Witamina K - dawać czy nie

ale
napisał/a: ale 2009-04-01 11:46
W szpitalu powiedzieli, że jak dokarmiam Bebilonem to mam nie podawać wit K, a pediatra jednak zaleciła. Kurcze nie chcę przesadzić z tymi witaminami i nie wiem co robić. Chyba posłucham pediatry - w końcu się zna. Ale z drugiej strony wszędzie piszą i mówią, że przy mleku modyfikowanym nie ma takiej potrzeby. Dokarmiam ją jakieś 6 razy, gdzie jednorazowo wypija 40-60 ml (ja nie mam tyle pokarmu, tzn mam tylko w jednym cycku... )
W ogóle do kiedy się tę witaminę podaje - jak długo?
napisał/a: emila3000 2009-04-01 13:15
ja dokarmialam i nie dawalam zadnych witamin... moim zdaniem wystarczy jej to co wypije bo to sporo jest... za to moja pedriatra kazala dawac wit D ale to inna sprawa...

kazdy sztuczny prepart witaminowy obciaza nerki dziecka, ktore sa wiadomo jakiej wielkosci...
napisał/a: aniap1 2009-04-01 18:39
alexandra napisal(a):W szpitalu powiedzieli, że jak dokarmiam Bebilonem to mam nie podawać wit K, a pediatra jednak zaleciła. Kurcze nie chcę przesadzić z tymi witaminami i nie wiem co robić. Chyba posłucham pediatry - w końcu się zna. Ale z drugiej strony wszędzie piszą i mówią, że przy mleku modyfikowanym nie ma takiej potrzeby. Dokarmiam ją jakieś 6 razy, gdzie jednorazowo wypija 40-60 ml (ja nie mam tyle pokarmu, tzn mam tylko w jednym cycku... )
W ogóle do kiedy się tę witaminę podaje - jak długo?


Aleksandra - ja tez dokarmiałam i wtedy dawałam pół dawki ( miałam taka w kroplach)daje się ją do 3 miecha z tego co pamiętam . ja bym dawała nie ma co być mądrzejszym od lekarza, skoro każą dawać znaczy to że potrzeba taka jest
napisał/a: emila3000 2009-04-01 19:13
lekarze czesto przesadzaja z tymi witaminami... moja kazala mi dawac wit d nawet kiedy juz glownie butla karmilam i byl srodek lata i full slonce... o wit K w ogole nie mowila...
ale
napisał/a: ale 2009-04-01 20:57
No właśnie D to wiadomo, ale wiem, że jak się daje modyfikowane to K nie powinno... W aptece dali mi taką K w kapsułce - ta kapsułka jest na raz i nie wolno jej zużyć na drugi dzień, tak że mam dylemat, bo też chciałam pół dawki, tak jak aniap. A tak za bardzo się nie da pół dawki, chyba, że dam pół a resztę wyrzucę - trudno. No ale racja, lekarz to lekarz...
napisał/a: emila3000 2009-04-01 21:01
widze ze ciwcisneli to badziewie w kapsulkach... kup sobie w kropelkach...
ale
napisał/a: ale 2009-04-01 21:06
emila3000 napisal(a):widze ze ciwcisneli to badziewie w kapsulkach... kup sobie w kropelkach...


Mąż był... Ale dzwoniłam do aptek w okolicy i nie mają :/ a ja nie wierzyłam koleżance, bo mówiła że wszędzie są w kapsułkach. Podzwonię jutro jeszcze do tych dalszych, bo i tak dzownię pytać o ceny szczepionek (bo są różnice w cenach 10-30 zł) więcej chyba wydam na telefon :rolleyes:
napisał/a: emila3000 2009-04-01 21:07
napewno mniej niz na benzyne zeby objechac wszystkie apteki... ;p

jaka szczepionke kupujesz 5 czy 6 skladnikowa... ?
ale
napisał/a: ale 2009-04-01 21:14
emila3000 napisal(a):napewno mniej niz na benzyne zeby objechac wszystkie apteki... ;p

jaka szczepionke kupujesz 5 czy 6 skladnikowa... ?


Mam dylemat, nie wiem jeszcze :( na pewno dokupuję na rotawirusy czy jak im leci i potem na pneumokoki, chce jeszcze na WZW A (bo pracuję w szpitalu i nie wiadomo jakie potem badziewie przyniosę do domu, mąż często jeżdzi w delegacje i w tych restauracjach też różnie bywa)
A co do skojarzonych to ja nie wiem, bardzo drogie to jest... Lekarka mi odradza, mówi, że mam brać normlanie to co z kasy a dokupić to dwie o których wspominałam. Sama nie wiem, ile ludzi, tyle opinii...
napisał/a: emila3000 2009-04-01 21:17
ja mialam hexa... dzieci ktore byly szczepione normalnie strasznie plakaly... w ogole sie dalo ich uspokoic... a po za tym ta hexa jest najlepsza z mozliwych szczepionek... te skojarzone jakos lepiej dzialaja...

rota tez jest wazna... u Julki dziala... tylko kup ta 2 dawki... bo u mnie wprzychodni po tym jak ja szczepilam lakarka polecila ja jakies innej matce, ona kupila ta 3 dawki i dziecko mialo jakies skutki uboczne...
ale
napisał/a: ale 2009-04-01 21:22
kurde nawet nie widziałam, że są różne, ale to skomplkowane wszystko - ratunku!

ok dwie dawki, ona coś mówiła o 2 dawkach to chyba ok.
a te heksa to ile kosztuje?
napisał/a: emila3000 2009-04-01 21:25
nie wiem moj maz kupowal... Ania zna wszystkie ceny... :D ale troche kosztuje...