłam farby Osmo Ikon jestem z nich bardzo zadowolona. Bardzo ładnie pokrywają i nie zmywa się tak szybko kolor jak to miało miejsce przy farbach Joanny czy Loreal. Poza tym są one bardzo wydajne.

Agulak, co rozumiesz przez słowo wydajne? Bo wiesz, ja mam włosy sięgające 2-3cm za ramiona i tak zastanawiam się nad kupnem tej farby osmo - problem w tym, że nie jestem pewna czy jedna tubka starczy na moje włosy. Dodam, że są średnio gęste. Jak myślisz?

nasic
02-02-2011, 16:11
Niestety jakiej farby by się nie używało, to włosy będą przez nią zniszczone i przesuszone. Chociaż coraz częściej słyszy się o farbach bez amoniaku, dzięki czemu włosy są zdrowsze. Czy znacie może firmy, które takie farby mają w swojej ofercie?

Gosia_Drozd
04-02-2011, 10:19
Ja też jestem za farbami roślinnymi i cieszę się, że ktoś jeszcze zna i docenia Khadi. Jak dla mnie rewelacja. Świetny mają Orzechowy Brąz. Moja mama z potężnymi siwymi odrostami też ich używa i Khadi jej pokrywa. Nie mają amoniaku i innej chemii, tylko same zioła. Podoba mi się, że włosy po nich bardzo lśnią i są mięciutkie, a nie jak innych. Jak dla mnie roślinne wygrywają z chemicznymi bo nie szkodzą włosom. Z Khadi jest fajnie, bo łatwo się je rozrabia i nakłada, a potem spłukuje. Nie oblepiają włosów. Macie jakieś doświadczenia z tymi farbami lub innymi ziołowymi?

Gosia_Drozd
04-02-2011, 14:54
Weszłam na stronę khadi zobaczyć co tam nowego i znalazłam fajną ofertę http://khadi.pl/farby-wlosy-za-darmo Jak prześle się zdjęcie włosów po farbowaniu ich farbą razem z opisem jaka to była farba, jaki był wyjściowy kolor włosów i jak się farbowało, dają wybraną farbę za darmo. Pokrywają też koszt przesyłki. Kuszące, trzeba będzie odświeżyć aparat :)

maniana
24-03-2011, 21:53
L'oreal to moje faworytki w farbach- właśnie myślę nad małymi zmianami koloru- mam juz obnoszony jakby naturalny brąz, a wiosna te sprawy, więc chyba skuszę się na odważniejszy może jakiś kasztanowy albo marchewkowy kolor:)

katiusza1988
30-03-2011, 13:20
Byłam ostatnio u fryzjerki, która pracuje na farbach cece. Duża różnice widzę z tym co miałam kiedyś, włosy na prawdę fajnie się błyszczą i nawet bym powiedziała, że są odżywione, co po farbie jest rzadko spotykane. Przynajmniej moje zawsze doprowadzały mnie do szału bo jak wychodziłam od fryzjera to dwa dni jako tako wyglądały, a później znów były matowe.

monia0000
27-04-2011, 00:03
Od wielu lat farbuje włosy tylko profesjonalnymi farbami używam welli color touch plus 44/07, nie jest to farba a delikatny toner jednak długo trzyma się na włosach, rozrabia się go z oksydantem 1.9 % a więc jest bezpieczny dla włosów, kupuje zestaw farbę plus wodę w hurtowni fryzjerskiej i całość kosztuje mnie niecałe 40 zł.

tylu
05-05-2011, 12:17
Ja zwykle farbuję włosy u mojego fryzjera. Jestem bardzo zadowolona, bo dobiera idealnie kolor - są dokładnie takie jak chcę. Poza tym nie ma po nich widocznych odrostów. On pracuje zdaje się na l'orealu.

kiwi123
03-06-2011, 22:40
Naturalną farbą jest tylko henna, a khadi to jest chemia + henna. Poza tym henna oblebia włosy (podobnie jak farby pallet ) Póki nią farbujemy jest ok, ale jak chcemy ufarbować czymś innym, to mamy problem...

powaznapani
24-04-2014, 08:11
Nie wiem jakie są najlepsze, ale to moja ulubiona: http://www.kalamis.pl/product-pol-8543-Farba-CeCe-Color-Essence-1.html
Nie niszczy mi bardzo włosów i nie jest tak znana na rynku, bo to farba fryzjerska, czyli naprawdę porządna sprawa.