Krwiaki u noworodka

XasiaX1982
napisał/a: XasiaX1982 2009-04-30 22:52
jestem mama 3 tyg Kacperka maly urodizl sie w 41 tyg wazyl 3650 i 58 cm
z badania krwi wyszla infekcji 12 godzin po porodzie dostal antybiotyk w drugiej dobie zycia dostal kolejny poniewaz wyniki sie pogarszaly w 3 dobe zycia maly zrobil sie siny 2 razy i stracił oddech
badanie usg glowki wykazalo krwawienie II stopnia lekarze nazwali to krwiaki sródmózgowe
z kazdym dniem jego stan sie polepszal i od tygodnia jestesmy w domu czekaja nas czeste wizyty u neurologa

u nas lekarz zaden nam nie poiwedzial czy i w jakim stopniu odbije sie to na rozwoju synka w tej chwili neurologicznie jest zdrowy tak mowi neurolog ma tylko troszke obnizone napiecie mniesniowe ale tlumaczy to ciezkim stanem malego w 3 dobie

Mam pytanie czy moze ktoras mama miala podbne problemy ze swoim malenstwem i jak wygladalo leczenie i jak rozwijalo sie malenstwo????
napisał/a: malenstwo23 2009-05-01 14:25
Asia współczuję Was ale cieszę się że już jest dobrze.Ja nie miałam z moim synkiem takich kłopotów.Trzymam kciuki aby wszystko było już dobrze.Pozdrawiam.
napisał/a: jozefinkaz 2009-05-01 20:42
hej. Moja Zuzia urodziła się z dwoma krwiakami na główce, od zbyt wczesnego parcia, miała takie dwa guzy na główce, ale położna powiedziała mi że to się samo wchłonie po kliku tygodniach i rzeczywiście zniknęły nawet nie wiem dokładnie kiedy, gdzieś około 4 tygodnia. Nie wiem czy to jest to samo co ma Twój synek, przypuszczam że nie bo moja Zuzia nie była pod opieką neurologa z tego powodu.
W każdym razie bądź dobrej myśli :)
Trzymam kciuki
napisał/a: Aniinka 2009-05-10 10:47
_asia_1982 napisal(a):jestem mama 3 tyg Kacperka maly urodizl sie w 41 tyg wazyl 3650 i 58 cm
z badania krwi wyszla infekcji 12 godzin po porodzie dostal antybiotyk w drugiej dobie zycia dostal kolejny poniewaz wyniki sie pogarszaly w 3 dobe zycia maly zrobil sie siny 2 razy i stracił oddech
badanie usg glowki wykazalo krwawienie II stopnia lekarze nazwali to krwiaki sródmózgowe
z kazdym dniem jego stan sie polepszal i od tygodnia jestesmy w domu czekaja nas czeste wizyty u neurologa

u nas lekarz zaden nam nie poiwedzial czy i w jakim stopniu odbije sie to na rozwoju synka w tej chwili neurologicznie jest zdrowy tak mowi neurolog ma tylko troszke obnizone napiecie mniesniowe ale tlumaczy to ciezkim stanem malego w 3 dobie

Mam pytanie czy moze ktoras mama miala podbne problemy ze swoim malenstwem i jak wygladalo leczenie i jak rozwijalo sie malenstwo????


bardzo mi przykro, tak na prawdę nikt Ci teraz nie powie jakie i czy w ogóle krwotoki do mózgu pozostawiły ubytki. wszystko okaże się w trakcie rozwoju dziecka. krwotoki do mózgu mogą robić różne spustoszenia: uszk słuychu, wzroku, ośrodka mowy itd wszystko zależy w jakim miejscu się pojawiły, ale głowa do góry układ nerwowy dzieci ma niesamowite zdolności regeneracyjne i bardzo prawdopodobne, że wylewy nie pozostawią po sobie żadnych śladów, trzymamy kciuki żeby było dobrze,
pozdrawiamy
napisał/a: Steef 2013-02-27 13:59
Zależy gdzie ale jeśli sprawa związana z mózgiem to jeszcze sądzę ludzkość i ci wszyscy naukowcy jeszcze długie lata nie będą wiedzieli co tam naprawdę się kryje i jakie procesy zachodzą i jak to jest z tą naszą świadomością, wiele jeszcze lat jak ludzki umysł będzie nierozwiązaną zagadką... http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Ludzki-umysl-nierozwiazana-zagadka,wid,15357057,wiadomosc.html
Ariel654
napisał/a: Ariel654 2015-03-24 17:03
a czy to przypadkiem nie jest niedobór witaminy k??? jak moje moleństwo brałam do domu ze szpitala i lekarz przepisał mi Vita K to zaczęłam czytać czemu sie ja dziecku podaje i tam było o siniakach, krwawieniach . Dobrze, ze w ciazy brałam witaminki :)