wyciskarki soku

AlaSz
napisał/a: AlaSz 2009-05-22 12:20
drogie panie,
dużo osób poleca zamiast sokowirówki kupić wyciskarkę soku, bo wyciska wiecej soku i witamin, niestety są to urządzenia w granicach 1500zl. Czy moze któraś z Was jest posiadaczką takiej wyciskarki i mogłaby jakąś polecić? Czy ktoś wie coś więcej o tych urzadzeniach, czy warto je kupić?
będę wdzięczna za odpowiedź
napisał/a: rusalka 2009-05-28 20:33
Witam
Ja mam wyciskarkę Omega 8006 i przyznaję że sokowirówki w ogóle nie "umywają się" do wyciskarek. Fakt, trochę trzeba do niej dołożyć, nie da się ukryć, ale kiedy moja sąsiadka kupiła sobie podobną maszynę - Championa, i poczęstowała mnie (i pół naszego bloku ;) ) sokiem z niego, zrozumiałam skąd ta różnica w cenie.
Sok z wyciskarki jest dużo gęstszy, i jest go więcej (owoc jest dokładnie miażdżony, my otrzymujemy 100% soczku a zostaje jedynie bardzo suchy miąższ). No i kiedyś czytałam, że jest dużo zdrowszy bo wyciskanie przebiega wolniej niż w sokowirówce, co jest bardzo dobre. Poza tym wyciskarka ma także inne funkcje, ja np. mielę w niej ziarna kawki i okazyjnie mak na makowiec :)
AlaSz
napisał/a: AlaSz 2009-06-03 19:25
rusalka dziekuje za odpowiedz, jestem na etapie zbierania informacji. historia jest taka ze mój Jasiek uwielbia soczki typu kubus ciagle by je pił, a my z męzem nie jestesmy tym zbytnio zachwyceni - wiadomo chemia, cukier itp. wpadliśmy na pomysł, żeby spróbowac przestawić go na soki domowej roboty. Czytalam ze soki z wyciskarek mozna przechowywac troszke dłużej czy to prawda? bo mysl jest taka, żeby Jaś dostawał do szkoły buteleczke z takim soczkiem i mógł sobie popijać na przerwach tak jak kupnego kubusia. Myślisz że to wypali? Taka wyciskarka wydaje się dobrym rozwiązaniem ale jak wygląda obsługa? nie mam za dużo czasu, skoro piszesz że wyciskarka ma wolne obroty to ile będzie trwało wyciśnięcie tak około 4 szklanek soku? bede bardzo wdzieczna za wszelkie info, dzieki
napisał/a: ZebraA 2009-06-16 14:51
AlaSz napisal(a):rusalka dziekuje za odpowiedz, jestem na etapie zbierania informacji. historia jest taka ze mój Jasiek uwielbia soczki typu kubus ciagle by je pił, a my z męzem nie jestesmy tym zbytnio zachwyceni - wiadomo chemia, cukier itp. wpadliśmy na pomysł, żeby spróbowac przestawić go na soki domowej roboty. Czytalam ze soki z wyciskarek mozna przechowywac troszke dłużej czy to prawda? bo mysl jest taka, żeby Jaś dostawał do szkoły buteleczke z takim soczkiem i mógł sobie popijać na przerwach tak jak kupnego kubusia. Myślisz że to wypali? Taka wyciskarka wydaje się dobrym rozwiązaniem ale jak wygląda obsługa? nie mam za dużo czasu, skoro piszesz że wyciskarka ma wolne obroty to ile będzie trwało wyciśnięcie tak około 4 szklanek soku? bede bardzo wdzieczna za wszelkie info, dzieki



Ja używam blendera. Wrzucam całe kawałki owoców, różne dodarki, czasem jogurt, lód, otręby i jest bardzo dobre. No i gęste więc podobne do Kubusia :)
napisał/a: wiesia5 2009-06-25 14:39
zebra też dobry pomysł z tym blenderem, ja w ten sposób robię mleko sojowe z ziarna soi.;) Co do wyciskarki, trochę drogi to sprzęt, ale jak mówicie, że super soczki wychodzą to można kupić na prezent ślubny, prawda?:)
napisał/a: maczek8 2009-06-25 20:10
no tak, zawsze jakieś wyjście :) na prezent ślubny sądzę, że będzie jak znalazł :)
szkoda że to taki drogi interes, na serio nie ma jakichś tańszych? :)
napisał/a: rusalka 2009-06-26 23:12
AlaSz napisal(a):Czytalam ze soki z wyciskarek mozna przechowywac troszke dłużej czy to prawda? bo mysl jest taka, żeby Jaś dostawał do szkoły buteleczke z takim soczkiem i mógł sobie popijać na przerwach tak jak kupnego kubusia. Myślisz że to wypali? Taka wyciskarka wydaje się dobrym rozwiązaniem ale jak wygląda obsługa? nie mam za dużo czasu, skoro piszesz że wyciskarka ma wolne obroty to ile będzie trwało wyciśnięcie tak około 4 szklanek soku? bede bardzo wdzieczna za wszelkie info, dzieki


Myślę, że Twój pomysł jak najbardziej wypali, bo z tego co przeczytałam w instrukcji Omegi - taki sok z wyciskarki jest dobry przez ok. 48 godzin. Szczerze mówiąc nie wypróbowałam jeszcze tego bo z reguły jak wycisnę sok, rozlewam do szklanek i od razu rozdaję domownikom. Zdarzyło mi się go zostawić na hmm.. ok. 3/4 godziny na wierzchu i nic mu się nie stało.
Obsługa maszyny wg mnie jest prosta. Np. omega składa się z w sumie 5 części. Złożenie jej zajmuje mi jakieś 2 minuty. A po wyciśnięciu soku, rozkręcam jeszcze szybciej i 4 części wrzucam do zmywarki (piątej nie trzeba bo to korpus z silnikiem :P). I tyle...
Wyciśnięcie 1 litra dla mojej czteroosobowej rodzinki zajmuje mi ok. 10 minut.


Tańsze urządzenia są. Ja kupiłam akurat tę Omegę, bo uparłam się że chce chrom :P poszukajcie tutaj, gdzie ja kupiłam, może się wam też coś podpasuje http://www.eujuicers.com/pl Ja tam też zadzwoniłam, opisałam do czego potrzebuję maszynę z czego chce wyciskać sok itd. i mi doradzili co wybrać. Jeśli chcecie komuś zrobić prezent z takiej maszyny to może wam też tam doradzą.
A w ogóle pomysł wiesi5 bardzo mi się podoba :)
napisał/a: maczek8 2009-06-30 02:21
super rusalka - dzięki za link do stronki, bardzo fajna :D i wszystko jasno i przejrzyście wytłumaczone :) to się chwali :) muszę się lepiej zorientować w temacie i może w końcu coś wygrzebię dla siebie :)
napisał/a: prozodia 2009-06-30 13:43
AlaSz napisal(a):drogie panie,
dużo osób poleca zamiast sokowirówki kupić wyciskarkę soku, bo wyciska wiecej soku i witamin, niestety są to urządzenia w granicach 1500zl.


Niee... nie muszą być aż takie drogie. Porównaj sobie z tymi cenami: http://www.mixelectronics.pl/?mod=szukaj&query=wyciskarki+sok%F3w. Z tej stronki składałam zamówienie na własną. Wybrałam tę, która jest po środku:) Pamiętam, jak podczas wakacji u cioci dostawałam codziennie zmyslne koktajle na bazie soku z owoców. To była sama poezja smaku! W tym roku będę już sama takie przygotowywała!;)
napisał/a: merynosek1985 2009-06-30 13:50
Ja mam blenderka z Philipsa z promocji kawy Tchibo i jest super :D
napisał/a: kotania 2009-07-06 14:15
Ja osobiście polecam http://www.electro.pl/produkt-PHILIPS_Sokowirowka_HR_1858_2F55_2B_Karty_do_gry_GRATIS_28_wysylka_od_16_zl_29-53726,143.html Kupiłam ten sprzęt i jestem zadowolona. W ogóle polecam Ci zakupy w tym sklepie. Płacisz niewiele za przesyłkę i dostawę masz w 2-3 dni. Sprzęt jest świetnie opakowany i nic się nie niszczy. Polecam gorąco!
AlaSz
napisał/a: AlaSz 2009-07-06 19:06
Jeszcze raz wyjaśnie - nie chodzi mi o wyciskarkę do cytrusów (o jakiej pisze prozodia) i nie chodzi mi o sokowirówkę o której pisze kotania. Tak samo nie szukam blendera. Poważnie się przymierzam do kupienia wyciskarki soku czyli takiego urządzonka, które miażdży całe owoce i wyciska z nich sok. Jest wydajniejsza niż sokowirówka bo wyciska więcej soku i bardziej wszechstronna niż wyciskarka do cytrusów bo wyciska wszystkie gatunki owocow a nie tylko cytrusy.

dzięki rusalka naprawdę mi pomagasz - dajesz konkretne rady i to mi sie bardzo przydaje. Tę stronę co piszesz znam bo mam od nich blendera. Chetnie bym kupiła tę omege ale niestety mnie na nią po prostu nie stać:( Na 99,9% zamówię taką http://www.eujuicers.com/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-jednoslimakowe/healthy-juicer-electric healthy juicer electric jest o połowę tańsza i wydaje się całkiem przyzwoita, znasz ją? mogłabyś powiedzieć słówko na jej temat? Byłabym wdzięczna za szybkie info bo mąż jutro wraca z delegacji i bym go przycisnęła żeby wreszcie zamówić bo tak się ta sprawa odwleka. jeszcze raz dzięki i przepraszam, że Cię tak ciągle męcze