czy powinnam walczyć?

napisał/a: joa8 2007-08-12 14:04
Pokochłam chłopaka o 7 lat starszego od siebie, ale to nie jest największy problem. Już gdy się pierwszy raz spotkaliśmy powiedział mi prawde, że jest z żoną w separacji (mają mieć rozwód) i ma syna. Pokochałam go, a on mnie. Nadal go kocham i wiem, ze on mnie też. Jedna k zerwał ze mną, bo była wyprowadziła się od rodziców i nie miała gdzie się podziać. Chciała aby on wrócił do niej na jego zasadach i teraz są razem. Wiem, że on jej nie kocha tylko robi to dla syna, a co najgorsze jestem przekonana, że ona coś knuje aby go znowu zranić. Obawiam się, że dowiedziała się o nas i chce to wykorzystać. Co powinnam zrobić? czekać i walczyć o niego? Ale jak mam walczyć? A może sobie odpuścić? Tylko, że narazie nie potrafie. Prosze doradzcie co powinnam zrobić
napisał/a: Neko 2007-08-12 15:06
mysle ze jak facetowi zalezy bardzo i kocha sowjego syna, to jego "byla" zawsze znajdzie jakis pretekst zeby miec go przysowbie,bo zawsze bedzie to robil dla syna. znam przypadki kiedy facet nie kocha juz swojej "bylej" sa po rozwodzie a dalej zyja razem.. bo tak jest wygodniej,bo dla dobra dzieci, bo narazie zeby ich nie ranic.. i rozna ciagle wymowki. wiesz mysle jak sa w separacji,to moze tez nie dojsc do tego rozwodu.. znalam tez pary kiedy facet sklada wniosek o rozwod bo zona go zdradza, boczym po paru sprawach w sadzie, ida na ugode i przerywaja sprawe by zyc dalej ze soba - bo dla dobra dzieci. mysle ze powinnas powaznie porozmawiac z tym facetem jak widzi wasza dalsza przyszlosc, daj mu do zrozumienia ze Ty masz prawo i tez chcesz ulozyc sobie zycie, byc w porzadku, i byc z osoba ktora dazy Cie takim samym uczuciem.. i wydaje mi sie tez jezeli nawet odszedl by od niej, tworzylibyscie pare, to niszczyly by Cie poxniej ciagle wymowki jego, zostawil by Cie na srodku drogi- bo jego syn go potrzebuje i musi jechac do niego.. zastanow sie.. ale najpier porozmaiwaj znim jak on do tego podchodzi i jak to widzi.
napisał/a: joa8 2007-08-12 15:44
Chce się z nim spotkać, ale on twierdzi, że narazie nie ma czasu. Ja mu wierze, ale moja przyjaciółka twierdzi, że on się ze mną nie spotka. Najgorsze jest, że ja tak bardzo chce być z nim, a wszyscy mi mówią, że mam zapomniec.
napisał/a: Neko 2007-08-12 16:32
wiem ze to boli i latwiej innym jest oceniac, a podejmowanie decyzji jest bardzo ciezkie jezeli kogos bardzo kochasz.. ale trzeba myslec racjonalnie. bo dopuki czegos nie zmienisz w swoim zyciu, nie zadbasz sama o swoje dobro to nic sie nie zmieni. a poco wyczekiwac tych dobrych chwil ,wtedy kiedy jestes naprawde szczesliwa.. jak powinno byc tak caly czas. kazdy " przypadek" faceta jest inny, tez ten kiedy ma dziecko z inna kobieta. musisz dac mu jakos do zrozumienia, bo nie wiem jak jeszcze mozesz miec znim kontak.. ze jak nie zmieni sytuacji, nie okresli jak ma wygladac wasze wspolne zycie, czy takie ma szanse sie ziscic.. to Cie straci.. facet musi wiedziec czego chce, nie mozna zyc marzeniami ze moze kiedys bedzie inaczej i czekac, powinnas dbac o wlasne JA,bo nikt oto nie zadba,i o wlasne szczescie.. musisz twardo stawiac na swoim, tez tak robie bo z facetami to rożnie bywa, nie mozna dac sie zludzenia, przemys to powodzenia