PDA

Zobacz pełną wersję : Przyjemne urządzanie kuchni

Teresa45
17-04-2009, 14:23
Niedawno skończyłam remont kuchni. Posłuchałam mojej przyjaciółki i większość sprzętu AGD oraz gospodarstwa domowego kupiłam przez Internet. Najprzyjemniej kupowało mi się na stronie Multizakupów. Mają tam bardzo duży wybór. To była naprawdę dobra decyzja. ominęła mnie nerwowa bieganina po sklepach, a poza tym spokojnie mogłam porównać wszelkiego rodzaju parametry i wskaźniki. Sprzęt był taki, jak go opisywano, nie było żadnych niespodzianek. Polecam!

emila3000
17-04-2009, 14:46
reklama sklepu internetowego... ? :D

najlepiej na ceneo samemu znalesc sklep gdzie dany sprzet bedzie najtanszy... trzeba wejsc do 15 sklepow z poczatkow listy i zobaczyc ile bedzie kosztowac przesylka bo sie mozna naciac... sprzet 2 zl drozsze a przesylka 100 zl zamiast 30... :D ja tak kupila calyu srzet oprocz tv...

wiesia5
19-04-2009, 01:12
O tyle lepiej kupowac przez internet, że można zrobić to spokojnie przy kawce;), podpytać się na forach technicznych ludzi o opinie itd... a jak wybieracie sprzęt, czym sie kierujecie? wyglądem, marką, ceną?

emila3000
20-04-2009, 00:24
najpierw wyglac musi idealnie wszystko do siebie pasawac - przeciez na to bedzie sie patrzec codziennie... pozniej marka - jezeli podoba mi sie kilka piekarnikow w zolte kropki to wybiore ten z dobrej firmy... a pozniej cena... jezeli jest astronomiczna to rezygnuje i wybieram sprzet innej firmy, ale o zblionej jakosci...

maczek8
23-04-2009, 23:58
no to fakt, że musi wszystko do siebie pasować i przede wszystkim - cieszyć oko ;) dla mnie kuchnia jest najważniejszym miejscem w domu, więc same rozumiecie ;)
myślę, że droga wyboru jest podobna do przedstawionej przez emilę.
no chyba, że jest tylko jeden taki model, tylko jednej firmy... to te pieniążki jakoś można przeboleć ;)
kuchnia ma służyć przez lata, więc jest to bardzo ważna decyzja, czy wstawić wymarzoną lodówkę LG, czy zmywarkę Whirlpoola ;) a może i to i to? :D jednak urządzanie mieszkania to wspaniała sprawa... szkoda tylko, że je doceniamy, gdy już widzimy efekt końcowy, a nie w trakcie :P
nie mniej jednak internet ułatwił nam to w ogromnym stopniu :)

emila3000
24-04-2009, 13:12
albo zamiast rezygnowac poszukac jakies promocji, moze kupic w necie gdzie jest duzo taniej... jedyne z czego zrezygnowalam to piekarnik gorenje - taki z dotykowym wyswietlaczem - stwierdzilam ze mi to nie potrzebne... ;p i kupilam z mastercooka - lustrzanym frontem...

maczek8
25-04-2009, 19:34
no to fakt, że promocje w necie są łakomym kąskiem :) ja jestem w trakcie wygrzebywania teraz promocji na pralki, a konkretnie na jeden model LG. i muszę przyznać, że jak się w to zagłębić to na serio spore różnice w cenie można znaleźć... jednak te 2 stówki piechotą nie chodzą, a za nie można kupić dodatkowe ciuszki, żeby było co prać ;)

emila3000
26-04-2009, 21:59
jakie 2 stowki... pralka - tysiak taniej, zmywarka - tak samo, lodowka - 700 zl taniej... kuchenki nie wiem bo tego modelu nie bylo w sklepach i plyty tez chyba nie widzilam, mikrofala - 300 zl (50 %)...

wiesia5
28-04-2009, 23:38
emila to całkiem sporo zaoszczędziłaś... a kupiłaś może ciśnieniowy ekspres do kawy? Jestem ciekawa ile teraz kosztują? A co do pralki, to jeżeli juz to tylko ładowane od przodu, nie lubię tych od góry. maczek, a jaką pralkę chcesz kupić?:)

maczek8
29-04-2009, 19:09
łooo :D emila, to ja widzę, że jesteś lepszym maniakiem okazji internetowych niż ja :P
a co do mojej praleczki to planuję kupić Direct Drive Slim, pakowność 6 kg :D zakochałam się na zabój, jak zobaczyłam u znajomej :D

emila3000
29-04-2009, 19:29
http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=homeappliances&type=washersdryers&subtype=silvernano&model_cd=WF7522S8V/XEO http://www.euro.com.pl/foto/8891115/8891115_3.jpgpraleczke mam taka... kupowalam ja w lipcu... 1400 zl chyba - w necie...

emila3000
29-04-2009, 19:38
emila to całkiem sporo zaoszczędziłaś... a kupiłaś może ciśnieniowy ekspres do kawy? Jestem ciekawa ile teraz kosztują? A co do pralki, to jeżeli juz to tylko ładowane od przodu, nie lubię tych od góry. maczek, a jaką pralkę chcesz kupić?:)

ekspres kupilam przelewowy, ale z programatorem i ustawieniami "mocy" kawy... http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/HD7686_90-GAL-global?wid=430&hei=430&$jpglarge$ http://www.consumer.philips.com/consumer/pl/pl/consumer/cc/_productid_HD7686_90_PL_CONSUMER/Ekspres-do-kawy+HD7686-90 przelewow robia mocniejsza kawe i jest duzo tanszy niz cisnieniowy... ale cisnieniowy tez kupie za rok czy dwa, tylko chce taki super pozadny za kilka tys...

maczek8
30-04-2009, 18:39
bardzo przyjemnie wygląda ten expresik :) ciśnieniowe faktycznie drogie jak pierun... ale powiem szczerze, że taki przelewowy by mi wystarczył ;) no i design ma ładny :D
a moja praleczka o tak będzie wyglądała:
http://pl.lge.com/download/product/F/F1222ND/f1222nd_1239698148539_l.jpg

emila3000
30-04-2009, 22:19
z ta praleczka to pojdz do sklepu i zobacz jak wyglada na zywo... i sciagnij z neta instrukcje obslugi...

a ekspres polecam... kosztuje ok 300 zl chyba... kupowalm go w pazdzierniku... a kawe robi mocna jak nie wiem... jest jeszcze bialo-czerwony chyba... mozesz sobie go ustawic zeby Ci robil kawe akurat kiedy wstajesz z lozka... jest cala linia produktow w tej kolorystyce - czajnik, parowar, toster itp...

maczek8
04-05-2009, 22:04
o rajciu!!! a ja takiego z timerem już rok szukam i jak są to kosztują tyle, że o bosz...
a tego Philipsa jeszcze na półce ani razu nie widziałam.... ktoś tu mi na złość chyba robi ;>

a praleczkę na żywo obmacam z każdej strony ;) i instrukcję ściągnę. na co najbardziej zwracałaś uwagę?

emila3000
06-05-2009, 15:41
na czas prania... jak juzkiedys pisalam piore w taryfie nocnej... i lubie wiedziec za ile sie bede mogla polozyc spac... :P albo czy sie wyrobie w tych 2 h w ciagu dnia... ;palbo ile dokladnie trwa pranie... bo jak sie wlaczy opcje latwiejsze prasowanie czy wiecej plukan to czas sie zwieksza... wazne zeby miala duzy czytelny wyswietlacz... program szybkiego prania... 1200 obrotow... latwe prasowanie... no i zeby super wygladala... fajna opcja jest opoznione zakonczenie (fajna opcja, ale wnerwia mnie ze juz nie mozna pozniej latwo dolozyc pranie do pralki, wie ja pakuje pralke, wsypuje proszek, ustawiam program i wlaczam play - niezamykam drzwiczek - wysakuje mi blad, pralka sie nie wlacza... kiedy jest juz 22 po prostu zamykam dzwiczki i pralka sie wlacza... :P) w tej pralce przekonalo mnie to srebro, ktore faktycznie dziala... w instrukcji sa takie fajne tabelki - z wsadem (do kazdego programu jest inny), dostepnymi opcjami (tepmeratura, obroty, jakies dodatkowe opcje)..

emila3000
06-05-2009, 15:43
a co do ekspresu to jest super... z innych ekpsrasow kawa jest jak siki, a z tego jest mozna i aromatyczna... i ma duzoo kofeiny... ma jakis inny sposob parzenia... wyglada super... w miare tani...

maczek8
07-05-2009, 21:50
co do pralki to przestudiuję instrukcję i napiszę jakie wrażenia ;)
a wiesz? w ekspresie mój K. się zakochał :D więc chyba mogę się spodziewać również w tej kwestii zakupów ;) dzięki Emilka :*

emila3000
08-05-2009, 00:59
nie ma za co... moj facet tez sie w nim zakochal wiec prezent urodzinowy mi sie udal... :D

maczek8
11-05-2009, 00:10
hmmm :D może to nie głupie, żeby mu to sprezentować :D jak tak patrzyłam, to nawet nie jest specjalnie drogi :)

emila3000
11-05-2009, 19:22
no drogi nie jest... ja dalam ok 300 zl... kupowalam go sklepie Zadowolenie... dostalam go blyskawicznie... zamowilam wieczorem, nastepnego dnia potwierdzilam (ok 13) i na nastepny o 12 kurier mi go dostarczyl... ale to bylo pod koniec wrzesnia... teraz nie wiem gdzie jest najtanszy... i jest w 2 wersjach kolorysycznych wiec trzeba dobrze poszukac... ta czarna jest drozsza...

maczek8
12-05-2009, 16:55
ooo... różne wersje kolorystyczne? :) muszę poszukać :) choć mój i tak pewnie będzie chciał czarny, bo on po prostu kocha ten kolor ;) a co do ceny to w necie widziałam już od 200 z kawałkiem... więc może uda się coś znaleźć :D

wiesia5
13-05-2009, 00:27
o tak kaweczka to istotna część dnia, ja mam ekspress ciśnieniowy Gaggia, lubię przyrządzać pyszne kawki dla znajomych i sama się delektuję jak tylko uśpię Kasie, mam wtedy chwilę dla siebie. Jako prezent to świetna rzecz ten ekspress, o którym piszecie.:)

emila3000
13-05-2009, 16:33
ooo... różne wersje kolorystyczne? :) muszę poszukać :) choć mój i tak pewnie będzie chciał czarny, bo on po prostu kocha ten kolor ;) a co do ceny to w necie widziałam już od 200 z kawałkiem... więc może uda się coś znaleźć :D

jest jeszcze bialy z czerwonym... ale czarny duzo ladniej wyglada... jezeli masz czarny lub srebny sprzet w kuchni to kup ten czarny...

emila3000
13-05-2009, 16:36
teraz zamierzam kupic jeszcze urzadzenie do pieczenia chleba... i musze sobie wreszcie kupic takie duperele jak tostery i opiekacze, bo rok minal a ja z drobnego agd mam tylko blender ten z wymiennymi koncowkami moulinexa... ;p

jezeli chcecie bajerancki czajnik to polacam zelmera crystal... ma regulacje temparetury, potrzymanie temperatury... i polowa czajnika swieci sie na rozne kolory - jak jest zimna woda to na niebiesko i w miare gotowania przechodzi w czerwony - wiec latwo zaowazyc za ile sie woda zagotuje i ile ma mniejwiecej stopni... ;p jezeli sie ustawi dana temperature to tez sie swieci na okreslony kolor (kolory teczy)... pozniej dam linka... ;p

maczek8
14-05-2009, 02:10
o rajciu :D jakie Ty cudeńka wynajdujesz :D czekam na linka :D najlepiej z filmikiem, jak to wygląda :D

emila3000
14-05-2009, 12:21
http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny/czajniki/czajnik-crystal-multifunction/

typ 17Z016

http://www.zelmer.pl/gfx/zelmer/oferta_produktowa/pl/ikony/229/czajnik_swiecacy_glowne_2.jpg na zdjeciu swieci na wszystkie kolory teczy a w rzeczywistosci tylko na jeden w danej chwili... super to wyglada wieczorem jak jest ciemno w kuchni... czajnik mam od roku... kupilam go bo potrzebowalam czajnik z regulacja tempoeratury... troche kosztowal... a filnik moze sama kiedys nagram... ;p

moze normalnie gotowac wode, moze zagotowac wode i pozniej utrzymywac caly dzien temo. np 40 stopni, albo moze podgrzac wode do wybranej temperatury.... ma obrotowa podstawke i schowana grzalke...

i do tego warto kupic filtr do wody... nie wazne czy to brita za 100 zl, czy Anna za 20 zl, dziala tak samo, a woda ma mniej kamienia i tych wszystkich zanieczyszczen... za pol roku gdzies wymienie moj firt... mam go od roku, dostalam go w prezencie wiec nie jest idealny... brita, ma elektroniczny zegar, ale zeby nalac wode trzeba zdjac cala klape co nie jest zbyt wygodne.... i kupie chyba o wiekszej pojemnosci, bo ten mi nie starcza - duzo wody idzie do parowaru... i o fajniejszym wygladzie - teram mam zwykly bialy a wolalabym jakis srebny czy czarny...

emila3000
14-05-2009, 12:38
http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny/czajniki/czajnik_17z020/ tu jest nowy model... http://www.zelmer.pl/gfx/zelmer/oferta_produktowa/pl/ikony/411/17z020.jpg

emila3000
14-05-2009, 14:51
http://www.brita.net/pl/jugs.html?&L=9 (http://www.brita.net/pl/jugs.html?&L=9)
linia Elemaris
czarny xl http://www.brita.net/fileadmin/uploads/images2/Jug_Elemaris_XL_black_detail_elemaris_xl_black_385 x325.gif

albo linia Marella
http://www.brita.net/fileadmin/uploads/images2/Jug_Marella_XL_memo_blue_detail_marella_xl_memo_bl ue_385x325.gif

wiesia5
15-05-2009, 01:42
Zgadzam się co do używania filtrów do wody. Straszny kamień pozostaje w czajników po wodzie prosto z kranu, a ja często na kranówce gotuje Kasi zupkę. Są też do kupienia filtry podłączane bezpośrednio do kranu, wtedy cały czas oczyszczają nam wodę: http://www.woda.com.pl/:)

emila3000
15-05-2009, 13:40
skad jestes... ? u mnie woda jest czysciutka, tylko straszliwie twarda i odrobine chloru ma... ale nie odwarzylam sie jej dac Julce do picia...

emila3000
17-05-2009, 20:07
patrzcie co znalazlam
http://www.tefal.pl/All+Products/Urz%C4%85dzenia+do+gotowania/Fryers/Products/Actifry/Acifry.htmhttp://www.tefal.pl/NR/rdonlyres/9675BB3C-5279-4543-B11D-AA596C9C4510/15701/tefal_actifry_2006_main.jpg kosztuje ok 500 zl... 1 kg frytek w jednej lyzce oleju...

wiesia5
18-05-2009, 12:30
emila jestem z Lublina i jeżeli chodzi o kamień to co jakiś czas wyrzucam kamyczki z czajnika, tak to wygląda...:( Juz miałam kilka filtrów Brita i innych, teraz może czas na taki filtr na kran, już sama nie wiem....a i chyba kupie nowy czajnik bezprzewodowy, tylko ze schowana grzałką-łatwiej się taki czyści i odkamienia;)

emila3000
18-05-2009, 14:44
jasne ze lepiej sie taki czysci... nie trzeba skrobac tych grzalek, kamien latwiej wyplukac bo sie nie chowa pod tymi wszystkimi wichajstrami w czajniku...

ja chyba jeszcze nie odkamienialam czajnika - przez rok... moze raz ale dla samej estetyki bo leciutko zaszedl...

maczek8
20-05-2009, 01:22
eeehhh... zostawić Was na chwilę dziewczyny :P i już tyle do nadrobienia, no :P
super ten czajniczek :) bardzo ładnie się prezentuje :) i przyznam, że ten srebrny jakoś przyjemniejszy dla oka jest. frytkownica też bajer.
a co do wody to wiecie... ja jestem z warszawy - chcecie pogadać o kamieniu? :P
to fakt, że lepiej inwestować w czajnik z pochowanymi wichajstrami, jak to ładnie emila ujęła :) o wiele praktyczniejszy. filtry brita są bardzo dobre. sama nadal namawiam rodziców, a te linie, które pokazałaś, świetnie się prezentują. zwłaszcza ta czarna mnie urzekła :D

emila3000
20-05-2009, 13:17
podobno nawet w warszawie troche te filtry pomagaja... pozniej poszukam testow...

maczek8
20-05-2009, 23:13
nie no, na pewno pomagają. nawet niewielka różnica to już różnica, uwierzcie...
jak byłam u mojego Miśka na Mazurach, to normalnie woda z kranu lepiej od butelkowanej smakuje :) a u mnie? poważnie się zastanawiasz, czy nią zęby płukać :P no, może przesadzam, bo w mojej dzielnicy nie jest jeszcze aż tak źle, ale są takie, że serio bym się bała.

emila3000
21-05-2009, 00:13
nigdy nie pilam wody w wawie, chociaz tam studiowalm... ale chyba nie byla taka tragiczna... moze czerpali z jakiegos zrodla bo przy sggw bylo cos takiego...

maczek8
23-05-2009, 01:31
tragiczna może i nie jest... pewnie i tak była kiedyś gorsza ;)
w końcu kąpię się w niej, piję (choć nie surową) i jakoś mi 3 ręka nie wyrosła ;)
ale taki filtr to na pewno inwestycja w nasze zdrowie :)

emila3000
23-05-2009, 13:52
hehhe ostatnio doczytalam sie ze mojego parowaru nie mozna myz w zmywarce... po roku mycia teraz sie dopiero dowaiduje... chyba dlatego te kosze zaczely mi pekac... :D ale jak urde mam je myc...? recznie... ? tez nie mam co robic tylko godzine szorowac je z ryby... ;/... jak ten sioe rozwali to poszukam jakiegos ktorego mozna myc w zmywarce...

maczek8
29-05-2009, 00:49
oj :( no to nieciekawie :( kurczę, ale to powinien być juzstandard, z resztą każdy producent powinien jak najbardziej wychodzić naprzeciw wymaganiom klienta - a szorować takich rzeczy raczej nikt nie lubi :P

a co do nowinek - to widziałam tę nową lodówkę LG :D jest po prostu rewelacyjna :D wrzuciłam lepszy opis w Urządzanie kuchni, bo tam o lodówkach gadałyśmy ;)

emila3000
29-05-2009, 11:27
Ostatnio czytalam ze parowar philipsa (z serii co ten ekspres czarno-czerwony) mozna myc w zmywarce, wiec w przyszlym roku go wymienie...

maczek8
31-05-2009, 01:45
pewnie, "wykończ go" ;) i wymień, nie ma sensu się męczyć...

emila3000
02-06-2009, 20:14
teraz jestem na diecie, wiec nie wiele gotuje w tym parowarze... zadne mrozonki mi nie pasuja (do profilu dietu), rybe wole na grilla wrzucic... ten parowar philipsa jest fajny, ma ta cala elektronike, wyswietlacaze i dodatkowo pojemnik na ziola...

emila3000
02-06-2009, 20:37
od matki dostalam mop parowy... jeszcze go nie wyprobowalam do konca, bo mialam posprzatane po urodzinach Julki... ;p

erykah
02-06-2009, 22:06
a mi się marzy na ścianie w kuchni szklana szyba zamiast kafelków między szafkami, to szkoło się chyba lacobel nazywa - może ktoś ma takie coś?

emila3000
03-06-2009, 19:05
fajnie to wyglada w nowoczesnej kuchni... tez mi sie podoba taka szklana szyba... a pod to mozna dac jakas fototapete i bedzie pewnosc ze sie nie zniszczy...

maczek8
09-06-2009, 01:12
mhm, widziałam w jakimś programie o aranżacjach - puścili taką szybkę tuż nad stojącymi szafkami, ale na wysokość tylko ok pół metra i za nią można było rysunki dzieciaków trzymać - takie rodzinne rozwiązanie :) i ładnie wyglądało :)
a ten parowar to bajer :) fajny pomysł z tym pojemnikiem na zioła.

emila3000
09-06-2009, 11:31
ja widzialam takie szyby przymocowane na calej przestrzeni miedzy szafkami... i chyba nawet w katalogu kuchni brw... ale bron boze tam nie kupujcie mebli... jedynie co to mozna sie zainspirowac czyms... ;p

maczek8
15-06-2009, 21:18
hmmm... zapamiętam... a czemu? złej jakości?
a taka szybka w sumie nawet fajna sprawa jak ma się pomysł na ozdoby :)

emila3000
16-06-2009, 16:00
bo sa robione z cieniutkiej plyty i maja najtanszy osprzet (zawiasy, prowadnice szuflad) szafki sa jednorazowe... nie mozna ich nawet zdjac do malowania... ogolnie meble z brw sa baaardzo slabiutkiej jakosci... moze kiedys byly dobre ale taraz sie bardzo pogorszyly... nawet te drewniane meble sa okropne jakosciowo... zaluje ze kuchnie kupowalam rok temu, bo teraz moj szwagier robi meble kuchenne... i wiadomo zaplacilabym polowe mniej a mialambym 100 razy lepsze... za moja kuchnie dalam 20 tys, a warta jest ok 7 tys... fronty mam tylko drewniane, dali mi najtansze prowadnice bluma... widzilam jakie prowadnice daje Tomek... takie potwory ogromne... szerokie i solidne... wysuwaja sie leciutko do samego konca...

maczek8
20-06-2009, 12:23
ojoj, no to faktycznie :/ widzę, że teraz to trzeba szukać tylko sprawdzonych źródeł wszystkiego, nie tylko mebli, bo producenci robią nas jak tylko mogą. ale kto by pomyślał, że aż tak. taka ciekawostka - moi rodzice, 11 lat temu co prawda, ale jednak, zamawiali meble do kuchni właśnie. i rozważali brw, ale w końcu od jakiegoś prywatnego dostawcy wzięli, bo zapłacili 3 tysiące, a nie 11 w brw. subtelna różnica...

emila3000
20-06-2009, 23:21
no bo brw jest drogo... najlepiej pojsc do jakiegokolwiek studia meblowego i tam sobie zamowic meble... a po za tym tam mozna sobie rozne zmiany wprowadzac w meble (prowadnice do szuflad, uchwyty, wysokosc szafek - ja mam wyzsze o 5 cm od standardowych - blat mam wyzej nad podloga bo sa wyzsze nozki), a w brw nie... i jest duzo wiekszy wybor frontow i szafek....

maczek8
22-06-2009, 00:21
no tak, masz oczywiście rację, możliwość modyfikowania wystroju jest chyba rzeczą, na której mi najbardziej zależy.
a takie duuużeee, bezszelestnie się otwierające szuflady to moje marzenie :D

emila3000
22-06-2009, 16:03
ja kazalam sobie zamontowac normalne szuflady... te otwierajace sie do konca i samo domykajce, strasznie ciezko chodza, czym mechanizm jest solidniejszy tym gorszy... Moj maz sobie bral w tym miesiacu meble do biura, dali mu najdrozsze prowadnice do szuflad... musze sie doslownie nogami o biurko zapierac zeby odsunac szuflade... ;/
samodomykace z pelnym wysowem mam tylko w takiej duzej szufladzie pod zlewem, gdzie sa kosze na smieci... bo musialy tam byc... mam jeszcze 9 szuflad i wszedzie mam zwykle, bluma...

maczek8
23-06-2009, 01:28
no to widzę, że taka szufladowa ta Twoja kuchnia :) fajnie, mnie też się tak podoba :) ale na prowadnicach się jeszcze nie znam ;) jak będę musiała wybrać to się dowiem, co sięz czym je ;) ale tak zawsze chyba jest ;) sytuacja musi zmusić, żebyśmy się czymś zainteresowali bliżej :P

merynosek1985
23-06-2009, 07:46
Moi Rodzice wybudowali dom, przykryty i okna wstawione;)
Najgorsze i chyba najdroższe będzie wykończenie...
Dzięki Waszym postom wiem gdzie zacznę szukać :)
Dziękuję:)

emila3000
23-06-2009, 13:37
moja kuchnia wyglada mniej wiecej tak... :P na jednej dluzszej scianie jest ciag szafk, a na przeciwnej stoi kredens... jak sprzatne w kuchni to zrobie zdjecia... ;p

maczek8
24-06-2009, 01:05
marynosek - nie ma za co, zawsze do usług ;)
emila - ale mnie zażyło, jak zobaczyłam, co wkleiłaś :P no piękne masz te szafeczki. bardzo mi się podobają te malutkie szufladki i półeczki :) bardzo stylowo całość wygląda :) i widać, że przemyślane. podziwiam :)
moi rodzice sobie plują w brodę, że jednak nieco inaczej nie rozplanowali całości, ale cóż... będą kombinować, bo się zbierają do remontu małego, ale kiedy się zbiorą też nie wiadomo ;)

emila3000
24-06-2009, 21:01
dzieki... te malutkie szuflady w kredensie robili mi na zamowienie, bo ja sie uparlam ze chce miec wieksze... i bardzo dobrze, bo mi teraz tam wchodza torebki z fitella... ;p i szyby tez mam na zamowienie robione, bo ja strasznie chcialam miec fazowane... wiec musieli mi je w fanryce frontow jakos wykombinowac... ;p

jeszcze sobie zrobie polke na miktrofale i pod spodem polke na moja olbrzymia kolekcje herbat... mikrofala stoi teraz w kredensie... a herbaty w szafce nad nia... cala zajmuja... ;p

emila3000
24-06-2009, 21:15
kazalam sobie tez zrobic jeden pstryczek na scianie do zapalania wszystkich swiatel pod szafkami... nie wyobrazam sobie codziennie kilka razy dziennie polowac na te malutkie pstryczki i gasic osobno kazda lampke...

maczek8
25-06-2009, 01:30
no taki pstryczek to dobre rozwiązanie, też sobie nie wyobrażam włączać/wyłączać każdą lampkę oddzielnie...
co do herbat, ja też uwielbiam, więc pewnie i u mnie nie zabraknie tego typu rozwiązania ;) i mikrofale też chyba lepiej zabudować/postawić gdzieś na półce, bo przynajmniej miejsca na blacie nie zajmuje, co?
a co to jest to szkło fazowane?

emila3000
25-06-2009, 01:36
zabudowanych mikrofali nie lubie... sprzet do zabuduwy jak dla mnie jest straszny, maly wybor, brzydko wygladaja, i maja malo funkcji... np lodowki, co z tego ze nie widac ich, jak sa duzo gorsze niz zwykle, a kosztuja 3 razy tyle... jedeyne co jest super do zabudowy to piekarniki... ;p

herbat mam chyba z 50 roznych... i caly czas kupuje nowe... ;p trzymam je w puszkach po mleku Julki, ktore obkleilam i wygladaja bardzo stylowo...

a szklo fazowane to takie ktore ma wyszlifowane brzegi, w postaci ramki do okola... strasznie mi sie to podoba i mam tekie tez w meblach w calym domu...

wiesia5
25-06-2009, 14:34
Zgadzam się zabudowywać lodówkę to zabierać sporo z wystroju kuchni, teraz te lodówki wyglądają tak elegancko i stylowo np. ta czerwona z kwiatem i z kryształkami LG albo Boscha szara. Piekarniki to idealne sprzęty pod zabudowę, jako wolno stojące nie prezentują się tak okazale.:)

maczek8
25-06-2009, 20:16
ach, to już rozumiem chyba :) wobec tego zazdroszczę emilka tego szkiełka :) kiedyś widziałam coś takiego i bardzo mi się podobało :)
no jasne, to fakt, że zabudowa zabiera efekt wizualny, teraz coraz ładniejszych sprzętów. no już zwłaszcza tych lodówek :D
zgadzam się, że piekarniki najlepiej się prezentują w zabudowie, ale z tego co się orientowałam teraz chyba sporo mikrofal może być albo wolnostojących albo właśnie do zabudowy... choć mogę się mylić.

emila3000
25-06-2009, 22:51
piekarniki wolnostojace jak dla mnie to najgorsze co moze byc... brzydkie to jak nie wiem, nie mozna sobie wybrac plyty jaka sie chce, piekarniki maja bardzo malo funkcji, po za tym jak to postawic... w te szpary miedzy blatem a kuchenka wlazi ciagle brud... grrr....

wiesia daj zdejcie tego bosha...

maczek8
30-06-2009, 02:07
no to fakt, czyszczenie tego to masakra. wiem coś o tym :/

wiesia5
17-09-2009, 13:37
emila super pomysł mi podsunęłaś z tymi puszkami po mleku jako pojemnik na herbate. Ja wyrzucam je nagminnie, a tu taki użytek można zrobić! A nie tracą na aromacie...? bo w sumie te puszki nie są szczelne...

Ciekawa jestem czy również można zabudować lodówke side by side? To chyba byłoby trudne zadanie...:rolleyes:
Ostatnio widziałam na necie ciekawy egzemplarz: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1111104 albo http://pl.lge.com/ir/html/ABboards.do?action=read&group_code=AB&list_code=PRE_MENU&seq=5445&page=3&target=pressreleases_read.jsp

ail
17-09-2009, 20:15
A ja się nie zgodzę z tym, że sprzęty do zabudowy są dużo gorszej jakości. A to, że są trzy razy droższe to też jakaś bzdura. Możesz sobie porównać ceny np. na electro.pl - mają bardzo duży wybór różnych firm zarówno do zabudowy jak i nie. Sama mam w kuchni zabudowaną lodówkę i zmywarkę i moim zdaniem wygląda to bardzo schludnie i stylowo. Podoba mi się taki minimalizm w wystroju i jak najbardziej polecam zabudowywanie sprzętów.

maczek8
23-09-2009, 00:30
No proszę, to teraz LG daje 5 lat gwarancji na side by side'y? :) Fajnie :D Mogłyby tylko jeszcze troszkę stanieć, nie? ;)
ail - to na pewno rzecz gustu i kwestia wystroju. Mnie wolnostojący sprzęt nie przeszkadza, a czasami naprawdę szkoda by było go zabudowywać :) Z tymi opcjami to na serio różnie, bo jednak o wiele większy wybór jest sprzętów wolnostojących, a co za tym idzie, są częściej i chętniej "udoskonalane" przez producentów... Przynajmniej mnie się tak wydaje :)

MartaMala
23-09-2009, 16:15
Mnie na przykład, strasznie denerwują wszelkie okruszyny, zabrudzenia i ogólnie bałagan w kuchni, dlatego najchętniej zrobiłabym sobie kuchnię całą czarną, taką jak w tym mieszkaniu: http://www.domoklik.pl/inspirujace-wnetrza/193/mala-czarnakuchnia
albo przynajmniej jakąś ciemną, żeby nie trzeba było sprzątać co 5 minut :)
a zabudowa lodówki też mi nie odpowiada, chyba że ktoś ma brzydką lodówkę ;)

maczek8
23-09-2009, 21:42
Oj, na czarnym nie widać brudu?! Widać widać i to strasznie... A kurz to od razu... Najlepiej chyba brązy się sprawdzają pod tym względem :) Albo jakieś takie marmurkowate, ciapciate blaty... Ale zgadzam się co do zabudowy :) Jak brzydka to jak najbardziej, ale ja bym takiej w życiu nie zabudowała:
http://cms.dlalejdis.pl/photos/gniazdko/agd/lg/klejnot_obiektyw.jpg

MarekB
26-09-2009, 12:20
Widziałem gdzieś takie lodówki, że i takie do salonu można nawet wstawić, bo ładnie wyglądają i w fajnych kolorach. Chyba nawet to te, które maczek na fotce pokazała. A jako to w ogóle firma?

maczek8
28-09-2009, 01:25
To jest lodówka Art Flower od LG :) Świetnie wygląda, prawda? :) Za granicą widziałam, że też białe wersje są, no marzenie po prostu :D Mam nadzieję, że do nas też w końcu przyjdą ;)

wiesia5
28-09-2009, 14:00
O białych side-by side od LG nie słyszałam, jak będziesz miała jakies zdjęcie to wklej, chętnie obejrzę. A czarna kuchnia to zapomnij, zasprzątasz sie do bólu. Ja mam jasną i sprzatam z rzadka, bo nie widać okruszków, hihi. Ciemne dywany to tez plaga, wszystko widać, nawet łupież, haha:D Postaw na jasne meble!

maczek8
29-09-2009, 23:57
Ależ proszę, pierwsze z brzegu:
http://designawards.files.wordpress.com/2007/04/art-dios-side-by-side-refrigerator-r-t693gdh.jpg

Margerytka
09-10-2009, 11:57
Piękna ta lodówka :) Ja mam zwykłą srebrną Beko, ale jestem w niej zakochana. Kupiłam w tradycyjnym sklepie, ale znalazłam taką samą w moderni.pl dużo taniej. No cóż, mówi się trudno :( Mam nauczkę na przyszłość. Ta czarna kuchnia może ładna, ale sprzątania w niej będzie strasznie dużo, będzie widać najmniejszy pyłek :)

maczek8
12-10-2009, 23:54
Prawda? :) Ekstra się prezentuje... A ja też mam teraz srebrną, tylko że od LG właśnie... A całej czarnej kuchni na pewno bym nie chciała sprzątać :P

kropla
16-10-2009, 14:12
Teraz jestem na etapie wymiany lodówki i te nie wiem na którą się zdecydować, stanęło na LG, ale czy srebrną, sama nie wiem która praktyczniejsza. A może wiecie jakie parametry ma ta prezentowana na zdjęciu?

kamysia77
16-10-2009, 15:24
dziewczyny jesli chodzi o meble kuchenne ...to BRW wcale nie jest takie kiepski... Pracowałam kiedyś w studiu kuchennym ,gdzie firma w moim mieście jest bardzo dobrze znana...i tylko pracownicy wiedzą jakie te meble sa"bardzo" dobre. Wszystkie meble sawykonane z takiej samej płyty ...czy te z BRW czy te od stolarza...w tym momencie Brw tez robi meble na wymiar...
pozdrawiam...

maczek8
19-10-2009, 01:30
kropla - chcesz side by side? :) No to najlepiej na stronie LG poszukać --> tutaj link (http://pl.lge.com/proddivergent.do?categoryId=060101&modelCategoryId=&parentId=0601) albo w jakiejś porównywarce, np. tutaj (http://tanio.pl/LG-GR-P-217-LCAJ--1-2807-11973474.html)

kropla
19-10-2009, 08:33
No chcialabym, bo bardzo mi sie podoba, a ta z kostkami do lodu to moje marzenie, latem to nie nadążam zamrażać tyle tego u mnie idzie.

maczek8
23-10-2009, 12:19
To fakt :D Bardzo przydatna, nie tylko w lato - na imprezach zwłaszcza ;) I zwróć uwagę na ten wyższy dozownik, bo możliwość bezpośredniego napełnienia butelki lub dzbanka to naprawdę duże ułatwienie :)

kropla
23-10-2009, 12:28
Suuuper, już zachorowałam na nią, muszę tylko wygospodarować miejsce w kuchni :)

emila3000
23-10-2009, 22:38
podwojna lodowke da sie zabudowac, nwet tą s kostkarka... ale czy mozna kupic takie do zabodowy... na amerykanskim filmie widzialam taka...

ja mam prawie czarna kuchnie... sprzatam w niej raz na pol roku... ;p :D ale blaty mam piaskowe... kolo zlewu mam zacieki z kamienia na szafce... ogolnie nie ma z nimi duzo roboty... nawet kurzu bardzo nie widac...

meble z brw sa z cienszej plyty/drewna... wystarczy pojsc do stolarza i zobaczyc...

bede sobie dorabiac drugi kredens do kuchni... i w zwiazku z tym szukalam producenta moich frontow... http://www.tossi.com.pl/fronty.htm http://www.tossi.com.pl/tossi/tossi/fronty/13.jpg tylko kolor inny... duzo ciemniejszy... mam te pierwsze dzwiczki i te z witryną... jak skoncze kuchnie to dam zdjecia....

kredens bedzie na puszki z herbatami - 45 szt, :D

na gorze beda 3 witryny po 40 cm... plytkie na 20 cm, polki bedą gesto na wysokosc jednej puszki, dlatego co druga zrobie ze szkla zeby wygladalo lekko... na gorze dam oswietlenie... pod nimi beda szufladki - takie malutkie - 20 cm szerokosci....

szafki dolne to bedą szuflady... od gory 3 male po 40 cm ... i na dole 2 rzedy szuflad po 60 cm... miedzy dolnymi a gornymi szafkami bedzie 35 cm, tak na styk zeby tylko sie ekspres do kawy zmiescil... chce zeby szafki wisialy jak najnizej...

emila3000
24-10-2009, 00:42
od tygodnia nowa ozdobą mojej kuchni jest odkurzacz... ;P wyladowal w kuchni bo tam jest najbardziej potrzebny, a po za tym jest tak sliczny ze zal go bylo wrzucac do pokoju gospodarczego... :|

kupilam go ze wgledu na funkcje, a fajny wyglad pasujacy do reszty agd jako bonus jest... ;p http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/detail.do?group=homeappliances&type=vacuumcleaners&subtype=baglesstype&model_cd=VCC9580H3K/XEO#
http://atcasa.corriere.it/gallery/High-Tech/Elettrodomestici/2008/09/15/aspira/img/08_b_aspira.jpg
http://www.samsung.com/it/system/consumer/product/2007/12/05/vcc9580h3kxet/feature15.jpghttp://multimedia.agito.pl/image/700x700/0/odkurzacze/samsung-sc9580-czarny.181644.2.jpg to ostatnie zdjecie jest starszego modelu, ale taki sam jest.... ;p

maczek8
28-10-2009, 01:31
emila - czyste szaleństwo :D widzę, że samsung też w taki futurystyczny wygląd zainwestował... a fronty bardzo ładne :)
kropla - jak najbardziej :D trzymam kciuki by się udało zmieścić :D

emila3000
28-10-2009, 12:52
mi zamiast podwojnej lodowki przydalaby sie osobna zamrażarka... fajnie byloby sobie samemmu robic mrozonki na calą zime.... a w lodowce cizko to wszystko pomiescic...

a tan odkurzacz jest juz kilka lat na rynku... w sumie to wystarczy zobaczyc ich telewizory jakie maja ladne obudowy.... hehe ale malo stabilne i nawet przy wiekszym tupnieciu sie przewracaja... ;p

taraz szukam jakies wagi kuchennej.... takiej "fajnej"....

joancu
28-10-2009, 13:10
Emila, wróciłaś:D:D

maczek8
30-10-2009, 19:08
Ale wiesz emila, z drugiej strony taki side by side ma o wiele większą zamrażarkę :) Więc to też już coś :)

emila3000
31-10-2009, 11:23
tylko ze ja nie potrzebuje takiej wielkiej lodowki... wiec najlepsym wyjsciem bylaby taka zamrazaka ktora stalaby w jakies "komorce"... kuchni tez nie chce sobie niepotrzebnie zagracac...

a co myslicie o firankach do samej ziemi w kuchni... mam duza kuchnie i cale okno jest dobrze widoczne, okno ma 150 cm i chce dac firakne woalowa upieta na boki i do tego zaslonki.... pod oknem jest kaloryfer tez 150 cm... chyba nigdzie nie widzialam dlugich firanek w kuchni, a takie do poraprtu nie beda chyba dobrze wygladac przy takim duzym oknie....

maczek8
01-11-2009, 03:10
No tak, niby tak... Jak nie masz miejsca i masz możliwość postawienia zamrażarki w gospodarczym, to chyba najbardziej spełni Twoje wymagania :) Ale ja pewnie i tak będę chciała mieć taki side by side :)
A co do firanek, to dlaczego nie? :) Ja też nigdy nie widziałam długich, ale jeśli uważasz, że będzie ładnie, to nie ma co się zastanawiać :)

emila3000
02-11-2009, 12:13
jak kupie firanki to dam zdjecie... i ten kredens musze postawic... zastanawim sie nad systemem szuflad... czy brac zwkle bluma czy te bardziej zawansowane, tylko nie wiem czy te lepsze sie nie wysuwaja bardziej opornie... i musze sobie w szafkach zamiast polek zamontowac szuflady wewnetrzne... duzo ich nie mam, bo tylko 2 (45 cm i 60cm w kredensie) ale chyba bedzie wygodniej korzystac.... i musze cos wymyslic w szafce pod zlewem... szafka ma 60 cm, sklada sie z jednej szuflady, w srodku sa 4 kosze do segregacji smieci, i nad nimi w srodku jest taka poleczka - plastikowa... troche wnerwiajaca i chyba tez ja zamienie na szuflade - ma 40 cm glebokosci bo dalej sa rury odplywowe....

cohenna
02-11-2009, 12:20
Witam dziewczyny
Ja właśnie biorę się za urządzanie kuchni
Na razie szukam ludzi którzy robią meble na wymiar w rozsądnej cenie;) i rozglądam się za sprzętem typu kuchenka zmywarka itp

emila3000
02-11-2009, 12:30
masz juz jakis pomysl na kuchnie... ? w jakiem stylu, jaki kolor mebli, i jaki sprzet... ?

za meblami musisz troche pochodzic... najpierw zobacz czy dany stolarz zrobi meble takie jakie chcesz... pozniej naszykuj sobie projekt... tam gdzie bralam meble robia projekt kuchni za darmo, ale ja juz mialam swoja wlasna wizje, wiec ja tylko wklepali do kompa i zrobili wycenie... i tak u kazdego stolarza, niech zrobi wycene... do tego zawsze trzeba doliczyc dodatkowy sprzet - typu system szuflad albo amortyzatorki...

cohenna
02-11-2009, 12:35
mam pomysł na kuchnię
był u mnie już jeden facet pomierzył i naliczył 8000 za kuchenne meble a gdzie kuchenka zmywarka itp. ach i projektu nie robił bo nie wiedział czy będę chciała żeby on mi robił
był drugi pomierzył i miała projekt przygotować niby gratis...minęło 3 tygonie i cisza i dodzwonić się nie można....

cohenna
02-11-2009, 12:38
zapomniałam te 8000 to za najprostrzy wariant jaki może być a jeśli ja chcę inne fronty to dopłata jeśli inne klamki to dopłata jeśli inny kolor to dopłata itd.....więc w sumie to nie wiem ile by mnie wyniosło jak by zrobiła tak jak ja chcę....

emila3000
02-11-2009, 13:05
nie wiem ile taraz kosztuja meble... ja bralam przed kryzysem i cena od tego czasu spadla... chcesz fronty drewniane czy z plyty i ile metrow... ?

emila3000
02-11-2009, 13:07
za inny kolor nie powinien brc doplaty... klamki tez duzo drozsze nie sa.... a agd poszukaj sobie na ceneo - jak juz bedziesz znala modele... a najpierw pojedz sobie do jakiegos bardzo duzego sklapu i poogladaj sobie jakie Ci sie w ogole podoba...

cohenna
02-11-2009, 13:10
już trochę oglądałam i wiem co bym chciała;)
szafek dołu jest około 7 metrów ściany a góry gdzieś 5

emila3000
02-11-2009, 13:32
to sporo... czyli bierzesz meble z plyty... ja za podobny metraz zaplacilam 2 razy wiecej ale mam drewniane meble... moze niech Ci na miejscu wyliczy ile te meble bedą kosztowac... ja bylam w dwuch sklepach z meblami i mi na miejscu wszystko powiedzieli... zrobili wstepny projekt i mierzyc przyjechlali tylko dla pewnosci....

cohenna
03-11-2009, 07:15
Też byłam w sklepie i za podstawowy wariant chcieli koło 5000 ale nawpierdzielała mi szafeczek według swojego pomysłu że niby tak miało być lepiej....
TO co nie dało się ustawić z takich mebli i miało być dobobione na wymiar to dopłata 40% Za blat w całości dopłata i za kolor....
Ale za to fajna widziłam tam kuchenkę mastercuka do zabudowy i okapnik też z tej furmy :)
Jeszcze się rozglądam trochę

emila3000
03-11-2009, 13:47
ja mam mastercooka caly zestaw - piekarnik lustrzany, szklana plyte gazową czarną, i srebny okap kominkowy - taki zwykly...

z piekarnika malo korzystam, ale piekarnik jak piekarnik, mam z 8 funkcjami, termoobiegiem i wyswietlaczem...

plyta gazowa jest super... mam model z pokrętami z przodu, bardzo latwo sie ja czysci, mozna sobie poskrobac i sie nie zniszczy tak szybko jak te stalowe... myje ja plynem do mycia okien... rewelacyjnie wyglada.... prawie jak plyta elektryczna...

a okap kosztowal 400 zl, ma duzą moc, i ladnie wyglada.... nie ma zadnych bajerow... 3 prętkosci i w miare cicho chodzi.... gdzies dawalam modele... tu albo na tym drugim temacie...

a co do mebli nie wiem co to za sklepy... po pierwsze nie maja prawa narzucac Ci ich wlasnej wizji kuchni.... to jest twoja kuchnia a oni moga Ci najwyzej doradzic cos...

nie maja tez prawa brac zadnych doplat.... ani za blat, ani za kolor, ani za nic... zaplacic mozesz najwyzej za lepsza okleine, za bardzo nie typowe szafki, chociaz ja chcialam malutkie szufladki nie 15 cm szerokosci a 20 cm i takie mi zrobili bez mrkniecia okiem...

wez tez sobie moze wyzsze meble... jest taka opcja... wtedy daja wyzsze nozki i wyzsza oslonke nozek... blaty na koncach powinny byc oklejone w kolorze mebli, zeby Ci nie dali tej tandetnej oslonki....

i najlepiej idz do jakiegos malego stolarza, albo do jakiegos duzego salonu...

emila3000
03-11-2009, 14:14
http://www.forum.polki.pl/showthread.php?t=4149&highlight=urzadzanie+kuchni zajrzyj tutaj jeszcze...

piekarnik http://www.forum.polki.pl/showthread.php?t=4149&highlight=urzadzanie+kuchni http://www.mastercook.pl/work/product/images/big/M8EP_FL.jpg
http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1367 http://www.mastercook.pl/work/product/images/imgnzWc1N.jpg
http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1367

http://www.mastercook.pl/work/product/images/img90wfNl.jpg
http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1013&mcp_id=1183
chyba takie mam, strona mastercooka troche nawala wiec nie moglam dokladnie sprawdzic...

cohenna
04-11-2009, 07:47
kuchenka to chyba nawet taka sama jak mi się podobała :)

rozglądam się jeszcze za tymi meblami.......

zna ktoś może namiary na dobrych fachowców???

emila3000
04-11-2009, 22:33
moja ma 8 funkcji, bardziej popularna (bo tansza jest ta z 6 funkcjami kuchenka)... ogolnie super sie prezentuje, chociaz trzeba ja czesto czyscic - przeleciec plynem do mycia okien... zaraz przy kuchence mam zmywarke, a Julka lubi w niej grzebac jak jest otwarta, i pozniej takimi mokrymi lapkami paćka mi po piekarniku...

u mnie w wojewodztwie jest salon mebli Bis, i tam wlasnie bralam...

ogolnie jak idziesz do salonu to powinni
- w programie, albo ostatecznie na kartce zrobic projekt (taki jak Ty chcesz i najwyzej zasugerowac cos, wiadomo oni wiecej tych mebli robia i moga ci podpowiedziec np ze lepiej bedzie trzymac gary w duzej szufladzie niz w szafce, albo ze lepiej bedzie wygladac przeszklona szafka niz zakryta, takie duperele)
- pozniej powinnas obejrzec wszystkie modele frontow (gladkie, mydelko, z paskami po bokach, jakies ramiki, zlobienia, stylowe itp) za kazdy front jest inna cena - najtansza jest ta z tymi wstawkami po bokach, bo tna je z takiej dlugiej plyty jak leci, pozniej te gladkie i medelka, na koncu ramki
- pozniej powinnas dostac wzornik kolorow mebli - taki waglarzyk, pojedyncze kawalki deseczek, jaką plansze, albo ostatecznie katalog gdzie sa wtloczone prawdziwe okleiny
- powinas miec mozliwosc wyboru szkla w wirynach - zwykle, z witrazami, z listewkami, fazowane itp - i tu doplacasz dopiero
-facet powinni cie zaprowadzic do ekspozycji z uchwytami - i tam wybierasz sobie jaki Ci sie najbardziej podoba, a on Ci liczy normalnie tak jak w sklepie od sztuki ( do kuchni powinnas dostac jeden uchwyt dodatkowo - ja dostalam, ale mam porcelanowe, ktory juz zreszta zamontowalam
- powinien Cie zapytac czy chcesz normalna wysokosc szafek czy podwyzszoną 10 czy 15 cm, wybierasz jakie chcesz nozki, czy chcesz listwe maskujacą ( ma takie chwyty ktore zaciska sie na nozkach, nic nie widac i ogolnie bardzo fajnie, mozna sobie dowolnie to zdejmowac, sprzatnoc sobie czy cos...
- pozniej jakie oswietlenie - halogeny (daja swiatlo punktowe, jak dla mnie dobro do szafek do srodka) czy swietlowki - te dlugie, daja super swiatlo, mozesz wziasc sobie listwe
- musisz wybrac jaki chcesz system szuflad - zwykle bluma (meta-cos tam) czy te jakies samodomykajace sie, jakies samootwierajace sie.... wybor jest bardzo duzy... ja mam tylko jedna szuflade samodomyjacą sie i nie lubie jej, ciezko sie otwiera, nie chcialam takich, ale nie mialam wyjscia bo jest w szufladzie do segregacji smieci i taka wlasnie musiala tam byc - zwykle sa tanie a te bardziej zawansowane kosztuja ok 200 zl od szuflady
- jak chesz stylowa kuchnie to mozesz sobie wybrac cokoly wiencząca
- mozesz sobie wziasc amortyzatorki, szafki wtedy w ogole nie trzaskaja - w szufladach chyba sa montowane od razu, ale nie jestem pewna, bo mam wszedzie je - placi sie za nie dodatkowo, ale powinni ci gratis przykleik takie malutkie naklejki, ktore tez troche wygluszaja - blister takich naklejek kosztuje z 7zl (50 szt)
- jezeli chcesz miec safki narozne to wybierasz jakie chcesz miec tam kosze - napewno nie bierz do prostokątnej szafki naroznej ( takiej z jednymi dzwiczkami polek, bo to jest masakra zeby cos znalesc, moja matka tak zrobila) do takiej szafki mozesz wziasc "magiczny kosz" - 2-3 tys kosztuje - jak dla mnie lepiej kupic sobie np, na alegro i samemu zamontowac, tak samo jak amortyzatorki; jak chcewsz zwykle okragle kosze to mozesz wybrac kolor, tak samo jak kolor suszarki do naczyc; do szafek mozesz tez wziasc segregator smieci - jak dla mnie bardzo fajny; do szuflad powinnas dostac wkladke na sztucce, jezeli bierzesz te drogie szuflady to mozesz do nich wzisc takie barierki zeby sie np, sloiki czy butelki nie przesuwaly, uchwyty na talerze do duzej szyflady jak chcesz - za to wszystko sie dodatkowo placi i to jest drogie, i tez mozna sobie spokojnie samemu dokupic
- blat - moze byc zwykly z plyty - w calosci, najlepiej laczony na naroznikach bezwidocznie (ale tak robi tylko jeden stolarz u mnie w miescie), wybierasz kolor
mozesz tez wziasc blat z tego czego mamy parapety ( drogie, za kazdy kolor placi siee roznie), blat z drewna, albo z kamienia, jak bierzesz blat z plyty to powinien byz w calosci, z boku wykonczony okleina a nie metalowa nakladka; wybiera sie tez kolor listwy przy blacie

przed podpisniem umowy powinien ktos do Ciebie przyjsc, wymierzyc dokladnie, zapytac sie o wode i prad, gas
jak juz zrobia Ci projekt ostateczny powinny byc na nim dokladne wymiary, dokladnie powiedziane gdzie maja byc kontakty i jakie kontakty ( za sprzetem do zabudowy nie moze byc gniazdek), pod zlewem musi byc gniazdko wodooporne, rozmieszczenie kontaktow nad blatem Ty ustalasz,

cena mebli powinna byc liczona albo od metra, albo od sztuki, meble super na zamowienie (o jakis ekstra nietypowych rozmiarach sa liczone drozej), witryny sa drozsze (ale tam sie placi glownie za szklo)

to chyba wszystko co powinno byc w dobrym sklepie meblowym, napisalam wszystko za co placisz, za reszte nie powinas placic, musisz po prostu po kolei odwiedzac wszystkich stolarzy i spradzac, porownywac ceny, moze poszukaj np. panoramie firm wszystkich stolarzy w okolicy, zapytaj sie znajomych... Jak chesz moge Ci podeslac brata Adama... ;p on teraz robi meble kuchenne... tam bys miala dowolne opcje, bo on robi wszystko... ;p no ale kawal drogi do ciebie chyba jest... ;p

emila3000
04-11-2009, 22:38
ja sie zaraz biore z Adamem za kupowanie firanek do kuchni i czesci domu, jak mi znowu cos nie wypadnie... juz poltora roku sie nie mozemy zebrac w sobie zeby je poszukac i znalesc.... :| ale moze... jeszcze karnisze musze wybrac.... z tym bedzie gorzej...

a przed swietami zagonie Adama z kasa do brata zeby sie za ten kredens wzieli... na same fronty bede czekac 4 tyg... ;/

ja29
04-11-2009, 22:48
ostatnio coraz bardziej podoba mi się sprzęt proponowany przez LG AGD. To co robią ma taki swój wyszukany smak i styl. np. na nowoczesna lodówka Side by Side... idealna do salonu jako element dekoracyjny :) ja mam zbyt małą kuchnię i nie posiadam salonu dlatego mam lodówkę LG kombi ale może kiedyś.
czy ktoś z Was zna mikrofalówkę LG SOLARDOM? to wygląda na siódmy cud techniki :D

emila3000
05-11-2009, 11:41
mnie sie ten piekarnik nie podoba...

emila3000
06-11-2009, 00:22
http://www.domoklik.pl/oferta/sprzedaz/dom/209574/mazowieckie--glowna.html

a jak sie wam podoba taka kuchnia... :D

cohenna
06-11-2009, 07:51
A mi się nie podoba ...

ja29
06-11-2009, 17:50
Jeśli mowa o sprzęcie kuchennym to dziś słyszałam w radiu informację o tym, że Samusng ma sprawdzić w domach lodówki... dlaczego?? bo mogą wybuchnąć..
potem szukałam informacji w sieci i znalazłam to :eek:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,7212112,Samsung_sprawdzi_w_domach_pol_mili ona_swoich_lodowek.html

a może szajsung? :)

emila3000
07-11-2009, 22:34
dobrze ze mam lg... ;p ale ogolnie samsunga lubie... nawet po tej akcji....

ja29
08-11-2009, 18:48
a ja właśnie wolę LG... wiele razy słyszałam że samsung to taki szajsung a nie sprzęt.. sama bym nic nie kupiła z samsunga... zresztą jeśli chodzi o ich design to nie mój gust.

emila3000
10-11-2009, 22:24
tu jest projekt kredensu... na dniach ma przyjsc brat Adama omowic go i ma jechac po fronty...

http://picasaweb.google.pl/emila.88.emila/KredensDoKuchni?authkey=Gv1sRgCKiBvN7hns2DRg#54025 88874969160034

emila3000
12-11-2009, 23:56
byl dzisiaj Tomek, pokazalam mu ten projekt moj... mial go sobie "poprzetwarzac" na formatki, i pomyslec troche nad nim... ogolnie zostaje tak jak jest...

karnisze i firanki do calego domu wybrane... ale nie zamowilam... ;p bo...... na parapecie w kuchni mam caly "parujacy" sprzet adg - czajnik, ekspres, parowar, i pelno akcesoriów do tego ekspresu... jezeli powiesze firanki nie bede miala do tego komfortowego dostepu... a wiadomo uzywa sie tego kilka razy dziennie... to wszystko ma byc przeniesione na ten nowy kredens (oprocz parowaru)... a kredensu chyba tez tak szybko nie bedzie bo w tym miesiacu kupujemy nowy samochod.... wiec kolko sie zamknelo... ;p ale wymyslilam ze urzadzi mnie jezeli zrobie tylko te wiszace szafki z tego kredensu... przeniose tam maja cala kolekce herbat i mi sie zwolni kilka szafek... i chyba narazie bez frontow, bo sie czeka na nie ze 4 tyg... drewniane i chyba beda robione calkowicie na zamowienie bo maja nie standarową wysokosc.... a reszta za miesiac czy dwa... ;p

emila3000
13-11-2009, 00:04
Tomek dal mi katalogi bluma... i kurde nie wiem jakie wybrac.... czy zwykle, do ktorych nie ma zadnego dodatkowego wyposarzenia wewnerznego - matabox, czy te samodomykajace sie z cala gama akcesoriow orga-line - tandembox.... te lepsze sa toche denerwujace bo maja opor przy wysuwaniu... ale w sumie to nie beda szuflady z ktorych sie czesto korzysta... wiec moze sie przemecze....

emila3000
13-11-2009, 00:50
http://www.dynamicspace.com/dynamicspace/pl/index.html tu jest strona bluma o rozmieszczaniu stref w kuchni... i rozplanowaniu przestrzeni...

sesto
24-11-2009, 02:03
Jeśli chodzi o agd to mam kilka sprawdzonych sklepów, ale najczęściej kupuję na magicznaplaneta.pl, głownie dlatego, że mają opcję dostawy z monitoringiem. Kiedy kupowałam lodówkę to całą noc nie spałam, tylko zastanawiałam się w ilu kawałkach ją odbiorę. Okazało się ,że nie dość, że sobie mogę podglądać jak do mnie jedzie, to jeszcze dojechała cała i zdrowa:)

ja29
26-11-2009, 21:51
Ja wiem, że czasem przez internet można kupić coś mocno okazyjnie ale... ja jednak wolę iść, dotknąć, otworzyć, zobaczyć czy nie skrzypi no i negocjować cenę :D Teraz np. wiem że na lodówki lg można dokupić sobie gwarancję aż na 5 lat a nie wiem, czy w sklepach w sieci taka możliwość też jest.

emila3000
27-11-2009, 12:38
chyba tez jest...
nikt Ci nie broni przed zamowieniem w sprzetu w necie pojsc do prawdziwego sklepu i sobie go pomacac... ;p np. u mnie w miescie jest sam najtanszy sprzet i tak musialabym kupowac kota w worku.... o cene tez sie mozna zapytac, i porownac ta z netu....

emila3000
28-11-2009, 14:20
Jeśli chodzi o agd to mam kilka sprawdzonych sklepów, ale najczęściej kupuję na magicznaplaneta.pl, głownie dlatego, że mają opcję dostawy z monitoringiem. Kiedy kupowałam lodówkę to całą noc nie spałam, tylko zastanawiałam się w ilu kawałkach ją odbiorę. Okazało się ,że nie dość, że sobie mogę podglądać jak do mnie jedzie, to jeszcze dojechała cała i zdrowa:)

ja mam takie szczescie ze polowa rzeczy ktore zamawiam sie tlucze... ;p

potlukly mi sie panele, przyjechaly ze szwecji, cala zawartosc tlira wyleciala na asfalt, w tym moje panele,
potlukla sie kabina na wanne,
potlukl sie piekarnik, plyta i okap...
i wczoraj nasz nowy samochod - kontener w ktorym byl przewozony zlecial ze statku przy rozladunku w porcie...

zawsze byly rabaty, przeprosiny i oczywiscie zaraz przywozili nowy towar...

surfingmause
29-11-2009, 10:58
Ja wiem, że czasem przez internet można kupić coś mocno okazyjnie ale... ja jednak wolę iść, dotknąć, otworzyć, zobaczyć czy nie skrzypi no i negocjować cenę :D Teraz np. wiem że na lodówki lg można dokupić sobie gwarancję aż na 5 lat a nie wiem, czy w sklepach w sieci taka możliwość też jest.

To jest najpewniejsze.Również można wynegocjować lepszą cenę. W dzisiejszych czasach jest duza konkurencja i jednak klient się bardzo liczy. Pozdrawiam:)

kaj
30-11-2009, 10:56
Urządzanie kuchni, to znaczy uściślijmy - zakup sprzętu to czysta przyjemność. Jest w czym wybierać, trzeba tylko trochę posiedzieć w necie, by coś wypatrzeć. Dla mnie atrakcyjną ofertę ma torres.pl. Szybka wysyłka, profesjonalna obsługa i atrakcyjne ceny.

Dorota225
06-12-2009, 23:41
zdarzało mi sie kupować sprzęt w sieci, ale takich przygód, jak emila nie miałam... jedynie dawno temu pralka dojechała bez nóżki, ale dosłali nam nową juz następnego dnia, wiec nie powiem, ze to jakieś straszne utrudnienie...

wiesia5
24-12-2009, 02:07
emila to rzeczywiście chyba nie zamawiaj juz przez internet, bo chyba jakieś fatum na Wami zawisło. Ja zamówiłm rodzicom pralkę. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

emila3000
24-12-2009, 12:17
wiesia kilka dni temu zamowilam parowar... zgadnij co sie z nim stalo... :D przyslali drugi, i mial odlamany uchwyt od koszyka... ale na gwarancje maja mi go wziasc....

a co do zakupow przez neta... to nie mam innego wyjscia... sprzet w sklapach jest duuuzo drozszy... jak w ogole jest dostepny u mnie w mescie.... jak szukalam po sklepach jakiegos konkretnego modelu to tylko wielkie oczy robili i patrzyli sie na mnie jak na wariatke, ze po co mi odkurzacz za tysiaka i ze pewnie w kawalerce mieszkam wiec straczy zwykly za 100 zl.......

Karina_26
28-12-2009, 10:22
Ja też nie byłam przekonana do zakupów. Kilka razy były zakupowe wpadki, ale trzeba poprostu trafić na dobry solidny sklep :) Teraz to nawet kieliszki kupuje :D Cena nieporównywalna do ceny zwykłego sklepu a i wybór większy.
Teraz wpadłam w zakupowe szaleństwo - postanowiłam wszystkie swoje przyprawy uporządkować i kupić pojemniczki :D http://www.stylowazastawa.pl/produkt/151/Pojemnik_na_kawe_DMD_Modo.html
z tej serii już zamówiłam, teraz planuje zakup pojemnika na makaron spaggetti :) torebka zawsze mi sie rwie ;/ a makaron błąka się po szufladzie

wiesia5
31-12-2009, 11:30
Pralka już w domu, rodzice bardzo sie cieszyli z prezentu. Wczoraj było pierwsze pranie.:)
Co do zakupów przez internet to kupiliśmy pralke o 300 zł taniej, więc warto tak sie zaopatrywać.
Ja zamierzam kupić zestaw przyborów typu: dziadek do orzechów, otwieracz, korkociąg, wyciskacz itd...

emila3000
02-01-2010, 21:44
nowy kredens juz stoi w kuchni... narazie ssame korpusy... zastanawiam sie nadal jaki system szuflad wybrac.... i na fronty bede musiala czekac ze 2 miesiace...

wiesia5
04-01-2010, 15:13
Zerknij na takie szuflady wyglądają na bardzo poręczne: http://www.dacter.pl/metaboxy.htm:)
W Nowym Roku mam ochotę trochę pozmieniać kuchnie. Podobaja mi się szafki na mikrofalę może taka zamotuje...np. wiszącą...zawsze to więcej miejsca będzie.

emila3000
04-01-2010, 16:47
ja mam mikrofale w kredensie, bardzo ladnie sie tam wpasowala, chociaz projektujac kuchnie nie uwglednialam w niej miejsca na nia....

szuflady - to zwykle bluma - matabox.... no i chyba takie kupie bo sa duzo tansze niz te tamdenbox... jezeli tylko te z pelnym wysuwem nie beda w podobnej cenie do tych drozszych szuflad....

daj zdjecia szafek pod mikrofale...

emila3000
04-01-2010, 16:57
w tym systemie tamdem box nie lubie tych aokraglonych scianek, ktore nachodza na dno szuflady... i systemy samodomykania sie szuflad - strasznie ciezko sie wysuwa szuflady i ciezko sie zamyka, bo jak sie chce szybko ja domknac, to kontrole przejmuje ten system i sie slimaczy przy zamykaniu... ale mja bardzo duzy udzwig i system oragaline - calego wyposarzenia do wnetrza szuflad...

emila3000
04-01-2010, 23:59
http://www.kuechenkonsum.de/934.20.001.jpg

to EVOline Flip Top... na blacie nowego kredensu bedzie stac caly sprzet agd - czajnik, ekspres, toster itp a mam tam tylko podwojne gniazdko tuz obok tego kredensu i chyba znalazm rozwaizanie...

emila3000
05-01-2010, 00:19
juz calkowicie zglupialam bo znalazlam jeszcze szufldy hettich - cale szuflady roznego typu plus systemy organizacji... tez sa fajne... oglnie probuje zlasc jakies fajne systemy podzialu przestrzeni w szufladach i przedemna dluga droga... chce zamontowac kilka szuflad w szafach zamiast polek i w szafce pod zlewem, nad koszami na smieci bo mam tam teraz taka plastikowa poleczke, ktora mnie bardzo denerwuje.... hehe bede powoli to wszystko wymieniac bo moj facet mnie chyba zabije jak mi wyjdzie z 10 tys za te wszystkie akcesoria, a sama kuchnia - szafki, kosztowala juz 20 tys...

kredens - ktory wlasnie sie robi bedzie kosztowal z 5 tys, ale to juz z szufladami, jeszcze nie wiem jakimi......

ja29
07-01-2010, 16:02
Jeśli chodzi o zakupy w sieci to napewno wiele rzeczy można kupić okazyjnie bo rozbieżności cenowe są spore. ale ja np. jak przeczytałam, że lodówka LG ma powłokę titanium, która nie pozostawia śladów to nie uwierzyłam ale jak byłam w media to sama z ciekawości sprawdziłam czy aby to jest prawdziwa prawda :D i rzeczywiście, żadnych śladów. dla mnie zawsze sprzęt w kolorze Inox kojarzył się z odbitymi rękami i innymi plamami... a tu inaczej. no cóż ja mam dwuletnią lodówkę białą i na niej też nic nie widać :D

talkative
03-02-2010, 16:02
Kuchnia to jest taki mój mały raj, w którym czuję się bardzo dobrze. Nie, nie jestem kurą domową ale uwielbiam gotować i sprawiać tym przyjemność moim najbliższym. W kuchni spędzam trochę swojego czasu więc musi być ona ładna i musi mieć ładny i dobry sprzęt. W sprzęt jestem zaopatrzona ale ciągle wynajduję jakieś świetne akcesoria. Np. ostatnio kupiłam świetne filiżanki do kawy i stylowe i gadżeciarskie otwieracze do butelek: http://www.myin.pl/1414/otwieracz_do_butelek_ritzenhoff_ben_hall też tak macie, że lubicie mieć takie rzeczy w kuchni?

Dorota225
04-02-2010, 11:12
niektóre gadżety są fajne, ale ja wyznaję zasadę, ze co za dużo to niezdrowo, dlatego wolę klimat w kuchni stworzyć fajną designerską lodówką, a nie drobiazgami, które tylko będą mi miejsce zabierać, chociaż np. do kubków różnych mam słabość, pojemniki kolorowe na kawę, herbatę, cukier też lubię ;)

emila3000
04-02-2010, 11:23
ja sama sobie tworze dodatki do kuchni... wszystko trzymam w puszkach po mleku, ktore mam oblebiane papierem.... na balatach stoi tylko to co jest najbardziej potrzebne... nawet stojak z lyzkami wazowymi zlikwidowalam....

ja29
04-02-2010, 17:35
ja również lubię sama coś tworzyć, np. uwielbiam wszystko co jest związane z deqoupage'm ale nie potrafię jeszcze robić samodzielnie tych dzieł, więc narazie tylko podziwiam. Ale jeśli chodzi o drobiazgi i upiększanie to nie do każdej kuchni i nie do każdego sprzętu ADG można coś dopasować. Nie wyobrażam sobie lodówki z motywem kwiatowym LG obok jakiegoś kiczowatego dodatku, sama ona jest dużym dodatkiem dekoracyjnym :D

emila3000
04-02-2010, 18:52
ja wlasnie zaczynam probowac bawic sie w decoupage....

wiesia5
05-02-2010, 02:09
Tu jest fajna zabudowa piekarnika i mikrofali taka piętrowa konstrukcja. Bardzo modna, chociaz teraz modne jest tez łączenie funkcji sprzętów takie 2w1:)
http://www.gama-sklep.pl/products/542/p/4802

ja29
09-02-2010, 21:18
takie połączenie jest teraz bardzo modne. Większość kuchni po remoncie ma zastosowane takie połączenie. podoba mi się ale jeszcze dodatkowo w kuchni chciałabym mieć pralkę.

emila3000
09-02-2010, 21:42
u mnie to by napewno nie pasowalo... nie mam "wysokiej zabudowy", a piekarnik mam pod plytą i okap kominkowy... cos zeby choc troche przypominalo "kuchnie"... ale mam stylowa kuchnie... wiec duzego manerwu nie ma.... wszdedzie moga byc tylko kredensy... ;p

Dorota225
10-02-2010, 11:19
jak już będę miała swoją co najmniej 20metrową kuchnię to sobie zrobię zabudowę w słupku, ale na to jeszcze ładnych parę lat muszę poczekać, o ile w ogóle się doczekam ;)
w mojej obecnej to nie przejdzie, bo prawie całkowicie mam zamiar zrezygnować z górnych szafek, więc słupek po prostu nie pasuje, chociaż bardzo mi się podoba, oczywiście jeśli wszystkie sprzęty do siebie pasuja ;)

emila3000
10-02-2010, 11:24
mi sie nie podobaja mikrofale do zabudowy.... nie lubie stali w takiej ilosci..... a lustrzanych mikrofali do zabudowy jeszcze nie ma....

nie wyobrazam sobie zrezygnowac z gornych szafek.... musialabym zrezygnowac z witryn, ktrore uwielbiam... cala kuchnia bylaby w dolnych szafkach..... i trzeba byloby dawac jakies szafki narozne, ktore w ogole nie sa praktyczne....

Dorota225
10-02-2010, 11:28
ja się zastanawiałam długo nad tą kuchnią, kombinowałam na wszystkie strony i jednak najlepiej wyglądało wszystko z otwartymi półkami na górze, jedną szafkę może powiesimy, ale jednak resztę wolę mieć odkrytą, kuchnie mam na prawdę bardzo małą i bardzo trudną do urządzenia (na każdej ścianie drzwi lub okno), wiec szafki mi po prostu nie pasują

tomi11
10-02-2010, 13:21
Ja np. myślę, że przyjemność wyboru w internecie będzie tylko wtedy gdy możemy wyszukać coś po wielu parametrach. Tak jest np. na skapiec.pl . Niestety w sklepach inetrnetowych (przynajmniej z tego co zauważyłem nie ma już takiej możliwości). Choć ostatnio natknąłem się na jeden sklep i byłem mile zaskoczony. Serwisy obiadowe, sztućce Gerlach, noże można było przeszukiwać nie ytlko po producencie, lecz też np. po sposobie zapakowania, po ilości sztuk w opakowaniu, po rodzaju i wielu innych. Poleciłbym ten sklep bo naprawdę warto. sztućce Gerlach (http://reezok.pl/strona-glowna/kategoria/112/sztucce-i-noze-kuchenne/sztucce)

ja29
08-04-2010, 17:36
Przyjemnie urządzanie kuchni.. jak zobaczyłam w media lodówkę sbs LG z kamykami swarovskiego.. to poczułam się bardzo przyjemnie. mam nawet fotkę :D
http://lh4.ggpht.com/_n1s1sfkMTK4/S5eXTSGzd8I/AAAAAAAABsc/1gCY_k72eyY/s512/201003091012.jpg

emila3000
08-04-2010, 17:54
u mnie w miescie otoworzyli nowy market z agd i tam chyba maja tą lodowke, musze sie kiedys przejsc i zobaczyc jak wyglada

ale ja chce teraz z szufladami w zamrazalnku zamiast drzwiczek :D i musze sobie takiej poszukaj za jakis czas

Dorota225
08-04-2010, 19:29
pięknie wygląda w realu :) w katalogu to wiadomo, na profesjonalnych zdjeciach wszystko dobrze wygląda, ale tutaj to sama natura :) piekna :)

klotylda
14-04-2010, 12:23
Nie wiedziałam, że efekt fotoszopa może dotyczyć też lodówek :P Ale fakt - lodówka robi wrażenie. Ja widziałam na żywca i też mnie zachwyciła. Jak dla mnie to zdjęcie nie oddaje w pełni jej koloru. Niestety Swarovski nie na moje progi :P Mi się jeszcze takie czarne podobały.

ja29
15-04-2010, 14:21
To mam dla Was specjalnie foteczki :D
czerwona i czarna obok siebie :D
http://lh4.ggpht.com/_n1s1sfkMTK4/S5eXTSGzd8I/AAAAAAAACOA/BG_3YX5XJOQ/s512/201003091012.jpg
a tutaj czerwona z bliska :D
http://lh5.ggpht.com/_n1s1sfkMTK4/S5aluuH4PgI/AAAAAAAABqM/JODoglWDm8s/s512/201003091018.jpg

Dorota225
18-04-2010, 18:18
a ja znalazłam coś jeszcze :P
http://www.appliancist.com/lg-refrigerator-floral-collection-r-t676gfls.jpg
myślałam, ze tylko czerwona i biała są z kwiatowym motywem

emila3000
18-04-2010, 20:16
biala ladniejsza
moze nawet d mojej kuchni by paswala :D

klotylda
19-04-2010, 21:44
Dla tej lodówki, to ja bym całą kuchnię zmieniła :D Naprawdę bardzo mi się podoba. Ciekawe, czy ona też ma tę "niepalcującą" się powłokę...? :D

emila3000
19-04-2010, 21:47
i troche lepsze plastiki w zamrazalniku :P no i pikacza :D

klotylda
21-04-2010, 12:36
Tworzymy lodówkę idealną? :D
U mnie problem po wymianie starej lodówki był taki, że się okazało, że te nowe zajmują strasznie dużo miejsca, a w środku jest go stosunkowo mało. Skończyło się na przerabianiu kuchni... :|
No i zawsze marzył mi się duży zamrażalnik (zamrażam wszystko co się da - zamarynowane ryby, zupy, sosy do makaronu, owoce). Chyba dlatego sbs jawi mi się jako spełnienie marzeń :) Kwiaty to może zbyteczna ekstrawagancja dla mnie (znowu by trzeba było kuchnię przerabiać ;P), ale jest taka sama bez nich. Z tym tytanem.

emila3000
21-04-2010, 12:39
no wlasnie zamrazalnik - wyglada na wielki ale jest malutki - pomimo tych 3 szuflad - nic sie kompletnie nie miesci :P

klotylda
21-04-2010, 12:45
To jeszcze kwestia organizacji :) Ja stosuję metodę pasujących do siebie pudełek i wszystko da się pookładać. Mam nawet kaczkę wciśnięta do takiej małej na samym dole :D Ale fakt - jak potrzebuję czegoś z dołu tej piramidki, to się muszę nagimnastykować. A wtedy mam wrażenie, że mi mocniej szroni się lodówka... :|

Dorota225
21-04-2010, 16:06
ja bym się zmieściła do takiego ;) też dużo mrożę, mięso, warzywa, owoce, ryby, co się da ;) ale w tej chwili cieszę się chociaż na myśl o zwykłym 3 szufladach w 90-litrowym zamrażalniku, bo do tej pory miałam tylko taki 14-litrowy :D ale kto wie czy po tej zmianie na lodówkę kombi nie zachce mi sie takiej sbs ;)

klotylda
22-04-2010, 12:14
Jestem pewna, że tak własnie będzie :P U mnie najpierw była magiczna lodówka Mińsk - nawet nie wiem, czy to w litrach można podawać jej zamrażalnik... Potem rodzice zmienili na 2,5 szuflady (bo tej na dole nie można liczyć jako całej...:|). No i matka tak się rozpędziła z mrożeniem - i mnie tym zaraziła, że już jej się marzy coś większego. Z resztą jak pisałam wcześniej, ta srebrna z kwiatami - boska! I jeszcze sbs :D
A te kombi, o których piszesz, to co to? Ja w tym nazewnictwie się gubię...

ja29
23-04-2010, 21:55
Ja mam lodówkę LG Kombi. to jest dokładnie lodówka z jednymi drzwiczkami. Moja ma już 4 lata i już jej nie ma na rynku ale sprawuje się dobrze.
Kombi - czyli tradycyjna jednodrzwiowa.

ja mam dokładnie coś takiego, ale bez wyświetlacza LCD.
http://s2.alejka.pl/i2/p/16/58/e159c33845d94_0_b.jpg

emila3000
24-04-2010, 00:01
to ja mam dokladnie taka - tylko ze stalową ;p i tą najwyzsza

klotylda
26-04-2010, 22:17
A w nich ta szuflada na dole jest cała? Czy ma "wycięcie"?

emila3000
26-04-2010, 23:04
mniejsza jest

maczek8
27-04-2010, 00:33
Side by Side to faktycznie o wiele lepsze zorganizowanie przestrzeni, niż standardowe Kombi. O wiele więcej miejsca wewnątrz, ale też niestety na zewnątrz... Jak ja bym chciała mieć na nią miejsce... Wiem, powtarzam się :P
Ja też mam taką Kombi, stary model, nie narzekam na miejsce w zamrażalniku, to zależy od potrzeb i ilości przechowywanych produktów :) U mnie w domu są problemy tylko w okolicach świątecznych, ale to logiczne ;)

Dorota225
27-04-2010, 10:45
ja się już nie mogę doczekać tego dużego zamrażalnika w nowej lodówce, dla mnie nawet w kombi jest duży, bo tej pory miałam takie maleństwo, że niewiele mogłam zamrozić... przyjdzie sezon letni to sobie nakupuję warzyw i zamrożę i będę miała na całą zimę "świeże" ;)
a tak w ogóle to jak długo można przechowywać taką mrożoną żywność?

emila3000
27-04-2010, 11:27
rok napewno, jak ustawisz zamrazalke na max to chyba do oporu :P

klotylda
28-04-2010, 12:31
Ja tam trzymam "do oporu" :P I chyba nic zepsutego nie wyciągnęłam. Ale tu jest jeszcze kwestia zamrażalnika. Im szybciej zamrażalnik mrozi, tym dłużej możemy przechowywać jedzenie. W starej lodówce to miałam tak, że woda się zbierała i po miesiącu miałam niezdatne rzeczy :| Pomijając, że sama lodówka nawalała - tydzień i wszystko do wyrzucenia. Nawet jak była na maksa ustawiona.
Swoja drogą wolicie na dole, czy na górze (http://www.s-studio.com.pl/index.php?strona=zdjecie&id=4279)?

Dorota225
28-04-2010, 14:33
ja chyba wolę na dole, te dolne są większe, chociaż może nie zawsze, ale w tych co oglądałam tak... moja mama górny zamrażalnik i też jej pasuje, ale oprócz niego ma jeszcze osobno zamrażarkę...

ja mam teraz 3 szuflady normalne i jedną taką płaską, więc w sezonie nakupuję warzyw i owoców i zamrożę, do tego jakieś mięso i będę miała zapasy na rok, jaka będzie oszczędność, bo w tej chwili idąc do sklepu po kawałek mięsa na obiad wydawałam zawsze jeszcze kilkadziesiąt zł na niepotrzebne pierdołki ;)

emila3000
28-04-2010, 23:14
zdecydowanie na dole
tylko szuflady daja przejrzysty wglad w zawartosc
i nie trzeba sie schylac zeby soc wyciagnac z lodowki

klotylda
29-04-2010, 19:36
Ja też tak na to patrzę. I szczerze mówiąc się zdziwiłam, że robią "nowe lodówki" z takim zamrażalnikiem. Chociaż ta wygląda na całkiem sporą - jest taka bardziej kwadratowa.

emila3000
29-04-2010, 20:55
eeee zamrazalnik na gorze, chyba na stolek trzeba wchodzic zeby cos wyjac z niego :D

Forek
30-04-2010, 10:20
Witam znalazłem ostatnio firmę godną polecenia, projektują i aranżują przestrzeń za naprawdę niewielkie pieniądze a do tego można u nich zamówić meble pod wymiar co jest dużym plusem . Ja sam zamówiłem kuchnię i garderobę dla żony i jestem naprawdę zadowolony, szybka realizacja i dokładne wykonanie. Jeśli poszukujecie takiej firmy polecam. FHU BELKA tel. 602439086

Ich strona domowa www.fhubelka.pl

klotylda
04-05-2010, 17:20
Ale wiesz co? Tak sobie myślę - ja jestem dosyć niska... I gdyby nie to, że w lodówce mam przeźroczyste półki, to nie widziałabym, co jest na najwyższej (z resztą tam mi się najszybciej psują rzeczy, bo nie wiem, co w danym słoiku przechowuję :P). Jeśli się rzadko korzysta z zamrażalnika, to dla kogoś może to być duży plus. Ale mimo wszystko bym wybrała SBS z no frost :D

emila3000
04-05-2010, 17:21
z tej najwyzszej polki zamrazalnika nie moglabys nic wykopac :P wszystko na glowe by Ci slecialo ;p

Dorota225
05-05-2010, 16:32
ojjj... nie chciałabym oberwać takim zamrożonym kawałkiem mięsa ;)
a mój dolny zamrażalnik czeka na zapełnienie, bardzo pojemne są te szuflady ;) póki co zapełniłam jedna, a mam wrażenie, że jedzenia mam na 2 miesiące ;)

emila3000
05-05-2010, 16:37
moja zamrazlka peka w szwach :D
mam ciasta zamrozone - narazie na diecie jestem wiec musza czekac na lepsze czasy :P

Dorota225
05-05-2010, 16:54
ja nie jestem na diecie ;) zjadłabym ciasto, mam ochotę na kawałek sernika ;)

emila3000
05-05-2010, 16:55
sernika ostatnio wciagnelam pol blachy - w 100 % dietetyczny :P

Dorota225
05-05-2010, 17:43
to podaj przepis jak masz :)

emila3000
05-05-2010, 17:49
kilo sera - do sernika lub zwyklego bialego - moze byc president delkiatny z biedronki
6 jajek - bialka osobno
9 lyzek cukru - ja daje ksylitol - slodzik naturalny
lyzeczka proszku do pieczenia

ubic piane
zoltka ubic z cukrem, proszkiem, mozna dac aromat
dodac ser - zmiksowac
na koniec bialka ubite - mozna zmoksowac na namniejszych obrotac

do mniejszej tortowanicy wlac - moja 28 cm jest troszke za duza

i do pierkarnika - 150 stopni na ok godzine lub krocej

opada bardzo, bo maki nie ma, i woda z niego na poczatku wycieka z niego, ale to zalezy od sera

Dorota225
06-05-2010, 11:20
dzięki :) wypróbuję na pewno :)

ja29
07-05-2010, 22:14
czy to nie jest sernik Dukana z diety proteinowej?

emila3000
08-05-2010, 01:05
dukana raczej nie ale z proteinowej :P przepis nie moj, ale chyba najlepszy z tych jakie znam

klotylda
10-05-2010, 23:28
Szalone! :P Ja ostatnio panna cotte robiłam - czysty żywy tłuszcz z mleka, śmietanki i jeszcze cukier. Ale przynajmniej smaczne :P Raz na jakiś czas warto coś takiego sobie zafundować :)

emila3000
10-05-2010, 23:32
to musze sprobowac jak skoncze diete :P
narazie 2 kg jeszcze zostalo, chyba ze sie szarpne na wage z liceum :P wtedy jeszcze 3 kg dodatkowo

ja29
12-05-2010, 10:36
ja jestem obecnie na dukanie i jeszcze do celu brakuje mi jakieś 5kg.. więc daleka droga przede mną.

no ale nie robię już OT :)

emila3000
12-05-2010, 10:40
nooo ostanie kilogramy leca jak krew z nosa
a ja jeszcze wegetarianka, wiec mam ciezko
na razie ponad 8 kg zrzucilam, w zeszlym roku nie dokonczylam diety i mi troche wrocilo, wtedy dodatkowo do tych moich 8 kilo jeszcze 5 kg schudla - wiec w sumie 13 kg, a bedzie 15 kg w czerwcu gdzies
ale wedlug testu powinnam skonczyc pod koniec maja, ale nie bral pod uwage ze ktos miesa nie je :P

emila3000
12-05-2010, 10:45
a sernik mozesz sobie spokojnie zrobic, wrąbac calą blache a nasptepnego dnia sliczny spadek :D

ja29
16-05-2010, 16:30
myślę że niebawem zrobię go. przepis wydaje się mega łatwy a i smaczny :D

emila3000
16-05-2010, 21:26
wczoraj zrobilam i wlasnie sobie pozeram
nie pieprzylam sie z ubijaniem, wrzucilam wszystko jak lecialo do michy, zmiksowalam minute i na tortownice :]
ser kupilam w tesco - zlota rosa czy jakos tak - 2,5 % tluszczu, 3 % wegli, a bialka nie pamietam ale pewnie jak to ser
i nie ciecze z niego - z presidenta delikatnego cieklo bardzo, a ten suchy w miare
podobno zwykly z piatnicy ser wychodzi dobry jak sie zmieli, tez nie ciecze :]
smakuje jak prawdziwy sernik - robie z ksylitolem wiec nie zalatuje chemia :D

Dorota225
17-05-2010, 11:07
zrobię niedługo na pewno... wczoraj kupiłam z cukierni trochę do kawy ;) i strasznie się objadłam, a ten brzmi tak lekko ;)
mi też zostało jeszcze jakieś 5 kg, tzn. tyle bym chciała schudnąć, ale jakoś do stosowania diety nie mam samozaparcia... wiec staram się przynajmniej zdrowiej gotować, bez tłuszczu, na parze i grillu....

klotylda
22-05-2010, 00:14
Jak to jest, że jak tylko robi się cieplej, to każda z nas ma apetyt na coś słodkiego i jednocześnie walczy z tym, co po słodkim powstaje? :P Ja się buntuje. Jem wszystko jak leci, ale biegam. Przynajmniej waga stoi w miejscu, a ja mogę jeść wszystko, co lubię :)

emila3000
22-05-2010, 10:40
ja robie sobie odwyk sernikowy :] i jak tylko wykoncze ksylitol, detoks ksylitolowy :]

Dorota225
23-05-2010, 12:39
ja też muszę zacząć biegać, bo w boczkach rosnę ;)

klotylda
26-05-2010, 16:35
Ja już sezon rozpoczęłam na ostro :) Staram się biegać codziennie :) Ale zaczynają się już owoce pojawiać, więc zaczynam też piec ciasta z owocami :P Co wybiegam, to zaraz nadrobię :P

Dorota225
27-05-2010, 20:49
co ja mam powiedzieć, jak mnie w sobotę czeka upieczenie dwóch tortów... już widzę to podjadanie kremów i resztek biszkoptu ;)

klotylda
27-05-2010, 22:27
Jak będziesz podjadać w czasie pieczenia, to potem nie będziesz miała ochoty na gotowe :P Przynajmniej ja tak zawsze mam :)

Dorota225
30-05-2010, 12:31
dokładnie tak było, podjadałam cały dzień i czułam się pełna, dziś na urodzinach pewnie nawet nie spróbuję ;)

maczek8
31-05-2010, 17:11
O jaaa... A ja się tak od słodyczy odzwyczaiłam, że jak ostatnio koleżanka tortem częstowała, to nawet połowy porcji nie zjadłam, tak się zasłodziłam - a nie był jakoś wybitnie słodki... Nie poznaję siebie ;)

emila3000
31-05-2010, 17:14
mam juz nowy kredens w kuchni :D
jeszcze tylko plytki musze polozyc i zamontowac oswietlenie

emila3000
31-05-2010, 17:35
http://image.ceneo.pl/data/products/5946910/product.jpg
jak Wam sie podoba ta waga, 70 zl kosztuje
5kg, dowazanie

klotylda
31-05-2010, 18:29
ja te wagi dla potencjalnej teściowej oglądałam :) W zasadzie testowałam w sklepie - ważne jest to, żeby było można postawić na tym miskę, do której wsypujemy rzeczy i ważymy (a waga miski nie powinna być w tym pomiarze), stabilność nóżek, no i spory wyświetlacz (tutaj to jest). Niestety po tym zdjęciu nie widzę, czy te warunki spełnia. Za ok. 80 zł można kupić naprawdę świetną :)
A! A w ogóle - to podoba się :D

emila3000
31-05-2010, 18:46
ma tare - tam widac guziczek - zeby miske postawic i jej nie wazyc
widzialas kawalek mojej kuchni, szukam czegos takiego fajnego - szklo albo taka czarna

fajna jest bo jest mala - wszedzie mozna ją schowac, np, do szuflady pod blatem :]

emila3000
31-05-2010, 18:51
nie wiem czy mi ja maz zamowil dzisiaj, bo potrzebuje jej na przyszly poniedzialek, jak cos znajdziesz to podrzuc linka

klotylda
31-05-2010, 19:17
Ach - ja to w sklepie widziałam... Sama zdecydowałam się na białą chyba zelmera... Ale nie pamiętam. Jaki przedział cenowy Cię interesuje?
A co do przechowywania - są takie fajne, co można na ścianie powiesić :)

emila3000
31-05-2010, 19:26
nie mam za bardzo gdzie powiesic i jakos nie lubie jak mi cos na scianach wisi
przedzialu nie mam, ale tak do 100 zl chyba, ta za 60 zl tak akurat cenowo jest

klotylda
31-05-2010, 19:33
http://www.ceneo.pl/1998350 - taką kopiłam na prezent. Tylko białą. Ona tu jest jakaś droższa - nie wiem czemu. Ale faktycznie jeśli idzie o działanie, to jest świetna :)
Poszukaj czegoś z tej firmy - są też tańsze modele.

emila3000
02-06-2010, 18:01
z tej firmy podobala mi sie Model - taka z takim podwieszanym talerzem

kupilam w koncu ta ktorą mialam

teraz szukam blendera zdzbankowego
wymyslilam sobie nową diete - strukturalną i tam sie robi duzo koktaili

macie jakies sprawdzone blendery, jakies takie fajne
bo jak narazie planuje kupic blender z taki jaki mam reszte sprzetow - philipsa

jkawa
18-11-2010, 14:06
Szukam pomysłów na ciekawą aranżację małej kuchni. Przeglądając różne strony i projekty trafiałam na facebookowy profil Nasciturus design. Znalazłam tam zdjęcia z wyremontowanej kawalerki kawalerki. Co myślicie o takim nowoczesny wystroju małej powierzchni?

nasic
02-12-2010, 19:43
jkawa: świetnie to wygląda. Ja lubię jak każdy szczegół w kuchni jest dopracowany i wszystko pasuje do siebie. U mnie nawet czajnik musi pasować do reszty. Ostatnio wpadł mi w oko taki: http://profit-agd.pl/inkontrahent.php?t=1399&g=0&q=savion&r=0&rg=0&sg= Moim zdaniem idealnie pasuje do kuchni klasycznej lub rustykalnej..bardzo fajne dopełnienie aranżacji

maczek8
05-12-2010, 00:17
Polecam outlety elektroniczne! Pisałam już o czajniku, ale na serio można takie perełki za śmiesznie małe pieniądze znaleźć, że nie ma nad czym się zastanawiać :) Widziałam jak ludzie po kilka odkurzaczy wynosili, bo była tak masakryczna obniżka cen :D

emila3000
05-12-2010, 00:29
chodzi o takie sprzety 2 klasy - tzn. np, lodowka z mala rysą na boku? u mnie w miescie jest taki jeden, ale ceny sa tam wyzsze niz w necie i wybor bardzo maly....

maniek60
04-02-2011, 15:18
Najlepsze separatory substancji ropopochodnych (http://sanator-bis.pl/separatory-tluszczu.php) - polecam!

platon1234
26-02-2011, 07:57
Ja także uwielbiam zakupy przez internet, ale jeśli chcę zamawiać sprzęt agd lub rtv, który kosztuje nieco drożej, wybieram zawsze nowy sprzęt, ponieważ używany dostaję bez gwarancji i bałabym się, czego mogę się po nim spodziewać. Doskonałym odkryciem moim w sklepie internetowym jest mikser ręczny Zelmer 481.64, który niebawem po wypłacie zamierzam kupić. Co myślicie na jego temat?
http://www.kupujemy.pl/48164-zelmer-cena-sklep.html

kremowa
24-05-2011, 12:05
ja regularnie kupuję sprzęt i artykuły spożywcze na AleDobre.pl, wysyłka jest szybka, super kontakt i nawet gratisy dostaję w paczce, a teraz mają fajny konkurs na Facebooku i rozdają prezenty za kliknięcie :), udało mi się wygrać foremki Wiltona! :)

celinkaa
05-08-2011, 12:09
Ech - urządzenie kuchni to jeden z podstawowych jesli nie najważniejszych elementów w urządzaniu całego wnętrza. Dlatego tym bardziej trzeba zainwestować trochę czasu i pieniędzy w jej zaaranżowanie. Można na przykład zaufać jakiemuś studiu projektowemu (http://n-design.pl/#/pl/galeria) które na siebie weźmie całość urządzenia wnętrza :) Wtedy z pewnością czas się oszczędzi no i będzie się miało jedyną w swoim rodzaju kuchnię :)

chita
08-08-2011, 16:23
Gdzieś na stronce projektantów n-design rzuciła mi się w oczy kiedyś ciekawa kuchnia... w ogóle inspiracje czerpię z wielu stron wnętrzarskich i magazynów a lubię w kuchni z jednej strony połączenie bieli z czerwienią i metalem (zimno przestrzeń i kontrast) a z drugiej strony ciepłe kolory, połączenie fajnych barw etc.

maza25
10-10-2011, 12:40
A ja bym chciała kupić piekarnik Whirlpool z termoobiegiem (http://www.123klik.pl/whirlpool-piekarnik-whirlpool-akz-236-ix,id-119047), tylko nie wiem na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu. Pomijam oczywiście kwestię wymiarów i kolorystyki. Chodzi mi tylko o dostępne funkcje – ktoś mi wytłumaczy co jest ważne, a bez czego da się obejść? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

emila3000
10-10-2011, 12:49
ten wydaje sie ok, jezeli podoba CI sie jego wyglad
ja tylko pieke na turbotermoobiegu i nie wyobrazam sobie tego nie miec, wazne jest zeby piekarnik rownomiernie grzal :mad: moj niestety mi w jednym miekscu spieka :mad:
teraz napewno bede brac piekarnik z elektronicznym ustawianiem temperatury - zeby precyzyjnie bylo
dobrze kiedy na wyposarzeniu jest kilka kratek i kilka blach

2edita
05-07-2013, 11:18
z zakupów przez internet waszej uwadze polecam zestaw niedrogich mebli - rozkładany stół i 4 krzesła stylowe - które nawet w gabinecie spokojnie sprawdzą się, dla mnie bomba zresztą sama jestem posiadaczką takiego zestawu - ale z białą tapicerką.
zainteresowanym udostępniam stronkę www.sandow.com.pl (http://www.sandow.com.pl) zestaw za 1399zł.

BarebaraKaw
19-07-2013, 15:10
Żeby urządzić przyjemnie kuchnie, warto zadbać o detale. Ja sama nakupowałam różnych ozdóbek, które urozmaicają wnętrze. Nawet takie szczegóły jak podkładki filcowe (http://www.filcocuda.pl/pl/i/kilka-slow-o-filcowych-wyrobach/24) potrafią wiele zmienić jeśli są odpowiednio dobrane (np takie ładne, kolorowe). Planuje też kupić jakiś ładny bieżnik filcowy (http://www.filcocuda.pl/pl/i/kilka-slow-o-filcowych-wyrobach/24), ale to już raczej do salonu... :)

m-minnie
21-07-2013, 08:07
A ja bym chciała kupić piekarnik Whirlpool z termoobiegiem (http://www.123klik.pl/whirlpool-piekarnik-whirlpool-akz-236-ix,id-119047), tylko nie wiem na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu. Pomijam oczywiście kwestię wymiarów i kolorystyki. Chodzi mi tylko o dostępne funkcje – ktoś mi wytłumaczy co jest ważne, a bez czego da się obejść? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

ja bym na pewno postawiła na takie funkcje jak: termoobieg, grill, rozmrażanie, a także opcję Booster, która pozwala na szybkie nagrzewanie piekarnika (o 20% szybsze niż normalnie). Fajną i wygodną sprawą jest także piroliza- dzięki niej piekarnik czyści się właściwie sam.

kabo
14-08-2013, 16:10
Polecam Ci również kupić kilka uniwersalnych blaszek na ciasta, Obowiązkowo kup prostokątną "keksówkę" (zrobisz w niej również pasztet), okrągłą formę na torty, serniki i ciasta owocowe oraz tarty. Z pewnością przyda Ci się również forma do muffinek (http://emako.pl/product-pol-247-Forma-na-muffiny-duze-babeczki-12-sztuk-W-komplecie-60-foremek-.html) - hit ostatnich lat! Polecam!

caprio
14-08-2013, 19:53
ja bym na pewno postawiła na takie funkcje jak: termoobieg, grill, rozmrażanie, a także opcję Booster, która pozwala na szybkie nagrzewanie piekarnika (o 20% szybsze niż normalnie). Fajną i wygodną sprawą jest także piroliza- dzięki niej piekarnik czyści się właściwie sam.

Na pewno 6-ty zmysł jest bardzo przydatną funkcją, piekarnik kontroluje czas pieczenia, więc nie trzeba się martwić tym, że się nie wie ile coś piec:)

anne-marie
29-08-2013, 16:41
A co możecie doradzić w kwestii mikserów (http://www.philips.pl/c/mixers_su2_pl_consumer/310310/cat/)? Nie wiem, który będzie w kuchni poręczniejszy: ręczny czy stojący albo zajmie mniej miejsca? Poza tym po obejrzeniu różnych modeli w internecie stwierdzam, ze nie wiem, jaką powinien taki mikser mieć minimalną moc, żeby rzeczywiście był w stanie coś porządnie wymieszać. Nie jest to dla mnie jakiś pilny zakup, ale decyzja już zapadła i coś można by wybrać

ironia
03-09-2013, 09:55
uwielbiam urządzanie na świezo i czysto po remoncie :) w ikei jest tyle duperelek że na pewno nie bedziesz mieć z tym problemu :) no i zrób impre z okazji remontu coś zawsze wpadnie z prezentów (http://www.iprezenty.pl) :rolleyes:

Leniwa2
12-09-2013, 23:49
Ja tez wiele rzeczy znalazłam przez internet pod czas urządzania kuchni. A najbardziej jestem zadowolona że udało mi się upolować zestaw przypraw (http://www.nareo.pl/), w ślicznych słoiczkach.